Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iiiiiiii direktno sa "talijanskog ebay-a stigao lezaj opruge za sw! Bas sam imao zelju da unapredim rad prenosa ovim 4mm tankim "slajderom".

Proizveo ga je (sada vec i patentirao) italijanski "Pinasco"

https://www.pinasco.com/

 


Ubacuje se pod oprugu umesto solje sa slike 1.

Tu je da centralnoj opruzi omoguci samo rad sabijanje/otpustanje bez uvrtanja ("uvrtanje" zamislite kao da drzite oprugu u sakama pa njene krajeve vrtite u suprotnim pravcima, primeticete kako se duzina menja a sirina opruge postaje veca ili manja, zavisno od smera okretanja, taj efekat se izbegne ugradnjom ovog lezaja).

Odrzava kais u visini proporcionalnoj opterecenju (teorijski, brze "saltuje" gore/dole, brze penje i spusta prenos u polutkama kvacila)

 

Honda je "soljom" sa prve slike taj efekat umanjila (uvrtanje opruge), zarezi nisu slucajno postavljeni na mestima gde jesu (da ne ulazimo u dubiozu :D  ), minus je sto posle vrlo kratkog vremena solja,opruga i metalni prihvat na telu kvacilla postanu tvrdo spojeni i ako se higijena redovna tog dela ne odrzava krajnja se brzina postepeno smanjuje i opada.
Skuter/agregat mora vise da "zapne" da bi brzinu odrzao.
(Vise zapinje, znaci vise se haba i povecava potrosnju goriva)

 

I tako, namesten je, kvacilo dobilo drugi zvuk (slicno dukati prenosu :D ) ako me vreme posluzi videcu oseca li se razlika.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ja sam to napravio, ukupne debljine 8-9 mm. Za toliko se sabija opruga i proizvodi efekat ugradnje malossi opruge + rastereti kajš. Opasno dobra stvarčica!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozio se do malopre, osecaj kao da sam stavio lakse rolnice! Zivahnija voznja definitivno....

Deluje mi da nesto vise obrtaje odrzava pri 100kmh. Bilo je oko 5500 obrtaja, sada je na 6000.

Pre je kretao na nesto ispod 4000 obrtaja sada krece na 3500.

Totalno konfuzno, u jednom rezimu je spustio obrtaje u drugom podigao. Svakako cu jos obratiti paznju na ponasanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, lezaj zahteva periodicno odrzavanje!

Skoro sam poznaniku radio nesto oko skutera, imao je ugradjen slajder kao moj ali prvu verziju, rasklopivu... Nije odrzavano godinama, ostala samo podloska koja se zavarila za telo kvacila. Ni jednu kuglicu nisam nasao u prenosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Trazis na ebay ovde po evropi pa ako nemas nekoga da ti kupi i donese obratis se Jovanu Risticu sa foruma :takoje:

 

Ja sam na link za prodaju naleteo citajuci ove strane.

(nadam se da ne krsim neko pravilo linkujuci strani forum)

 

https://www.silverwing600.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo ga...

US $1.08 40%OFF | 2 Pcs Beating Warning Mark Don't Touch My Motorcycle Waterproof Reflective Stickers 8cmx5.6cm



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 31.3.2022. at 21:29, N.F.S. je napisao:

Vozio se do malopre, osecaj kao da sam stavio lakse rolnice! Zivahnija voznja definitivno....

Deluje mi da nesto vise obrtaje odrzava pri 100kmh. Bilo je oko 5500 obrtaja, sada je na 6000.

Pre je kretao na nesto ispod 4000 obrtaja sada krece na 3500.

Totalno konfuzno, u jednom rezimu je spustio obrtaje u drugom podigao. Svakako cu jos obratiti paznju na ponasanje. 

Napravi aluminijumsku podlošku 4-5 mm i stavi do ležaja da bi još malo sabio oprugu kako bi joj vratio silu pritiska jer je ležaj anulirao aksijalnu silu, biće bolje!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dostupne su i jeftine ove 12% jace opruge (malossi bela), tvrdja opruga podize obrtaje dodatno (blize piku snage) i to je dobro za skutere do 250ccm a koji voze dvoje.

Ovde nema potrebe (po mom misljenju).

 

Elem, 

ono kada ti zena kaze da ce sutra skuterom na posao :D 

image3e6c2947d2ed.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa ovi zadnji gelenderi i moze, da se vezu bocne torbe eventualno... U crno plastificirani, da ne sljaste ovako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skratio sam vizir za 8cm! 

(za visinu deflektora)

 

Bas mi nikako nije odgovarao, fabricka duzina takvu buku pravi od 80kmh da to nije normalno. Ok, napravio sam deflektor, tisina je potpuna ali na nekih 20 metara od skutera put vidim tacno kroz presek dva vizira, katastrofa!

Juce me je kisa uhvatila u Batocini, nista video nisam, morao sam da na silu ovo parce vizira skinem.

 

Sada je sa deflektorom visine standardnog vizira ali je sam dodatni vizir pod drugim uglom. Gledam preko svega :D i buka je zanemarljiva.

 

Secenje brusilicom i 1mm plocom, obrada 220, 400, 600, 800 smirgla (poslednje dve sa vodom) pa purol pasta 

(da purol :D , super je za ivice pleksija!)

Uspeo sam da repliciram ugao ivice kao sto sa dna ide, ne vidi se da je seceno ili kraceno (lupam se po ramenu :D )

 

Pri smirglanju smirglu na parce ravnog drveta, ne na prst! 

 

image.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
pre 18 minuta, N.F.S. je napisao:

Skratio sam vizir za 8cm! 

(za visinu deflektora)

 

Bas mi nikako nije odgovarao, fabricka duzina takvu buku pravi od 80kmh da to nije normalno. Ok, napravio sam deflektor, tisina je potpuna ali na nekih 20 metara od skutera put vidim tacno kroz presek dva vizira, katastrofa!

Juce me je kisa uhvatila u Batocini, nista video nisam, morao sam da na silu ovo parce vizira skinem.

 

Sada je sa deflektorom visine standardnog vizira ali je sam dodatni vizir pod drugim uglom. Gledam preko svega :D i buka je zanemarljiva.

 

Secenje brusilicom i 1mm plocom, obrada 220, 400, 600, 800 smirgla (poslednje dve sa vodom) pa purol pasta 

(da purol :D , super je za ivice pleksija!)

Uspeo sam da repliciram ugao ivice kao sto sa dna ide, ne vidi se da je seceno ili kraceno (lupam se po ramenu :D )

 

Pri smirglanju smirglu na parce ravnog drveta, ne na prst! 

 

image.jpg

2.jpg

 

pre 18 minuta, N.F.S. je napisao:

Skratio sam vizir za 8cm! 

(za visinu deflektora)

 

Bas mi nikako nije odgovarao, fabricka duzina takvu buku pravi od 80kmh da to nije normalno. Ok, napravio sam deflektor, tisina je potpuna ali na nekih 20 metara od skutera put vidim tacno kroz presek dva vizira, katastrofa!

Juce me je kisa uhvatila u Batocini, nista video nisam, morao sam da na silu ovo parce vizira skinem.

 

Sada je sa deflektorom visine standardnog vizira ali je sam dodatni vizir pod drugim uglom. Gledam preko svega :D i buka je zanemarljiva.

 

Secenje brusilicom i 1mm plocom, obrada 220, 400, 600, 800 smirgla (poslednje dve sa vodom) pa purol pasta 

(da purol :D , super je za ivice pleksija!)

Uspeo sam da repliciram ugao ivice kao sto sa dna ide, ne vidi se da je seceno ili kraceno (lupam se po ramenu :D )

 

Pri smirglanju smirglu na parce ravnog drveta, ne na prst! 

 

image.jpg

2.jpg

Daj mi reci jesli li ikada pomišlajo da staviš onaj veći vizir i širi što prekriva ručke . 

Niko ga nije stavio da piše utiske . 

Ima ga na Nemačkom ebay-u 

https://www.ebay.de/itm/164562110180?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20170511121231%26meid%3Dcdb0727ba7194f1fa930311573f59ef2%26pid%3D100675%26rk%3D5%26rkt%3D15%26sd%3D363657761183%26itm%3D164562110180%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A866bc469-b50b-11ec-9896-765eccad32e3|parentrq%3Afaeac62317f0a744505bec96ffff259e|iid%3A1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pomisljao jesam ali dok do mene dodje to na 200e ode! Ovo mi vrsi posao (mislim) a imam i stitnike ruku pa ne duva tu.

Ako hoces da ti dam Ivanov broj pa napravi za 5-6cm duzi vizir? 50-ak eura izadje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre neku godinu ugradio drugaru.... odlican :takoje:

ne vidi se najbolje, kupljen je u motolendu ako se ne varam

IMG-20211202-115000.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gledam ove moje slike vizira iznad... Ma ne svidja mi se Y maska! Sve nekako sljasti... Napravio boju sa plastika iznad tablice (nijansu) ali kako bih dobio reljef (koji se nadam vidi na slikama), boju sam nabacivao sa 50ak cm, vecim pritiskom i sa vise katalizatora.

Prskam iz daljine da bukvalno "magla" pada na masku i tako slaze ovaj reljef... Ispod je samo plastic prajmer.

Boja je PPG mat gray sa alu opiljcima, mat koji ima odsjaj :D 

 

Sveza je i od svetlosti blica nije nijansa verno prikazana, sutra cu i ja na dnevnoj svetlosti i montirano videti smirglam li ponovo :D  

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9304 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Videcu sutra po dnevnom svetlu, isao sada da bacim pogled... Pihhh, lici na neku osnovnu boju, dok je bilo "mokro" tamnije je izgledalo :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja