Jump to content

Moto Zajednica

Ducati ili BMW ? Pomoc

Dilema  

37 članova je glasalo

  1. 1. Sta je bitnije tebi kod motora?

    • ZVUK i snaga motora? (s1000rr)
      19
    • IZGLED i koliko je okolina ocarana njime? (899)
      18


Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Nadam se da ce vredni forumasi pomoci u odluci:

2014 Ducati 899 Panigale ili 2013 Bmw S1000RR?

 

Da, oba su nova i ista cena je u pitanju. Oba su fanstasticna na svoj nacin. Oba imaju brdo impresivne elekronike. Ovaj model Dukatija je mozda i najudobniji motor u Supersport klasi na koji sam seo ali je Bembara najaci (40ks vise) slusajuci druge na netu, televiziji ...

Dukati je definitivno lepsi i ali je to ipak Bmw...

Problem je sto Bmw-a nisam imao prilike da provozam za razliku od Dukatija. Sumljam da cu i imati prilike da ga provozam. Bio sam u par prodajna salona i jednostavno ne mogu BMW Saloni da zadrze jedan jedini model jer se odmah proda. S tim, da li da kupim (narucim) motor na slepo koji je najaci i neznajuci da li ce da mi odgovara ili kupiti motor (dukati) impresivnog izgleda i ne toliko slabijeg dvocilindrasa?

 

Ukratko: Da li kupiti motor koji fantasticno izgleda, provereno udoban ili najaci koji naj-naj-najbolje zvuci?

 

Postavih pitanje u nadi da postoji neko s' iskustvom tj. neko ko je vec imao prilike da provoza Bmw. Svaka sugestija je dobrodosla. Molim forumase da neostavljaju savete sa drugim modelima ili pak da skrecu s teme.

 

Unapred hvala svima.

Pozdrav!

post-30029-0-95305200-1395639695_thumb.jpg

post-30029-0-91826600-1395641044_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidiš, kod mene je obrnuta situacija, ja kad sam seo na BMW totalno sam se skenjao, meni nikako ne odgovara. Neudoban mi je i previše mali.

Mada to ne bi trebalo da bude problem kod motora koji je konstruisan za stazu, da juri sekunde a ne da guzi bude udobno.

I to je još bio HP4.

 

Za Dukatija ne znam.

 

 

Za šta ti treba motor?

Za track day, ili ulaziš ozbiljnije?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Skyrunner, hvala za info. Nisam znao da da je Bmw jako mali - ali sigurno nije manji od Dukatija. U zivotu nisam seo na manji motor koji (kao) pripada rangu tj. klasi od 1.000cm3.

-Ne, nisam neki zaludjenik za track day. Vrlo moguce u buducnosti. Motor je vise za varijantu do posla i od posla (60 milja u jednom smeru). Zato i sumljam da cu ikad iskoristiti punu snagu Bmw-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja uopste ne bih birao izmedju 899 i S1000rr

 

Sta vise gadjao bih HP4 jer je dosta bolji od klasicne verzije ako vec imam para za novi.Dok recimo da je u pitanju razmisljanje izmedju 1199 r i HP4,e tu bi vec bilo razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Ducati ali 1199! :zdravo:

 

 

Budi ljubazan molim te i opet procitaj deo teksta gde napisah "Molim forumase da neostavljaju savete sa drugim modelima". 0stabre.gif

Zbog razloga koji su tebi nepoznati ne pada mi napamet da gledam 1199. Ukratko: Razlika u ceni punog osiguranja je abnormalna. To je i razlog zasto sam prodao KTM. Ovo sto sada rekoh razumeju samo ljudi koji su preko. Nesto nalik u Srbiji registracija motora do 600kubika i preko 1.000.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Upravo si sam sebi dao odgovor.

 

Uzmi 1000 kubika ako je vec osiguranje isto.

 

Imaces rastereceniji motor,sigurno bolju pokrivenost delovima tacnije dostupnost jer kapiram da je BMW kao marka zastupljenija u USA nego Ducati.

 

Mozda gresim,ako je tako ispravi me.

 

Zatim motor koji je sigurno u neku ruku bolje opremljeniji nego 899 bas zato sto je sam vrh BMW'ovog asortimana u smislu sport motora,tacnije mislim da 899 sigurno nema sve sto ima 1199. Da ne spominjem HP4 sta moze da ponudi u opremi spram klasicne varijante s1000rr.

 

I naravno kako god okrenes brzi motor,jaci,rastereceniji,bolje opremljen i sigurno kako god okrenes najbrzi . Mislim da je svako dalje polemisanje smesno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jesi li vec cuo onu pricu:

"Krenuo sam da kupim novog Golfa, i na putu ka prodavcu, prolazio sam pored prodajnog salona Alfa Romea. Ocarala me je jedna predivna, sportski crvena... Postao sam ponosni vlasnika iste, za manje novca nego sto bih dao za Golfa, ali sam veoma brzo upoznao sve Alfine servise, i postao dobar prijatelj sa vecinom majstora..."

Izuzev razlike u ceni iz ove price, ostalo ti moze koristiti... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Jesi li vec cuo onu pricu:

"Krenuo sam da kupim novog Golfa, i na putu ka prodavcu, prolazio sam pored prodajnog salona Alfa Romea. Ocarala me je jedna predivna, sportski crvena... Postao sam ponosni vlasnika iste, za manje novca nego sto bih dao za Golfa, ali sam veoma brzo upoznao sve Alfine servise, i postao dobar prijatelj sa vecinom majstora..."

Izuzev razlike u ceni iz ove price, ostalo ti moze koristiti... :aha:

 

'Фала Шокла, добро збориш. Све ми се више чини да тежим ка Бмв-у.

 

@Aleksandar Sh. Колико сам ја укапирао једина разлика између напоменутих (изузев снаге) су грејачи ручица на Бмв-у које Дукати нема. Уједно, код Дукатија нема где да се стави слајдер. Бар ја нисам приметио где јер једноставно непостоји место за то. Остало је све исто од опреме.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja sam dao za uporedbu HP4 koji je oko 20 000 $ i 899 koji je 15 000$ .

 

E sad dodaci kao recimo drugi izduv na 899 je jos 2200$ doplate pa izlazi na 17 000 + i tu kada bi se dodala neka maximalna oprema u vidu karbona,udobnijeg sedista i malo drugacijeg vizira zbog vetra izlazi se na nekih 21 000$,ovo sam racunao bez alarma recimo itd.

 

Dok recimo bas HP4 sa Premium paketom opreme i alarmom i grejacima rucica izlazi na oko 25 400 $

 

E sad ako uporedjujemo bazicne verzije razlika izmedju HP4 sa obicnom opremom u koju spada izduvni sistem i 899 za koji bi doplatio izduvni sistem je 3000 $

 

A razlika izmedju maximalne opreme jednog i drugog takodje ispada na nekih 3000-4000 $.

 

Ukoliko novac nije problem,ja msm da ne treba stvarno razmisljati previse.Necu da spominjem razliku od tracavih skoro 50ks u korist BMW... Sto se sigurno oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja kupujem motor za razliku u ceni (3000$). Ako vam pretekne toliko, javite mi se, oslobodio bih vas tereta cuvanja novca... :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Ja sam dao za uporedbu HP4 koji je oko 20 000 $ i 899 koji je 15 000$ .

 

E sad dodaci kao recimo drugi izduv na 899 je jos 2200$ doplate pa izlazi na 17 000 + i tu kada bi se dodala neka maximalna oprema u vidu karbona,udobnijeg sedista i malo drugacijeg vizira zbog vetra izlazi se na nekih 21 000$,ovo sam racunao bez alarma recimo itd.

 

Dok recimo bas HP4 sa Premium paketom opreme i alarmom i grejacima rucica izlazi na oko 25 400 $

 

E sad ako uporedjujemo bazicne verzije razlika izmedju HP4 sa obicnom opremom u koju spada izduvni sistem i 899 za koji bi doplatio izduvni sistem je 3000 $

 

A razlika izmedju maximalne opreme jednog i drugog takodje ispada na nekih 3000-4000 $.

 

Ukoliko novac nije problem,ja msm da ne treba stvarno razmisljati previse.Necu da spominjem razliku od tracavih skoro 50ks u korist BMW... Sto se sigurno oseti.

 

"Dok recimo bas HP4 sa Premium paketom opreme i alarmom i grejacima rucica izlazi na oko 25 400 $ "

Ne. Jedina verzija hp4 je sa punom opremom (premium). Gorilla Alarm se mozi naci bilo gde za $160-200, da li Bmw daje opciju fabrickog - to nisam imao prilike da cujem do sada. Bas cu da pitam sledeci put.

Sezonski menjam motore i nemenjam delove u izobilju. Mozda Alarm, Kriptonit Disklok sa Alarmom i neki jeftin slipon auspuh makar to bio i pateticni Danmoto ili Mgp.

U svakom slucaju, hvala za savet Aleksandre. Pozdrav!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Za BMW postoje fabrički alarmi od META alarm systems....Italijani proizvode "prazne" alarme (samo hardver), dok nemci daju softwer .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti je cilj samo vozikanje po gradu, onda treba da uzmeš onaj na kome ti položaj najviše odgovara.

Za moj pojam 100 km u jednom smeru uopšte nije malo, pogotovo ako ih voziš na motoru koji te malo "žulja".

 

Jurenje za tih 50 konja je po mom mišljenju glupo, jer to su samo brojke, a zna se da V2 i I4 nemaju veze jedno sa drugim pa tako i njihov broj konja.

Natezati se do HP4 a ne voziti stazu je budalaština.

To je kao da imate Full HD TV a hvatate 3 kanala preko Loga antene, sa sve snegom.

 

 

P.S. Ja sam visok 193 i imam 95 kila, pa već odavno i ne mogu da se udobno osećam na sportskom motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

@Sky

 

Ako oces iskreno imati bili koji sportski motor od 600 ili 750 ili 1000 ccm nije bitno,uopste je budalastina ne voziti ga po stazi.

 

Kakve veze ima da li je HP4 ili 899 ili 1199 ili s1000rr,ili cak bilo koji drugi Japanac ? Svi ovi motori su sportski motori prvenstveno namenjeni STAZI !

 

Bez uvrede bilo kome ko ga ima,ali ti motori nemaju funkciju osim adrenalinskog przenja i davanja gasa. Sta vise statistcki gledano ako se ne varam sigurno 90% svih nesreca koje ukljucuju motore najveci broj ucesnika su bas sportski motori. Bilo da je kriv vozac motora ili vozac automobila u vecini slucajeva je neprilagodjena brzina.Da ne spominjem izletanja iz krivine i ostale voznje. Tako da iako ja licno obozavam ovakve motore i voleo bih jednog dana imati jedan pored drugog motora bas zbog tog adrenalinskog zajebavanja stojim iza ovih cinjenica sto sam naveo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Ako ti je cilj samo vozikanje po gradu, onda treba da uzmeš onaj na kome ti položaj najviše odgovara.

Za moj pojam 100 km u jednom smeru uopšte nije malo, pogotovo ako ih voziš na motoru koji te malo "žulja".

 

Jurenje za tih 50 konja je po mom mišljenju glupo, jer to su samo brojke, a zna se da V2 i I4 nemaju veze jedno sa drugim pa tako i njihov broj konja.

Natezati se do HP4 a ne voziti stazu je budalaština.

To je kao da imate Film HD TV a hvatate 3 kanala preko Koga antene, sa sve snegom.

 

 

P.S. Ja sam visok 193 i imam 95 kila, pa već odavno i ne mogu da se udobno osećam na sportskom motoru

 

Sky, ima itekako smisla to sto kazes. Problem je u tome sto bih ja uzeo Dukati ali je mi je frka sto cu uskoro da se vratim (i motor naravno). Razmisljam, sta ako oborim motor ili me neko cukne, gde da nadjem delove za 899 Panigale u Srbiji? Bar delove za redovno odrzavanje? Verovatno je malo lakse za Bmw, zato i pitam ljude ovde. Videh par oglasa na sajtovima da se prodaju polovni s1000rr pa mi to kao i daje neku nadu ...

 

S obzirom da si spomenuo kg/cm, ako imas prilike, nemoj da zaobidjes Ktm 990 Smt. Siguran sam 100% da bi ti odgovarao. Da nevolim sportake, ovaj motor bih sigurno vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Koliko sam ja cuo, svi hvale Ducati salon i servis u Novom Sadu, delovi se porucuju po potrebi, tako da to ne bi trebalo da te brine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja