Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Meni to liči na nekog ko u nekom periodu ima devojku (ili ženu), a onda jednog dana ukapira da je gej pa nađe "partnera" i sa njim lepo živi! I onda pokuša sve da nas ubedi kako je to jedini pravi izbor.

 

Žiko, već sam sam te jednom pitao (u nedavnoj temi o tvojim bezbrojnim udesima) zašto u svakoj bogovetnoj temi moraš da pomeneš gejeve? Kakav to problem imaš sa njima? Ne možeš da ih se otreseš, šta li?

 

 

 

 

Au!

Tek sada videh ko je postavio temu i sa kim sam ušao u raspravu. Izvinjavam se, neću više.

Ali ipak moram da odgovorim na budalaštine koje si u komentaru naveo: Na motocklu sam imao tri lakša udesa (za četiri decenije vožnje) i za ni jedan nisam ja okrivljen već drugi učesnik u udesu.

Pojam gej (što te iz nekog razloga pogađa) nisam naveo u negatvnom kontekstu već isključivo kao tipičan primer za pogreša početni izbor u bilo kojoj oblasti.

A tek sam sad ustanovio da si upravo ti (u jednoj prethodnoj temi) sebi dao za pravo da izlupaš neke stvari o meni (a zbog čega bi mogao da odgovaraš i pred zakonom). Rekao si (pored ostalog) i da sam nacionalista, a da pri tome pojma nemaš ni koje sam ja nacionalnosti, ni koje su mi nacionalnosti članovi porodice (uže i šire). A imam drugara i među Srbima, Hrvatima, Muslimanima, Bugarima, Makedoncima, Rusima, Nemcima, Englezima, .... ! Posećuju me mnogi i ja posećujem njih i svuda su mi vrata široko otvorena. A da se ne nađeš možda ugroženim, među prijateljima (oba pola) imam i one koji žive u gej zajednicama i nimalo mi ne smeta taj njihov izbor..

Toliko od mene, a moja ti je preporuka (nevezana za ovu temu) da zatražiš malo stručnu pomoć oko svog zdravlja. Teško ćeš nešto u tom smislu da postigneš svađajući se po forumu sa virtuelnim protivnicima.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

NegRo, mene brinu ovde druge stvari...

 

Na skuteru nemam. ALi na motoru imam i onako laicki mogu da kazem da vredi svaku paru. Verovatno nema veze sa skracivanjem zaustavnog puta ali zato sa sprecavanjem blokiranja tocka itekako ima.

 

Pa šta i ako ti blokira točak?

 

Pa nista. Samo sam izneo svoje misljenje o licnom iskustvu sa ABS-om. Nisam rekao ni da je dobro sto sprecava blokiranje tocka niti da je lose.

 

P.S. eto ti jedna briga manje u zivotu. Nadam se da ti je lakse sada kao i da ce ostali koje si citirao da budu ljubazni pa da ti repliciraju i pomognu da odagnas ostale brige :takoje:

 

 

E sad po pitanju bezbednosti i toga da li je skuter bezbedniji, naravno da nije. Bezbedniji je jedino za one koji nemaju kocnicu u glavi pa su sa R1 sisli na skuter da ne bi poginuli sa 300km/h. Evo kupio sam i ja malo veci skuter ali tek kao treci motor. Ne uzivam da ga vozim, nikakvo zadovoljstvo mi nije da sednem na njega. Ali jbg trosi 2l i za do posla i zavrsavanje obaveza po gradu je odlican. Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

 

Sto se tice toga sta je bezbednije mislim da bi rasprava trebala da bude potkrepljena i nekim statistickim podacima. Ja ih nemam pa ne mogu da pricam sa velikm sigurnoscu ali mi se ipak cini da je vise ljudi stradalo na motorima(i to vece snage) nego na skuterima. Mozda je to samo moj utisak. Mozda je to plod slucaja. Mozda bi poginuli i da su vozili skuter. Mozda motora ima vise nego skutera. Ko zna. Ali licno smatram da je za ljude koji se upoznaju sa dvotockasima ipak bezbednije da u taj svet udju na motorima manje snage ili skuterima. Verujem da je iskusnom motociklisti podjednako bezbedno ma sta vozio. Naravno sve dotle dok situacija u kojoj se eventualno nadje zavisi samo od njega.

 

A kome je sta uzivanje...besmisleno je diskutovati.

 

Jednostavno. uz skuter idu ljudi sa čistim i negovanim rukama, sa kravatom i tašnom, uredni, koji su isplanirali život i gde adrenalim (i slićne "gluposti") nemaju pristupa jer "skreću pogled sa pravog puta".

 

Posto kazes da si vozio skuter, cenim da je ovo bio tvoj stil zivljenja u to vreme :nanana:

 

P.S. Bez zajebancije, ako je neko resio da nece da se oljusti kao repa pri padu sa skutera, samo nam ostaje da se nadamo da nece da padne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

Ne slažem se sa ovim.

Mnogo zavisi od toga koliki je taj skuter, i koje je snage naravno.

Ja, evo, obišao sa mojim 9 država i ništa ne fali ni njemu, a ni meni.

ne kazem da ne moze, mislim moze i prst u oko ali... jednostavno vozim motor najvise zbog adrenalina ,a na skuteru ga nema. Kad budem za penziju kupicu coper da bar uzivam u zvuku i da bar izgledam kao muskarac. Jbg jednostavno ne vidim draz voznje na skuteru. Da mi je bitna udobnost i zastita od vetra na motor ne bih ni sedao vac vozio kola.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Imam skoro 50 a vec vise od 35 vozim akrivno. Da mi je neko prije 5-10 god pomenuo motor osim sportskog ja bih ga odmah demantovao i zavrsio diskusiju. Ali sve se mijenja pa tako se i ja prvo zarazih hard-endurom za neke vikend voznjice izvan civilizacije i polako nabavih fino magarence KLX 300 R i privezah ga u ergelu. Zadnje dvije godine sam vozio dva maxi skutera i opet sam se primio. Prvo sam vozio Beverly 500 i nisam se bas odusevio ali Bugi 400 mi se bas dopao. Vozio sam par dana po 300-400 km u danu po nekim asfaltnim deonicama gdje je put sirok dva metra a lakat krivine na 30-40 metara.Konkretno put Han Pijesak- Zepa ili Han pijesak - Visegrad ali kroz sumu preko Borika ,starijima poznata kao ergela Borike u bivsoj nam drzavi.E tu me skuter kupio, da sam bio sa Suzukijem 1100 tu bi se bas smorio a sa skuterom bas uzivanje, tako da u potpunosti mogu da razumijem postavljaca teme. Sad sam u potrazi za dobrim maxi- skuterom i necu se smirit dok i njega ne vidim u svojoj ergeli. Da napomenem da se legandarnog GSXR 1100 nikad necu odreci ali pored jedan Burgman bi samo tako prijao.NAPOMENA: Komentari tipa a gdje je tu ADRENALIN ili slicno ne stoje jer to je vozilo skroz druge namjene i nije za divljanje a na kraju i nismo svi trkaci u dusi . Pozdrav.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

NegRo, mene brinu ovde druge stvari...

 

Na skuteru nemam. ALi na motoru imam i onako laicki mogu da kazem da vredi svaku paru. Verovatno nema veze sa skracivanjem zaustavnog puta ali zato sa sprecavanjem blokiranja tocka itekako ima.

 

Pa šta i ako ti blokira točak?

 

Pa nista. Samo sam izneo svoje misljenje o licnom iskustvu sa ABS-om. Nisam rekao ni da je dobro sto sprecava blokiranje tocka niti da je lose.

 

P.S. eto ti jedna briga manje u zivotu. Nadam se da ti je lakse sada kao i da ce ostali koje si citirao da budu ljubazni pa da ti repliciraju i pomognu da odagnas ostale brige :takoje:

 

E sad po pitanju bezbednosti i toga da li je skuter bezbedniji, naravno da nije. Bezbedniji je jedino za one koji nemaju kocnicu u glavi pa su sa R1 sisli na skuter da ne bi poginuli sa 300km/h. Evo kupio sam i ja malo veci skuter ali tek kao treci motor. Ne uzivam da ga vozim, nikakvo zadovoljstvo mi nije da sednem na njega. Ali jbg trosi 2l i za do posla i zavrsavanje obaveza po gradu je odlican. Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

 

Sto se tice toga sta je bezbednije mislim da bi rasprava trebala da bude potkrepljena i nekim statistickim podacima. Ja ih nemam pa ne mogu da pricam sa velikm sigurnoscu ali mi se ipak cini da je vise ljudi stradalo na motorima(i to vece snage) nego na skuterima. Mozda je to samo moj utisak. Mozda je to plod slucaja. Mozda bi poginuli i da su vozili skuter. Mozda motora ima vise nego skutera. Ko zna. Ali licno smatram da je za ljude koji se upoznaju sa dvotockasima ipak bezbednije da u taj svet udju na motorima manje snage ili skuterima. Verujem da je iskusnom motociklisti podjednako bezbedno ma sta vozio. Naravno sve dotle dok situacija u kojoj se eventualno nadje zavisi samo od njega.

 

A kome je sta uzivanje...besmisleno je diskutovati.

 

Jednostavno. uz skuter idu ljudi sa čistim i negovanim rukama, sa kravatom i tašnom, uredni, koji su isplanirali život i gde adrenalim (i slićne "gluposti") nemaju pristupa jer "skreću pogled sa pravog puta".

 

Posto kazes da si vozio skuter, cenim da je ovo bio tvoj stil zivljenja u to vreme :nanana:

 

P.S. Bez zajebancije, ako je neko resio da nece da se oljusti kao repa pri padu sa skutera, samo nam ostaje da se nadamo da nece da padne.

 

Ma nije mi skuter bio izbor, nego nisam imao tog momenta para za neki motor, a skuter već bio prisutan u porodici. A inače skuter smatram za vrlo upotrebljivo i praktično vozilo za mnoge namene i uopšte ga ne podcenjujem, ali jednostavno ne "pasuje" baš uz svaki karakter vozača. U jednom periodu sam istovremeno imao i skuter i klasičan motor. Računao sam da ću skuter da koristim za do prodavnicu ili će supruga da koristi za neke kraće vožnje. A Ispalo da je skuter prešao za pet godina samo osam kilometara (i to samo prve godine od nabavke motocikla). A u istom periodu motor (Transalp) vožen blizu 60.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

U jednom periodu sam istovremeno imao i skuter i klasičan motor. Računao sam da ću skuter da koristim za do prodavnicu. A Ispalo da je skuter prešao za pet godina samo osam kilometara (i to samo prve godine od nabavke motocikla).

 

Pa logično, do tvoje prve prodavnice ti treba turer sa eksternim tankovima za benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U jednom periodu sam istovremeno imao i skuter i klasičan motor. Računao sam da ću skuter da koristim za do prodavnicu. A Ispalo da je skuter prešao za pet godina samo osam kilometara (i to samo prve godine od nabavke motocikla).

 

Pa logično, do tvoje prve prodavnice ti treba turer sa eksternim tankovima za benzin.

 

Opet se zalećeš! To gde ću da boravim u nekom momentu je stvar mog izbora. Inače sam Nišlija i odrastao sam na dvestotinak metara od centra grada. Supruga (koja još uvek radi) i sada živi u našem stanu u Nišu, a ja sam se "povukao" negde gde imam mir (i gde ne moram da trpim debile oko sebe).

I iskreno, lepše mi da živim u dvorištu okružen sa dvadesetak pasa skitnica (koji su našli utočište kod mene i o kojima vodim računa) nego okružen nadrkanim komšijama, polupismenim "građanima" i nadrogiranim budalama.

Doduše ti živiš u velegradu i to ti već daje pravo da pišaš po provincijalcima.1lol.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vozio sam par dana po 300-400 km u danu po nekim asfaltnim deonicama gdje je put sirok dva metra a lakat krivine na 30-40 metara.Konkretno put Han Pijesak- Zepa ili Han pijesak - Visegrad ali kroz sumu preko Borika ,starijima poznata kao ergela Borike u bivsoj nam drzavi.E tu me skuter kupio, da sam bio sa Suzukijem 1100 tu bi se bas smorio a sa skuterom bas uzivanje, tako da u potpunosti mogu da razumijem postavljaca teme.

Jesi li probao da se provozas tim putem klx-om ? Probaj, iznenadices se i videces da je skuter smesan u odnosu na njega na takvom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ustao sam, provirio kroz prozor, uskočio u majicu, šorc i patike, stavio laganu džet kacigu, uzjahao skuter ispred kuće i brm-brm-fijuu

Skuter nemaš, ali o skuterima imaš nešto važno da kažeš?

 

Ni ja nemam skuter, ali nazalost imam iskustvo pruzanja prve pomoci osobi koja je pala sa skutera nakon sto ju je udario auto. Nije se kretala vec stajala na semaforu kad ju je od nazad udario i lansirao sa skutera (i pobegao sa lica mesta, ali to sad nije tema). Jet kaciga, trenerka, majca i patike. Da je imala opremu po propisu ne bi joj bilo prakticno nista, a ovako mi je muka da opisujem povrede.

Nakon toga mislim da bi jet kacige trebalo zabraniti zakonom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za početak moram da kažem da ove skuteraške teme nikad nisam čitao (a na forumu sam svih 10 godina), jer me jednostavno skuteri nikad nisu ni zanimali. Jedina ideja koju sam ikad imao o skuterima se svodila na stav - nikad skuter!

 

Ali, nikad ne reci nikad. Usled zdravstvenih problema (hemipareza) trenutno imam poteškoća sa upotrebom menjača. Kako ne želim da odustanem od vožnje, predamnom su tri opcije :

 

1) Najpoželjnija - da se do proleća dovoljno oporavim i nastavim da vozim normalne motore.

2) Ako se ovo pod jedan ne ostvari, pokušaću da nabavim motor sa automatskim menjačem(Mana 850 ili NC700 DCT).

3) Najnepoželjnija - da pređem na neki skuter 400-500ccm. Vrlo nerado, ali ako budem morao, šta ću - nužda zakon menja. Iz sadašnje perspektive to doživljavam bukvalno kao što piše u naslovu - s konja na magarca. Ali ko zna, možda mi se i dopadne kad budem probao :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ni ja nemam skuter, ali nazalost imam iskustvo pruzanja prve pomoci osobi koja je pala sa skutera nakon sto ju je udario auto. Nije se kretala vec stajala na semaforu kad ju je od nazad udario i lansirao sa skutera (i pobegao sa lica mesta, ali to sad nije tema). Jet kaciga, trenerka, majca i patike. Da je imala opremu po propisu ne bi joj bilo prakticno nista, a ovako mi je muka da opisujem povrede.

Nakon toga mislim da bi jet kacige trebalo zabraniti zakonom.

 

A ja mislim da bi R-ove trebalo zabraniti zakonom, bar u naseljenim mestima. Na jedan udes na skuteru desi se dvadeset na tzv. "sportskim" bajkovima, i svi izađu u novinama sutra ujutru. Zato što na sportskom bajku imaš neprirodan položaj, čučiš kao svraka, glava ti je blokirana pa ne možeš da gledaš preko ramena, retrovizori su mikronski i u njima vidiš samo svoja ramena. Posle pola sata u pogrbljenom položaju, u kožnoj jakni i ispod full-face kacige na +50 imaš koncentraciju muve i reflekse mrtvog konja. Ono što je projektovano za stazu je infantilno voziti na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

Ne slažem se sa ovim.

Mnogo zavisi od toga koliki je taj skuter, i koje je snage naravno.

Ja, evo, obišao sa mojim 9 država i ništa ne fali ni njemu, a ni meni.

ne kazem da ne moze, mislim moze i prst u oko ali... jednostavno vozim motor najvise zbog adrenalina ,a na skuteru ga nema. Kad budem za penziju kupicu coper da bar uzivam u zvuku i da bar izgledam kao muskarac. Jbg jednostavno ne vidim draz voznje na skuteru. Da mi je bitna udobnost i zastita od vetra na motor ne bih ni sedao vac vozio kola.

 

Ne možeš ti da prođeš temu bez podbadanja. :)

Može i sa R-om da se putuje, zar ne? Ali on ima samo brzinu i apsolutno ništa više.

Skuter nema neku specijalnu brzinu, nekome je dovoljno i 140-150kmh, nekome nije. Ali ima sve ostalo, zaštitu od vetra, kiše, mnogo tovarnog prostora, udobnost..ne smem dalje da nabrajam da me ne bi opsovao. 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A ja vidiš mislim da bi R-ove trebalo zabraniti zakonom, bar u naseljenim mestima. Na jedan udes na skuteru desi se dvadeset na tzv. "sportskim" bajkovima, i svi izađu u novinama sutra ujutru. Zato što na sportskom bajku imaš neprirodan položaj, čučiš kao svraka, glava ti je blokirana pa ne možeš da gledaš preko ramena, retrovizori su mikronski i u njima vidiš samo svoja ramena. Posle pola sata u pogrbljenom položaju, u kožnoj jakni i ispod full-face kacige na +50 imaš koncentraciju muve i reflekse mrtvog konja. Ono što je projektovano za stazu je infantilno voziti na ulici.

 

 

Odakle ti podatak o odnosu nesreća na skuterima i sportskim motorima? Koji si izvor koristio? Ja bih rekao da je činjenično stanje skoro pa obrnuto.

 

A ovo dole što si napisao... pa samo govori da nikad nisi vozio R motor jer nemaš pojma.

 

 

I ja lično ne nameravam sa bilo kim da polemišem da li je skuter zabavno voziti ili ne. Svako vozi šta želi i to je njegov problem. Meni je samo bola oči činjenica da si ti generalno izjavio da prelaziš sa motora na skuter jer je potrebno mnogo manje opreme. A to je budalaština.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ni ja nemam skuter, ali nazalost imam iskustvo pruzanja prve pomoci osobi koja je pala sa skutera nakon sto ju je udario auto. Nije se kretala vec stajala na semaforu kad ju je od nazad udario i lansirao sa skutera (i pobegao sa lica mesta, ali to sad nije tema). Jet kaciga, trenerka, majca i patike. Da je imala opremu po propisu ne bi joj bilo prakticno nista, a ovako mi je muka da opisujem povrede.

Nakon toga mislim da bi jet kacige trebalo zabraniti zakonom.

 

A ja mislim da bi R-ove trebalo zabraniti zakonom, bar u naseljenim mestima. Na jedan udes na skuteru desi se dvadeset na tzv. "sportskim" bajkovima, i svi izađu u novinama sutra ujutru. Zato što na sportskom bajku imaš neprirodan položaj, čučiš kao svraka, glava ti je blokirana pa ne možeš da gledaš preko ramena, retrovizori su mikronski i u njima vidiš samo svoja ramena. Posle pola sata u pogrbljenom položaju, u kožnoj jakni i ispod full-face kacige na +50 imaš koncentraciju muve i reflekse mrtvog konja. Ono što je projektovano za stazu je infantilno voziti na ulici.

 

Jednom prilikom sam napisao da je bolje da si uzeo biciklu i nisam bio u pravu. Rolere si ti trebao da uzmeš. Nije ni skuter za tebe...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

Ne slažem se sa ovim.

Mnogo zavisi od toga koliki je taj skuter, i koje je snage naravno.

Ja, evo, obišao sa mojim 9 država i ništa ne fali ni njemu, a ni meni.

ne kazem da ne moze, mislim moze i prst u oko ali... jednostavno vozim motor najvise zbog adrenalina ,a na skuteru ga nema. Kad budem za penziju kupicu coper da bar uzivam u zvuku i da bar izgledam kao muskarac. Jbg jednostavno ne vidim draz voznje na skuteru. Da mi je bitna udobnost i zastita od vetra na motor ne bih ni sedao vac vozio kola.

 

Ne možeš ti da prođeš temu bez podbadanja. :)

Može i sa R-om da se putuje, zar ne? Ali on ima samo brzinu i apsolutno ništa više.

Skuter nema neku specijalnu brzinu, nekome je dovoljno i 140-150kmh, nekome nije. Ali ima sve ostalo, zaštitu od vetra, kiše, mnogo tovarnog prostora, udobnost..ne smem dalje da nabrajam da me ne bi opsovao. 1nanana.gif

A gde ja pominjem R motore? postoji li jos koji tip motora sem skutera i R?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9225 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@zika56

 

prva star..........

"Meni to liči na nekog ko u nekom periodu ima devojku (ili ženu), a onda jednog dana ukapira da je gej pa nađe "partnera" i sa njim lepo živi! I onda pokuša sve da nas ubedi kako je to jedini pravi izbor. "

 

sto obrisa deo posta..... msm, sta pises iza toga treba stati glavom i bradom, zar ne?

PS. sad videh na prehodnoj strani, nije izbrisano

 

druga stvar.......

"gde adrenalim (i slićne "gluposti") nemaju pristupa jer "skreću pogled sa pravog puta".

 

odkud ti pojam da na skuteru nema adrenalina, na osnovu cega si to zakljucio kad i sam kazes da si skuter vozio svega 8km?

 

to isto vazi i za @gavrolinija (sve sem 8km)

 

treca stvar......

"Jednostavno. uz skuter idu ljudi sa čistim i negovanim rukama, sa kravatom i tašnom, uredni, koji su isplanirali život"

 

E tek ovo je glupost, nisam ocekivao ovakav komentar od tebe..... ljudi koji voze skutere su raznog profila, vidjam ih na ulici, druzim se sa istima, gledam ih na poslu i komsiluku, radionici...... daleko su skuterasi od negovanih ruku sa kravatama i tasnom, nemoj tako, svako ima neku svoju muku ili razlog, kao sto rekoh, razni profili, od igle do lokomotive.

 

@mitri

 

Ne podcenjuj konja, kojeg nisi jahao.....

 

iz tvog posta, dolazim do zakljucka da vozaci motorcikla (vecina) smtra da su skuteri stepenik nize, skuter-moranje a bajk je top

nisu svi isti i nemaju svi iste prohteve kao i mane.

 

@Robin Hood

 

"Odakle ti podatak o odnosu nesreća na skuterima i sportskim motorima? Koji si izvor koristio? Ja bih rekao da je činjenično stanje skoro pa obrnuto."

Ne bi se slozio, prelistaj malo Crnu Hroniku pa ces i sam zakljuciti rezultat, malo-malo pojavi se tema sa "poginuo motorciklista na motoru"

Ali slazem se u potpunosti da treba imati opremu na skuteru podjednako kao i na motoru, bato kad zveknes zveknuo si i tu nema dileme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

 

@mitri

 

Ne podcenjuj konja, kojeg nisi jahao.....

 

iz tvog posta, dolazim do zakljucka da vozaci motorcikla (vecina) smtra da su skuteri stepenik nize, skuter-moranje a bajk je top

nisu svi isti i nemaju svi iste prohteve kao i mane.

 

 

Izvinjavam se ako moj post zvuči potcenjivački, nije mi to bila namera. :takoje: Stvar je jednostavna - kad sam ja bio klinac skuteri praktično nisu ni postojali, tek poneka Vespa/Lambretta. Skuteri su postali aktuelni u zadnjih možda 15-ak godina, a ja sam tad već imao izgrađen ukus pa mi ta kategorija motornih vozila (donekle srodna motociklima) nije mogla postati privlačna.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Citaj Mile sta pise, kad budem za penziju onda cu voziti nesto za kuliranje ,a to ce biti choper a ne skuter kao neka zena. Sve dok mi je pokretno stopalo leve noge vozicu nesto sa menjacem. Sad licim na raspalog,ispovredjivanog,debelog i istetoviranog muskarca.

Poenta je da cu sve dok sam u mogucnosti voziti nesto od cega skace adrenalin. Nekad je bio R, pa SM, sad je enduro i cross. Kad iz bilo kog razloga budem morao da se smirim uzecu verovatno neki harli. Jer kao sto sam rekao nikakvo zadovoljstvo mi voznja skutera ne pricinjava. Samo davanje gasa sam prevazisao u drugom osnovne na tomosu automatiku, mada je i on bio zanimljiviji od skutera, morao si da pustis malo gas da prebaci u drugu.ne zelim nikog da vredjam, svako vozi sta voli. Moje licno misljenje je da je skuter super prevozno sredstvo za grad i guzvu ali tu se sve zavrsava. Dosadan je brate i pomalo gej :-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

kad budem za penziju onda cu voziti nesto za kuliranje ,a to ce biti choper a ne skuter kao neka zena.

skuter je super prevozno sredstvo za grad i guzvu ali tu se sve zavrsava. Dosadan je brate i pomalo gej

 

Ouch... a da mi ostavimo ženama da procene ko je pravi muškarac a ko je gej, one se u to malo bolje razumeju?

 

Bio sam na par moto-skupova. Horor. Devojaka ili žena između nula i dve, neki seksualno zbunjeni tipovi šetaju bicepse i tricepse goli do pojasa - bolje na utakmicu Rada da sam otišao. Uf, drago mi je što sam izašao iz tog miljea! Cice vole skuteraše - pravi muškarci ne moraju da se dokazuju, i nisu znojavi, polomljeni i pogrbljeni od R-ova :)

 

(p.s. moto skup u Debeljači sa Night Wish je bio odličan, urban, hetero društvo, ali čujem da se ništa slično više nije ponovilo)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ne posecujem skupove godinama pa ne znam ali vidim po gradu da uglavnom cice u sorcicima voze skutere i klinci koji zbog godina ne smeju nista vece. Naleti i po neki pozer na maxiju sa torbicom preko ramena i rejbankama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

kad budem za penziju onda cu voziti nesto za kuliranje ,a to ce biti choper a ne skuter kao neka zena.

skuter je super prevozno sredstvo za grad i guzvu ali tu se sve zavrsava. Dosadan je brate i pomalo gej

 

Ouch... a da mi ostavimo ženama da procene ko je pravi muškarac a ko je gej, one se u to malo bolje razumeju?

 

Bio sam na par moto-skupova. Horor. Devojaka ili žena između nula i dve, neki seksualno zbunjeni tipovi šetaju bicepse i tricepse goli do pojasa - bolje na utakmicu Rada da sam otišao. Uf, drago mi je što sam izašao iz tog miljea! Cice vole skuteraše - pravi muškarci ne moraju da se dokazuju, i nisu znojavi, polomljeni i pogrbljeni od R-ova :)

 

(p.s. moto skup u Debeljači sa Night Wish je bio odličan, urban, hetero društvo, ali čujem da se ništa slično više nije ponovilo)

 

Mora te demantujem oko toga na cemu vole da se voze cice....ja licno vozim enduro ali cice definitivno vole R-ine...moz da budes kakav oces i grbav ,i buljav,i tetoviran sto je pozeljno ali izadjes uvece sa R-inom i mora navatas neku ribicu da se provoza 100%.....e posla toga sve zavisi od sposobnosti R-asa.....sa druge strane da namamis neku na skuter AHAHAHAHAHAHAA .....inace nemam nista protiv skutera samo su iskreno i meni po malo feminizirana prevozna sredstava....pogotovu maksi skuter....jer da se razumemo sto bi odrastao zdrav ,prav muskarac vozio maksi skuter kad a iste pare ima pravi motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... i nisu znojavi, polomljeni i pogrbljeni od R-ova :)

..

 

Nego kakvi? Mirisljavi i lijepi? Mmmm :lol:

 

Smeta ti sto neko ko nema skuter sudjeluje u temi, ali sebi dajes za pravo da pises o R-u i njegovim grbama?

 

I Mujo nije bio zadovoljan performansama motorke, pa se iznenadio kad je majstor upalio. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja