Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika Čika Rajko - ARAKIS

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Aj da pitam ovde, kad već pričate o grejačima ručki, nadam se i ja da se @Arakis neće ljutiti, nije tema za to...

Nisam probao te grejače, pa ne znam. Meni se smrznu vrhovi prstiju u zimskim, debelim rukavicama. Nemam problema sa dlanovima. Kada uhvatite ručicu, dlanom je pokrijete, a vrhovi prstiju "vise", bar meni. Kako će tu da mi pomognu grejači ? Možda što su tanke ručke...

Kod drugara na HD ručke su debele, i baš mi prijaju. Kada bih mogao te deblje da ugradim kod mene, onda bi mi grejanje vršilo posao.

Ne znam, samo pitam. Ako smeta u temi, brišite.

Pozz, Blaža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 minutes ago, Blaza said:

Aj da pitam ovde, kad već pričate o grejačima ručki, nadam se i ja da se @Arakis neće ljutiti, nije tema za to...

Nisam probao te grejače, pa ne znam. Meni se smrznu vrhovi prstiju u zimskim, debelim rukavicama. Nemam problema sa dlanovima. Kada uhvatite ručicu, dlanom je pokrijete, a vrhovi prstiju "vise", bar meni. Kako će tu da mi pomognu grejači ? Možda što su tanke ručke...

Kod drugara na HD ručke su debele, i baš mi prijaju. Kada bih mogao te deblje da ugradim kod mene, onda bi mi grejanje vršilo posao.

Ne znam, samo pitam. Ako smeta u temi, brišite.

Pozz, Blaža

Poslaću ti PP da ne offujemo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad se vozi po ladnome vremenu, gde god imas neki izvor toplote (ručke, sic, lufteri ispred kolena, el. prsluk, ulošci) dobro je, lakše je.

Ranije sam vozio od snega do snega, kalendar i spoljna temp. nije me zanimala.

 

grejači na low + mufovi = nema trika da se smrznu prsti, moz u letnjim rukavicama da se vozi

IMG-20160123-105044.jpg

 

Nije ugodjaj voziti kad je ladno al šta da se radi kad u automobil zbog gužvi ne želim sesti.

Sa druge strane ni smzavanje nije dobro, svaki dan po malo kad se trpi ladnoca jednog dana dodje na naplatu sigurno. Jbg moramo se cuvati.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pronaci cu negde sliku mog Trandze sa Tucano - Urbano keceljom ;), bogami spasla me od zime mnogo puta. 

Sva sreca nisam preterao sa voznjom motora zimi inace bi sad trebao da budem clan kluba " Sons of Artritis - Ibuprofen Chapter" :P

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Arakis je napisao:

Pronaci cu negde sliku mog Trandze sa Tucano - Urbano keceljom ;), bogami spasla me od zime mnogo puta. 

Sva sreca nisam preterao sa voznjom motora zimi inace bi sad trebao da budem clan kluba " Sons of Artritis - Ibuprofen Chapter" :P

Čini mi se da poznajem neke iz tog kluba. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
54 minutes ago, Satelis said:

 

Nije ugodjaj voziti kad je ladno al šta da se radi kad u automobil zbog gužvi ne želim sesti.

Sa druge strane ni smzavanje nije dobro, svaki dan po malo kad se trpi ladnoca jednog dana dodje na naplatu sigurno. Jbg moramo se cuvati.

 

 

E, ovo je suština mojih misli ovih prethodnih par dana...

Ujutru kad idem na posao, hladno mi u autu, 4-5'C, ali od kuće do posla imam 17-18km sve kroz grad... Živce iskidam, stres koji proživim, ljudi koji se vuku, pritisak u crveno. I odma razmišljam da ću skuter da aktiviram. A i malo da me mine želja... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Rajko, dobro veče! Ako može mišljenje: kupim letos Ducati 2010. Dobro stanje, sve lepo radi, između ostalog što sam sredjivao, stavim mu nov akumulator. Došlo hladnije vreme sad, nisam ga vozio 10 dana, da ga upalim, vergla ali neće. Napunim akumulator, upali ko munja. Vozio ga tad pola sata, na displeju piše puni regler oko 13.7V na leru. Posle tri dana, opet neće da upali. Sad mi akumulator u stanu napunjen već par dana, drži napon 13V. Šta mislite ako može nešto da se zaključi na osnovu ovog? Hvala, Dušan

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, DusanR je napisao:

Rajko, dobro veče! Ako može mišljenje: kupim letos Ducati 2010. Dobro stanje, sve lepo radi, između ostalog što sam sredjivao, stavim mu nov akumulator. Došlo hladnije vreme sad, nisam ga vozio 10 dana, da ga upalim, vergla ali neće. Napunim akumulator, upali ko munja. Vozio ga tad pola sata, na displeju piše puni regler oko 13.7V na leru. Posle tri dana, opet neće da upali. Sad mi akumulator u stanu napunjen već par dana, drži napon 13V. Šta mislite ako može nešto da se zaključi na osnovu ovog? Hvala, Dušan

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

To što puni 13,7V na leru, ne mora da pokazuje ništa bitno. 

Upali svetlo i poteraj ga na preko 2.500 obrtaja pa proveri napon. 

Ukoliko je 13,8-14,6 to je ok, ukoliko je niži može da bude do Reglera ili do namotaja.

Ukoliko je napon dobar, a motor neće da "krene" može da bude u pitanju akumulator, neka loša (labava) veza ili anlaser. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bas tako kao sto ti Zika kaze. 

Posto Dukac trazi akumulator sa vecom udarnom strujom, tipujem da ti ipak akumulator nije u redu ili nije odgovarajuci. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Jedan serviser za Ducati, koji živi u inostranstvu mi je rekao da anlaser ne bi smeo da vuče više od 80A ako je ispravan. Kako to da proverim, unimer kućni meri do 10A koliko znam..?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo ako imas ampermetar koji meri struju do 100A?

Indikativno neka ti bude da motor lepo zavergla i upali kada mu "dodas" jos malo struje od auto akumulatora. 

Tako da je logicno da tvom anlaseru treba u prvom trenutku vise struje nego sto tvoj akumulator moze da pruzi. 

Probaj da pozajmis neki dobar i jak akumulator pa vidi rezultat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, Arakis je napisao:

Samo ako imas ampermetar koji meri struju do 100A?

Indikativno neka ti bude da motor lepo zavergla i upali kada mu "dodas" jos malo struje od auto akumulatora. 

Tako da je logicno da tvom anlaseru treba u prvom trenutku vise struje nego sto tvoj akumulator moze da pruzi. 

Probaj da pozajmis neki dobar i jak akumulator pa vidi rezultat. 

Rajko, čovek je već prethodno napisao da kada dopuni akumulator, motor "kresne". 

Prema tome, najviše liči da je ili akumulator pri kraju, ili da sa napajanjem nešto ne valja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 21.11.2021. at 12:39, Andrej_Hotstepper je napisao:

E, ovo je suština mojih misli ovih prethodnih par dana...

Ujutru kad idem na posao, hladno mi u autu, 4-5'C, ali od kuće do posla imam 17-18km sve kroz grad... Živce iskidam, stres koji proživim, ljudi koji se vuku, pritisak u crveno. I odma razmišljam da ću skuter da aktiviram. A i malo da me mine želja... 

 

Ugradi grejače u volan auta... :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad gledam na KP, prodaju ljudi gomilu raznih grejaca za nas motorase, za stopala, za sedista (zadnjicu), za stomak - ledja... Samo da li ce regler da izdrzi svu tu struju? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U kofer mali agregat da se ugradi, cevčica od rezervoara za napajanje gorivom... Mogućnosti su neograničene, a mašte i znanja ne fali :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, srbac je napisao:

Solarna energija na vrhu kofera :oda2:

 

Ja imam grejače ručica na GSu ali ih još nisam probao. Zaboravim na njih :lol:

BMW nema problema sa energijom. Možeš i električni roštilj da nabaciš.:lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Izvinjavam se sto se javljam jer em nisam majstor em su dva majstora rekla sta je i kako. Pitam da bih i ja nesto naucio.

 

Iz iskustva sa kolima se javljam, ovo 'posle stajanja' me je navelo.

Naime, da li je moguce da mu motor negde 'vuce' struju kad je iskljucen. Drugim recima, da li bi imalo smisla da ga vozi duze (tipa pola sata-sat- sat i po; onda racunam da bi se aku napunio ako je sve ispravno; pogotovo sto rece da mu je nov aku), da onda stane i da raskaci klemu sa akumulatora. Da saceka 2-3-4 dana, poveze i proba da upali?

Pa ako mu tad upali bez greske to bi znacilo da mu motor vuce struju, a ako ni onda nece onda je nesto do aku ili drugo..?

 

Ili sam se nalupetao?

 

p.s. Struju velike amperaze (preko 10A) mozes da meris amper kljestima. To je ampermetar koji ima one 'celjusti' ili 'kandze' koje se stave oko kabla akumulatora, dakle beskontaktno merenje (ne povezujes se u kolo pipalicama).

Ima kod kineza, ~1000din.

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, DusanR je napisao:

Jedan serviser za Ducati, koji živi u inostranstvu mi je rekao da anlaser ne bi smeo da vuče više od 80A ako je ispravan. Kako to da proverim, unimer kućni meri do 10A koliko znam..?

Nije "jedan" vec je to nas Mali Caca a Velki Coek :)

 

Koliko ce anlaser da povuce struje zavisi od vise faktora.

Dal pricamo o povlacenju dok je anlaser na probnom stolu ili pricamo o povlacenju struje dok se meri pri verglanju motora. 

Ovo su dva totalno razlicita slucaju jer kad je na stolu anlaser nema opterecenje (osim ako ga mi ne opteretimo) pa ce prikazana vrednost biti dosta drugačija nego kad bi se merilo dok vrti radilicu.

Pored toga, takodje nije isto dal se meri 50, 250, 500ccm 1 ili 2cil i td.....

 

U Juznom Bulevaru imali su jedan takav stari uredjaj koji je mogao meriti visoke vrednosti.

Nisam ga video, ni koristio oko 18god, secam se da je veca bela kutija bila, analogno merenje.

Nekad se tu (klik Ovde) pekao zanat :) mozes otici do njih da ti premere ako su voljni i ako je merni uredjaj jos u zivotu.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, ParadajzTurista je napisao:

........ 

p.s. Struju velike amperaze (preko 10A) mozes da meris amper kljestima. To je ampermetar koji ima one 'celjusti' ili 'kandze' koje se stave oko kabla akumulatora, dakle beskontaktno merenje (ne povezujes se u kolo pipalicama).

Ima kod kineza, ~1000din.

Amper-kleštima mogu da se mere i vrednosti od svega par desetina mA. Podrazumeva se da ta amper klešta imaju mogućnost merenja jednosmerne struje (a sumnjam da takva mogu da se kupe za 1.000 dinara). 

Ja trenutno koristim UNI-T (UT 210E) i prilično sam zadovoljan njime. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Kupio ja kod kineza u Pirotu prošle godine, mislim 1300 din.. 

Cini mi se i po Bg da sam viđao kod njih.. Ona manja čak 700-800 din.. 

 

Edit. 1190 je tacna cena, sad videh na nalepnici. IMG_20211207_131924.thumb.jpg.97f228595f4da88f8f778aec173e2761.jpgIMG_20211207_131805.thumb.jpg.7868664677a8910e632802f3d6a5681e.jpg

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja