Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Fenomenalno kao i uvek, od tebe se samo tako i očekuje.

Ake smem da budem sitničav, nekako nesvesno primetim svaku grešku: kod fotografija spomenika Egziperiju u prezentaciji napisao si Alen umesto Antoan, kako god se to spelovalo na francuskom.

Pozdrav i izvini :zdravo:

 

 

Evo, uspeo sam posle dosta muke (za mene) da ispravim u video prezentaciji gresku koju sam napravio.

 

Ispravio sam ime pisca knjige Mali Princ.

 

Sad je OK.......

 

Hvala Sale sto si me opomenuo.........ovako je bolje......

 

MOLIM SVE CITAOCE DA UKOLIKO ZELE DA PREGLEDAJU VIDEO PREZENTACIJU KORISTE SLEDECI LINK:

 

 

nadam se da je sada sve u redu........

 

Pozdrav, :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

 

A zasto nema video prezentacije na youtube-u ?

 

Kaze:

This video has been removed by the user.Sorry about that.

 

 

ODGOVOR:

 

Upravo sam postavio odgovor u prethodnom postu.

 

Da ponovim, stari link sam ukinuo (removed by the user.....to sam ja) i postavio sa ispravkom video prezentaciju na sledecoj web adresi:

 

 

:moto3::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

:care: :care: :care: Svaka čast, sa apetitom sam čitao gledao i navirale mi emocije iz mojih Kuwait-skih dana period '77-'80 . Tu sam i položio za motor (Suzuki 750 GS i Honda goldwing). Pesak, vetar "TOZ" kad digne pesak ispesira šoferšajne i farove u mat. :lol::lol:

 

Tamanio sam babaganuš pa se prisetih kad gledam kako ručkate piletina ,pomfrit i famozni cedjene pomorandže.

 

Baš bih voleo da se sretnemo malo da popričamo jer planiram sa sinom da napravim jedan đir. Kaže on pošto je ove godine položio i kupio TDM-a 'ajmo ćale ti i ja.

 

Još jednom svaka čast i pozdrav

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:care: :care: :care: Svaka čast, sa apetitom sam čitao gledao i navirale mi emocije iz mojih Kuwait-skih dana period '77-'80 . Tu sam i položio za motor (Suzuki 750 GS i Honda goldwing). Pesak, vetar "TOZ" kad digne pesak ispesira šoferšajne i farove u mat. :lol::lol:

 

Tamanio sam babaganuš pa se prisetih kad gledam kako ručkate piletina ,pomfrit i famozni cedjene pomorandže.

 

Baš bih voleo da se sretnemo malo da popričamo jer planiram sa sinom da napravim jedan đir. Kaže on pošto je ove godine položio i kupio TDM-a 'ajmo ćale ti i ja.

 

Još jednom svaka čast i pozdrav

 

Zdravo,

ja sam otvoren za kaficu, uz pricu i ukoliko mislis da mogu da pomognem..............tu sam.

Kad budes imao vremena od sredine januara pa na dalje, javi se........moj mejl zoranm1957@gmail.com pa cemo se dogovoriti. Pokusacu da ti direktno (message) posaljem moj broj telefona..........pa cujemo se.

Jako lepo bi bilo da sa sinom provozate tu pricu............jer ce to siguran sam obojci ostati kao jaka uspomena za ceo zivot.

Pozdrav,

Zoran Mihajlovic - "Marokanac"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Evo da se i ja upišem. 1zdravo.gif

 

 

Jutros videh prvi sneg ove godine u Srbiji, i zapitah se neće li se valjda naš autor uputiti negde i po ovom kijametu, a nije mu daleko ni to. Sećam jednog njegovog decembarskog putopisa, tj, puta za hilandar. 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Posle vecere smo popili caj na terasi..............

 

1zyhrn.jpg

 

uzivajuci u pogledu na atlantik.........

 

5iJBrP.jpg

 

a ima se sta videti.........

 

LkGnyj.jpg

 

Y2dCEQ.jpg

 

u toku je oseka........more se povlaci i otkriva neko stenje dok sunce polako zalazi.......

 

0Lku8Z.jpg

 

nebo je oblacno, kise nece biti..........to je sigurno, svetlost se poigrava praveci zanimljive prizore........

 

fOTGYh.jpg

 

gmILdx.jpg

 

jRj6h8.jpg

 

Eh, sad smo spremni za carstvo snova............

 

Moze...........idemo ................ -_- -_- -_- -_- -_- -_-

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

DAN 28-05-2014.

 

 

Legzira Beach……………..priroda je ...................cudna, uspeva neke neobjasnjive stvari da napravi i da stanete kao tele, otvorite usta i samo gledate, divite se …………

 

EuJeOI.jpg

 

Covek kada je pametan onda pokusava da ostane u skladu sa prirodom, da ne kvari …………ponekad uspeva u tome…………………a ponekad ne…………

 

qrl407.jpg

 

enz06K.jpg

 

9YcjrL.jpg

 

gG4jE2.jpg

 

Sici ili penjati se uz vrlo strme stepenice je pravi poduhvat, sa prtljagom je to zaista jako zamorno……….idemo da prosetamo i vidimo iz bliza sta to talasi urade sa stenama…….

 

LKzwVL.jpg

 

PsrYfE.jpg

 

adMuNc.jpg

 

jOkPG2.jpg

 

B1AYE8.jpg

 

SzVDZa.jpg

 

Zaista prelepo…………….

 

p6bVNN.jpg

 

P7XiWI.jpg

 

0IMmLC.jpg

 

UU66JW.jpg

 

H1SNbF.jpg

 

Iz bliza se covek oseti odjednom tako mali, i vrate se ona iskonska osecanja da prirodu treba postovati jer ona je ta koja ispravno stvari radi………….mi, mu tu dodjemo kao neke bubice koje samo znaju da pokvare stvari………….ajde da se trudimo da budemo «dobre bubice »…………

 

4jeeyR.jpg

 

h9ruVM.jpg

 

9UeRMJ.jpg

 

IRwDrD.jpg

 

P0MYXC.jpg

 

vFQGkK.jpg

 

CcLDLH.jpg

 

Posle setnje, umorni (bar ja) spakovane stvari nosimo uz strme stepenice (opet ja) i pakujemo stvari na motor (moj posao)………………….

 

PK0KJ2.jpg

 

Ulqdhm.jpg

 

Verici dosadno i odlazi peske uzbrdo zemljanim putem, kaze “slikacu te kako nailazis uzbrdo motorom………..”

 

JSWCZ5.jpg

 

SrNUAc.jpg

 

ARu1fJ.jpg

 

jsUCVI.jpg

 

Nastavljamo put prema Agadiru – nasa danasnja destinacija.

Kada je Agadir pogodio katastrofalan zemljotres 29. februara 1960, ja sam imao tri godine i mi smo tada ziveli u Rabat-u (glavnom gradu Maroka). Epicentar je bio na veoma maloj dubini ispod samog grada sa magnitudom od 5.7 stepeni.

Broj zrtava je bio ogroman i procena je 12 do 15.000 poginulih………………………ceo jedan grad je nestao u trenutku.

 

VWkqdy.jpg

 

L9HQWH.jpg

 

sWNIwi.jpg

 

Vozimo lagano i razmisljam o svemu tome……………….pamtim da su moji roditelji imali jednog prijatelja – jugoslovena, koji je bio vlasnik jedne benzinske pumpe i imao je velike vinograde.

Ne secam se njegovog imena, znam da je bio izuzetno bogat covek, jednom prilikom tada smo bili njegovi gosti i ostalo mi je u secanju da nam je napunio gepek od Taunusa 17m sa divnim grozdjem, sandukom odlicnog vina i kako je moja majka prepricavala tada im je pokazao (mojim roditeljima) par zlatnih poluga koje je drzao u svom sefu……………..moja majka je bila zapanjena tezinom jedne poluge. Po njenoj prici kada je uzela u ruke jednu polugu samo sto joj nije ispala iz ruku…………koliko je bila teska.

Vozimo dalje…………nepregledne povrsine zasadjene kaktusima defiluju pred nasim ocima.

 

ukrnpr.jpg

 

c3hPEO.jpg

 

kpv9BB.jpg

 

Najsigurniji prevoz u Maroku………………magarence.

 

cNq2U1.jpg

 

Na cizmama imam crvenu zemlju iz Legzira Beach, nekako mi se ne otresa………….lepo izgleda.

 

VYZdvK.jpg

 

Stizemo polako u Agadir, na zidinama grada portret aktuelnog kralja Mohamed VI

 

jxKlPZ.jpg

 

Dostavna vozila su u stvari kineski motocik sa pozamasnom prikolicom, velicina im dozvoljava da se uvuku svuda i dostave sve sto je potrebno………..

 

vjNfVR.jpg

 

Tako bih rado kupio zemljani TAJIN ili neku drugu posudu, ali nemamo mesta…………

 

aPpEvJ.jpg

 

Kontrola Kraljevske zandarmerije je uobicajena……..

 

7VVtII.jpg

 

Odosmo u setnju,

 

KaTLmj.jpg

 

posle zasluzenog tusiranja u odlicnom hotelu u samom centru grada, resili smo da malo sebi damo oduska……………4-5 zvezdica…………je mnogo lepo, udobno…………..uzivamo, u krevetu, terasi, bazenu, konobarima……………sve je lepo………..

 

CEUh69.jpg

 

sukgla.jpg

 

TlgQru.jpg

 

Y3ZnTg.jpg

 

q5maZY.jpg

 

waFMuN.jpg

 

Sutra idemo u obilazak malo..............po malo........ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

I dalje smo u Agadiru, lepo je odmarati u dobrom hotelu, setkati se u sorcu i patikama...........vec duze vreme nam je kaciga svakodnevno na glavi pa dobro dodje promena.

 

Obilazimo spomen park "Velikog zemljotresa".......

 

kM3olN.jpg

 

ovde vec malu decu iz osnovne skole dovode i pricaju im o zemljotresu.

 

h6j9QV.jpg

 

Unutar zgrade je svojevrstan skromni muzej sa fotografijama pre i posle kataklizme, nisam snimao.........

 

Park je prelep...........prosudite sami........

 

UG7ee7.jpg

 

ffAet7.jpg

 

Kad malo bolje zagledate, videcete da su ovi zidovi napravljeni od veoma malih kamenova, vrlo pljosnatih. Iz daleka pomislite da je rec o drvetu...........ali, nije........

 

Veliko strpljenje i ocito veliko graditeljsko znanje je potrebno za gradnju ovakvih zidova.

 

8iLWeC.jpg

 

T3kbos.jpg

 

Setamo dalje i divimo se biljkama i nacinu na koji su ukomponovanje u ovaj relativno mali ambijent.

 

UG7ee7.jpg

 

IzLnFw.jpg

 

qczDjG.jpg

 

OLsWYo.jpg

 

06zaUs.jpg

 

Idemo malo do obale pa cemo negde na rucak.........

 

iMI5l5.jpg

 

Vidimo da imaju park PTICA pod imenom "Birds Valley"........idemo da vidimo..........

 

gXjPvl.jpg

 

2mw07q.jpg

 

istina ima ptica ...... malih i velikih.........

 

KuuxvR.jpg

 

wAIkcc.jpg

 

Ali ima i Muflona..........koji nisu ptice, koliko ja znam..........

 

E7SMKo.jpg

 

Idemo napolje, do obale da vidimo gde cemo danas klopati..........

 

jOYl93.jpg

 

za promenu bi mogli ...............mozda u Japanski restoran ???

 

:takoje: dogovor je pao.......

 

LtbRYd.jpg

 

Verica ne voli da se slika, posebno kada jede........tako da odavde njenih slika nema.........

 

qheJOi.jpg

 

RCv9la.jpg

 

ng1AZa.jpg

 

i........ sta sada, pa to je bar prosto.........idemo u hotel, presvlacenje i trk na bazen na izlezavanje, pa na odmoru smo ...........nismo na robiji........

 

I tako prodje dan...............ocas posla. :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Danas je 31.05.2014.

 

vec je proslo 16 dana kako smo na putu, u neku ruku brzo..........a u drugu ruku kao da smo vec dugo, dugo na putu i sve radimo mehanicki, nema tu nepotrebnih pokreta, kada pakujemo stvari to je gotovo za 15 min. .......... da ne poverujete, stvari se maltene same slazu mada ih ima sve vise i vise jer stalno neke sitnice dodajemo.

Posto sam ja "iskusan" i poznajem NAS, u veliku zutu torbu od 98 lit. sam stavio pred put jos jednu manju zutu torbu od 45 lit. Razmisljam da li je vreme da je izvadim.........neka, nema jos dovoljno dodatnih stvari..........malo kasnije cemo.

 

Danas idemo dalje..............

 

fMhtPm.jpg

 

pakujem laganica pod budnim okom cuvara hotela...........

 

QXQXIy.jpg

 

za to vreme, Verica je otisla da proseta i snimi par fotografija ukoliko misli da vredi snimati..........a ispade da ima sta da snima...........

 

3lInnU.jpg

 

7zhbWT.jpg

 

dqHrbt.jpg

 

AaQEBJ.jpg

 

ovde mozete videti gde nam je bila soba sa ogromnom terasom.........

 

UhdMRg.jpg

 

bazen........

 

Bc7Z9r.jpg

 

a0l3kY.jpg

 

stelujem kameru GoPro..........pred polazak........

 

zMqnkZ.jpg

 

kolega lokalni motociklista prolazi bezbrizno..........

 

U81owc.jpg

 

i mi polako napustamo Agadir, praceni nekom izmaglicom.........

 

FBzQe2.jpg

 

XqMiWQ.jpg

 

vrlo brzo se razvedrava..........

 

6pkg9i.jpg

 

prolazimo kroz manja mesta uz uobicajene prodavnice hrane i ostaloga......

 

Pdp99m.jpg

 

duE3sD.jpg

 

i tako posle par sati voznje predeli su valoviti, neko cudno drvece (nekako zbunasto) svuda...........ulazimo u predeo gde se gaji ARGAN drvo........

 

Sta je ARGAN drvo, nesto slicno bademu ili lesniku.........Zene u Maroku su se udruzile u zadruge i plod ima debelu ljusku (koju koriste za potpalu), samu semenku melju u kamenim rucnim mlinovima i na taj nacin cede ulje iz njih...............ostaju "pogace" od ostataka semenki koje daju stoci kao dodatak u ishrani.

ULJE je izuzetno zdravo, mozete ga jesti u salati, mazati kozu i imati barsunastu meku, svilenkastu kozu, mozete ojacati koren kose utrljavanjem............a naj-jace je da to postao modni hit u Svetskoj kozmetickoj industriji tako da je Maroko postao veoma interesantan tim velikim kozmetickim magnatima poput L'Oreal i slicno........

 

Stali smo da odmorimo pored jedne od tih malih zadruga i Verica je probala da vidi i oseti kako je to - napraviti ulje od semenki.

 

id9Whd.jpg

 

Verica radi.........

 

yDedvb.jpg

 

Drggbk.jpg

 

hY11Dw.jpg

 

EOJKUu.jpg

 

Pogace koje ostaju na kraju kao nus proizvod........

 

jTGERO.jpg

 

Zene iz zadruge na svakodnevnom poslu.........

 

sjViMY.jpg

 

OPLvkM.jpg

 

9x8Xjx.jpg

 

Drvo ARGAN.....

 

7p1Gdk.jpg

 

WYjd9X.jpg

 

EL3zoY.jpg

 

:moto3: :moto3: :moto3: i stizemo u grad ESSAOUIRA.........

 

Nekada, kada su Portugalci bili najveci kolonizatori i otkrivali obale Afrike, ovaj grad je odredjen (zbog svog polozaja) za glavnu luku u ovom delu severo-zapadne Afrike.........tada je nosio ime M O G A D O R.

 

Mogador je miticno ime.......svako ko je citao Agathu Kristi sigurno je zapamtio ime grada Mogador...........snimljeni su filmovi po Agatinim romanima, veoma napeti crno-beli trileri......

Mnoga velika imena su odabrala Mogador - Orson Wells je snimio "Otelo" u crno beloj tehnici na zidinama Essaouire tojest Mogadora........

Najveci muzicari sedamdesetih su dolazili ovde da nadju inspiraciju (Jimmy Hendrix, Cat Stevens, Eric clapton, Maria Callas, Paul Simon, The Rolling Stones, Frank Zappa, Bob Morsison, Jefferson Airplane i mnogi drugi..........)

Psihodelicni slikar Ira Cohen je ziveo 4 godine u ovom gradu i kasnije je bio cest gost.

Mnogi drugi veliki slikari kao Claude Monet jedan od najvecih slikara impresionista.......su bili, hodali, sedeli i uzivali u Essaouira gradu.

 

Zasto ? :zbunjen: ....................svi se slazu da je "shit" iz Maroka odlicnog kvaliteta, tih godina to je bila veoma popularna substanca......a verovatno i ranije...........a mozda i kasnije...........

 

Iskreno, ne znam zasto ali sve te price daju ovom gradicu jedan poseban sharm.

 

I tako udjosmo u Mogador (Essaouira)..........

 

Ks8vEx.jpg

 

i odosmo pravo u hotel gde smo rezervisali za 3 noci - hotel "ORSON WELLS", kazu da je tu u toj zgradi ziveo dok je snimao filmsku verziju OTELO .........

 

Ovde mozete videti kakav je hotel........ http://www.hotelorsonwelles.com/

 

O1mquC.jpg

 

parkirao sam motor na sigurno u dvoriste ispod prozora nase sobe......

 

72ZMPh.jpg

 

5F5FfA.jpg

 

mFHwOg.jpg

 

ZnFFHb.jpg

 

nasa soba.......balkon.......

 

QGP86E.jpg

 

unutrasnjost........

 

kBzjhJ.jpg

 

vtT63X.jpg

 

loBZCM.jpg

 

hZmkBh.jpg

 

Fth6P8.jpg

 

posle smestanja, odmora, lepo prospavane noci........zadovoljni se budimo i resavamo da idemo u obilazak Medine.........starog grada.....

 

Uzimamo fijaker i laganica idemo .......... Verica se ljuti sto maltretiramo konja da nas vuce.... :stabre: , ja to ne razumem....... :zvizduk:

 

VX2s3T.jpg

 

stizemo i krece setnja........

 

ffYzv3.jpg

 

Oub6c0.jpg

 

0Y261u.jpg

 

UgRdck.jpg

 

prodavnica .......... milijon.....svi ti nesto nude, kupi ovo, kupi ovde ......i izmedju ostalog nude i ONO sto je po meni tajni magnet za ovaj grad vec dugo, dugo.......DROGA.

Nude sve....... kaze mi prodavac mesovite robe, "gospodine, mozda vam treba prva klasa shit, Cocaine.......bilo sta, samo kazite i odmah dobijete.........po najboljoj ceni!"

Ja, mu se zahvalim i idemo dalje..........nisam ti ja za to.......

 

Iskreno tako i mislim. Nekada davno kada sam bio mlad (ihiiiii.......jos u proslom veku) sam imao idealizovan pogled na Svet, privlacio me Hipi pokret (Deca Cveca), to slobodno ponasanje, nisam tada znao da je to samo predstava napravljena od strane sluzbi (CIA), Rock and Roll je bio i ostao moja muzika.........ali bez droge. Znam da je Cannabis (Trava) vrlo koristan za neke bolesti kao relaxant (posebno za paraplegicare), ulje kanabisa je izuzetno za borbu protiv kancera..........ali, isto tako mislim da duhovnoscu mozemo postici mnogo, mnogo vise i sigurno mnogo, mnogo zdravije nego li koriscenjem droge. Uostalom svi smo mi odrasli ljudi, pa svako neka odgovorno se ponasa .........zar ne?

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Setamo................

 

5SiaUi.jpg

 

i normalno, sta se desi kada covek trosi kalorije na setanje...........OGLADNI !

 

Pa kad priroda tako kaze, da poslusamo.........

Biramo jedan restoran na terasi - krovu..........tako treba, gospoda jedu gore, na krovovima Mogadora.......he, he,.........

 

Do restorana prolazimo kroz neki trg, pun manjih restorana........

 

77Lq9j.jpg

 

eq5q5s.jpg

 

TbUrcD.jpg

 

narucili smo sardele..........jer su sveze i poznate Marokanske sardele.......

 

5xnaAr.jpg

 

sto do naseg neki stranci narucuju jastoga........

 

BL9IH7.jpg

 

mora da je kiseo, sigurno nije svez, ma odvratan je .............i tako SKUP, tako da je bolje misliti o njemu ovako.......

 

jedemo mi svezu sardelu i mogu vam reci da je odlicna.......to znaju i lokalne macke pa dolaze i mole .......dajemo im malo........ostalo je za nas........

 

B7Y2Fy.jpg

 

nastavljamo setnju posle rucka........

 

i tako dolazimo do "Sweet Clock" (Slatki Sat) nesto kao snack bar, kafic gde mozes na miru citati knjigu i uzivati u caju, kolacima ili u nekom drugom lokalnom specijalitetu..........

 

UKSvXs.jpg

 

WRaZhB.jpg

 

Verica me pozuruje............idemo dalje........

 

mgt7p6.jpg

 

om06qR.jpg

 

CxhGBg.jpg

 

j0m7co.jpg

 

8oAFxs.jpg

 

gzYcit.jpg

 

te mi tako laganica zavrsismo danasnju setnju...........sutradan idemo da pogledamo malo bolje luku i utvrdjenje Mogadora.......

 

-_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-

 

 

Svezi, odmorni..........

 

0zTLvl.jpg

 

idemo lagano obalom (prvo taksijem, pa peske.....)

 

jNDfr6.jpg

 

Danas sam nesto zamisljen...........(valjda nisam dobro doruckovao, a jesam.........)

 

Verica me slika..........pita, sta mi je.........ne znam, tako mi doslo........

 

H1d4wB.jpg

 

ne volim ni ja kad mi tako dodje, obicno nesto bez veze se desi tada..........

 

lvzJyS.jpg

 

nebitno, bice sta bude...........

 

Idemo dalje........

 

mjQrZg.jpg

 

pk3b6v.jpg

 

hnraSw.jpg

 

dup6i5.jpg

 

2uSsP0.jpg

 

kCvUhB.jpg

 

G41q1F.jpg

 

Eh, posto sam poneo GoPro kameru i snimam..........prebacio sam na foto i slikam fotografije, evo da vidite kako to izgleda........

 

4HgAfV.jpg

 

6dXqEt.jpg

 

Verica na zidinama Mogadora........

 

ISk3S0.jpg

 

vidite na trafici koliko ima razlicitih nalepnica za Essaouira ili Mogador......

 

N31Roh.jpg

 

Marokanski saobracajac.......

 

j1Jw5u.jpg

 

turisti uzeli rent-a-car.........Renault 4 TL.......

 

IcSfJW.jpg

 

wtkprX.jpg

 

kao sto vidite, kad se udje u luku........postoji carina (mada nikoga ne zaustavljaju).....

 

Rt6I8K.jpg

 

0y5nOY.jpg

 

galebova ima .........puno.......

 

ObQmLN.jpg

 

rVF8Sz.jpg

 

Zr65P0.jpg

 

ribarskih brodova .........kao na nekom platnu nekog talentovanog slikara.......

 

SBk6HX.jpg

 

lkYrIm.jpg

 

ITEK91.jpg

 

i zidine..............te zidine MOGADORA koje mene toliko odusevljavaju........

 

ZSS9zL.jpg

 

hKGqcX.jpg

 

JZ6lMu.jpg

 

xDGOPa.jpg

 

3PcYjV.jpg

 

i kao i svaki dan mi jedemo...........ovaj put smo odabrali jedan moderan restoran.

I ono moje jutarnje nerazumevanje mog raspolozenja se opet obistinilo.

Tokom obedovanja, ja sam narucio neku salatu i posle toga juneci raznjici.......desilo mi se da mi se "most" levo, dole.........ODLEPIO !!!

 

sEfp6l.jpg

 

KQcRmX.jpg

 

To je kompletna donja leva strana vilice........... :staa2: , diskretno sam izvadio u salvetu tu ogromnu kolicinu zuba i stavio u dzep.........

 

UZAS !!! sada mi je leva donja strana sva u siljcima, poludeo sam...........

 

Moja logika je...........prilagodi se. To i pokusavam, ali nije lako...........

 

Necu ici ovde kod zubara, sacekacu da stignemo u Evropu............

 

Nista strasno, idemo dalje..........

 

:moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

hehe... Sledeci put pre krenetanja u avanturu svrati na pregled zuba 1lol.gif pa da ti upakujemo i jedan cement za cmentiranje krunica... da ne budes na prinudnoj dijeti 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nastavljamo...............

 

Dva dana smo u Essaouiri (Mogador), od kada smo dosli stalno je jedno.....MIRIS, i to miris kanalizacije koji se oseca u celom gradu..........strasno!

 

Mislili smo proci ce...........eh, pa nece.........smrdi bre, brate........ne vredi - resavam da skratim za jedan dan boravak u ovom prelepom, ali "mirisljavom" gradu............

 

Steta, ali odluka je pala.

Pitam na recepciji momka jel mozemo da skratimo jedan dan boravak i da platimo tri noci umesto cetiri..........kaze on "Gospodine, kako god vi zelite........"

 

Ujutru pakujem stvari na motor..........pravac CASABLANCA, i kao krajnja destinacija za danas........RABAT, grad mog detinjstva........

 

5xR0wU.jpg

 

pijemo kaficu + dorucak kroasani vruci u "nasem" omiljenom lokalu........

 

qrKM1B.jpg

 

i gasssssssssssssss....................... :moto3:

 

 

Na putevima Maroka mozete sresti omiljenu domacu zivotinju (magarca) svuda i uvek.........

 

ba4Vf8.jpg

 

pored puta polja..........kaktusa.........

 

ZS8uo9.jpg

 

i polja sa ovcama i..........magarcima..........

 

KTlsJb.jpg

 

vozite se i uvek i svuda.................magarci.......

 

2j4Q5k.jpg

 

P48rkj.jpg

 

6FM90c.jpg

 

jNJLEQ.jpg

 

i poneki konjcic ili mula.....

 

mgPN98.jpg

 

ili stalne kontrole Kraljevske zandarmerije, svuda i uvek..........ali bar se zna sta je red.....

 

Ut0OpK.jpg

 

Cim naidjemo na neko mesto........ovo sto je obavezno pored gustog saobracaja, vozaca koji voze u najmanju ruku cudno i parkiraju se bilo gde i bilo kada............

 

xVxkz6.jpg

 

rQz3Tr.jpg

 

prodaja glinenih posuda.......vrlo popularnih......

 

VubVUy.jpg

 

obavezne mesare - restorani, kojih ima zaista svugde i mame li mame mirisom ........ :ooo:

 

ngnOqj.jpg

 

imate i ponudu najboljih (sigurno) lubenica na svetu........

 

IOWWpv.jpg

 

x21Sdu.jpg

 

dGOaRZ.jpg

 

put nas vodi uz obalu Atlantika.....ka Kazablanci.....i Rabatu.....

 

fRWAKa.jpg

 

kroz lepo uredjene kruzne tokove.........

 

Vuw4jc.jpg

 

yrHXto.jpg

 

srecemo i cudne automobile (zovemo ga Dzeki Chan, takav ima i Boki "Slonce" i koristi ga kao i ovi Marokanci za dostavu i pijac).....

 

AiiTEx.jpg

 

Opet ove mesare...............mirisu li mirisu......... :ooo: covek prosto ogladni samo od mirisa............

 

xjJkTu.jpg

 

Kad sam video i svez hleb, kocim i parkiram se........

 

TU4Y3L.jpg

 

fBxaBJ.jpg

 

pa ljudi ovo nije normalno, ovo je muzej TAJIN.......ima ih od svega, odlucujemo se za Tajin sa ovcetinom, lukom i suvim sljivama........

 

ZsfjEO.jpg

 

46zlVk.jpg

 

cBwV7i.jpg

 

biramo koje cemo meso i uzivamo cekajuci..............da ga ispeku na rostilju......

 

Klopamo i idemo dalje........novim, modernim saobracajnicama.........

Blizu smo Kazablanka koju ovde zovu Kaza..........

 

53l8jn.jpg

 

Rc11x6.jpg

 

tjWqSA.jpg

 

na ulicama zene obucene moderno i u tradicionalnoj odeci ..........

 

k4O1TQ.jpg

 

i polako vozeci se kroz grad od preko 4 miliona stanovnika, stizemo do druge po velicini Dzamije na Svetu......Dzamija "Hassan II".......

 

qsIVgj.jpg

 

FV9Amh.jpg

 

aPpzHP.jpg

 

DmO6KJ.jpg

 

tPi6aC.jpg

 

9XjZYA.jpg

 

onjBgq.jpg

 

5QMGIm.jpg

 

soBppI.jpg

 

EjMpco.jpg

 

nGvrHL.jpg

 

KKZGde.jpg

 

bEVX4M.jpg

 

dMG9sb.jpg

 

Odlazimo, Rabat je blizu...........stotinak kilometara, svracamo bar da se slikamo do poznatog bara iz filma "Kazablanka" sa Hemfri Bogartom i Ingrid Bergman........

 

JTXUPV.jpg

 

Rick's Cafe je i dalje mitsko mesto, i dalje je u njemu beli koncertni klavir za kojim svira crnac lagane melodije............da, ostalo je romanticno mesto kakvo je uvek i bilo........

 

Ww4SQ6.jpg

 

TVEPqT.jpg

 

Na moju zalost, nemamo vremena da svratimo...............u stvari, da se ne lazemo, malo smo se posvadjali Verica i ja.

Ja bi da svratimo, ona kaze da nema potrebe da bacamo pare bez veze..............

Meni nije bez veze..........

 

Na putu smo vec neko vreme i da bi odnosi bili OK, s'vremena na vreme neko od nas dvoje mora da ucini jedan korak unazad.........tojest da popusti, ovog puta sam to bio ja, mada bez osmeha, sto se vidi na slikama.

 

 

Idemo dalje ...............za Rabat.

 

Izlazeci iz Kazablanke, primecujem da se svi gradjevinski stilovi preplicu........

 

 

Kolonijalni stil.......

 

MPja4E.jpg

 

 

Stil sezdesetih, kada sam ja provodio moje detinjstvo na ovim prostorima.......

 

CAqndO.jpg

 

 

i sadasnji moderan stil..........nekako izgleda da nece dugo trajati....

 

8HQig6.jpg

 

 

 

i tako stigosmo u Rabat..........

 

Na prilazu nasem hotelu, prodaje se kuvani kukuruz pored saobracajnog znaka koji najavljuje da negde u blizini postoji mogucnost da naidje tramvaj.........

 

s97Qth.jpg

 

Ogladnesmo, svracamo u restoran "Le Coq Magic" (Magicni Petao) i narucujemo siroko......

 

bLqGsV.jpg

 

nuTkhC.jpg

 

pK4ft5.jpg

 

JXckr6.jpg

 

Dobro smo jeli..........vracamo se laganica do hotela i koristimo priliku sto smo naisli na postansko sanduce da posaljemo razglednice koje smo napisali par dana ranije.......

 

2WsDel.jpg

 

l5JodN.jpg

 

i odosmo na spavanje............ -_- -_- -_- -_- -_- -_-

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja stigao do desetog dana, citam od juce popodne... idi bre Marokanac. Zena ce me ostaviti, ja ko omadjijan pred kompom... strasno, moram sada da odmorim. Prevalio sam cetvrtinu puta :)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ja stigao do desetog dana, citam od juce popodne... idi bre Marokanac. Zena ce me ostaviti, ja ko omadjijan pred kompom... strasno, moram sada da odmorim. Prevalio sam cetvrtinu puta :)...

 

Drago mi je Ivane da ti se svidja pisanije + fotografije............bice mi zanimljivo tvoje misljenje kad budem u putopisu stigao do Amsterdama.

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Svidja mi se kako to vas dvoje ...onako laganezi, uzivate u svemu na ovoj voznji....super.

Posle toliko godina....zajednickih....za postovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Danas idemo da se malo prosetamo.............

 

Pokusacu da pronadjem ulicu u kojoj sam stanovao, bila je to ulica sa nazivom "rue d'Aunis nr.11".

 

Pokusacu da pronadjem i skolu u kojoj sam bio prva tri razreda.

 

Ajde da vidimo sta mozemo a sta ne mozemo........

 

Ostavili smo motor ispred hotela i taksijem isli gde nam je volja (taxi je vrlo jeftin).

 

DZQxkE.jpg

 

UIYz8q.jpg

 

Prva destinacija.........Avenija Mohamed V............

 

na putu do avenije slikam razne gradjevine, meni lepe............

 

snVP56.jpg

 

1KClUm.jpg

 

detalje........

 

cYzCqV.jpg

 

EuIh3e.jpg

 

Vericu.........

 

IPOdUK.jpg

 

Oc4Ywl.jpg

 

7fnwoy.jpg

 

 

Verica slika mene cim smo stigli do avenije ......

 

Tj9EkT.jpg

 

9tmXEH.jpg

 

Ovaj osecaj koji covek ima kada se posle toliko godina opet stvori na nekom mestu je istovremeno prijatan i tuzan..........neznam drugacije da ga opisem. Ove palme ja znam kada sam imao tri, pet, osam godina i evo sada imam 57 i one su iste..........kao da me cekaju.

 

lChdDA.jpg

 

Eh, pa evo me............moje drage palme, moje drage ulice...........evo me......... :'(

 

Na vrhu avenije sa desne strane je zeleznicka stanica.................

 

SHUZ3a.jpg

 

jeste, tu je.........

 

Tu bi trebalo i da bude poslasticarnica - caffe, tu sam sa roditeljima i sestrom ponekad nedeljom dolazio na limonadu i kolac............kao kroz neku maglu se prisecam..........znam da ima neko egzoticno ime..........

 

nvkLuo.jpg

 

o42FuE.jpg

 

jeste, to je........... Hawai......

 

Sada blizu ima i radnja koja prodaje raznjice jagnjece..........to nije bilo moguce tada....1960 i neke....

 

fec3tR.jpg

 

Sada posle toliko godina Rabat se dosta promenio..........moderni tramvaji.......

 

zR1oJf.jpg

 

8fCXC2.jpg

 

siroke sine..........moderno........

 

Y1SzmC.jpg

 

Tu je i Royal Air Maroc..........nacionalna avio kompanija

 

wtB2OQ.jpg

 

dostavljaci dostavljaju robu motorima kineske proizvodnje...........

 

WRjrTl.jpg

 

Zb8jKJ.jpg

 

Taxi su svi DACIA............ili Fiat Uno.....

 

6UV2E2.jpg

 

samo medjugradski su mercedesi i to 240D skoro svi..........

 

nekada su Taxi bile Simca 1000, medjugradski americki Chevrolet, interesantno i dalje ima mopeda Mobylette i Peugeot........

 

WT6mJu.jpg

 

oZodL7.jpg

 

Trotoari su i dalje super cisti, kakvi su bili i nekada...........tu se nije nista promenilo.

Seli smo i popili osvezavajucu cedjenu pomorandzu, gledam ljude koji prolaze i secanja naviru.....

 

lzAT75.jpg

 

9K2hdh.jpg

 

nisam jedini koji snima........

 

Cuay1m.jpg

 

ima tu i strankinja ............ iz Afrike.......

 

J2UKMd.jpg

 

:stabre:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pored uredno odrzavanih biljaka, u Rabatu cete naici na veoma neobicne gradjevine..........

 

yz1sK5.jpg

 

ima tu neke duhovitosti........

 

UWZyjl.jpg

 

lepih katedrala.......

 

0czMpC.jpg

 

i zgrada gradjenih u stilu 60'................

 

g2OfcP.jpg

 

Sedamo u taxi i idemo do Mauzoleja Mohamed V (otac Kralja Hassan II, koji je vladao kada sam ja bio dete, sada je na tronu njegov sin Mohamed VI).

 

Garda cuva Mauzolej. U Mauzoleju su sahranjeni otac i sin ..........(pored njih je sahranjen i drugi sin koji nije nikada vladao)

 

MzQzPN.jpg

 

QxxBNM.jpg

 

kLrSvf.jpg

 

zFRKLi.jpg

 

Kula Mohamed V..........

 

vqRPeF.jpg

 

3JStbB.jpg

 

xTjD14.jpg

 

svega toga se secam, ali Mauzolej nije postojao tada...........

 

dok Verica radoznalo setka, ja sam se umorio pa sedoh malo da odmorih........koleno me zeza.... (godine, tezina........sve po malo).

 

aLJxA7.jpg

 

2tkicc.jpg

 

Idemo da obidjemo Mauzolej i odamo postu Kraljevima............

 

peGT9m.jpg

 

caILk7.jpg

 

gCBbzS.jpg

 

aJ3g2x.jpg

 

Kovceg Kralja Mohamed V........

 

fvw2U4.jpg

 

Kovceg Kralja Hassan II, pored koga sedi i cita Koran muftija.........veliko je postovanje koji ima narod za pokojnog Kralja Hassan II, veliko............

 

BgUCJp.jpg

 

U levom uglu je kovceg brata Hassan II...........

 

c3H6dL.jpg

 

Mauzolej iznutra je stvarno impresivan, jako bogato uradjen u stilu sa ovog podneblja.........

 

c6MMrJ.jpg

 

jzppkp.jpg

 

F1twor.jpg

 

Verici se svidjaju gardisti..........slikam ..........

 

paEBoE.jpg

 

SIRwHk.jpg

 

tz1h7p.jpg

 

Rw9VMd.jpg

 

MeQNRX.jpg

 

NhP2KK.jpg

 

xILGET.jpg

 

Jos jedan pogled na Kulu i idemo dalje...........

 

Mvhwix.jpg

 

qUA9NA.jpg

 

Gsdzwr.jpg

 

RSjbQs.jpg

 

idemo dalje................

 

:zvizduk:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Danas je 3/6/2014, idemo dalje u obilazak...........dani prolaze, ispada da nam je danas vec osamnaesti dan na putu..........lepo.......

 

nitxVA.jpg

 

idemo do obale.......to je stari kvart koji nosi ime "OUDAYE" i lici - bar mene podseca na Grcka ostrva........valjda zbog plavo-bele boje........

 

uUlMwy.jpg

 

stare zidine su oko ovog dela grada.........

 

4Q99TP.jpg

 

iVle6i.jpg

 

tu je i stari svetionik............ima tu i ribljih restorana, ici cemo kasnije.......

 

glipEw.jpg

 

ajmo mi malo unutar zidina..........da vidimo kako je.........

 

TAZeFt.jpg

 

GqLvrv.jpg

 

8OJP6n.jpg

 

g6A5tw.jpg

 

apVPWC.jpg

 

Ova moja............Verica ide pun gas, ja kada sam peske, klackam polako.........nisam, priznajem prototip za pesacenje........

 

ZNbLlF.jpg

 

nbWBFX.jpg

 

Q7oncM.jpg

 

fyuNco.jpg

 

vjxvQ0.jpg

 

dnAVFA.jpg

 

ByXyeB.jpg

 

QdZ9zo.jpg

 

XqJoIz.jpg

 

h9v1C0.jpg

 

5NHn5q.jpg

 

WJ9HiL.jpg

 

CP9FSZ.jpg

 

pogled sa zidina OUDAYA je zaista lep............

 

7KZg0i.jpg

 

KlHO8Y.jpg

 

HSoxk1.jpg

 

4KqgwH.jpg

 

srecemo neke vesele pse, igraju se......trce tamo, vamo...........postajemo tuzni, pada nam na pamet nas pas "Djole"............koji je u Beogradu (patuljasti Yorkshirski terijer).......nedostaje nam.........

 

49DcX4.jpg

 

0KDQWo.jpg

 

bacamo jos jedan pogled na Atlantski okean.........

 

SQxQMa.jpg

 

i idemo na rucak. Prolazimo pored groblja................

 

Qy3SlF.jpg

 

do restorana pored starog svetionika........

 

Narucujemo ...............ribu, Verica je zadovoljna........

 

rjI8yC.jpg

 

tJXPC1.jpg

 

Lepo smo jeli, lepo i platili.........kaze Verica.

 

Idemo dalje, sedamo u taxi i trazimo da nas odvede do Srpske Ambasade (bivsa Jugoslovenska), i tu zgradu pamtim.

Sofer Ambasadora Seferovica se zvao Said i bio je omiljen medju decom iz nase Ambasade jer je uvek bio nasmejan i kada je dolazio ponekad po nas u skolu sa ogromnim Chervrolet-om ....... sa "krilima"...........mi smo bili odusevljeni a on uvek nasmejan i strpljiv...........

 

iPrNLY.jpg

 

76jNis.jpg

 

ffpxg5.jpg

 

posle lutanja, pitanja uspevamo da nadjemo Ambasadu.........

 

EVsvuq.jpg

 

Ambasada se preselila pre dosta godina, meni je ovo totalno nepoznata zgrada.

 

Zvonimo na interfon i cekamo da vidimo hoce li nam se neko javiti..........

 

:staa:

 

nastavljamo uskoro.............

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja