Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika Čika Rajko - ARAKIS

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, ParadajzTurista je napisao:

Kupio ja kod kineza u Pirotu prošle godine, mislim 1300 din.. 

Cini mi se i po Bg da sam viđao kod njih.. Ona manja čak 700-800 din.. 

 

Edit. 1190 je tacna cena, sad videh na nalepnici. IMG_20211207_131924.thumb.jpg.97f228595f4da88f8f778aec173e2761.jpgIMG_20211207_131805.thumb.jpg.7868664677a8910e632802f3d6a5681e.jpg

Ova amper-klešta ne mogu da mere jednosmernu struju, a i opseg za merenje naizmenične je baš "grub" (200 i 1000A). 

 

Ove ja koristim:

RSD 3,903.19  40%OFF | Digital Multimeter Mini AC DC Clamp Meter Multimeter UNI-T UNI T UT210E True RMS   Capacitance  Tester Auto Range VFC Multimetro
RSD 3,903.19  40%OFF | Digital Multimeter Mini AC DC Clamp Meter Multimeter UNI-T UNI T UT210E True RMS   Capacitance  Tester Auto Range VFC Multimetro
https://a.aliexpress.com/_mr7DNx0

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
18 minutes ago, zika56 said:

Ova amper-klešta ne mogu da mere jednosmernu struju, a i opseg za merenje naizmenične je baš "grub" (200 i 1000A). 

 

Ok, ok, hvala na informaciji. 

Ja gledao da kupim multimer, za još malo para, bio multimer, pa reko' ajd :)

 

A vidite da i ne znam šta sam kupio.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, cezarpa je napisao:

1300d za amper klesta?mnogo.

Ja sam svoja prva amper-klešta (koja su mogla da mere jednosmernu struju), sredinom devedesetih godina platio oko 800 maraka (na sajmu tehnike u Plovdivu). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 676 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Srećna Nova godina drugari. 

Može pitanjce? 

Akumulator kupljen u februaru 2021.

Celo leto sve ok. 

Došla zima, a on neće da zavergla jedno jutro. Napunim ga, kresne na keca. Vozim se pola sata, skinem aku i unesem u kuću. Izmerim 12,7. Ujutru izmerim 12,20 i sa tom voltažom neće da vergla. Mora da se puni. 

Da li je moguće da ni godinu dana nije sastavio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bedak...to si merio napon, on je u redu. Kolika je jačina struje ? To, bez električarske "viljuške" se teško može izmeriti. Najjednostavnije je, ako hoće na pomoćne kablove sa "donora" da pali, znači da je zveknuo... Pod uslovom da je punjenje u redu !

Mislim da sam bio redak slučaj da sam svakih 6 meseci nosio aku na proveru, zbog garancije. Ako si i ti, onda nema sekiracije. Menjaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izgleda da je ipak zveknuo. Probaj da ga reklamiras, ali mora novi, ocigledno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 676 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Izgleda da je ipak zveknuo. Probaj da ga reklamiras, ali mora novi, ocigledno. 

Sve lepo puni, od tebe je regler,ne prepunjava,fercera sve. 

Al kako dodje hladno vreme, djokica. 

Malopre sam stigo iz vožnje, kaže 12.66, znači motor puni kako treba, sutra ujutru iako sam ga skinuo i na toplom je biće 12. 2. 

Nosim na reklamaciju, jbg. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zasto ja uvek moram da izvlacim trnje tamo gde ga, obicno, nema? :stabre:

Lepo motorce, XT660R, pali, radi... i odjednom se izgubi sve sa displeja i ugasi se. Nece d'upali dok se ne skine klema sa akumulatora.. 

Pregledao sve relevantne konektore, razbucao pola motora i..... pronadjoh gremlina :)

 

IMG_20220106_122336.jpg

 

IMG_20220106_133653.jpg

 

 

Po obicaju nije jedna vec su 4 zice bile u prekidu. Naizgled izgledaju normalno ali kada malo razvucete provodnik izolacija pukne i tek tad vidite da je provodnik prekinut. 

Lemilicu u ruke, termobuzire iz kutije i dok dlanom o dlan sredismo situaciju i posakrivasmo ovu "ruse kose curo imas" instalaciju :)

A sto sam se skocanjio u radionici i pored grejalice, to da ne pricam... Mozda je zbog godina, ko ce ga znati :stabre: ;)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Arakis je napisao:

Zasto ja uvek moram da izvlacim trnje tamo gde ga, obicno, nema? :stabre:

Lepo motorce, XT660R, pali, radi... i odjednom se izgubi sve sa displeja i ugasi se. Nece d'upali dok se ne skine klema sa akumulatora.. 

Pregledao sve relevantne konektore, razbucao pola motora i..... pronadjoh gremlina :)

 

IMG_20220106_122336.jpg

 

IMG_20220106_133653.jpg

 

Po obicaju nije jedna vec su 4 zice bile u prekidu. Naizgled izgledaju normalno ali kada malo razvucete provodnik izolacija pukne i tek tad vidite da je provodnik prekinut. 

Lemilicu u ruke, termobuzire iz kutije i dok dlanom o dlan sredismo situaciju i posakrivasmo ovu "ruse kose curo imas" instalaciju :)

A sto sam se skocanjio u radionici i pored grejalice, to da ne pricam... Mozda je zbog godina, ko ce ga znati :stabre: ;)

Radiš na badnje veče? 

Ja ne radim bar nedelju dana pre i posle praznika (za svaki slučaj, da nešto ne pogrešnim oko datuma). 

A to što si se skočanjio sigurno nije od godina (jer upravo si u najboljim godinama). 

I dobro je što si uspeo da locira kvar. 

Kod mene pre par meseci isto počelo da se dešava (uglavnom kad okrećem upravljač), pa sam ukapirao da je u prekidu neka žica iz snopa koje idu na bravu i pri tome se savijaju. I onda sm lepo sečicama odfikario te žice ispred mesta savijanja i doveo ih na prekidač ispred instrument table. 

I sada mi brava služi za ukras. 

Promenio član zika56
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 676 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 10 minuta, Arakis je napisao:

Zasto ja uvek moram da izvlacim trnje tamo gde ga, obicno, nema? :stabre:

Lepo motorce, XT660R, pali, radi... i odjednom se izgubi sve sa displeja i ugasi se. Nece d'upali dok se ne skine klema sa akumulatora.. 

Pregledao sve relevantne konektore, razbucao pola motora i..... pronadjoh gremlina :)

 

IMG_20220106_122336.jpg

 

IMG_20220106_133653.jpg

 

Po obicaju nije jedna vec su 4 zice bile u prekidu. 

Budi srećan što se razumeš u to;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Zasto ja uvek moram da izvlacim trnje tamo gde ga, obicno, nema? :stabre:
Lepo motorce, XT660R, pali, radi... i odjednom se izgubi sve sa displeja i ugasi se. Nece d'upali dok se ne skine klema sa akumulatora.. 
Pregledao sve relevantne konektore, razbucao pola motora i..... pronadjoh gremlina
 
IMG_20220106_122336.thumb.jpg.c55264515a6ddcdb3ed96412bfe09413.jpg
 
IMG_20220106_133653.thumb.jpg.2bb8afbe14251dc3a98e6b364d214bd8.jpg
 
Po obicaju nije jedna vec su 4 zice bile u prekidu. Naizgled izgledaju normalno ali kada malo razvucete provodnik izolacija pukne i tek tad vidite da je provodnik prekinut. 
Lemilicu u ruke, termobuzire iz kutije i dok dlanom o dlan sredismo situaciju i posakrivasmo ovu "ruse kose curo imas" instalaciju
A sto sam se skocanjio u radionici i pored grejalice, to da ne pricam... Mozda je zbog godina, ko ce ga znati :stabre: 
Zato što bez tebe, mnogi od nas ne bi mogli da se voze

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Mogu ja ovde da pitam? Znači, krenem danas da ga upalim malko da odradi, ključ bzzz taster za paljenje, ništa... Muk. Ništa se ne dešava. Stiskam ja tako vidim nije akumulator, neki kontakt računam da je, i upali iz 17og puta. Pustim da odradi, ponovo probam, neće. Setim se da mi se to desilo i poslednji put, na početku zime, ali da je tada upalio iz trećeg stiskanja prekidača i da sam ja to pripisao vremenskim uslovima, hladno vlažno. Crkao prekidač? O ovom sivom dole pričam, killswitch inače ne diram.

 

20220111_104456.jpg

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probaj da rasturis te prekidace i isprskaj ih nekim kontakt sprejem. Verujem da ce biti ok

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Takođe proveri i taster ćopave, voli i on da navuče vlage blata skrame...

Leti ga češće koristiš - pa se čisti, sad je možda i on uhvatio na kontakte...

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 676 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 1.1.2022. at 14:26, Arakis je napisao:

Izgleda da je ipak zveknuo. Probaj da ga reklamiras, ali mora novi, ocigledno. 

Odneo sam ga danas u Vamal grupu, gde sam ga i kupio. U Sremčici, dečkić neki radi. Nemože da prikači kleme, velike su, za auto samo ima. Kaaže da ostavim, moraće na ekspertizu. 

:)

Izmerio 10.88 V, i nema uslov za reklamaciju, jer mora minimalno 11.00 V da bude. Pa kažem, to i jeste razlog reklamacije, što za 10 dana , u stanu, sa 12.7 spadne na 10.88:)

Dakle ne drži struju. Da li sam trebao da ga donesem dopunjenog, pitam? Kaže on tako je u garantnom listu bla, bla... Reko vidi druže, nemam protiv tebe ništa, ali poruči tvojim šefovima da ću ih tužiti ako 10.88 bude osnov za neprihvatanje reklamacije. Msm, jebeš 4500 din. nov aku, ali neću da me prave budalom. Pričam unapred, videću kako će se odvijati, u roku od 7 dana moraju da odgovore, možda će sve biti ok. Instalacija puni kako treba, problem je dakle što ne drži napon posle 8 meseci od kupovine. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Prekidač, kontakt. Svratili momci iz Niša da vide motor pošto je na prodaju, među njima jedan sa malo više osećaja za rešavanje ovakvih problema, stisnu kućište prstima i pritisnu prekidač, upali. Ugasi ga, opet ga na isti način upali. Zvezdasti šrafciger je rešenje, dotegnuti šraf!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 12.1.2022. at 13:44, Atorn je napisao:

Odneo sam ga danas u Vamal grupu, gde sam ga i kupio. U Sremčici, dečkić neki radi. Nemože da prikači kleme, velike su, za auto samo ima. Kaaže da ostavim, moraće na ekspertizu. 

:)

Izmerio 10.88 V, i nema uslov za reklamaciju, jer mora minimalno 11.00 V da bude. Pa kažem, to i jeste razlog reklamacije, što za 10 dana , u stanu, sa 12.7 spadne na 10.88:)

Dakle ne drži struju. Da li sam trebao da ga donesem dopunjenog, pitam? Kaže on tako je u garantnom listu bla, bla... Reko vidi druže, nemam protiv tebe ništa, ali poruči tvojim šefovima da ću ih tužiti ako 10.88 bude osnov za neprihvatanje reklamacije. Msm, jebeš 4500 din. nov aku, ali neću da me prave budalom. Pričam unapred, videću kako će se odvijati, u roku od 7 dana moraju da odgovore, možda će sve biti ok. Instalacija puni kako treba, problem je dakle što ne drži napon posle 8 meseci od kupovine. 

Isto bi bilo i da si ga napunio na 11V jer bi ti oni rekli da ostavis bateriju da je oni provere i napon bi za par dana opet pao ispod crte. Ali to opet ne mora da bude razlog za odbijanje reklamacije jer oni kad hoce da prihvate-prihvate i sa 8V.

Meni je TAB vrisnuo u garanciji. Prvo je počeo da gubi napon, a onda je prestao i da prima struju. Ja ga reklamirao i posle par dana me zvali. Kaze aku smo oporavili, ali dacemo nov da ti se ne desi da crkne ponovo, da te ostavi negde ma putu. 

Dali mi drugi, garancija jos godinu dana (do isteka dve od kupovine prvog) i to je sve. 

A da mi je rekao da ne priznaje jer je napon 8V ja mu nista ne bi mogao. Tako je po papirima... Mada realno, niko ne menja zdrav akumulator. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja