Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Te su mi je favorit trenutno. Videću da mi neko preko pojuri te kao tvoje pa ako ništa ne uradim, kupujem ove
Ovo nije slučaj da je skuplje automatski i bolje :D
Pogotovo ovako nesrazmerno...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 12 sati, Satelis je napisao:

Maglenci sto ima milke ne bi ti preporucio iz vise razloga:

- to su spot maglenke koje bacaju u daljinu tj na daljini najbolje rade posao, ako bi usmerio da blize osvetljavaju, dobio bi dva kruga manjeg precnika ili ti nista posebno ali svakako bio bi i te kako uocljiv u saobracaju

- elektronika je sklona crkavanju, nekoliko kolega sa foruma je izbacilo neki cip da bi izbegli modove jer upravo to pocne da pravi problem

- kabastije su tj nisu malene, kavez dosta doprinosi tome i ne znam kako bi se uklopilo sa tvojom Malogutom, verovatno kao piletu sise bi stajalo

Iskreno, i ja bih rado izbacio modove (verovatno i hoću, ni prekidač mi ne treba zapravo) jer mi trepćuće svetlo zaista ne treba, a ne vidim ni poentu svetla 50% slabije jačine.  Čak mi se desi da, ako ugasim kontakt i posle ga vrlo brzo opet dam, svetla promene mod.

Imaju ove taj metalni, industrial oklop koji im daje na masivnosti pa možda nije za svaki motor, plus što može da smeta pri montaži.   Meni je najpreče bilo da budem uočljiviji u saobraćaju, što ove maglenke ispunjavaju za pristojne novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo još 2 ideje oko elektro-svetlosnih pitanja:

 

1. Uglavnom vidim da se koriste trakasti, a ne tačkasti svetlosni izvori za dnevna svetla jer je tako svetleća površina veća i uočljivost bolja.

 

2. Kada/ ako krenem u ugradnju dodatnih gadgeta tipa grejanje ručki i dodatna svetla, neću stavljati nikakve prekidače na upravljač. Mislim da je daleko trajnije i svakako elegantnije rešenje dvokanalni RF daljinski rele koji može da se sakrije na suvo mesto. Daljinski po izboru u džep ili negde da se zalepi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

@Satelis Imas li nekih iskustava sa punjacem za sada? Stize mi akumulator danas i uzeo bih odmah neki, posto je ovaj moj Procharger preminuo.
Vidim da u Louisu ima CTEK MXS 3.8 za nekih 60tak evrica, pa se razmisljam vredi li otvoriti se vise za njega nego za Pro User kao sto ti imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zadovoljan, punio moj aku, Vartu sa Kymca, Dynavolt sa Beva, Exide neki koji mi sluzi za probu, mali neki od 4A skuterce 50ccm, uskoro skidam sa Astre pa i on ide na punjenje.....radi bez greške.

 

Moj ti je savet (kasno sam video) ako ćeš uzimati Pro-User, uzmi IBC4000 B, isti je kao moj samo što ima mogućnost pracenja rada preko telefona.

Skines aplokaciju, pivezes se preko blutututu i pratis finese.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Odlicno. Onda cu ga naruciti, svakako imam 2 godine garanciju, dok bi se za ctek morao cimati do Louisa.
Video sam tu varijantu, nekih 1000din skuplja i odmah me povuce jer je zanimljivo, ali sam onda skontao da bih to iskoristio verovatno pri prvom punjenju i nikad vise posle toga. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja se zajebah, igrao bi se sa tim praćenjem, taman snimis neke parametre kad je sve ispravno pa posle ako posumnjas na aku, imaš sa čime da uporedis....korisno svakako.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

I mene si bacio u razmisljanje, ali sam resio da probam jednom da budem racionalan i da ne jurcam za igrackama. Ne verujem da bih proveravao nista time, pa sam narucio obican model. Za 4680, rekao bih da je dobra kupovina. Hvala ti na informacijama!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod mene sa leve strane piše Vrla, kod tebe rekao bi da piše MF, jel mi se čini il je zaista tako?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ako mislis na ovo sto pise iznad oznake akumulatora, pise MF. Znam sta je VRLA, ali ovo ne bih znao. Pravo da ti kazem, sta je pisalo na prethodnom, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljivo, izgleda da combined ABS u svakom slučaju koči prednji točak. To je i logično jer teže će se blokirati točak ako koče oba. Izgleda da vreme odvojenih prednjih i zadnjih kočnica polako prolazi... 36f797b9a13142df5f39092860d10a58.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam kako je u tom slucaju, ali znam da kod mene nema nikakvih kombinacija, prednja je samo prednja kako sto je zadnja samo zadnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Velika preporuka za Puig Touring vizir iz Louisa. Danas sam mu dao atest, stvarno jedna od boljih stvari koju sam stavio na motor. Stavio sam i Wind Deflector produzetak isto iz Louisa i rade posao za sve pare. Na 80 na sat, nema ni malo suma vetra. Pri 120 se oseca malo turbulencija na celu, ali situacija je neuporediva sa onom koja je bila sa originalnim vizirom.

@Satelis Da li si stavljao Loctite pri montazi centralne nogare? Ja nisam imao, pa sam montirao "na suvo", ali sam malo skeptican, pa bih rasturao i montirao sve ponovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 22 minuta, sargeras je napisao:

Velika preporuka za Puig Touring vizir iz Louisa. Danas sam mu dao atest, stvarno jedna od boljih stvari koju sam stavio na motor. Stavio sam i Wind Deflector produzetak isto iz Louisa i rade posao za sve pare. Na 80 na sat, nema ni malo suma vetra. Pri 120 se oseca malo turbulencija na celu, ali situacija je neuporediva sa onom koja je bila sa originalnim vizirom.

@Satelis Da li si stavljao Loctite pri montazi centralne nogare? Ja nisam imao, pa sam montirao "na suvo", ali sam malo skeptican, pa bih rasturao i montirao sve ponovo.

Aha stavio si Wind Deflector......pomislih da si stavio MRA Vario-Touringscreen, sad gledam....bas su hebali dadu sa cenom <_<

Nisam stavio lepak za navoj nit sam skeptican, kad stegnem to je stegnuto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 32 minuta, sargeras je napisao:

Velika preporuka za Puig Touring vizir iz Louisa. Danas sam mu dao atest, stvarno jedna od boljih stvari koju sam stavio na motor. Stavio sam i Wind Deflector produzetak isto iz Louisa i rade posao za sve pare. Na 80 na sat, nema ni malo suma vetra. Pri 120 se oseca malo turbulencija na celu, ali situacija je neuporediva sa onom koja je bila sa originalnim vizirom.

@Satelis Da li si stavljao Loctite pri montazi centralne nogare? Ja nisam imao, pa sam montirao "na suvo", ali sam malo skeptican, pa bih rasturao i montirao sve ponovo.

Baš me je zanimalo kakvi su utisci sa tim vizirom, lomim se da ga naručim, ali ću morati da skinem od budžeta za bočne kofere...   Koliko si ti visok?  :)

I jesi naručio preko Sekule?  Koliko te je izašlo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

@Satelis Bas taj! Ostao mi je od ranije, nikad se nisam naterao da ga prodam i sad mi je taman dobro dosao. :)
Mislio sam da ce izgledati ruznije, ali moram priznati da je uzivo mnogo bolji nego na fotkama. Brzinska slika od danas, vidi se sa strane koliko podize vizir.

@.milke. 178 cm. Ako si slicne visine ili nizi i ako bismo pretpostavili da kaciga ne utice mnogo na udare vetra (a znamo da je veliki faktor), ja bih ti uz deflektor toplo preporucio. Nisam probao bez njega, doduse. Uzeo preko Sekule, stigao za 15tak dana. Bilo je 79.99e plus postarina. :)

IMG-20171227-WA0007.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@.milke.

Mene je izasao 80e, toliko bi trebalo i tebe.

5a43d90e0372d_Screenshot2017-12-2718_30_11.png.35dfbc6c36c3f93963c57657994f80ea.png

 

@sargeras

Odlicno se uklapa, svidja mi se, bar sto se vidi sa strane :takoje:

Takodjer ce i meni trebati, moram smaknuti vetar sa celendre.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Sad videh za Loctite. Pretpostavljam da si dosta kilometara presao sa nogarom, tako da se necu brinuti. Samo cu da dotegnem sad posle voznje jos jednom i to je to.
Hvala ti sto si kacio sve sto si radio na motoru, da nisam snimio ove dve stvari, ne bih ih nikad uzeo! :D
Sledece je da se nakanim da stavim grejace rucica koji su cekali da istekne garancija (smarali su zbog turpijanja rucice gasa), samo da vidim da li moze da se zakaci na onaj dzek sto je ispod leve plastike kod sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Presao sam par hiljada i pravo da ti kazem nisam proveravao da li je neki sraf popustio, provericu ali mislim da nema greske.

Sto se grejaca rucica tice, moj ti je savet Saito nikako, centrala je slaba tacka, mozes uzeti Koso, odlicno rade ili Oxford.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja