Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Taj Michelin ima sve preporuke jer je, kao i inače, najmekša guma i najbolja za mokar kolovoz. Mislim da je ovo ok istrošenost za 20k km. Kod mene je prethodni vlasnik menjao stock gume na približno istoj km. Sada je neki Dunlop koji ima debeli centralni deo sa manje šara što je za put autoputem bolja varijanta zbog trošenja.
 
Što se tiče ulja, preporučen je sae 10w 30. Nisi primetio negativni uticaj gušćeg ulja na rad menjača ? Koja je cena konkretnog ulja ?
(10 40 sipam u auto koji ima oko 300k km da bi manje trošio, bez namere da započnem rat ulja...)
 
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
 
 
 
Kuzmin NC ima Dunlop, na istoj km (10K) njegove su bile duplo potrošene od mojih, ponajveca razlika je bila u prednjoj gumi.
Zadovoljan sam gumom, lepo drzi

Nema negativnog uticaja, čak šta više imam pozitivno mišljenje u odnosu na lani.
10W30 nije za naše podneblje tj više pogoduje 10W40 zbog vecih letnjih temperatura.
Cena ulja sa slike za 1L stoji 1.330din.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Te gume imam na traceru 700 i fenomenalne su.
Po kisi jos bolje
Slazem se, nemam zamerki al cu ipak probati Michelin + je jeftinija od Bridgestone.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Nema negativnog uticaja, čak šta više imam pozitivno mišljenje u odnosu na lani.

10W30 nije za naše podneblje tj više pogoduje 10W40 zbog vecih letnjih temperatura.

Cena ulja sa slike za 1L stoji 1.330din.

 

 

Pa i tu je fina cenovna razlika ...

 

Motorno ulje 10W-30 MA -2.112,00 rsd u Delti. Ostaje nepoznata cena samog servisa, u prilogu su cene delova koje su mi dali emailom na upit.

 

Međutim, ipak ću ovaj servis, prvi od kada je motor kod mene, uraditi tamo, da pregledaju i izvuku postojeću servisnu istoriju koja tamo postoji itd.

 

387c256a073dfe856a3acdb25dceda73.jpgeba36a6fa903809c238c93f1d4c9c7cd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Kuzma63 bese olaksan za 15.000din (11K delovi i 4K ruke) u Delti na prvom servisu ( 3.5L mot. ulja, f. ulja, f. DCT-a i rad). 

@matori351 bese olaksan za 13.000din s'tim sto njemu nisu zamenili f. DCT-a iz njima znanih razloga (citaj greska), CTX700 D vozi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
3 hours ago, Satelis said:

Slazem se, nemam zamerki al cu ipak probati Michelin + je jeftinija od Bridgestone.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Michelin i imam. Na njih sam mislio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
10 000 dinara zadnje plocice i 37 000 lanac i lancanici. Stvarno su sampioni.
Bez PDV-a.
Čak za te delove koji se relativno retko menjajuogu da kažem pregrmiš jednom pa gotovo ....
Koja je inače cena za komplet lančanika i lanac ?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 21 sati, Satelis je napisao:

@Kuzma63 bese olaksan za 15.000din (11K delovi i 4K ruke) u Delti na prvom servisu ( 3.5L mot. ulja, f. ulja, f. DCT-a i rad). 

@matori351 bese olaksan za 13.000din s'tim sto njemu nisu zamenili f. DCT-a iz njima znanih razloga (citaj greska), CTX700 D vozi.

 

13800 moj prvi servis, isto bez promene filtera DCT-a (nemam sad manual, ali čini mi se da je zamena na sledećem servisu?).  S tim što su meni (u NS servisu)  vratili onih 0,5L ulja što je preteklo pa sam malo manje platio drugi servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Neverovatno koliko deru po servisima, ali to je cena ovlašćenog i to je cena garancije i to je cena ako nemate alata i znanja!! Nema ljutiš...

Kada razmislim koliko sam samo uštedeo već godinama unazad radeći sam servis....

Satelis: kakvo je to Eneos ulje majke ti, nikad čuo..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
13800 moj prvi servis, isto bez promene filtera DCT-a (nemam sad manual, ali čini mi se da je zamena na sledećem servisu?).  S tim što su meni (u NS servisu)  vratili onih 0,5L ulja što je preteklo pa sam malo manje platio drugi servis.
Loše ti se čini, pogledaj par stranica unazad, ima slika plana odrzavanja....na prvom servisu se obavezno menjaju oba filtera.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Trenutno u Louisu DID set 520VX2 set je 109 evra.
Sa tom cenom se ne isplati nešto posebno čistiti lanac, niti automatski oiler stavljati...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD





Satelis: kakvo je to Eneos ulje majke ti, nikad čuo..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kakvo je.....probaj pa ces i sam videti.

Jedan primer, Alexin AA koji je prešao nesto preko 100K, raznorazne marke kao i gradacije su probane i redovno je trošio od servisa do servisa (5K) izmedju 700 - 1L ( 1.7L staje).
Eneosa troši najmanje, 300 - 400ml od servisa do servisa što nije mala razlika u odnosu na lani.

Drugi primer su bivse kolege iz Verana.....svi imaju pozitivno iskistvo pogotovo na 308-ci benzinac koji fabricki troši ulje.

Sad je u razmatranje dosla jos jedna marka ulja, nije poznata kod nas.....vreme će pokazati.


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

 

 

Kakvo je.....probaj pa ces i sam videti.

 

 

 

Nisam imao neposredna iskustva i ne znam koliko je tačna tvrdnja uvoznika da se koristi kao prva ugradnja u svim japanskim vozilima, ali svakako deluje logično da se u japance sipa japansko ulje ...

Mislim da nije dugo prisutno kod nas.

 

 I za filtere da prokomentarišem kratko: generalno kažu da kvalitet ulja nije više upitan ni za duže intervale zamene jer je uglavnom sintetika u pitanju. Veći problem je da li filteri mogu da izdrže duži interval zamene jer kažu da je tehnologija tu manje napredovala.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"Drugi primer su bivse kolege iz Verana.....svi imaju pozitivno iskistvo pogotovo na 308-ci benzinac koji fabricki troši ulje."

 

Au pa zasto ne rece ovo ranije.Cerka mi vozi vec dve godine 308 benzinac koji fabricki(pise u knjizici) sme da trosi i preko pola kila ulja na 1000 km !!!!

Njen ne trosi toliko ali trosi dovoljno da nervira.

E sad,najbolji moj drug uvozi delove za japance i prodaje Eneos vec par godina i kune se u to ulje ali nije hteo da mi ga da za Pezoa jer servisiram prekoputa njegovog servisa u servisu koji radi francuze pa kao drz se ti preporucenog.Sutra cu usi da mu pocupam.

Dare jesu ovi tvoji iz Verana sipali istu gradaciju Eneosa kao sto je bilo fabricki ili su menjali nesto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

308 1.6 EP6 motor (BMW) je takvo sranje da nemoz biti veće. Od servisa do servisa ako se ne prati nivo ulja....zna da ga nema.

Imas tabelu koje ulje ide za koji model na Eneos-ovom sajtu (treba pronaći) pa prema tome i sipas ali mora se obratiti paznja da li ulje (koje preporučuju) pogoduje nasoj klimi.

3f858582803afe8cd62172a28a041df4.jpg

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Društvo,

 

Pozdravili su vas sve puno iz Delta automoto

Kažu da dođete svi na servis ako uspete da zakažete termin 10-15 dana unapred (govorim o ovom periodu u drugoj polovini oktobra, mogu samo da pretpostavim u aprilu kako izgleda).

 

Razglednica je ispod.

Vezano konkretno za moju Integru, saznao sam da ulje nije menjano od 2015. godine tj. prethodnih 8000 km. Lanac je menjan, kao i pločice ali ne kod njih. Sa pločicama nisu zadovoljni, što sam za zadnje i ja video jer su istrošene pa su zamenjene sada.

 

Ulje je neko baš njihovo. Dobio sam ostatak 0,5l.

6cf7f7291c3ca63b02f1cf8ea7ce3b63.jpgfe9dc919da323843618fe426c7367529.jpg5017d5fd34ba8f18db6984e20581881e.jpg

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobro, lepo si olaksan ali merak nema cenu, taman si spremio makinu za sl. sezonu.

Nego, Honda nema svoje ulje kao sto kazes, njihova je samo nalepnica....Castrol je unutra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Od svega gore naplaćenog jedino cena pločica baš odskače, to je baš papreno skupo!! Ima ih već od 2.500din.

Cena ulja je takođe malo skuplja nego redovno....4lit nekog Iponea je recimo oko 4.500din.

Ovo ostalo je otprilike to to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
Just now, pitans said:

Od svega gore naplaćenog jedino cena pločica baš odskače, to je baš papreno skupo!! Ima ih već od 2.500din.

Cena ulja je takođe malo skuplja nego redovno....4lit nekog Iponea je recimo oko 4.500din.

Ovo ostalo je otprilike to to..

Ja sam motul 10w40 5000 JASO MA2 standard platio kanticu od 4 litre 2800 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Proučavam njihove cene celo popodne. Zanimljivo da je ovo zapravo jeftinije nego što su mi dali kada sam se raspitivao za cene i razlika je otprilike za cenu rada.

Konstatovali su da je filter vazduha skoro menjan (aliexpres, maximalno jednostavna zamena na motoru koji prvi put sada čačkam) pa mi nisu naplatili još dodatnih 10.000 ;) a nisu imali ni primedbe na taj filter.

Kažu još da je zamena zadnje gume 3.600, nemaju gume, može da se donese.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Ja sam motul 10w40 5000 JASO MA2 standard platio kanticu od 4 litre 2800 din. 


To je odlična cena za motul. Gde ?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja