Jump to content

Moto Zajednica

Ducati ili BMW ? Pomoc

Dilema  

37 članova je glasalo

  1. 1. Sta je bitnije tebi kod motora?

    • ZVUK i snaga motora? (s1000rr)
      19
    • IZGLED i koliko je okolina ocarana njime? (899)
      18


Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Koliko sam ja cuo, svi hvale Ducati salon i servis u Novom Sadu, delovi se porucuju po potrebi, tako da to ne bi trebalo da te brine.

 

Nesto mi govori da ces ovde lakse prodati egzoticnog Ducatija, nego li BMW-a.

samo sto svi zanemaruju sto covek kupuje motor u Americi i tamo ga vozi i registruje godinu dana a posle opet kupuje novi 1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 829 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Necu pisati mnogo posto ih nisam vozio pa ti sa te strane nazalost ne mogu mnogo toga reci, ali kada sam procitao tvoj prvi post u temi, zvucalo mi je kao da zelis Ducatija, ali si se uhvatio za nekih 40 konja vise, sto mislim da nema smisla s' obzirom da si napisao da neces voziti po stazi. Ustalom, Ducatija si i probao i odgovara ti, a nije 200$ cifra pa da kazes nema veze.

 

Sa druge strane ko voli Ducatija, ne vidi nista drugo, makar bilo i bolje :).

 

Inace u NS-u imas ovlascenog distributera za Ducatija, a ni Italija nije tako daleko.

 

pozz i okaci slike kada kupis masinu, koja god da je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Koliko sam ja cuo, svi hvale Ducati salon i servis u Novom Sadu, delovi se porucuju po potrebi, tako da to ne bi trebalo da te brine.

 

Nesto mi govori da ces ovde lakse prodati egzoticnog Ducatija, nego li BMW-a.

 

 

samo sto svi zanemaruju sto covek kupuje motor u Americi i tamo ga vozi i registruje godinu dana a posle opet kupuje novi 1zdravo.gif

 

 

 

Tacno tako. Dok se ja razmislim koji da uzmem, prodao se '13 s1000rr i sad ako hocu Bmw - moram da narucim '14 model i da cekam mesec dana na njega. Izadje me $18.000. Preterivanje.

S druge strane, ako uzmem Dukati, najblizi ovlasceni servis je 240 milja (400km) od mesta gde sam ja. S obzirom koliki sam baksuz, ako mi crkne nesto dok je u garanciji - sjeb'o sam se. S obzirom da je to Dukati, sigurno ce da crkne nesto odmah.

Nema sanse ni da kupim neki izduv za 899. Nisam lud da trosim 2.500 na Termignoni.

 

Pada mi na pamet da "degradiram" moj izbor na '13 Mv Agusta F4 koja je $15.000 ali se kod nje jako tesko nalaze delovi ili '13 Aprillia Rsv4r $13.000.

Ni sam nemam pojma koj da uzmem. Na kraj cu da puknem i kupim nesto sto mnogo mrzim: '12 R1 je $9.799 (7.126).

 

 

Necu pisati mnogo posto ih nisam vozio pa ti sa te strane nazalost ne mogu mnogo toga reci, ali kada sam procitao tvoj prvi post u temi, zvucalo mi je kao da zelis Ducatija, ali si se uhvatio za nekih 40 konja vise, sto mislim da nema smisla s' obzirom da si napisao da neces voziti po stazi. Ustalom, Ducatija si i probao i odgovara ti, a nije 200$ cifra pa da kazes nema veze.Sa druge strane ko voli Ducatija, ne vidi nista drugo, makar bilo i bolje :).Inace u NS-u imas ovlascenog distributera za Ducatija, a ni Italija nije tako daleko.

pozz i okaci slike kada kupis masinu, koja god da je

 

Lepo receno o vlasniku Dukatija. Vec sam vozio jedan i znam ljude koji ih voze i istina, jednom kad udje pod kozu ... Nego je preterano skup za odzavanje.

Vazi se, okacicu slike kad uzmem nesto (kad god to bilo).

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Koliko god da "MRZIS" neki od konfekcijskih modela iz Japana, mala li je razlika 8-9000$??? O servisima, snabdevenosti rez delovima i potrosnim materijalom ne vredi ni trositi reci. Tu je i pouzdanost, itd, itd... Sve je na strani konfekcije. Ali, tebe ocigledno zanima exclusiva, a to kosta i novaca, a i zivaca kada krene igranka oko 1000 Malih Briga (kao kod Skode 1000 MB...). :-))) Odluci kojoj ces se sorti privoleti, a nakon toga biraj proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1829 postova
  • Lokacija: Beograd

Ti motori su tamo džabe.

 

Mislim, nisam nikad bio u Americi ali sam mislio da su malo poslovniji.

Šteta što nemaju ni jedan motor za test vožnju.

 

Ako sad ni sam ne znaš šta da činiš o misliš o još nekom modelu, to je najgore jer će ti uvek pasti na pamet "a šta da sam kupio onaj?"

Motor se i onako više kupuje zbog "X faktora" nego zbog gomile brojki koje jesu bitne, ali ovo prvo je presudno

 

 

P.S. Ta Aprilija košta isto ovde, ali u evrima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jedino sto mogu da napisem za dostupnost delova u SRB

 

Sve delove koje sam porucivao u Radulovicu su bili u mojim rukama za max 10 dana :takoje: .

 

Za Japance se cesto ceka cela sezona. <_<

 

Za Ducati ne znam. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Ma jok bre, kakva sezona?

Od Radulovica dobijem za 7 dana, od Platnera za max 15,

doduse kupovao sam za Yamahu samo filter vazduha i lanac bregaste, preventivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Нисам узео ни један ни други. Нисам могао да пропустим нов ZX10R за $11.000 ( 8.291 по Блиц.рс курсу)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Videlo se to od pocetka teme, nisam ni hteo da bilo ko tako shvati post. Lepo je kada moze da se bira, ovde je to malo ko u mogucnosti. Svaka cast na uspehu, a i novoj masini. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

hvala Sageras.

Iskreno receno, muka mi je vise od polovnjaka.(dok sam bio u Srbiji) Ne, nemam nista protiv toga no.... kupis "jeftino" i onda svakog meseca nesto crkava i vecito u nekom problemu. Posle mar meseci me vise iskostaju popravke nego kolika je i bila kupovna cena, zato sada iskljucivo nov.

Da imam novca, uzeo bih F4RR ali nemogu sebi opravdati toliko trosenje novca na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4739 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

:popovanje: Rekao si da ti nikako ne pominjemo neki drugi motocikl a ti bas to uradio !!!

Iz svemira se na zemlji vide kineski zid i otpad kawasakija :BJB-Kawasaki:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Naravno da ti zelim puno lepih milja na Kawi !!!! :takoje:

 

 

 

Druze, presudila je cena kod izbora.

2014 S1000RR $18900 (rasprodat '13 model koji sam hteo)

2014 899 $16000

2013 ZX10R sam platio $11100.

 

Hvala u svakom slucaju.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja