Jump to content

Moto Zajednica

đunta

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6937
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: đunta

  1. Prošo krajem aprila, sve je kako treba, nema onih loših deonica sa rupama iza Skele.
  2. Dilema oko izbora motora jer definitivno rešena. Probao sam još po neki i izbor se sveo samo na TA. Uz to, sinoć ubacivao veliki motor u garažu, imam malo problematično parkiranje, i bez problema, čak bi mogao i skuter zajedno, jer kako stvari stoje, zadržaću ga da ga ne bi baš davao duplo ispod cene, a izvrstan je, ne samo u gradskim uslovima. Još samo da nađem solidan primerak. Postoji opcija da skočim do Švice pa ako neko ima link ka nekom net oglasniku tamo molim da ga postavi. Što se tiče kočnica, ne znam zaista. Ovi iskusniji kažu da treba izbeći zadnji doboš i sigurno nije isto kočenje ko sa 3 diska. Ja inače volim da imam oštru kočnicu i na autu jer volim kratko a intenzivno da prikočujem pa tako i na motoru često kočim. Ne radi se o brzinama već o navici. Naravno, najbitnije je kvalitet primerka i svakako cena. No, ima vremena, sezona dobre kupovine još nije počela. Sa zadovoljstvom sam pročitao sagu o izboru i kupovini motora. Malo niži i "malko" teži i takođe bi motor služio za putovanja sa suprugom koja se istinski primila na dva točka. Krucijalni kvalitet TA je lepa pozicija sedenja, što ja kažem u nulu, bez da je potrebna sila da se pridržava ravnoteža, znači sedenje je normalno spontano, miran rad bez vibracija, umerena potrošnja uz kolko tolko razumnu registraciju. Nadam se da ćemo uspeti da izdejstvujemo normalnu cenu i rok registracije. Lično, odgovaralo bi tromesečna opcija za putni motor a skuter na 6 ili 12c meseci ko u svim uređenim državama, a auto na 12, mada bi i on mogao da bude na 6. Al, druga tema. Ništa, čekam dobru priliku i u oglasu sam ponudio prihvatljive uslove: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=59364.0
  3. Uz saučestvovanje i lepe želje za brz i uspešan oporavak. Malo da solim, nije dovoljno upozoriti kad već neko učini pogrešan fatalni potez, biva kasno. Uvek kad je nešto sumnjivo treba svirati čim se uoči, preventivno, znači mnogo ranije i ako opomenuti ne reaguje, znači nije čuo, pijan, naduvan...odmah se spremiti za ispad, kočiti, bekstvo itd. Naravno, uvek je lako posle biti pametan.
  4. Ma jeste, od Frija 50 kubika, ne znam dimenziju napamet, mogu sutra veče da napišem.
  5. http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=59364.0
  6. Kupujem na tanane, od 94, sa diskom pozadi i prvenstveno od 97, sa 2 diska napred, isklučivo u savršenom stanju, kao kad bi ja prodavao nešto, ne zanimaju me ponude u smislu dobro ( a relativno loše ) za te pare . Od ulaganja samo da bude pranje, nove gume, pločice, ulje...ono potrošno. Nije hitna kupovina, može dogovor a preuzimanje motora ne mora dmah, mislim ako neko ide na drugi motor mogu da sačekam dok ne obezbedi, znači da ne ostane bez motora ni dan. Prodajem usput: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=58549.0 a može i kao deo u zameni za Hondu. 064 288 06 09
  7. Da, isti je agregat i odgovara auspuh akoro sigurno.Mnogo 49 ccm 2 t koristi isti auspuh. Pa 30 €.
  8. Nakon servisa i čišćenja karburatora, bio trun u jednoj dizni, i podešavanja, potrošnja u dvoje po gradu 3,3-3,4. Kvačilo podmazano i sad sve radi baš ko podmazano.
  9. Zarb niko ne tjunuje Frija ili nekog Kineza. Može odvojeno, ionako izgleda izgubio oprugu. Auspuh 30, kaiš 10.
  10. Jel me primaš sa skuterom na obuku pošto znam da teras majstorski? Za obuku moras kod maistora Rbobana posto je Dr. za te stvari. On je sad na moru vraca se sledece nedeje pa mozemo da organizujemo obuku Važi, mada mislim iz pouzdanih izvora,(Zogu) da si preskroman. Ja inače tražim nekog da mi prenese još znanje i nekako da doteram do limita za sad na skuteru a biće uskoro valjda neki velik motor.
  11. Prateći nesreće i susrečući se sa opasnim sitacijama svaki dan, definitivno nema običnih grešaka vozača proisteklih iz loših vozačkih sposobnosti ili jednostavnog previda, ne znanja i slično, već su sve produkt bezočne bahatosti koja će biti sve veća i veća i samim tim opasnija. Do pre neku godinu je bilo nezamislivo da neko uradi polukružno u suvom centru Beograda, u Srpskih Vladara, a sad to taksi i to pričajući mobilnim. Ako je tako tu, šta onda sledi na dalekim periferijama ne Beograda, nego Srbije.
  12. Da, odlična ideja koja bi i nama značilo da se mirnije vozimo kad vidimo saborca za volanom. Može nešto u stilu i ja vozim pa slika motora.
  13. Jel me primaš sa skuterom na obuku pošto znam da teras majstorski?
  14. Imam prijatelje u ZR iz neke druge sfere pa kad dođem, il ti kad si u BG-u, al mora nosiš il burek il gulaš. (Kurs sigurne vožnje je bio u Mišinoj školi u ZR-u, a ugostio nas je samo tako, pored kafe i sokova, neviđen burek i još bolji gulaš i nije čudo što ti je puna škola kandidata jer si pravi domaćin u svemu pa i u obuci i sigurno formiraš dobre i kulturne vozače)
  15. Pa ti, ne da se ne bi leba najeo od te auto stkole, nego bi ostao totalno gladan. Nazalost. Greška druže, ja imam najskuplju auto školu u Zrenjaninu, muštram ih momački, učim ih svemu što sam naučio za 15-tak godina vožnje po Evropi, i zahvalni su na tome,veruj mi, iako najskuplji u gradu sa 14 auto škola, moji imaju najviše posla. Znači da ljudi osete dobru nameru. Da Mišo, ti si veliki domaćin što smo se uverili na kursu dobre vožnje i zahvaljujući kome sam ja prohodao na skuteru. Često citiram tvoje i Pablovo izlaganje za statistiku nesreća presecanjem iz suprotnog pravca i skretanjem u levo i iz bočne ulice. Od tada, uvek usporavam i na oprezu sam kad se susrećem sa tim sitacijama. Eto, to je primer dobre obuke i izvrsnog instruktora.
  16. đunta

    BMW F650

    Mislio sam da samo probam Mojsin Pegaso, ne da trgujemo. Zapao mi za oko već od ranije Bmw i to baš ovaj u crvenoj boji. I ne sumnjam da je BMW ko firma veći garant kvaliteta od Aprilie.
  17. Ma polako, kraj sezone, ne treba mi motor sad uopšte jer mi za grad skuter odgovara potpuno a nisam godina da bih se ložio na bilo šta. Moraću par motora da provozam i najbitnije mi je lični subjektivni osećaj, dal se parim sa motorom u smislu da osećam da mogu da radim sa njim što ja hoću a to podrazumeva da pre svega imam odgovarajuću poziciju za kormanom, da mi komande ležu u ruke i noge pa tek onda performanse i potrošnja. Lično, dizajn Pegasa i Bmwa mi se sviđa više od starih Transalpa, mada model 97 pa na dalje izgleda isto lepo. U svakom slučaju neću da uzimam motor koji je odličan za određenu sumu para, već zaista samo dobar jer znajući sebe, sve mora da bude pic. Nego, niko nikakav komentar za Cagivu. Tu će negde da se vrti priča, neću ići na najveći broj, Afriku i slično.
  18. Šta da se kaže, koliko god se trudili da poštujemo svoju državu i njene predstavnike srozavanje je neminovno. Sutra, sa kojim pravom će neki policajac da drži slovo nekom što je zakoračio u žutu traku il nema evropski izveštaj o nezgodi. Pobeći sa mesta jer je preče zamaskirati krivicu nego spasiti život je bez presedana. Ja stvarno ne znam kuda sve ovo vodi i dokle ćemo da trpimo ovu klanicu, ne ponašamo li se ko ovce.
  19. đunta

    BMW F650

    Ja probo Ta, paše, al nisam idolopoklonik nit sektaš, što da ne nešto drugo. Uzeću Mojsin Pegaso, to bi bilo jedno te isto ako sam dobro zaključio, molim da se ne ljutite ako nisam u pravu.
  20. Ako sam dobro skontao, F 650 je isto što i Pegaso 650, a ako je tako, njih ima po znatno nižim cenama, odnosno IE model ispod te cene. Sledeće, svi kažu mora dupli V da ne trese i šta ti ja znam. Probaću Mojsinog Pegaza, to je ista agregat i slična kilometraža.
  21. Ja moj nisam ni skidao... Traku nisam, sa vetrobrana nisam a na tablicu vraćam.
  22. Ko što sam već rekao, ja motor,skuter, gledam ko radno prevozno sredstvo, uglavnom se ne vozim baš da bih se vozao, naravno, izlet i šetnja uvek i to redovno sa suprugom pa se treba pentrati na visok motor što je problem svakom a kamoli mojim kilama i godinama. Veliki deo se vožnja odvija po gradu pa gorivo nije mala stavka, ne toliko koliko je skupo već što kroz to finansiram državu a za uzvrat malo. Mislim da je mom uzrastu TA taman veličina, pogotovu što inače nikad nisam voleo veliki auto pa ni sad motore. Maksi skutere nisam ni pogledao. Sledeće, zaista sam loše sreće pri kupovini bilo čega polovnog pa ću sad veoma oprezno birati. Bitno je da se supruga primila na motor pa će biti lakše iskamčiti novac za bolji primerak.
  23. Stajao sam pored Kočinog TA i baš ga zagledo, al sam rešio da idem na model sa diskom pozadi i verovatno sa 2 napred, volim da imam dobru silu kočenja. Ne žurim, čekam neku baš dobru priliku, verovatno u zimu. A još malo provozam neki motor ala tvoj. Svrbi me i KLE pošto je 500, mala registracija i manji potrošač. Ja motor gledam prevashodno ko radno, prevozno sredstvo a uživancija pride. Sad na skuteru posle servisa, troši 3,3-3,4 sa vožnjom u dvoje po gradu sa smanjenom gužvom. Možda zadržim skuter i uzmem motor koji bi registrovo samo na 3 letnja meseca, al kad država nije uređena kako treba pa ne može još uvek. Za skuter imam i termo kecelju, napravi se uduvavanje toplog vazduha ispod nje i milina za vožnju i po ekstremno hladnom. Ima tema o kupovini: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=58671.new;topicseen#new Već mi Popsy dao link, al mislim da ko ni Afrika to nije motor za mene, em višlji em osetniji potrošač.
  24. Nego mi smo svi srećni kad preživimo ispad, po sistemu, dobro je, moglo je i gore i nikom ništa, a zaboravljamo da se učestalost ispada sve više ubrzava. Ja se razmišljam da šibnem mail Policiji jer ovo sve ne vodi nikuda dobrom.
  25. Sve što kažeš je tačno al svopšte nedaće ne mogu da budu povod brutalnim ubistvima. I onaj kod Kraljeva brige rešavo alkoholom pa ubi dvoje nas. Razumljivo je pogrešiti i tolerisati al ove nesreće su produkt bahatosti a ne zamišljenosti brigama i to je zabrinjavajuće.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja