Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da naravno,moze i Cedic u Rupčinama.Dobra klopa,ogromne porcije, 2 za troje

odlična. Porcije su ogromne, dimljenu vešalicu zovu slonovo uvo. Rebarca su vrh... Nisam skoro bio, ali dosta su bili povoljni i kvalitetni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Gledam websajt od Careve Ćuprije... Izgleda fino i verovatno je skupo. Piše da su im redovni gosti akademičari, glumci, političari itd... :)

Možda neko zna iz prve ruke?

Careva Cuprija je cista desetka. Vrh. A jos bolja je Devetka na Kosutnjaku. Spoj ukusnog, tradicionalnog i naposletku luksuza, sve u jednom predivnom ambijentu, cena ne evropskih , nego prilagodeno nasem standardu. Osoblje servilno, profesionalci. Toplo preporucujem jagnjetinu ispod saca, a vino sardone iz vinarije Radovanovic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Super. Hvala vam na vašim savetima.

Imam još jedno, možda za vas smešno pitanje, ali još nikad nisam jeo proju, pa hoču to i da probam. Gledam na youtube recepte itd... i izgleda odlično. Zanima me samo šta se jede uz proju? Jel se to jede samostalno ili uz meso, kajmak...?

 

Svidja mi se recept za proju sa sirom i kajmakom. :):ooo:

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

 

Imam još jedno, možda za vas smešno pitanje, ali još nikad nisam jeo proju, pa hoču to i da probam. Gledam na youtube recepte itd... i izgleda odlično. Zanima me samo šta se jede uz proju? Jel se to jede samostalno ili uz meso, kajmak...?

 

 

Onu nekadašnju (tzv. sirotinjsku proju: kukuruzno brašno, voda i so) nije loše malo pojačati slaninicom, sirom, kajmakom i lukom.

Ove današnje proje sa već "ugrađenim" punomasnim sastojcima su sasvim dovoljno ukusne i kalorične i samo uz mleko ili jogurt (kako reče kolega iznad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Super. Hvala vam na vašim savetima.

Imam još jedno, možda za vas smešno pitanje, ali još nikad nisam jeo proju, pa hoču to i da probam. Gledam na youtube recepte itd... i izgleda odlično. Zanima me samo šta se jede uz proju? Jel se to jede samostalno ili uz meso, kajmak...?

 

Svidja mi se recept za proju sa sirom i kajmakom. :):ooo:

 

Pozdrav

Ja tebi proju, ti meni bledsku kremšnitu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

 

Super. Hvala vam na vašim savetima.

Imam još jedno, možda za vas smešno pitanje, ali još nikad nisam jeo proju, pa hoču to i da probam. Gledam na youtube recepte itd... i izgleda odlično. Zanima me samo šta se jede uz proju? Jel se to jede samostalno ili uz meso, kajmak...?

 

Svidja mi se recept za proju sa sirom i kajmakom. :):ooo:

 

Pozdrav

Ja tebi proju, ti meni bledsku kremšnitu :)

 

Nema problema. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Super. Hvala vam na vašim savetima.

Imam još jedno, možda za vas smešno pitanje, ali još nikad nisam jeo proju, pa hoču to i da probam. Gledam na youtube recepte itd... i izgleda odlično. Zanima me samo šta se jede uz proju? Jel se to jede samostalno ili uz meso, kajmak...?

 

Svidja mi se recept za proju sa sirom i kajmakom. :):ooo:

 

Pozdrav

Ovo je jedina tema bez off-a :lol3:

Pusti ove klince što ti savetuju proju sa slaninom, sirom, kajmakom i sl. (mada je i to fenomenalno) :) To se kod nas u Šumadiji zove projanica, a "carska pita" je proja sa šunkom, sirom, kiselim krastavcima...

Ja ti preporučujem da probaš seljačku proju (samo prosejano kukuruzno brašno, voda i so), a u tanjir sa mlekom izmeljaš sira i posoliš, i naravno jedeš sa projom.

Trebalo mi je vremena da klince nateram da to probaju - sada im je to specijalitet. Probaj, nećeš se pokajati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kod nas u Šumadiji, proja se najviše jede uz sarmu i kuvani kiseli kupus (osim uz napred opisano). Tek se tu oseti sva raskošnost ukusa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ne znam kako se zove kafana, ali je preko puta škole u (skoro) centru Požege,pored prodavnice stočne hrane (ima neke simbolike :) ) i pored ležećeg policajca. Pečenje fenomenalno.

 

WP_20161025_15_38_07_Pro.jpgupload img

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Što reče Šumadinac, prava proja se jede uz sarmu, kuvani kiseli kupus, pečenje itd. a ovo sa slaninom sirom itd su projare i one se jedu u glavnom kao predjelo i glavno jelo. Svaka verzija je lepa na svoj način a za mene lično naj lepša kombinacija iz Šumadije je svadbarski kupus, ren i proja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Što reče Šumadinac, prava proja se jede uz sarmu, kuvani kiseli kupus, pečenje itd. a ovo sa slaninom sirom itd su projare i one se jedu u glavnom kao predjelo i glavno jelo. Svaka verzija je lepa na svoj način a za mene lično naj lepša kombinacija iz Šumadije je svadbarski kupus, ren i proja.

Nisi ti za džabe forenzičar ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Kod nas u Šumadiji, proja se najviše jede uz sarmu i kuvani kiseli kupus (osim uz napred opisano). Tek se tu oseti sva raskošnost ukusa.

 

 

Što reče Šumadinac, prava proja se jede uz sarmu, kuvani kiseli kupus, pečenje itd. a ovo sa slaninom sirom itd su projare i one se jedu u glavnom kao predjelo i glavno jelo. Svaka verzija je lepa na svoj način a za mene lično naj lepša kombinacija iz Šumadije je svadbarski kupus, ren i proja.

Pravo zborite momci. 

Proja se jede pod OBAVEZNO uz svadbarski kupus kao i sarmu. Ostalo su sve varijacije. Naruciti svadbarski kupus bez proje , to je jeres! Totalno nepoznavanje gastronomije...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pošto su me zeznuli u Balkan Garni Hotelu na Banovom Brdu za parking, otišli smo u Hotel Sučević. Tamo smo otišli u etno restoran na večeru:

 

wp20161028200207pro.jpg

wp20161028205633pro.jpg

wp20161028205626pro.jpg

wp20161028201124pro.jpg

wp20161028200211pro.jpg

wp20161028205642pro.jpg

 

Bilo je odlično, ali svinjski file na kajmaku je bila porcija od 350g. Nisam mogao da zaspim, jer sam jeo previše.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Sledečeg dana otišli smo na ručak kod Čedića. Jeo sam svinjska rebra ispod sača na kajmaku i i pečen krompir. Kad nas konobar posluži, uvek zaboravim da slikam, jer navalim na hranu, a kasnije su slike kakve jesu. Izvinjavam se.

Još jednom hvala za instrukcije. Čedić je došao na listu OBAVEZNO POSETITI.

 

wp20161029123014pro.jpg

wp20161029123020pro.jpg

 

Još samo da dodam.

Za početak, kao predjelo, dobili smo proju i sir. Žena je uzela pečurke na žaru, pečene paprike i šopsku salatu. Ja rebarca ispod sača sa prilogom, šopsku salatu i popili smo 3 mala Nikšička piva:

Cena za sve: 18€  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

U ponedeljak napravili smo proju po ovom receptu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yJyEcMhRYwo

 

Bila je odlična i mislim da je kombinacija sa jogurtom Jackpot. :)

Ovo se kod nas u Sumadiji zove projara.

A proja je brasno od belog kukuruza so i voda.

I kao sto oslali rekose "kiseli kupus (svadbarski) i sarma " sa projom cine cuda.

Gde sad nadje da citam ovo i pisem,

nije mi dobro .

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja