Jump to content

Moto Zajednica

đunta

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6937
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: đunta

  1. E baš tako, samoživi smo postali samo tako i na žalost bez konsekvenci što je pogubno. U Nemačkoj se može prijaviti neki vozač da je napravio prekršaj i to se uvažava. Ne znam šta se radi kod nas, dal je moguće prijavljivati nasilnike. Istero mi mprednost iz sporedne ulice obuka na polaganju, ja sviro, vodio posle raspravu sa instruktorom na semaforu, unutra Policajac, da ne detaljišem. Okrenem saobraćajnu Policiju i ispričam šta je bilo da je mogao da me obori...uopšte mi nije tražio da se zvanično ispita eksces, kao, sad ću ja da vidim koja je to škola i nikom ništa. U Švabiji istog časa poslali maricu i priveli i kandidata, i instruktora i članove komisije uključujući i Policajca koji bi istog časa bio pod suspenzijom dok se ne reši slučaj, a u glavnom se kažnjava po prijavi građana.
  2. Ne, svi se popnašaju ko da su lopovi i ako daju migavac ko da će ih neko uhvatiti. Pa bar je lako dati migavac, malim prstom, ne košta ništa, svi vide nameru vozača, zaista ne kapiram. Davnih dana vozio svaki dan na žalost pokojnog komšiju na previjanje, živeo u Austriji i bio taksista ovde. Ja migavce i kad izlazim iz garaže, stanemo na semaforu a migavac radi još od predhodnog ćoška, kaže gasi, videće me kolega, tj auto, pa će me zaj. Ne shvatam, osnovni gest, pokazatelj, čin kulture u saobraćaju je davanje migavca čim se steknu uslovi, znači što ranije. Al mi smo stoka i dođe mi da nosim onaj psihijatrijski čekić i kako ko ne da žmigavac samo da mu kvrcnem po stakletu. Imam bivšeg komšiju, on prstom maše oko žmigavca i daje ga tek kad počne volan da mota, ko da nišani pa čeka kad će zec da izađe pa da okine. I čudi me da niko ne pravi kampanju u medijima, policija toleriše a nekad se kažnjavalo za to samo tako. Policiju u Beogradu je samo bitno da mere brzinu i da postavljaju kamere za žutu traku. Da, kad trubnem za migavac, gledaju ko mulci. Tip pre neki dan na semaforu, bio on prvi, ja iza, traka za levo, reko neću da stanem ispred, VI čulo. Zeleno, op tip skrete levo na trotoar, izađe, reko da sam bio pored sad bi me oborio. Sav u čuđenju, pa šta sam uradio, reko skrenuo si de ne treba, preko pune crte. Šta hoću da kažem, ljudima je postalo normalno da je u redu i ispravno da čine ono što im volja, da regulativa ne postoji. On ne registruje punu lininu nit je respektuje nit poštuje, ko da ne postoji. E tako voze svi.
  3. Treba. Mi protestujemo protiv skupe ragistracije ko da nam je glava jeftina. (http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42242.0) Ja izbegavam Kneza Miloša i kolima jer je opasna ko što se vidi. Tesne su trake jer su ih nabudžili,5, ima one režime promena smera 3 trake u špicevima i suženje na 2 bez pravilne regulacije, odnosno ne poštuju vozači horizontalnu signalizaciju ili ti saobraćajne linije. Brzo se vozi kad otvori talas i vozači olako hoće da menjaju traku bez gledanja pored a o migavcu da ne govorim. U takvim saobraćajnicama je najopasnije ići srednjom saobraćajnom trakom. Ako se mora srednjom, onda sredinom trake da se ima kolko tolko prostora sa obe strane za spasonosni manevar i obavezno svirkanje kad se sustiže auto. I naravno, izbegavati paralelnu vožnju sa autima jer smo tad u mrtvom uglu. Da je potencijalni ubica dao migavac, verovatno bi skuteraš odreagovao sirenom ili prikočio i sve bi bilo u redu, al kod nas je sramota davati žmigavac, to je samo za Elovce, obuku.
  4. E, da ti kažem, mnogo su vam jaki ti bajkeri! Kao: "oborismo motociklistu daj da vidimo kako je"; ovaj magarac kaže:"ma ko ga jebe", a kolege vatrogasci kao: "i to što kažeš". Pored takvih "kolega" i "prijatelja", kome trebaju neprijatelji?! U Parizu su motoristi izuzetno solidarni i odma se svi ustreme na vinovnoka i ne do Bog da se neko ogreši o bajkera, svi to znaju i kad zgreše ćutke istrpe konsekvencu.
  5. Pošto sam prodao 2 svoja skutera a na zadovoljstvo kupaca, da probam i treći, kako se kaže, nema 2 bez 3. Kako to već ide kod moto početnika, apetit za snagom se povećava i rešio sam da idem na snažniji skuter, 250-300 kubika pa je to razlog prodaje. Moguća je zamena za skuter isključivo velikih točkova i ne stariji od par godina u stanju ko nov uz moju doplatu naravno. Outlook je kupljen krajem oktobra 2009 pa je u garanciji još punu sezonu i po. Registrovan je 31.04.10. i do sad sam prešao 4.500 km bez ijednog pada. Motor je verna kopija Aprilie Sportcity, Pjađa Carnabija i Honde SH 150 čiji je agregat identičan i nije ko što misle mnogi onjaj 6Y6. Ima 151 kubik i 13 konja i svi delovi od pomenute Honde su identični ko rezervni delovi. U svoj proizvodni program su ga uvrstili i Givi i Malossi recimo. Motor je naravno 4t, vodeno hlađenje sa hladnjakom i ventilatorom sa termo prekidačem, radi mirno i tiho bez vibracija. Izuzetno startan do 60, do 80 jako dobar i tek preko 90 počinje da sporije ubrzava. Ide sa mojih 130 kila i velikim vizirom sa zaštitom za šake 102, a 5 km niže sa 2 osobe, odnosno 200 kila. Potrošnja stalno merena je 2,90 na putu pri 65-70, 80-90 3,20 i grad 3,3-3,6 zavisno jel gužva i dal sa 2 osobe ili sam. Diskovi na oba točka i zaista izvrsno i bezbedno koči i pod teretom. Ležanje mirno čak i u dugim krivinama sa dvoje, sluša uvek kontra upravljanje. Ne lupa po rupama, udobno sediše i dovoljno za 2 krupne osobe. Ima dva halogena fara sa ravnim sočivom za Xenone, alarm sa 2 daljinca i paljenjem, obrtomer, časovnik,veliki vizir, rad našeg Ivana te kofer. Izduvava topao vazduh na šake i kolena. Imao je pucanje kaiša ko i svi u prvoj ugradnji, stavljen Malossi kevlar.Tad zemenjen ceo prednji variomat i rolnice, pod garancijom učunjeno. Gume kineske al odlične i po suvom i kiši i sa svim uobičajenim standardima i oznakama. Točkovi balansirani. Stop blicer, reflektujuće trake na točkovima. Garažiran u grejanoj garaži, pran redovno beskontaktnim šamponom i naravno nema ni tačkicu. Razrađivan do 1.500 km po fabričkoj dinamici, sipana polusintetika Motul na 300, 1500, 2500 km uz istovremenu zamenu ulja u reduktoru. Takođe zamenjeno kočiono ulje. Sad u motoru Q8 i nakon 3.500 km motor je stao sa i sa onom malom potrošnjom ulja, znači skroz se razradio. Nov košta 1.600, vizir 60, balansiranje 20, blic stoper 10, Malossi 65, kofer 30, tegići 10, trake 15, registracija 90...1.900€, koliko je bila samo suva prodajna cena novembra 2008. Moja cena za ovu kilometražu je 1.400. 064 288 06 09 lemimeister@gmail.com.
  6. Jel objasnila zašto ili treba da ovo smatramo uvredom i nipodaštavanjem.
  7. Ma nek kaže tako, pa kao lokalni "predsednik" je, bojim ga se, ima uticaja tu u lokalu itd. Mi izbegavamo da tražimo zaštitu Policije al je jako bitno da se prvi obratimo njima, uvek ostane pisani trag koji kasnije može puno značiti. Sad bi odma mogli da se nadovežu pretnjama koje su im upućene telefonom. I sad treba reći za te pretnje, sutra mož ispadne neka čarka i ako je bilo prijave, staće Policija na stranu prvog čak i da nije tako. A uvek ima drugog načina.
  8. Trebali ste da odmah dignete dževu, protest i pozvali Policiju pre svega. Imate gomilu svedoka. Ni sad nije kasno, uplašio si se represije predpostavljenog i lokalnog "moćnika" pa tek se sad okuražio da prijaviš uz niz svedoka. A kad zovete telefonom, lepo uključite mobilni da snima sve pretnje i psovke pa da vidimo dal će smeti da ih ostvari i odma prijavite Policiji da vam je neko pretio uz navode tih pretnji. Obratite se i resornom ministarstvu i novinama, treba da se digne glas protiv takvog vida nasilja, u ovom slučaju pokušaja ubistva možda jer je koliko shvatam dotični bio pijan. Gnjide jedne.
  9. Ta krivina pri dnu je malo nezgodna, pojavi se iznenada odozgo nakon brzog spusta i ima utisak kontra nagiba što je možda uplašilo čoveka. Takođe, postavljeno je toliko šahtova ko minsko polje i odskakuje prevoz baš nezgodno. Moguće je da je malo brže naišo i ovo je doprinelo da produži pravo. Da poželimo da se uspešno oporavi i ne pravi ovakve greške sa nezgodom.
  10. Ja se javljam za vožnju do Novog Sada radi davanja krvi, ne trba nadoknada za gorivo, ni kotlić, samo dobar prijem.
  11. Pa, Liberty je otišo isto veče, čim sam čuo telefon sišavši sa motora. Fri je u boljem stanju,odnosno Liberty je tražio sređivanje. Cena ko cena. Platio sam ga 500€, pa troškovi odjave pošto se vozao na NS tablice, 2 puta tehnički dok mi nisu uvažili 2 sedišta, fuzasteri i mozganje oko njih, pa opet smišljanje dobrog sedištaza suvozača uz sve date novce ima i rada mog a i drugara koji nije uračunat. Registracija za dvoje ima dodatnu vrednost jer ih je malo koji mogu voziti, mislim legalno a i sa ovako velikim i udobnim sedištem. Što se tiče krševa, njih zaista ima ne samo među Frijima i ja kad sam birao mnogo sam ih pregledao pogotovu što sam hteo registrovanog za dvoje i ne belog i na kraju uzeh ovaj od znanca. Početkom sezone su 2 komada prodata iz Pančeva, na slici tip top zaista, 650 i 600€. Dobra roba nije nikad skupa, već ono jeftino ko što je bio Liberty u poštarskom izdanju.
  12. .
  13. Piaggio Free, 2000, vlasnik. Registrovan za dvoje, Beograd, SO Rakovica tablice. Moj prvenac, uzeo ga od drugara prošle sezone a ove prešao na veći skuter a supruga odustala od samostalnog voženja uplašena saobraćajnim naseljem i starija ćerka isto, te je to razlog prodaje. Ide sa mojih 130 kila i velikim vetrobranom 74, u dvoje 69. Potrošnja 3-3,3 l. U odličnom stanju, nije padano sa njega, plastike sve cele i na mestu, sive ko nove. Ofarbana dekla i zadnji most specijalnom bojom sa podlogom za aluminijum. Ima unikatne fuzastere za suvozača te jako veliko sedište za saputnika koje treba da se tpacira a skida se u jednom potezu. Halogeni far. Pred kraj sezone zamenjene rolnice, disk pločice, semerinzi i ulje u viljušci, lager točka, svećica i čišćen karburator. Auspuhu nije vađen katalizator i nije zapušen. Gume solidne, akumulator metut nov pred prošlu sezonu. Pali na pip. Uz njega ide skraćen originalni kofer i vetrobran koji je ispoliran do pune providnosti. Stalno parkiran u grejanoj garaži i nije vožen ove sezone. Mene je iskoštao sa svim preko 600€. Cena 500€.
  14. Da je Policajac bio pri svesti, prvo bi upozorio da je to što jest, vikao da vadi značku ili bi je pre ikakve akcije već nosio a ne gurao ruke tamo gde se obično nosi oružje, al opet i to je bio provocirajući gest u tom trenutku, a pre svega, nit je smeo da pije, nit da čini to u saobraćaju što je radio, nit posle da provocira dalji eksces. Verovatno se trezan osvestio i ukapirao da postoje svedoci očevici i da bi nesumnjivo loše prošao. Na sreću, ne dešava se ovo često.
  15. A kako dođe nova "svita" Balkanskom, tako se okreću smerovi ulica, svako pravi sebi putić kako mu se sviđa. Uglavnom bahati i nesavesni pešaci su tog porekla ili njihova deca jer misle da su na svojoj njivi i da mogu da se kreću kako im ćef. Ono što sam pričao o okretanju prvo pa sklanjanju kad ih se opomene da se skrajnu, je tipično seljačko bahato ponašanje ne naučeno i ne naviklo na urbane uslove. Imam sad bivšeg drugara, doselio se iz Valjeva pre 3 godine, ima auto i kad je pauk raznosio ne adekvatno parkirana kola, žestoko se ljutio. Ja mu reko, pa ne možeš svoj problem ( parkiranja) da prebaciš drugom i parkiraš se po trotaru, a on, pa ko još danas ide trotoaro, reko, moja deca, kad idu u prodavnicu. On uvek ide bahato kolovozom pešice i prelazi ulicu u kraju mimo semafora i to laganini.
  16. Od kad znam za sebe, uvek se sa Brankovog mosta skretalo u Pop Lukinu i iz Narodnog Fronta se moglo na Brankov most, e sad to ne može. Strašno je što ti dođoši misle da imaju pravo da nas nauče kuda i kako treba da živimo i krećemo se u svom rođenom gradu. Jedan od ataka je uvođenje vremenskog ograničenja parkiranja i naplata parkiranja bez garantovanog mesta ispred staništa. A još gore, što sam opet iz gradske uprave čuo, kaže, zbog gužvi, treba sve više da se prelazi u podzemlje, da bi oni prenatrpavali ulice svojim nakaznim građevinama i kojekakvim nadogradnjama.
  17. Ja slušo nekog gradskih "otaca" koji se zalaže za odvraćanje vozača da idu kolima u grad tako da je dejstvo Policije u tom skladu.
  18. Godinama Policija na neki način toleriše motoriste iz prostog razloga što svaka jurnjava ili prisilno zaustavlanje može izazvati nezgodu kako po motordžiju tako po njih pogotovu na motoru. Mislim da će i dalje ostati tako al će sigurno naći način da slikaju i da dolaze na vrata i tako izbegnu konfliktne sitacije. Znaju oni vrlo dobro da poplašen čovek može da nastrada u begstvu i onda vode računa, ko vele, bolje da izluduje nego da oni teraju nekog u bekstvo pri čemu bi neko otvorio gas više nego što ume. Al mi se sad moramo paziti ostalih ionako zavidnih i kivnih vozača koji nas uvek nekim manevrom mogu nateratu u pad bez da nas taknu. Inače, sumanuto brza vožnja u Engleskoj se tretira kao pokušaj ubistva i sledi adekvatna kazna koje nije ni novčana ni oduzimanje dozvole već debeo zatvor. Lično, nisam protiv brze vožnje i nervira me što me kao automobilistu u prosečuju sa onim što je tek položio, al moja brza vožnja nikad nije bila tamo gde mogu izazvati nekom štetu. Al tako je pa šta da se radi. Inače sam primetio u Beogradu da mi uvek Policajac na raskrsnici zadrži prolaz što ne čine kad sam sa autom i definitivno imaju drugačiji, bolji, stav nego prema četvorotočkašima.
  19. Prodat.
  20. Ne treba generalizovati nikoga. Činjenica je da često Policajci vrše prekoračenja iz ko zna kakvog razloga ili pobuda. Lično, imao sam ko klinac eksces jer nisam hteo da im dam dokumenta, posle su došli kući da se izvine. Kroz godine, uvek sam kulturnim nastupom i sa dužnim poštovanjem prema njima uvek prolazio bez išta ili sa znatno blažom kaznom. Niko ne voli da bude nipodaštavan a mi smo skloni često da se tako ophodimo prema njima. Upravo me vozio bivši drugar, autom. Pijan, bez dozvole je već 5 godina koja mu je oduzeta više puta. Vozi ko da je sam na ovom svetu,a inače je loš vozač i kad je trezan, doselio se kod mene u ulicu i skreće uopšte ne obazirući se da neko još možda ide ulicom. Opasan po život i sad kad izlazimu glavnu Bogami moram debelo da pazim. Inače ima dvoje male dece. Ovo očigledno govori o nemoći uređenja da spreči sve nasilnike svakojake vrste. Lično, došlo mi da pozovem Poloiciju da spreče da nekog ubije i bilo bi mi drago da ih vidim na delu, naravno bez suvišnih loših postupaka.
  21. Pa, nema baš smisla da pričamo o nižoj ceni osim da ga poklonim do kraja pošto i onako već dosta gubim i para i rada i zadužbine kod drugara. Ponavljam, sve kako je napisano tako je. Ima još slika čim sam ga uzeo i još tokom rada al je neumesno postaviti stotinak slika, i ovo je mnogo. Kvalitet slika je preko telefona tako da u živo izgleda još lepše. Motor nema ni jednu falinku, sve osim agregata je pretreseono i zamenjeno šta je trebalo, osim agregata koji ima punu kompresiju, dekl iznutra je potpuno čist i beo što znači da nije vožen mnogo. Dođite, pogledajte, probajte, teško da ćete naći bolji osim novog pogotovo za taj novac. I nisi bezobrazan što tražiš nižu cenu, to je sasvim u redu ma koliko da je nešto ispod cene.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja