Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 35 minuta, Jupiter je napisao:

. Ali ne mogu ja o tome, odoh da jedem lubenicu i gledam kuda/kako do/preko mosta. :kafa:

Pa idi onda ti jel imas amss, je sad nemam nikakvo osiguranje pa da ne reskiram

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ako se pitate kako se isplati nekom da te šlepa xxx km za 10-20-50eur, ja moram da vas pitam da li ste ikad čuli za firme koje se bave osiguranjem i pogledali kako to funkcioniše???

 

Kao što evo upravo @ZEMZEM reče - matematika je u broju korisnika.

 

Znate li da je putno zdravstveno osiguranje 20-50eur, a "dobar dan" kod doktora je minimum 50Eur.

I to nije "sumnjivo"?

 

Biznis osiguranja je 5. svetska industrija po obrtu novca, i kompletno funkcioniše na mnogo korisnika koji plaćaju malo, koriste ništa, i ekstremno mali broj onih koji koriste nešto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

To je sve tacno i jasno da imaju matematiku i mogucnost da pruze uslugu kao veliki sistemi. Tu uglavnom rade i opstaju firme koje posluju u vise zemalja pa cak i kontinenata.

 

Vozzi jasno da nema te kapacitete, sto ne znaci da opet nemaju zaradu i mogucnost da ispune potrebe korisnika. Ali onda vidimo da je problem u Rumuniji, na par stotina km od nas. Pa da je bilo ko krenuo od njihovih partnera iz Srbije, ako nemaju blize, bio bi tamo za nekoliko sati, sto je opet nesto. A ne gospoda se prave ludi. Isto kao i ovi iz AMSS sto se ciganisu kolegi za par desetina kilometara i evra, koje istina nisu  duzni da plate, ali bi mnogo vise dobili kroz pozitivnu reklamu, sto je cest slucaj u ozbiljnim firmama.

 

Kod nas je problem kada onih ekstremno malo koji koriste nesto, obicno dobiju nista na putu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pomenuste osiguranje... Pazite sad - kolega sa faksa putuje u USA na dve nedelje, i gledao je gde da uzme putno osiguranje. Kod nas je 100€ i pokriće je 30.000€, kao što rekoste.

 

Na kraju je uzeo u USA osiguranje za $50, a pokriće je $1.000.000. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, max80 je napisao:

Kod nas je problem kada onih ekstremno malo koji koriste nesto, obicno dobiju nista na putu.

Ovo si lepo rekao i delim tvoje misljenje.

 

Problem je i kada imas pravo na nesto oni ce gledati da ti to uskrate.

 

Mada je po meni premija i kada te u okviru onih 30 km sa otvorenog puta doslepaju u naseljeno mesto pa ti posle gledaj sta i kako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Osiguranje je sistem kompleksne matematike.
Meni je čudnije što se sa jedne strane nikome ništa ne kvari, a sa druge strane upoznali vozzi do trećeg kolena...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Istina ziva .... 

 

Vozzi i slicna osiguranja su procvetala unazad par godina kako su se pojavila fensi pvc vozila.

 

Odvojio sam 5000 dinara za neki paket osiguranja al posle citanja komentara nista od toga. Odo danas da kupim koperton, naocare za sunce i neke papuce za vodu da ne zgazim jeza.

 

Moj Vozzi/amss paket, cirka 2 somica za put do kraja sveta. Sve sto moze rikne je ovde, ispod sedista.

 

....

20220802_125243.thumb.jpg.42710cf455bcd2acf7e897927613121d.jpg

....

 

Srecno vam bilo gde god krenuli :gej:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Fakin' kobra. Onomad koštala 150din, nema Z koji nije stao zbog nje, pre ili kasnije.

Posle stavljali po dva šrafa kroz nju. Vibrira ručica menjača kao vibrator :lol2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Situacija od pre mesec dana. Vracam se sa mora i negde u Makedoniji cujem da na punom gasu nesto "zvizdi". Razmisljam sta moze biti, onako laicki, ili je neko vakum ili crevo pod pritiskom od turbine. Kazem zeni ko ga je*e sta je, kad dodjem kuci i ovako auto ide na mali servis, pa nek majstor vidi i zamni i to sta je. Al ne lezi vraze, pred most na Beski oko 1 ujutru, ja u levoj traci, auto na tempomatu, puce nesto pod haubom, popali lampice, zmigavac zaustavna. Gledam auto radi, nije se ugasio. Dignem haubu, pogledam i ukapiram da je puklo crevo od interkulera do turbine, nemam ducktape da ga zalepim da se dovucem do kuce nekih 30ak km. Udjem u kola i aktiviram vozzi. Za pola sata je dosao covek po nas, prebacio nas u kamiocic, auto natovario i odslepao kuci.

Opet prijatno iskustvo sa njima.

Pricam sa covekom sto nas slepa i kaze mi da je amss pukao, da im ne placaju i niko nece da vozi za njih. Da je vozzi, atlas i tesla (nisam cuo za njih) najbolji, imaju najvecu podrsku, puno servisa i slepa radi za njih, da su jako korektni sa placanjem. 

Pitam sta bi bilo da mi se to desilo u Makedoniji ili Grckoj, ko bi dosao po mene. Kaze da bi gledali da sve urade da ne dodje niko, jer bi me smestili max 2 dana u hotel, auto kod majstora i trazili resenje da poprave za ta 2 dana. U najgorem slucaju bi neko sa juga srbije dosao i slepao kuci.

Nisam znao, objasnio mi je kako funkcionise, kaze da kad aktiviraju slep sluzbu, stize poruka najblizem slepu, pise sta je, ko je, gde ide... Ima 2 minuta fore da odgovori, ako ne odgovori ili odbije salje se sledecem, opet 2 min itd.

Suma sumarum, ja sam sa vozzijem zadovoljan, jednom iskoriscen za drugarov motor, i sada iskoriscen za auto.

Jbg da ga nisam imao, gde bi ja nasao slep sluzbu u 1 ujutru na autoputu?

Pitanje ko se razume. Usao sam na auto put preko taga na Pazovi, auto mi je slep izneo na iskljucenju za NS. E sad da li je tag ocitao i u traci za kes, ako je ocitao ok. Ako nije ocitao sta onda, imam ulaz nemam izlaz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Pošalji mail na postpaid.tag@putevi-srbije.rs i objasni situaciju, neka ti provere izlaz i u slučaju da ti nije registrovan izlaz na tag uređaju da ti to reše. ENP se menja na nekim rampama, nekada bude prolazak za keš, nekada ENP, ista situacija je i na NS.

Ukoliko ne izađeš sa autoputa u roku od 24h sledi kaznena putarina, odnosno pun iznos za celu deonicu, kao da si preskočio rampu.

Pomoglo bi ako je taj što te šlepao sačuvao priznanicu od plaćene putarine, mada ni bez toga ne bi trebalo da imas problema jer oni pregledaju situaciju na kameri i na oslovu toga uvažavaju ili odbijaju reklamaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:


 

 


Ni tebi se ništa ne kvari. Osiguran si...

 

Bio do pre mesec dana al ne zbog kvara nego zbog slepa do otpada u slucaju udesa.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Juče baš uplatih Vozzi,a danas pročitah ono u vezi situacije što se desilo momku u Rumuniji sa motorom.

 

Znači u praksi,koliko sam  skapirao ako ti se desi nešto sa motorom kod nas nije problem.

 

Dok ako zaglaviš dalje preko sa ozbiljnijim kvarom,mala šansa da ćeš dobiti adekvatnu pomoć…već ono do prvog servisa i fora,nisi čitao sitne članove bla bla i otkače te.

 

Voleo bi da neko opovrgne ovo mišljenje,do sad nisam koristio ove pomoći ali od kada sam imao

peh na 350km od kuće zbog neke banalnosti,malo drugačije gledam na to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 9 sati, CAJA je napisao:

...već ono do prvog servisa i fora,nisi čitao sitne članove bla bla i otkače te.

 

Sa Vozzi, mogu da te otkače jedino ako ne ispune svoje uslove.

Ne kažem da neće :) , ali nemaju te fore kao AMSS.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 10 sati, CAJA je napisao:

Juče baš uplatih Vozzi,a danas pročitah ono u vezi situacije što se desilo momku u Rumuniji sa motorom.

 

Znači u praksi,koliko sam  skapirao ako ti se desi nešto sa motorom kod nas nije problem.

 

Dok ako zaglaviš dalje preko sa ozbiljnijim kvarom,mala šansa da ćeš dobiti adekvatnu pomoć…već ono do prvog servisa i fora,nisi čitao sitne članove bla bla i otkače te.

 

Voleo bi da neko opovrgne ovo mišljenje,do sad nisam koristio ove pomoći ali od kada sam imao

peh na 350km od kuće zbog neke banalnosti,malo drugačije gledam na to.

 

 

Uvek ima opcija da te šlepaju nazad do kuće

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Jedina stvar gde mi nije zao sto su mi propale pare je osiguranje. 

  Uplatio sam vozzi evropa, otisao u Grcku, vratio se i ne znam da li i kako funkcionise. Nadam se da necu morati nikad da saznam.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 48 minuta, piki je napisao:

@mick sta je bilo do kraja sa kolegama u Rumuniji,mnogi se spremaju za tamo u naredne 2 nedelje pa da znamo.Hvala.

Nakon ispale kontaktirali su drugara, rekli kao da nisu imali poziv sa broja telefona koji je vezan za  app. tj da app. nije startovana sa evidentiranog broja telefona. Na kraju rekli su da će im se javiti sa informacijom jer je operateru bilo jako važno da sazna ko je uputio poziv i nikad se više nisu javili, drugar je sve sam završio.

 

Ja samo ne znam šta se dešava ako se telefon ošteti pri padu i neko drugi umesto vozača mora da pozove službu u slučaju povrede vlasnika paketa? Ako ne zoveš sa tog broja ne možeš da dobiješ uslugu? Potpuni nonsens...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1227 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 57 minuta, mick je napisao:

Nakon ispale kontaktirali su drugara, rekli kao da nisu imali poziv sa broja telefona koji je vezan za  app. tj da app. nije startovana sa evidentiranog broja telefona. Na kraju rekli su da će im se javiti sa informacijom jer je operateru bilo jako važno da sazna ko je uputio poziv i nikad se više nisu javili, drugar je sve sam završio.

 

Ja samo ne znam šta se dešava ako se telefon ošteti pri padu i neko drugi umesto vozača mora da pozove službu u slučaju povrede vlasnika paketa? Ako ne zoveš sa tog broja ne možeš da dobiješ uslugu? Potpuni nonsens...

Pa jel to istina oko broja ili lazu da ih je zvao sa drugog telefona,jel preduzeo neke korake da mu refundiraju nesto,malo je nejasno,izvini ako smaram,ali nas ceka isti put i za mesec dana mi istice vozzi pa da ne produzavam ako su postali fuseri?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, piki je napisao:

Pa jel to istina oko broja ili lazu da ih je zvao sa drugog telefona,jel preduzeo neke korake da mu refundiraju nesto,malo je nejasno,izvini ako smaram,ali nas ceka isti put i za mesec dana mi istice vozzi pa da ne produzavam ako su postali fuseri?

 

Nije se više sa njima čuo niti ih je kontaktirao dalje...nisu se ni oni posle javili. Realno nakon tog cimanja ne bi ni ja više kontaktirao, zoveš oni kažu nemaju moto šlep, pa te posle cimaju sa kog si broja zvao, zašto nisi preko registrovanog broja u app, pa javiće se i nikad se više ne jave... Tako da je kako mi kaže završio sa njima svakako.

 

Drugi kolega je prošle godine koristio šlep motora (ne njegovog već njegove supruge) i nije bilo potrebe da se isključivo zove sa određenog broja telefona. Bilo je dovoljno ime i prezime pošto je valjda na ime bila polisa i nije bilo bitno šta šlepaš sve dok je vlasnik polise tu. Sad je možda to promenjeno kroz app a ako jeste onda to i nije baš pametna ideja iz prilično jasnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1227 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 1 minut, mick je napisao:

Nije se više sa njima čuo niti ih je kontaktirao dalje...nisu se ni oni posle javili. Realno nakon tog cimanja ne bi ni ja više kontaktirao, zoveš oni kažu nemaju moto šlep, pa te posle cimaju sa kog si broja zvao, zašto nisi preko registrovanog broja u app, pa javiće se i nikad se više ne jave... Tako da je kako mi kaže završio sa njima svakako.

 

Drugi kolega je prošle godine koristio šlep motora (ne njegovog već njegove supruge) i nije bilo potrebe da se isključivo zove sa određenog broja telefona. Bilo je dovoljno ime i prezime pošto je valjda na ime bila polisa i nije bilo bitno šta šlepaš sve dok je vlasnik polise tu. Sad je možda to promenjeno kroz app a ako jeste onda to i nije baš pametna ideja iz prilično jasnih razloga.

Zato te i pitam jer je sve vezano za broj telefona(to je naglaseno na ugovoru i nije sitnim slovima kao ostale stvari) i aplikaciju koja je registrovana na broj i vezana za ime,mi smo zvali za jednog drugara sa suarkovog naloga i on je morao da zove sa svog broja telefona na kojem je aplikacija i naravno morao je da bude tu.

Ovo moze da se posmatra i kao zajeb tvojih drugara jer nisu ispostovali njihovu proceduru:neznam:.Ma trebao ih je zvati sa tog broja i snimati razgovor i posle im naplatiti sve 3 puta ako ne dodju,ovako oni imaju opravdanje za nedolazak.Eto za nauk nama svima,ukljuciti snimanje za sve te sluzbe.

E sad i ono sto si spomenuo,kad ti se sjebe telefon i slicno ne znam kako bi to funkcionisalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, piki je napisao:

Zato te i pitam jer je sve vezano za broj telefona(to je naglaseno na ugovoru i nije sitnim slovima kao ostale stvari) i aplikaciju koja je registrovana na broj i vezana za ime,mi smo zvali za jednog drugara sa suarkovog naloga i on je morao da zove sa svog broja telefona na kojem je aplikacija i naravno morao je da bude tu.

Ovo moze da se posmatra i kao zajeb tvojih drugara jer nisu ispostovali njihovu proceduru:neznam:.Ma trebao ih je zvati sa tog broja i snimati razgovor i posle im naplatiti sve 3 puta ako ne dodju,ovako oni imaju opravdanje za nedolazak.Eto za nauk nama svima,ukljuciti snimanje za sve te sluzbe.

E sad i ono sto si spomenuo,kad ti se sjebe telefon i slicno ne znam kako bi to funkcionisalo.

Pa glupa stvar...fiksiraš uslugu za mobilni telefon! Šta da vlasnik nastrada, ostane motor na putu, neko drugi pozove i šta...Vozzi neće da odradi šlep jer ne zove vlasnik koji je u komi? Ne znam ko im radi te planove poslovanja ali to pravilo je potpuni poslovni promašaj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja