Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo me............nastavljamo.........

 

Dok smo bili u sobi, cujemo cudne zvuke od napolje.......provirim kroz staklo od vrata terase i vidim da se sprema karavan.........

 

u44AZE.jpg

 

izadjem iz sobe i slikam........

 

IMOIoI.jpg

 

ujedno i razmisljam (ah, sta kazete kako sam ja sposoban - slikam i razmisljam istovremeno.........) mozda da i mi krenemo.........

Verica je veliki protivnik maltretiranja zivotinja na bilo koji nacin i ona ovo vidi kao neki vid maltretiranja....... :neznam:

 

Ja sam vec jahao kamile vise puta tako da mi je nebitno i odlucih da ni ne postavljam pitanje........

 

Dok sam ja razmmisljao......... karavan je ustao na noge lagane i polako krenuo.......

 

dUrFl1.jpg

 

LT7yh7.jpg

 

8x9e47.jpg

 

Kad su zamakli iz prvih dina...........rekoh da otici na bazen nije losa ideja ........

 

AIC3YF.jpg

 

vXADsu.jpg

 

i odoh, Verica je dosla malo kasnije ........... slikala me.......i otisla da i ona doruckuje.........ovde pravila su ona koja se dogovorimo sa Mustafom - rucak ce biti kada se dogovorimo tako da imate osecaj da ste neka vrsta povlascenih gostiju......maltene gazde......

 

1TFGGF.jpg

 

StKUpC.jpg

 

akIixi.jpg

 

Ja rekoh da proverim da joj ne donesu nesto lepse nego sto su meni doneli.........doneli su sve - kao i meni.........+ palacinke......... >:(

 

IMRbo3.jpg

 

VcYLQ1.jpg

 

SsQpjT.jpg

 

za kaznu sam joj pojeo palacinke..... ionako ih nije htela (jer sam ih pojeo :lol: )

 

Napolju je poceo da duva neki vetar, blaza forma pustinjske pescane oluje, cak i divlji golubovi (pustinjski)......su se sklupcali i cekaju da prodje......

 

gSTqB1.jpg

 

GManUF.jpg

 

2JtcAX.jpg

 

B894c3.jpg

 

ne mozemo napolje, koristimo Wifi da malo procitamo vesti, Verica proprati i serije (mada slab je signal tako da serije tesko ......... mnogo koci).......

 

myBrYe.jpg

 

kod recepcije je najbolji signal :zvizduk:

 

EcRlXN.jpg

 

Bu2cbz.jpg

 

bnf6B8.jpg

 

X08OCs.jpg

 

Kasnije popodne posle rucka, sam obisao motor.........dobro je, malo je prasnjav tojest ima peska na njemu.........

 

UotWMD.jpg

 

pzKpyn.jpg

 

HRSNl3.jpg

 

IBVsLw.jpg

 

6xS8D2.jpg

 

nffFva.jpg

 

sjxADZ.jpg

 

tj23MC.jpg

 

Iu0H7p.jpg

 

i onda primetim kako me Verica gleda, dosadno i njoj pa dosla da malo protegne noge.........

 

bO6uRd.jpg

 

fxbDIn.jpg

 

6Zwr0e.jpg

 

a motor.........pa motor je super, sunca se po ceo dan i uziva...........odmara........

 

mJhDh5.jpg

 

7BR4Eu.jpg

 

1qoyo9.jpg

 

6D6yWS.jpg

 

L2ug4e.jpg

 

sXoDMM.jpg

 

E9ZzVR.jpg

 

 

Za to vreme ja setam i dalje....... ne udaljavam se previse, nikad se ne zna..........

 

3fgTUK.jpg

 

Pravim malo umetnicke slike, bar u pokusaju...........neznam valjaju li ? procenite malo pa mi kazite ......... bolje da ne slikam vise ako ne valja, a ako valja :aha: , valjda se necu uobraziti ;)

 

CovfL1.jpg

 

PDRjRd.jpg

 

EfTPLf.jpg

 

szwzAA.jpg

 

d5BDNJ.jpg

 

evo, stize i Verica..........

 

9cndRp.jpg

 

Eu9sTE.jpg

 

pustinjski pejizazi su meni jako lepi.........

 

CaF4X3.jpg

 

Ltaps4.jpg

 

Evo kako izgleda pustinjski bunar koji radi...........ima vode........

 

e0JvsI.jpg

 

6iV2dV.jpg

 

Kamila se nesto javlja..........mozda je ozednela..........

 

947PUx.jpg

 

F0YknK.jpg

 

Evo jedna koja pozira kao da je manekenka.........

 

AQxmew.jpg

 

Ovce dremaju u senci stubova.........

 

1Vtp0D.jpg

 

evo kako izgleda sedlo za kamilu..........

 

9RVDWk.jpg

 

kokoska i pevac resili da malo flertuju u senci palme...........

 

qIUWrz.jpg

 

dok Verica skuplja stipaljke za vec, Mustafin otac je otisao sa dzipom da pozatvara bunare.........

 

rlbn9l.jpg

 

FNpoIc.jpg

 

dok vetar i dalje nosi pesak i tako stalno vec vekovima pomera dine. Pustinja i jeste uvek bila opasna izmedju ostalog i zato sto stalno menja oblik.......

 

10ndLQ.jpg

 

Ma, ajde jos jedna umetnicka ........ pa neka ide u ..........

 

hEXQ1G.jpg

 

vGZliD.jpg

 

z1VNQ2.jpg

 

2to36i.jpg

 

svetla se polako pale...............

 

4CbZAf.jpg

 

vracamo se polako u hotel kroz vrata puna nalepnica prethodnih ekipa....... sto moto ...... sto 4x4.........

 

JcGZax.jpg

 

sunce polako zalazi.........

 

k6CYc3.jpg

 

z3aZUH.jpg

 

svi zure kuci...........pa i lokalni bajkeri idu kuci.......

 

PRlSa3.jpg

 

i pada pustinjska noc... :(

 

Evo mog pokusaja da snimim zvezdano nebo - bez stativa ......

 

ABjINR.jpg

 

ykrxnZ.jpg

 

yNA8nT.jpg

 

zakljucak...........nije dobro bez stativa.........

 

Ajd, odoh na spavanje.............

 

Ciao........

 

-_- -_- -_-

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Bravo LEGENDO!! Tvoj Nick postaje sinonim za PRAVOG Avanturistu.....

Citam umotan u cebe i gustam sve ovo .....po ovom hladnom vremenu i odmah mi je toplije :lol:...

Ne mogu a da te ne pitam: Gde si ti to sve ziveo? ::) Cini mi se da imas dosta toga da ''ispricas'' o svom zivotu... pa mi je taj detalj interesentan?!

 

PS. A za Vericu duboki naklon, to je zena za medalju... :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo LEGENDO!! Tvoj Nick postaje sinonim za PRAVOG Avanturistu.....

Citam umotan u cebe i gustam sve ovo .....po ovom hladnom vremenu i odmah mi je toplije :lol:...

Ne mogu a da te ne pitam: Gde si ti to sve ziveo? ::) Cini mi se da imas dosta toga da ''ispricas'' o svom zivotu... pa mi je taj detalj interesentan?!

 

PS. A za Vericu duboki naklon, to je zena za medalju... :sampion:

 

 

:lol: Ziveo tamo - vamo, kako je bilo "napisano"..........

 

Kao dete 60' godina u Maroku - grad Rabat,

Krajem 60'godina u Kongu - grad Brazavil,

Krajem 70'godina u Gabonu - grad Librevil, to se produzilo i na 80'godine sa kracim periodima (sest meseci) u Iraku 1981. - Bagdad, Obala Slonovace tokom 80'Abidzan..........

90'godina Grcka - Atina ........malo kasnije povremeno Ceska Republika.........

 

Ukupno se tu nakupilo preko 20 godina Afrike i nekih 5-6 godina ostalo........

 

Deca su mi se rodila u Gabonu (2 sina).

 

Bio sam opet u Gabonu nekih skoro 4 godine, vratio sam se 2011. i to je to..........

 

Sada se trudim da zivim u Srbiji............. mada.......... odleprsao bih da sam mladji.. :lol: :lol: :lol: Auuuuuu.......ala s..em kao neki matorac.......

 

Da mi neko ponudi .............verovatno bih otisao........ali niko ne nudi, mator sam - valjda....

 

Lepo je i ovako, Verica je tu........ malo me nervira svaki dan, malo ja nju........zakljucak - nije nam dosadno. U stvari mi se volimo na jedan poseban nacin...... :aha: :aha: :aha: pa da - to je to...........

 

Nadam se da si zadovoljan odgovorom.........

 

P.S. slazem se ........dacu Verici MEDALJU, zasluzila je vise puta.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

odoh da -_- -_- -_-

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Veliko postovanje 1care.gif sve najbolje

p.s. svaka cast za slike ,ima i za nas mladje nesto(u Uzdi) jeste da je umotano ali se vidi da je kvalitetno1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Veliko postovanje 1care.gif sve najbolje

p.s. svaka cast za slike ,ima i za nas mladje nesto(u Uzdi) jeste da je umotano ali se vidi da je kvalitetno1zvizduk.gif

 

Sta bre za vas mladje...........bezi bre......ne diraj......... stariji imaju prednost....... :nanana:

 

Salim se naravno..........he, he, he....... >:( a mozda i ne..........

 

Drago mi je da vam se (mladjima) svidja putopis jednog vremesnog (starijeg) motordzije.........

 

U zdravlje !!!!

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

"Imao sam busolu u navigaciji.................ali nisam znao da je koristim jer nisam procitao uputstvo."

To nam je u genima da sve znamo, a ne čitamo...(ja pročitam i to često ...)

Imam malu primedbu na putopis, koliko sam mnogo želeo da što pre počne isto toliko bih voleo malo da

se smanji dnevna doza. Pogotovo ako autor želi aktivnije učešće čitalačkog auditorijuma, brate ne stižem

da upijem sve fotke i komentare (da i dalje Afrika u mojoj glavi bude mokra???).0staa2.gif

Možda bi bilo dobro ubaciti i neki video materijal (ako postoji).

Ranijji putopis (afrički), njegov krajolik (afrički predeli) nekako su bili prijatniji, fali mi ona oaza iz OPSTANKA1lol.gif.

Pozdrav.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Prijatelju Djoledb,

 

ja bih vrlo rado zasadio neku dzunglu u sred Sahare kako bi tebi ucinio da bude Africkije.........ali to je van mojih moci........ :neznam:

Mogu da prihvatim da ti je dnevna doza fotografija puno ili da bi lakse prihvatio neki video materijal gde bi sve bilo lepo namontirano...............Eh, moj Djole, pa i ja bih voleo, materijala ima (video) ali zivaca nema da se kroji, montaza nije moj fah...........

Bice i to ali moracu da nadjem neku ispomoc, jer ja izgleda nisam model za te radnje..... :stabre:

 

Za sada ce putovis ici ovim tokom, jer to je moj nacin opisivanja onoga kuda sam prosao i iskreno mi je zao ukoliko to nije po tvom ukusu......... :neznam:

 

Na zalost kisa nije pala sve tamo negde do povratka iz Holandije preko Nemacke, tako da ce ovo biti vise suv putopis. :neznam:

A "Opstanak" moze biti i u pustinjskim predelima.........samo na drugi nacin......

 

Nadam se da te necu totalno razocarati......... :takoje:

 

:zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Brate Marokanac,ako smem tako da te nazovem,meni naprotiv ovaj putopis ide previse sporo,jl moze to malo brze??:D

 

Sala,naravno samo ti cepaj tvojim tempom,jes da sam danas proveravao bar 10 puta da li si sta novo napisao ali nema veze..Uzivam,kao i vecina ljudi na ovom forumu..:takoje::care::Mina:

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Pusti ovu omladinu, sve im nešto smeta...Samo ti guraj onako kako si nas navikao i kako ti najbolje ide - kao Marokanac.

PS Sve iznete primedbe vidim kao dobronamerne i afirmativne za putopisca. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Zoki druze, putopis ti je fenomenalan, kao i svaki predhodni :) Verica i ti bas uzivate, tako i treba :takoje: Pises i postavljas slike bas onako kako treba, da mi svi steknemo utisak da smo sa vama na putovanju i da na najpriblizniji nacin nam docaras vasu avanturu. Tekst fenomenalan i zanimljiv, a slike jos lepse. :care: Upijam svaku rec i sliku. Tvoja divna gospodja i ti bukvalno zivite snove nas ogromne vecine :) Kad je nama koji citamo ovo sve fenomenalno, mogu zamisliti kako je tek vama koji ste to sve prosli LIVE :) Iskren da budem, kad vidim neke putopise koji krecu od Marije Terezije, pa od detinstva, mladosti, vojske, kad pocinje kao rat i mir, suvoparnog teksta, a slika slabo, pa se to razvuce na jedan post nedeljno, izgubim volju za citanjem, jer zaboravim i sta se pisalo pre nedelju dana. Posumnjam dali je neko u opste odvozao taj naslov teme :lol: Primera radi, lepi su mi Kontikijevi putopisi, ali me slabo zamina sta je npr. bilo u Avganistanu pre 650god. I taj Micic ga davi sa istorijom, pa me malo to smori. Mene zanima kako se sada zivi u nekoj drzavi, kakvi su im putevi, kakav je narod, kakve su im ulice, kuce, gradovi, zakoni, prodavnice, kakvi su predeli i sve ono sto je sada zanimljivo i interesantno u vezi te drzave. Sta je bilo u nekoj drzavi pre 1000 god. me bas ne zanima. Ako me bas posebno zanima istorija za neku drzavu, tu je Wiki, pa sve lepo procitam. Opet cu napisati da posle svakog tvog procitanog putopisa, dodje mi da se odmah spakujem i krenem bilo gde, samo da se putuje :moto3:

Izvinjavam se tebi i svima ostalima sto sam se malo raspisao i dao neko moje misljenje. Sa nestrpljenjem cekam nastavak :):care:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

9. DAN - 23.05.2014

 

Odmorili smo se lepo.........pa, nismo se ni umorili nesto posebno.....bilo je prijatno u svakom slucaju.....

 

K4uBOh.jpg

 

fWsh4d.jpg

 

nocas je malo duvao vetar i naneo pesak na terasu nase sobe........

 

osRUmX.jpg

 

i dine su se nekako malo promenile.......kao da su mrdnule......

 

I3fwhE.jpg

 

u toku noci sem vetra, stigli su i novi gosti.......vidimo motore na parkingu, mi krecemo - oni dosli..........smena.........

 

zT1w4t.jpg

 

Treba stici do asfalta, ajde da prativ ove stapove dok ih ima a uzeo sam kao reper jedno brdo u daljini koje ima neku antenu na sebi tako da cu to koristiti kao stalni reper........

 

V5a5B5.jpg

 

4Q4ST0.jpg

 

medjutim posle par kilometara nema stapova.........brdo(reper) pomaze i vozimo se lepo po "testerama", sljunku, pesku i utabanom pesku.........sve je to podnosljive tezine za voznju tako da uspevam da voznjom od oko 70-80 km/h prodjem bez padova........

 

4Wk300.jpg

 

aCUrQg.jpg

 

UOqfyh.jpg

 

JOPOL6.jpg

 

Kad sam vec poceo da sumnjam u odabrani pravac.........u daljini levo vidim kolonu terenaca.........

 

ETN2SI.jpg

 

i ubrzo zatim nailazimo na asfalt.......malo olaksanje je osetno.....

 

EqPKCG.jpg

 

sWeif9.jpg

 

sustizemo terence pred ulazak u grad, neki spanci (po tablicama)............

 

HkVdNO.jpg

 

sih65C.jpg

 

svracam da sipam gorivo.........

 

PysPeN.jpg

 

aMiMv2.jpg

 

Benzin je dosta los, klikcu ventili ........ ali nije strasno, ovaj model motocikla "guta" do 85 oktana sve, pa mozda i nize.......

 

Uobicajena slika u grad, deca, na biciklima....... drzavne ustanove.......

 

LVxQLh.jpg

 

0kVFNb.jpg

 

Ali, ovakav transport dece na motociklu nije bas uobicajen..........

 

CGH5lM.jpg

 

Iznenadjen sam kada vidim da ovde u pustinji gradsko osvetljenje je moderno, ekonomicno.........solarno........ :staa2:

 

ueyDSu.jpg

 

iako puno ljudi i dalje zivi kao pre stotinak godina..........

 

R2KqTt.jpg

 

rZDhHX.jpg

 

iZZRyE.jpg

 

1cbTMr.jpg

 

nailazimo na kamile koje naizgled lutaju slobodne.........sigurno pripadaju nekome.......

 

aIlAQR.jpg

 

UvmeKD.jpg

 

saobracajni znak na koji nailazimo izgleda kao da auto gazi kroz vodu a u stvari je opomena da automobili bacaju kamencice..........osetio sam vise puta, boli :staa:

 

NoH4Pp.jpg

 

 

Danas imamo nameru da obidjemo jedan klanac - zove se TODRA.........

Ajde da vidimo i to..........pa idemo dalje u grad po imenu OUARZAZAT gde cemo spavati.....

 

Stizemo u neko selo, pijacni dan.........izgleda.

 

um3Rox.jpg

 

vJa86i.jpg

 

pijemo caj, kafu.........pumpe su najsigurnija mesta sto se tice cistoce......

 

0EXZ2A.jpg

 

gledam.........pesak se svuda zavukao........

 

1OSUHM.jpg

 

XEKHwz.jpg

 

jos malo kamila i prilazimo oazi gde je klanac Todra............

 

QP0gdx.jpg

 

MtnY73.jpg

 

nOPFFr.jpg

 

hSdfLD.jpg

 

KWo2uT.jpg

 

e6I9vx.jpg

 

j6pBm2.jpg

 

WqqFsr.jpg

 

6JTccA.jpg

 

polako ulazimo u klanac.........onako........malo je impresivno, mislim na visinu stena oko nas...........

 

bJhBOT.jpg

 

K1hry2.jpg

 

Q6D2qD.jpg

 

CpsJbb.jpg

 

rSWvRF.jpg

 

ZKI4Iz.jpg

 

05orDz.jpg

 

dolazimo do malo turistickog dela klanca, ima tu i restorana par, prodavaca suvenira i recica...........

hsEBM4.jpg

 

nEUFjJ.jpg

 

r7ZCIC.jpg

 

hoIWN8.jpg

 

YdtGD2.jpg

 

Vidim nekoliko dzipova su presli reku i parkirali pored samog restorana, kazem ja Verici - idi ti mosticem, idem ja motorom..........

Ima da se sidje sa puta jedna kosina, dno reke je od krupnog kamena.......voda hladna, planinska. Nije nesto posebo duboka (oko 35-40 cm)......... IDEM....... :ups:

 

iPyoFt.jpg

 

Nisam pao.........dobro je.........., pitam Vericu jel slikala - kaze da nije, pa nisam joj rekao.......

Ajde da rucamo.....

 

OXRluG.jpg

 

fcTzOX.jpg

 

Rucali smo, treba sada se vratiti na put, moram opet kroz reku...........kazem Verici - idi ti i slikaj........ako padnem, bar da imamo uspomenu.

 

qdqT3Y.jpg

 

dKbh3E.jpg

 

MxlIED.jpg

 

BR87HL.jpg

 

X43i4M.jpg

 

Idemo dalje, i nije im bas neki klanac...............mislim se "bitno je da nisam pao - ja sam Sampion..........Jeeeeeeee.............."

 

Put do velikog puta je prasnjav............autobus nas gusi........

 

iTTKeh.jpg

 

h1wQ3p.jpg

 

6So5XX.jpg

 

Pumpa, pauza, Verica kupovina u obliznjoj prodavnici........

 

NiJZSR.jpg

 

xDUo4V.jpg

 

idemo dalje.........

 

rofb5K.jpg

 

vreme idealno za voznju, toplo (nije previse, oko 32 stepena)........

 

sAzBf4.jpg

 

IF3FaK.jpg

 

na putu, razne zanimljivosti...........od kontrole Kraljevske Zandarmerije do cudno natovarenih kamiona.........

 

cS7iGO.jpg

 

yvftBj.jpg

 

Stizemo u grad OUARZAZATE.............vidim policajac na motoru........da ga pitam:

 

7HN9tY.jpg

 

l7bjtQ.jpg

 

ANL7vj.jpg

 

i stizemo do hotela.........

 

jAM25A.jpg

 

g1D12S.jpg

 

zahvaljujem se policajcu, on zadovoljan odlazi............(castio sam ga nesto).......

 

Dobar dan......Dobar dan, jel ste vi taj i taj hotel..........jesmo, gde je garaza da parkiram motor pa cemo onda nastaviti.............pokazujem rezervaciju.

Klimaju glavom i smese se..........

 

Garaza :zbunjen: , kaze t je............ja gledam, ne vidim. Kaze pa udjete motorom kroz vrata i tu u parku parkirate.......

>:(:staa2:>:(:staa2: Ne mogu da verujem.........

 

Kazem - mala su ti vrata a i ima stepenice.............kaze on, nema problema, otvorice on vece krilo a stavite dasku na stepenice....... :zbunjen:lud li sam - lud li je on..........

 

Sumnjivo mi strasno, pitam ja ........imate li bazen, on kaze NE.

 

Aha..........pa to nije taj hotel. Ima ukupno 5 hotela a dva nose isto ime..........Kaze ovaj iz hotela, tacno......sad cu vas ja odvesti do tog drugog, on ima bazen.

 

Seda na prdavac i ocas posla stizemo do hotela.

 

zK3804.jpg

 

ja nervozan, nosac prtljaga me maltene pozuruje........oterao sam ga.......

 

Kolica sam zadrzao.........

 

fNiFfr.jpg

 

sledi uobicajeno raspakivanje i trk do bazena da se osvezimo sa hladnim pivom.........

 

GVG33K.jpg

 

-_-

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

"Za sada ce putovis ici ovim tokom, jer to je moj nacin opisivanja onoga kuda sam prosao i iskreno mi je zao ukoliko to nije po tvom ukusu......... :neznam: "

"Nadam se da te necu totalno razocarati......... :takoje:"

Drago mi je da biste učinili sve što možete da moje viđenje Afrike bude zelenije, vlažnije.Zahvaljujem se,

pamtim i odužim se.

Moja opaska je bila u cilju ostvarenja aktivnog učešća nas čitalaca...,a ukus doživljaja same Afrike mi

je drugačiji od onog ranijeg putopisa, dok ne dovodim upitanje način opisivanja putopisa.

Naravno da neko kom sam se obratio kao "poznatijoj faci" na Ušću ne može da me razočara...

(zaustavljanje bicikla...)

Dakle jeste da volim vožnju laganicu kroz putopis,ali ubrzaću ako je to na forumsko zadovoljstvo.

Pozdrav.1zdravo.gif

p.s.Obnoviću poznavanje predhodnog afričkog putopisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Mnogoooo mi se svidja to vase putovanje...svaka cast Marokanac, a Verica kraljica! 1care.gif

Super ste, svidjaju mi se slike i prica...0takoje.gif

Moj klinac da poraste dovoljno pa da zena i ja krenemo u neku slicnu avanturu1moto3.gif

 

Cekam dalje!1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Eto... ja ne volim da čitam ove putopise. 1hmm.gif

 

Neko će pitati zašto? Pa zato. Ne volim da ih čitam jer odmah sebe zamišljam kako ujutro pakujem stvari i krećem negde... A trenutno ne mogu. Iz raznih razloga. :neznam:

 

I lepo sam to rekao drugu Nikoli (K_A_W_A), ali ne... Bio on kod mene u prodavnici i kaže: "Jesi čitao? Markonac počeo da piše..." E pa Nikola, nosi se! ;)

 

Al dobro... opet sam uživao više od sat vremena čitajući i gledajući slike. Posao? Koga briga... :moto3:

 

Samo da znaš Markonac da si jednim delom kriv za pad produktivnosti. Doduše, kriv si većim delom i za pobuđivanje mašte i postavljanje novih ciljeva. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:care: :care: :care: :care: .............. svima redom HVALA na zaista DIVNIM recima......

 

Hvala Djoledb, na iskrenosti sto naravno cenim i cenim ljude koji imaju sta da kazu.........

Hvala K_A_WA, na opsirnom postu, na lepim zapazanjima i na iskrenosti.......

Hvala i svim ostalima na komentarima jer da ih nema, ja ne bih pisao..........a zasto bih?

 

A tebi "Markone-Pegaz", tvoja pismenost me tera da uvek dok pisem - trudim se i proveravam ono sto napisem..............

A, sto se tice produktivnosti, redovnosti na poslu, i slicno.......ma daj, bitno je da SANJAMO.......bez snova mi smo nista.........

Nasi motocikli, bez obzira koje godine su proizvedeni, kako su opremljeni, koliko idu, koliko konja imaju i tako to.............. to su nasi carobni konji koji nas vode u nase i samo nase Carstvo gde mi ovako maleni kakvi smo uspevamo da delimicno prozivimo nase snove.........

Ja sam sretnik koji trenutno..........jos uvek mogu i zato mi je (iskreno mislim ovo) veliko zadovoljstvo da imam sa kim da podelim putem Net-a i Bjbikers-a moja skromna putesestvija.........

Svi vi ste odjek mog ispovedanja............to me cini sretnim, hvala vam.

I neka moje krivice (sto kaze Markoni), neka.........dobro je to........treba i za dusu malo hrane.......zar ne?

 

Ajd, da ste mi svi zdravi i veseli ........pa na prolece idemo dalje.....jel tako? :takoje:

 

Aj Ciao............. :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Nastavljam uskoro sa pisanjem.......

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Neko će pitati zašto? Pa zato. Ne volim da ih čitam jer odmah sebe zamišljam kako ujutro pakujem stvari i krećem negde... A trenutno ne mogu. Iz raznih razloga. :neznam:

 

Dragi kolega Markone, ja već u snovima vozim...., ne gubim vreme na pakovanju....1moto3.gif

 

Marokanac dopunjuje naše snove...0takoje.gif

Pozdrav čitavoj ekipi 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

"Dok pijemo pivo, vidimo da se vrte pilici..........deluju ukusno, kazem ja Verici da uzmemo pile i idemo na klupicu da ga pozderemo........ona kaze sramota. Ma, kakva sramota kazem ja - samo uzivaj.........."

1care.gif1care.gif1care.gifsampion.gif2jee1.gif2jee3.gifBMW2.gif

ovo bih i ja uradio da sam video lepo peceno pilence

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

10. DAN - 24.05.2014

 

Danas nema puno kilometara .........oko 350, ali cemo imati jedan deo puta od oko 102 km piste. Nije problem pista vec to moze biti problem jer tim putem ne ide saobracaj jer postoji asfaltirani put. U slucaju problema................nastaje realan problem jer nema saobracaja......odluka je donesena idemo pre Foum Zguid desno na put P1800 nekih 102 km i izlazimo na asfalt nekih 40 km pre grada TATA gde cemo spavati.

 

Pre starta, proveravam pritisak u gumama, skidam pritisak na nekih 2,2 napred i 2,5 bara pozadi..........inace na asfaltu stavljam 2,5/2,9.

 

FHYViG.jpg

 

Dok ja to radim, Verica primecuje da drvece koje nas okruzuje su vocke.......pomorandze i NAR.

Videcete na drvetu Nara tri faze od cveta do ploda........

 

U6E89k.jpg

 

DDlaF6.jpg

 

D1docd.jpg

 

gn7yoz.jpg

 

2fiET6.jpg

 

DxkNVc.jpg

 

pored mene neka filmska ekipa pakuje kamere i razni drugi filmski materijal.........

 

OUARZAZAT je grad pored koga se nalazi (kako kazu) trenutno najveci filmski studio na svetu, tu su snimani svi veci filmski spektakli kojima treba prirodni dekor kakav ga ima Maroko, filmovi poput Gladijatora i slicno............

 

iPpXai.jpg

 

5YPTdt.jpg

 

izlazimo lagano iz grada.........navigacija nas malo cudno vodi........okolo naokolo, tako da pravimo malo vise kilometara...........

 

jhJwPQ.jpg

 

Filmski studio:

 

53i7FW.jpg

 

QGx5e6.jpg

 

YX3275.jpg

 

Nastavljamo put...........

 

sNv9xs.jpg

 

prolazimo pored mesta gde trenutno snimaju neki film..........

 

09dEwW.jpg

 

GoMyqM.jpg

 

malo kasnije prodajni punkt lokalnih proizvoda od gline, lepo oslikanih..........

 

VgeLMP.jpg

 

kako idemo dalje, sredstva transporta su sve prostija..........

 

YYnE3c.jpg

 

pmJeQX.jpg

 

Lepo pise da sledecih 320 km nema pumpe, nema vode................ :moto3:

 

put je super dobar asfalt, mi idemo tim putem do skretanja pre Foum-zguid na lokalni put (pista) P1800...............

 

Rkg4RO.jpg

 

LucBMd.jpg

 

posle nekih 200 km..........iznenadjeni vidimo benzinsku pumpu Shell......

 

ldqOau.jpg

 

sipamo gorivo (ispostavice se da je to najgore gorivo koje smo sipali u Maroku), ventili samo klikcu (valjda od radosti sto nema oktana......... :stabre: ).

 

odnUT4.jpg

 

Vreme je i za uzimanje hrane.........tu je mesara, koja je ujedno i restoran jer ima Tajin, rostilj..........sta ces vise...........sedamo.........

 

34Ikkq.jpg

 

Z65vm6.jpg

 

NMe93o.jpg

 

yk52x0.jpg

 

iza pravi salatu............

 

01gnQ2.jpg

 

RVRH4C.jpg

 

s7VB3S.jpg

 

uN3IyL.jpg

 

t577v3.jpg

 

Structura puta je drugacija, ali odlicno..............

 

O2I0D1.jpg

 

S2PPAQ.jpg

 

4q2SYd.jpg

 

yoon7d.jpg

 

fzmIQN.jpg

 

AIkm8c.jpg

 

QW7kLN.jpg

 

1wX4tU.jpg

 

i polako put postaje losiji............

 

H5cWb1.jpg

 

pa onda opet bolji.........

 

pmOuZ9.jpg

 

TaOCdY.jpg

 

Gledam vec nekoliko dana tokom voznje da li cemo naici na koze koje se penju na drvece akacije i brste lisce..........do sada nismo naisli.

 

Dok tako razmisljam nailazimo..........ali kasno, upravo su sisle sa drveca..........steta...

 

bCibHM.jpg

 

Vozimo dalje i evo prilike da ih slikamo, izgleda da je lisce na gornjim granama veoma ukusno..........prava poslastica..........

 

aMkEK8.jpg

 

VeWJhX.jpg

 

5UpKwq.jpg

 

Prekontrolisao sam gume jos jednom, sve je u najboljem redu........

 

kRBZRn.jpg

 

qZbxDl.jpg

 

Lagani off road...........

 

xMgkW5.jpg

 

XeuVmK.jpg

 

put je OK.........

 

5ZNNUW.jpg

 

Srecemo jednog francuza, kratko smo porazgovarali i pitali ga zasto je odabrao ovaj put........razlog je isti kao i nas - zasto da ne? ovako je lepse, zar ne?

 

VmUbOQ.jpg

 

HAsAql.jpg

 

ykXaGR.jpg

 

Vracamo se na asfalt i ubrzo stizemo u TATA.

 

HezUl8.jpg

 

Nalazimo nas hotel..........sve je OK, smestamo se i sto ti je covek, opet smo (sam) ogladneli.......

Idemo u grad na veceru, kazu nam u hotelu da je dobar restoran "Al-Mansour"..........

 

u8Dvla.jpg

 

ovde zene nose tradicionalnu odecu u mnogo vecem procentu nego li u velikim gradovima.....

 

vSbCKF.jpg

 

0jb5fl.jpg

 

Verica narucuje caj, dok ja idem preko puta ulice da podignem malo para (cash) sa bankomata.

 

9bSOti.jpg

 

xNHo6r.jpg

 

uzivamo u caju..........gazda nam pokazuje kako se i zasto sipa marokanski caj na ovaj nacin...

 

U3T9fV.jpg

 

iznenadio se kada je video da i ja to znam..........

 

I0gAYJ.jpg

 

znaci caj se sipa sa velike visine kako bi pokupio sto vise vazduha (valjda kiseonika) i posto u cajniku imamo kipucu vodu + crni caj + svezu mentu, da se to sto bolje izmesa.........

 

YbomTo.jpg

 

Secer se stavlja u case i tako se pije.........vreo. Samo jedna kocka jer su OGROMNE KOCKE...

 

Kada pijete taj caj, onda se mnogo manje znojite i vecina lakse podnosi vrucine, nema potrebu za tekucinama..........

 

Veceramo lagano.........salate za predjelo..........i jagnjetinu za glavno jelo koje nismo slikali.........

 

 

MaYmra.jpg

 

 

Gazda prihvata nasu nalepnicu.........

 

j3opSx.jpg

 

Na kraju jedemo i KROFNE............krofne kakve pamtim iz detinjstva......

 

ZlnH9x.jpg

 

i onda sitih stomaka..............smo -_- -_- -_- u trenutku.........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

E pa gazda Marokanac, ubio si sjajnu turu :care:

 

Vidim onog Francuza na TDM.u, baš mi nešto bilo milo :jee:

 

Kakva je ona brza hrana sa onog taj(ž)ina gore? Deluje primamljivo...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja