Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Divno,pravo uzivanje...

 

Iskren da budem jedino mi smetaju ove strelice,

osecam se kao slabovid i imam odredjene tacke na koje trebam da obratim paznju.

Sve detaljno opisujes,ukrasavs predivnim slikama i mislim da nema potrebe da naglasavas

detalje strelicama.Izvini,ne mislim nista lose,nego smatram da je potpuno nepotrebno.

 

Cekam nastavam,svaka cast za avanturu :zdravo::care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Strelice ili ne..................pitanje je sad !

 

Obojica ste u pravu, i ja sam se premisljao da li da koristim strelice ili ne, i odlucio se da kako bi oni citaoci koji letimice pogledaju fotografiju videli detalj koji zelim da naglasim i to zato jer smatram da je zanimljim i da je bez veze da ga ne vide.

Inace ne smatram da je iko slabovid i drago mi je da se ne ljutis (MaRko), a drago mi je da ima i onih koji smatraju da je OK (Severian), istina je da svako od nas ostavlja neki svoj specifican trag i to je dobro........

Na primer, ja kada citam putopis Severian-a znam da cu tokom pregleda saznati onoliko istoriskih cinjenica vezanih za podrucja koja prolazi..........i to je svojevrstan "pecat"........

Meni se ta razlicitost svidja..........to nas cini zanimljivim ili ne ali u svakom slucaju izazove neka osecanja.......

 

Ok, sada smo malo porazgovarali i o strelicama, hocemo da idemo dalje ? :aha: .....OK, idemo dalje...........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja bih rekao da su i te strelice deo Marokančeve specifične "poetike" ;). A ona je neka vrsta njegovog potpisa.

 

Ja, eto, volim baš tako kako je... :takoje:

 

Ja se slažem sa Severianom! :takoje:

 

Nije to ništa što "bode oči". Hmmm... ili jeste? :zvizduk: Kako god, ja sam za strelice! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

E kad moram da lajem ali moram,sto bi nas narod rekao "Rdjavom k1zvizduk.gifurcu i dlake smetaju"

aman bre vise ljudi citajte putopis i uzivajte a ne samo neka zakeranja(ovaj oce Afriku ko sto je gledao u opstanku kad je bio mali ,ovaj hoce bez strelica uskoro ce se pojaviti neko kome smeta sunce u pustinji )

Cika Marokanac samo napred u svom stilu jer to je ono sto svakog coveka razlikuje od drugog ,da smo svi isti bilo bi dosadno1zdravo.gif

p.s. opustite se i uzivajte niasm mislio nista lose1Mina.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pored pohvala za putopis, jedno informativno pitanje...

 

-jesu li bocni koferi 45/38 l ili 38/31 l?

 

Pitam jer upravo se resavam oko zega, pa nisam nacisto koju kombinaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

11. DAN - 25.05.2014

 

 

Kazu............"Dan uvek zapoceti doruckom.....", i ja to postujem, posebno kada sam na putu.....

Ne kazu........."Podeli sa nejakima i dorucak.....", ja to moram jer Verica bi pre dala svu hranu zivotinjama nego meni, ovako i ja ispadnem dobrica i "vukovi i ovce na broju".........

 

rU8ygP.jpg

 

n75pNY.jpg

 

fkDsSO.jpg

 

nahranis malo matche........evo je i mama.......

 

PWgQcd.jpg

 

i na kraju svi veseli i razigrani..........

 

mGLSCG.jpg

 

XKvOlF.jpg

 

dok Verica zavrsava dorucak.........

 

XmgAnp.jpg

 

ja polako pakujem prtljag na motor..........

 

dLIofJ.jpg

 

Hotel je lep, cist.......cena sobe je 330 MAD + dorucak 70 MAD (11 MAD = 1 EUR).....

 

PfFB4U.jpg

 

Evo i cenovnik pica i hrane.........

 

KZiHGk.jpg

 

Idemo dalje..............

Danas planiramo da stignemo u GUELMIN.......oko 400 km, podloga mesana......piste i asfalt.

 

XnQd7r.jpg

 

JbOOeQ.jpg

 

6EzQP2.jpg

 

yDtEob.jpg

 

Verica na ovim slikama nije na motoru..........jer (logicno) slika...........

Kada naidjemo na ovakve piste a ne zurimo, zastanem, Verica sidje, slika a ja pogledam napred kakva je pista (put)...........jer nekad nisam bas siguran da sam na dobrom putu. Oni (firme koje odrzavaju puteve) nekad sa grederima poprave put ali je pravac puta neprepoznatljiv..........bar meni. Poceo sam da shvatam znacaj i upotrebljivost Busole na navigaciji.........

Strelica pokazuje pravac i ma kako cudno izgledalo..........to jeste pravac gde se nalazi destinacija.

 

Pre puta sam dobio od strane firme MOTORING (iza Simpa na autobuskoj stanici), PRSLUKE koji treba da snize temperaturu tela do 12 stepeni onda kada je jako toplo.

Predstavnik te firme - moto radnje

 

Daniel Glid

 

MOTORING doo

Marketing

 

Hadži-Nikole Živkovica 2

11000 Beograd, Srbija

tel: 011 2021856 / 2021800

fax: 011 2181799

e-mail: d.glid@teletrade.rs

site: www.motoring.rs

 

 

ZLdOX4.jpg

 

Mozete pogledati kompletnu informaciju na link adresi...........

 

http://www.motoring.rs/files/upload/catalogues/TECHNICHE%20StayCool_Catalogus2012_lowres_2.pdf

 

zt5otp.jpg

 

uG7zrh.jpg

 

SA0Nvm.jpg

 

TxUlmS.jpg

 

Probam ja i drugi model..........dobio sam dva modela + za zglobove ruku ........

 

TxUlmS.jpg

 

HxxDtn.jpg

 

VVDhvA.jpg

 

o1YOjg.jpg

 

akDILS.jpg

 

rUMSjX.jpg

 

HTAUkT.jpg

 

i ko kaze da Verica i ja ne volimo svoju SRBIJU..............

 

Oaz3j6.jpg

 

M1qC8Z.jpg

 

sXOEKV.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Idemo dalje.........

 

IcuKZG.jpg

 

7sf53k.jpg

 

YkbJlw.jpg

 

Gledam i razmisljam kako je pustinja na neki svoj nacin zanimljiva, ali je i dosadna onda kada je nepregledno prostranstvo................

 

AlklDU.jpg

 

JEULUf.jpg

 

i tako ulazimo u neki gradic...................vidi se nov gradic, lepe zgrade....nove....

 

7ueh5Z.jpg

 

mo7qtN.jpg

 

vJ1oQL.jpg

 

YE45WD.jpg

 

i onda cim izadjemo ceka nas stara i uvek ista ..........pustinja Sahara.

 

YTCubm.jpg

 

aYQX09.jpg

 

ponekad vetar (koji je stalno prisutan), podigne malo pesak........

 

s77zSl.jpg

 

ponekad je sve...........ali bas sve MIRNO..........

 

qrljHm.jpg

 

sela........OAZE......okupljena oko nekog izvorista voda su srednje cesta pojava........

 

92qodD.jpg

 

ytnOJD.jpg

 

caGzg3.jpg

 

Ponekad naidjemo na znak BERBERA..............ciji su potomci Marokanci, i to veoma ponosni na svoje poreklo............

 

m5aQcX.jpg

 

UMreAU.jpg

 

nikako mi nije jasno sta je skupljala ova zena u drustvu par koza...........po ovoj pustari. Jedino sto mi je palo na pamet je da mozda skuplja izmet koza kako bi odrzavala vatru prilikom kuvanja. Znam da se za to koristi izmet (balega) od kamile, a mozda moze i koziji izmet da se koristi u tu svrhu...........

 

bKyymb.jpg

 

IztedV.jpg

 

4YbVv2.jpg

 

u1DbKk.jpg

 

tWL85t.jpg

 

elb29X.jpg

 

WxyRuv.jpg

 

skrenuli smo sa pravca naseg kretanja jer smo videli tablu sa primamljivim natpisom "Gostionica-hotel"..........

 

qBVWWi.jpg

 

QhDegy.jpg

 

5N8IAt.jpg

 

MzMQgG.jpg

 

2bW8CX.jpg

 

3jMLqO.jpg

 

iX1Zuf.jpg

 

k2mpzP.jpg

 

YVN7Ac.jpg

 

U sred pustinje drzati hotel-restoran............ :zbunjen: , izgleda mi kao losa investicija, ali zato meni jako prija sto tako nesto postoji.

Ocigledno je da nema puno gostiju sada, mozda mu nije sezona :neznam:

 

Sedamo i narucujemo dve velike salate sa prilozima.........jedan bracni par iz Poljske je vec prisutan i posto i oni jedu salatu..........onda cemo i mi.

 

dok cekamo, Verica slika okolinu............

 

2kCDKB.jpg

 

iTPI0u.jpg

 

SxJcTp.jpg

 

Hhz2mD.jpg

 

Zbog sunca, debeli zidovi od blata, mali otvori za svetlost i vazduh............

Zbog vetra koji nosi pesak uvek, cak i protivpozarni aparati su zasticeni platnenom vrecicom kako ih pesak ne bi ispeskario..............

 

PDLW10.jpg

 

84vGgV.jpg

 

9GgpR1.jpg

 

Ji0tLm.jpg

 

Salate stizu.............izuzetno bogate, ukusne, osvezavajuce..........

 

5Y8U4J.jpg

 

KnEqHH.jpg

 

Lepo jeli, nismo se "natrpali"...........idemo dalje................

 

UqXiNC.jpg

 

8An09t.jpg

 

sve je bilo odlicno..........preporucujemo ukoliko se nadjete u blizini.........

 

WCqINn.jpg

 

bdeGxX.jpg

 

6q4x73.jpg

 

Vreme je da se sipa gorivo.............nailazimo na pumpu, stajemo, gasim motor i cujem totalnu tisinu..............cudno.

 

Pojavljuje se pumpadzija, pita sta hocemo, kazem gorivo..........kaze on OK, idem po kurblu....... :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

 

Dodje covek, zaglavi kurblu i sipa mi benzin do vrha.............

 

DjUM9S.jpg

 

ZTBsKN.jpg

 

0eOljF.jpg

 

Pozdravi smo se i ja odoh :moto3: dalje zbunjen :stabre:

 

b6g4zi.jpg

 

Ponekad na putu sretnemo kamion...........

 

zH21qv.jpg

 

i posto je ut dosta uzan, treba biti oprezan prilikom mimoilazenja..........nekako je dosta blizu......

 

fyAc2O.jpg

 

Stizemo u jos jedan od novijih gradica....GELMIM......sve je nekako novo, cisto.......nekako se ne uklapa u stalnu sliku..........

 

HV36gZ.jpg

 

tgJhSQ.jpg

 

FgCYfH.jpg

 

pdRp4E.jpg

 

SLGwNL.jpg

 

imaju i semafore........

 

RZKQN1.jpg

 

ali imaju i kamile koje setaju gradom, izgleda da nisu obavestene da je ovo sada novi standard...... :lol: :lol: :lol:

 

18JV8n.jpg

 

Mi smo rezervisali putem www.booking.com u jednoj Oazi u blizini grada...........smestaj, na fotografijama nam se svidelo..........Navigacija kao da je poludela.......nemoze da nadje koordinate,imam krekovanu kartu Maroka, dobio o drugara...... pa malo brlja.

Pitamo i polako napredujemo..........

 

dk2avB.jpg

 

opet koze, jagnjici, ovce............

 

vRTaUZ.jpg

 

mHoAVE.jpg

 

stizemo do Oaze.......

 

TNpBYk.jpg

 

ArEZjw.jpg

 

fG7STn.jpg

 

UqO4hT.jpg

 

UDJUs4.jpg

 

skidamo prtljag pa na parking kroz bocnu kapiju...........

 

7ktrkd.jpg

 

78Mb3h.jpg

 

WvYwcv.jpg

 

dz2uRd.jpg

 

4XlNvQ.jpg

 

Hotel je vise nego odlican, odusevljeni smo cistocom i lepotom - kako je sve uredjeno, plus nema gostiju..........ma , divota.

Gazda je Nemac Udo Rohnstock i to objasnjava sve................

 

upODJS.jpg

 

tus kabina, zidana, mozaik..........

 

EB3eAs.jpg

 

STwnxD.jpg

 

HjHxRu.jpg

 

Gazda me odusevio, spremio nam je POTAZ (corbu od povrca), posle puta ovo prija.....KRALJICA je kashika.

 

GQgYTw.jpg

 

pored trpezarije, muzicki ugao..........Nemac je inace pisac, kompozitor..........

 

d1emMa.jpg

 

neznam kako da nazovem ovaj deo.........recimo ATRIJUM ili Dnevni boravak ........u ovaj deo zgrade se ulazi i odavde se ide u sobe, u kuhinju itd.........

 

ghUjrd.jpg

 

QcA73d.jpg

 

Nrim6I.jpg

 

qTfLSx.jpg

 

P7Zhhx.jpg

 

5FVyju.jpg

 

zatim sledi TAJIN pileci.........

 

auv1RX.jpg

 

zatim desert.....Shnenockle........... :nanana:

 

LNHsJD.jpg

 

Posle koga smo zaspali.............ki bebe........... -_- -_- -_-

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pored pohvala za putopis, jedno informativno pitanje...

 

-jesu li bocni koferi 45/38 l ili 38/31 l?

 

Pitam jer upravo se resavam oko zega, pa nisam nacisto koju kombinaciju?

 

 

Pozdrav,

 

koferi su 45/38 lit. Zega Pro.........rekli su mi u Touratech-u da ne uzimam ZegaPro2 jer imam dosta off road-a i da su bolji (stabilniji) ovi stari modeli ZEGAPRO........a i jeftiniji su.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pored pohvala za putopis, jedno informativno pitanje...

 

-jesu li bocni koferi 45/38 l ili 38/31 l?

 

Pitam jer upravo se resavam oko zega, pa nisam nacisto koju kombinaciju?

 

 

Pozdrav,

 

koferi su 45/38 lit. Zega Pro.........rekli su mi u Touratech-u da ne uzimam ZegaPro2 jer imam dosta off road-a i da su bolji (stabilniji) ovi stari modeli ZEGAPRO........a i jeftiniji su.

 

 

Upravo sam i ja planirao Zega pro (a ne zega pro 2). Trenutno sam postavio 38/31 (pozajmljene za probu) i deluje OK, ali bih radije vece kofere.

Hvala na odgovoru. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Kad otvorim tvoj putopis, razmislim prvo kad sam poslednji put jeo i da li smem da ga citam posto obavezno ogladnim citajuci tvoj putopis. Kasno uvece ne smem ni da pomislim da citam :lol:

 

Samo napred Marokanac! :takoje:

 

Pozdrav od tvog drugara sa Usca :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Dragi Marokanac, od vasih skromnih putesestvija veca su po meni samo ona sa odlaskom na Mesec, Mars eventualno neku kometu. Svaka cast na iscrpnom izvestaju i pruzenoj mogucnosti da i mi "obicni" vozaci prozivimo bar deo vasih avantura. Sinoc cele noci nisam oka sklopio posle citanja dosadasnjeg dela putopisa. Duzan si jednu neprospavanu noc ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Prijatelju,

 

mnogo mi se spava. Kasno u noč sam krenuo sa čitanjem, putovao uz vas dvoje, a preostatak noči sanjao kamile...

 

Putopis je standardno odličan :care::takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Pratio na facebooku, a ovo što si do sada napisao pročitao u jednom dahu, još me peku oči, ali vredelo je. Svaka čast i moram da priznam da ti zavidim.

Čekam nastavak, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Hvala prijatelji na pozitivnim komentarima, drago mi je......

 

Sto se tice PRSLUKA za rashladjivanje evo odgovora koji sam poslao Neshi (Furius Panda).

Zdravo Nesho i Tanja,

 

Sto se tice prsluka stvari stoje ovako........

Temperature u Maroku su bile najvise 36 stepeni, to nije puno, koristio sam i jedan i drugi model.

Natopis prsluk u lavabo pun vode i BLAGO ga iscedis. Takav ga stavis na sebe preko majice. Jaknu preko zakopcas kako treba i obavezno otvoris luftere prednje i zadnje kako bi stvorio ventilaciju.

Prsluk je sastavljen od velikog broja alveola koje prihvate vodu i vazduh tokom strujanja izvlaci vlagu a time i deo toplote.....

Efikasno jeste, i ono sto je cudno je da majica koja je izmedju prsluka i tela nije mokra, mada ti imas osecaj kao da jeste.

Prsluk BMW je mislim isti princip, i sigurno je dobar tako da ne brines.......samo nikako nemoj da ga iscedis onako muski, nego onako blago i ne plasi se nece cureti voda..........

Evo na ovoj link adresi pogledaj zvanicno sta kazu za ove prsluke...

 

http://www.motoring.rs/files/upload/catalogues/TECHNICHE%20StayCool_Catalogus2012_lowres_2.pdf

 

Pozdrav Tanji i tebi i nadam se da si se uspesno 100% oporavio.....

 

Vidimo se.......... :zdravo:

 

Zao mi je sto vas moji putopisi teraju da ogladnite, ali neka vam je za utehu............kako li je tek meni dok pisem i biram slike............ogladnim i ja, sanjam i ja i sto je najbolje ja volim da sanjam.......

Nekada sanjam kamile kao Pavle (NEMO), a nekada one lepotice koje su prosle pored mene a nisam imao vremena da ih slikam..........(Verica ih i ovako ne slika, zato ja moram da ih pamtim).

 

Evo par slika da vam docaraju ono sto ponekad covek vidi (ako je srecan) a ne zabelezi foto aparat..........

 

EIQbfK.jpg

 

toRNd4.jpg

 

2YJw9D.jpg

 

xuFdzk.jpg

 

iA7hVM.jpg

 

fSrwsC.jpg

 

ZZ4Cfa.jpg

 

eox6Tz.jpg

 

mjSNGu.jpg

 

mY3ofi.jpg

 

CWCbdX.jpg

 

............ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Što se prsluka tiče, mogu samo da potvrdim sve što je napisao Marokanac. Ja prsluk koristim na temperaturi iznad 28-30 stepeni (zavisi o vlažnosti vazduha), kod niže temperature hladno mi je.

Preporuka: ako se ne osuši na telu, treba ga osušiti na vazduhu da se ne bi pojavio neprjatan miris veša osušenog u vlažnom prostoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Što se prsluka tiče, mogu samo da potvrdim sve što je napisao Marokanac. Ja prsluk koristim na temperaturi iznad 28-30 stepeni (zavisi o vlažnosti vazduha), kod niže temperature hladno mi je.

Preporuka: ako se ne osuši na telu, treba ga osušiti na vazduhu da se ne bi pojavio neprjatan miris veša osušenog u vlažnom prostoru.

 

Upravo tako, hvala stariji kolega............ :care::zvizduk:

Vrlo je vazno ova napomena oko susenja. Znaci ako je vlazan krajem dana ........na vesalicu i da se osusi nocu kako bi ga recimo sutradan spakovali u prtljag u slucaju nekoriscenja.

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Što se prsluka tiče, mogu samo da potvrdim sve što je napisao Marokanac. Ja prsluk koristim na temperaturi iznad 28-30 stepeni (zavisi o vlažnosti vazduha), kod niže temperature hladno mi je.

Preporuka: ako se ne osuši na telu, treba ga osušiti na vazduhu da se ne bi pojavio neprjatan miris veša osušenog u vlažnom prostoru.

 

Uh meni to bas i ne deluje previse zdravo za ledja,mislim to susenje na telu i vlaznost.Ko ima isijas ili lumbargo mislim da sutradan ne bi mogao da ode u wc na dve noge..Znam iz iskustva nazlost0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zauzecu malo prostora da pojasnimo kako radi prsluk za rashladjivanje, jer vidim da ima interesovanja kako, zasto, da li moze ??? i slicno...........

 

U prilogu je kompletna informacija koja je meni dostupna, za dodatne vidite sa distributerom, firma MOTORING d.o.o.

 

gcvHIL.jpg

 

OlVmgo.jpg

 

omf8sM.jpg

 

DiolxL.jpg

 

ieAaG4.jpg

 

UVTw6l.jpg

 

OQvr21.jpg

 

DqqG6Q.jpg

 

oOCASm.jpg

 

81mSx4.jpg

 

2DBWeh.jpg

 

PHUv7M.jpg

 

8lWYI2.jpg

 

MbCuHd.jpg

 

Lc4nco.jpg

 

Mislim da su ovde sve relevantne informacije o prsluku koji rashladjuje telo.........

 

Postovani drugari, nadam se da ce ovakav pristup pomoci pre svega onima koji putuju po velikim vrucinama kako bi ostali svezi sa 100% kvalitetnim reakcijama......koje kao sto znate nam spasavaju zivote.........

 

Zelim vam svima bezbedne kilometre i puno radosti...........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Nastavljamo sa putopisom ..............vrlo skoro.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

12. DAN - 26.05.2014

 

 

Ustali smo sa osmehom, istina nije nam se napustala izuzetno udobna posteljina iz Vile Bonjouf...

 

TBbcOM.jpg

 

2JrRIg.jpg

 

Bas nam je prijalo, a verovatno nam je i trebalo da osetimo konfor koji fotografijama nemozemo docarati...........

Ispred zgrade je podignut Berberski sator..........

 

DYHBRo.jpg

 

JxPQCm.jpg

 

bDqigb.jpg

 

KPsEHp.jpg

 

1yXaxR.jpg

 

2c8zN6.jpg

 

koji je Verica detaljno razgledala dok sam ja pakovao stvari na motor..........

 

q8uhmA.jpg

 

5qxa13.jpg

 

Okolne ulice su puste...............krecemo dalje..........

 

uCKfJS.jpg

 

ZCCcc4.jpg

 

Danas imamo u planu da stignemo do grada LAAYOUNE koji se nalazi oko 500 km od Guelmim-a gde se nalazimo sada........

Laayoune je baza Marokanske Kraljevske Armije i UN plavih slemova ujedno, ima aerodrom i recimo da dotle Maroko ima pretenzije u okviru Zapadne Sahare koja je sporna teritorija izmedju Maroka i Mauritanije.........

Na putu cemo proci i pored grada Tarfaya koji je nekad bio avio baza za POSTU koja je tuda putovala malim avionima dvokrilcima. Jedan od pilota postanskog aviona je bio i neponovljiv i jedinstven pisac knjige nase mladosti "MALI PRINC" pisac/pilot Antoine de Saint Exupery.....

 

OefDMD.jpg

 

Krecemo i jak bocni vetar ce biti nas saputnik danas.........

 

afIB4d.jpg

 

Ovce i koze su na radnom mestu od ranog jutra.......

 

idemo do Guelmim-a da Verica kupi vlazne maramice.........nestale joj.

 

qMFYCW.jpg

 

YhTSsH.jpg

 

d7qIan.jpg

 

46kAla.jpg

 

k7c1yG.jpg

 

Mv1T8H.jpg

 

cekam na motoru dok Verica kupuje, to traje.............razgledam oko mene i belezim foto aparatom.........

 

2Qm6W9.jpg

 

7HHXAB.jpg

 

Start bez anlasera i bez pedala je kao i kod nas nekada.........."gurka"

 

vkKiG8.jpg

 

Verica se vraca posle nekog vremena.........i kao odgovor za toliko vremena kaze da je birala izmedju 2-3 vrste vlaznih maramica za bebe, citala je sta pise (a pise na arapskom uz kratke komentare na francuskom), kaze posto ne razume........onda je odabrala po intuiciji :zbunjen:

Eh, jesam glupa muskarcina........bio i ostao, nikada necu shvatiti kako funkcionise taj prefinjeni zenski mozak.............

 

Razmisljam ja tako, dok odlazimo iz Guelmim-a.......

 

VENSgH.jpg

 

6KiH5L.jpg

 

nailazimo na zalutalog ucesnika nekog relija poput Dakar-a.........

 

qKbARZ.jpg

 

Ovce uredno odzavaju zelenilo kraj puteva.........

 

s2qZ14.jpg

 

akrCbV.jpg

 

utfwoE.jpg

 

e6Top0.jpg

 

Idemo dalje, pustinja uzima svoj danak, sve je manje i manje bilo kakvih biljaka........

 

LQaakU.jpg

 

TFD5YC.jpg

 

aZcKf9.jpg

 

Ulazimo u ZAPADNU SAHARU uz kontrolu Kraljevske Zandarmerije..... i obavestajaca u civilu, verovatno neki DB-ovci.......

 

5fjK3p.jpg

 

Ove dve kamile su znak da ulazite u Zapadnu Saharu.

 

yuCQge.jpg

 

sipamo gorivo jer je bez PDV-a..........sada je oko 0,90 EUR/lit.

 

ENjUTB.jpg

 

Posto je ovo nedefinisana teritorija a neko prodaje nesto, posteno je da drzava nema direktan TAL i meni se to svidja, mada se osecam kao da jesam, a i jesam u Maroku. Pod kontrolom Marokanske vojske i policije..........

 

NEpowt.jpg

 

uucs5z.jpg

 

qxELPK.jpg

 

t17Rvn.jpg

 

odabrani Tajin stize..........

 

5bMi2c.jpg

 

GNsxfv.jpg

 

wmBz8I.jpg

 

eUYmVB.jpg

 

Bilo je odlicno, sve smo pojeli.........

 

Prekontrolisao sam gume, uskoro cemo biti na nasoj naj juznijom tacki Laayoune........Dakla, gume su odlicne, kao da su stale sa potrosnjom i stoji ovako vec par stotina kilometara.....

Odlicno, vidim izdrzace do Spanije.........bio sam malo skeptican.....

 

o2cClt.jpg

 

RZml6a.jpg

 

Evo prirucnog alata kada se oformi kontrolni punkt :staa2:

sad mi je jasno zasto svi odmah koce i staju.

 

M762qW.jpg

 

idemo dalje.........

 

GiItg5.jpg

 

E54rpV.jpg

 

v7UaIv.jpg

 

EqoY28.jpg

 

NglvJp.jpg

 

eAKJfi.jpg

 

cim malo zelenila..........evo i malo ovaca i koza..........

 

PSJhey.jpg

 

vozimo se uz Atlantski Okean..........

 

05pdk9.jpg

 

hx4YS7.jpg

 

0RCFPI.jpg

 

nekada su to neki rukavci.........recica koje ulaze u okean.........

 

NJns5q.jpg

 

2lLyES.jpg

 

yoohfQ.jpg

 

yoohfQ.jpg

 

 

nastavljam.........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja