-
Broj tema i poruka
6935 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: đunta
-
zar nemas abs? Imam al ABS nije svemoćan. Za ozbiljnu jurnjavu valja da bude isključen jer je kontrola bolja, preciznija tako da kažem. Dalje, u nagibu nisam siguran koliko ABS može biti delotvoran, mada ne kočim u krivini da bih usporio ni autom, već bi možda mogao da zavara i prouzrokuje proklizavanje u stranu. Nemam iskustva previše sa ABSom nit ga volim. Inače, na ekstremno klizavoj podlozi, led,sneg,blato, nije delotvoran jer za njegov rad je potreban minimum gripa da bi mogao da se preračunava, otpusti, prikoči i kad izgubi podlogu ko na ledu, zaustavni put je duži nego manuelnim isprekidanim kočenjem. I što je najgora zbluda, mnogi se oslanjaju na ABS u kolima, kao to staje momentalno i onda precenjuju svoje mogućnosti a i zakone fizike. ABS je u ideji izmišljen ne da bi toliko pospešio smanjenje zaustavnog puta, koliko da obezbedi upravljivost jer kad na autu zablokiraju prednji točkovi ide se pravo iako je volan smotan. A Bembara koči oštro i sa ABSom tako da ruke zabole. Danas sam krako terao motor u šorcu, golim kolenima se mnogo bolje prihvata za rezervoar.
-
Mislim da nije komentar baš kako treba. Nikog od prodavaca nisam kecao ni na koji način. Blic pregled motorcikala koje sam gledao i glasno iznošenje zaključaka o stanju i nedostacima se nikako ne može tako okarekterisati. Pre će biti da su prodavci to radili meni jer na preliminarna pitanja telefonom su se il pravili nevešti, slepi i gluvi ili bezočno lagali. Navešću primer momka koji je tvrdio da motor ima novu gumu zadnju a prednju 70%, zadnja trula, noktom je odpadala, a prednja je imala šaru tih 70 % al samo po boku, čelo skroz ćelavo. Nit sam kog ucenjivao vadeći keš, nit nudio skuter u zamenu. A sa predhodnim vlasnikom sam se vrlo brzo dogovorio i sa spuštanjem cene od stotke i to sa njegove strane jer je njemu tog časa ispao drugi motor nešto povoljnije. I predhodna 3 skutera što sam prodao, kupci su prezadovoljni njima. Poslednji, momku je otpao kofer nakon preuzimanja, ne mojom krivicom, dobio je drugi od mene sutradan. A sad ko prodavac, prodajem motor u boljem i mehaničkom i estetskom stanju nego što je bio, sa svim dokazima šta je urađeno na motoru. mislim da si u debeloj zabludi!!! kada si kupovao naucili smo od tebe da su sve kante u ponudi,a sada odjednoj postoji dobar jer je bio kod tebe! ako stvarno zelis da vidis sta je dobar TA dodji ili se raspitaj za moj bivsi! verovatno ce uskoro za bg,ce da vidis posto je onda ugalj!!! prodaj dok jos mozes!! Tačno je tako bilo što se tiče ondašnje ponude i dovoljno sam bio fer da ne ofiram ni jedan motor nit da komentarišem oglase. Moj motor je dobar i bio a naravno da je sad bolji zbog svega što je urađeno. Naravno da ne tvrdim da je najbolji sada, nit me zanima TA više. Sve što mi je onda bilo preporučeno, obraćao sam se vlasnicima i niko ih nije prodavao, predpostavljam što su bili dobri. Naravno, bilo je ponuda al po visokim cenama. Recimo, model 94 al za 3.200 €. Skoro dolazio momk u kraj, motor ko lutka, al po detaljnom pregledu farban, menjao diskove i obe membrane bile bušne. Tako da je kvalitet relativan. Hvala Jasminko. Ni ja nisam hteo da kupim bilo kakav motor iko su mnogi tvrdili da svaka Honda, posebno AT i TA, mora da bude i jeste uvek dobar što naravno nije tačno, te da treba kupiti prvi na koji se naleti.No, kod nas se samo gleda cena pa je ko rezultat toga da i sada figuriše kilo leba a u stvari je svega 600 grama, al bitno je da je cena nominalno ista za komad. Da je tako, ja na svom motoru ne bi ništa tako. Kupio je čovek skoro TA, platio ga više nego što ja sad hoću, čeka ga isto što sam ja uradio, plus obe gume, plus kreš bar, plus nosače kofera, plus rad jer ne ume ništa oko mehanike. I ja sam isprva potencirao na godištu dok zaista nisam ukapirao da kod motorcikla to nije pravilo, već u čijim je rukama bio, odnosno u stanju. Jedan od prvih komada koje sam gledao, na preporuku, koji je po rečima bio ko nov kad je uvežen. Motor je za godinu dana bio satrven, sa krivim ramom, olupanim svim plastikama, jednostavno je sve na njemu bilo skršeno, iscepano, izguljeno, pohabano osim agregata. I uostalom, preko 20 godina je taksa pri registraciji simbolična i umanjena za oko 3.000 Dinara. Svi nešto podcenjuju rad, kao sami će a nije baš tako. I ja sam hteo ventile sam pa zovi u pomoć. Naravno, ima i onih koji teraju dok ne stane, gledo sam motor, nije bio za prodaju, koga čovek vozi bez štelovanja ventila 40.000 km. Sav rad što sam naveo, razgraničio sam šta sam platio a šta koliko košta, upravo da bi se našla neka lična računica. Sve džabe ni kod babe. Sve, sve ali ovo gore su ti bash provale. Ovo josh nisam video... Inace, motor je zaista u ok stanju i vredi novaca, da ne diskutujemo koliko, ali ipak treba biti realan. Ja na primer kada perem motor volim da pijem francusko vino koje je staro 150 godina, motor perem jednom nedeljno, znaci da mi mesecno raste vrednost motoru jedno soma evra. Nije losha racunica, a! Mirko, ti su uzeo kofer od mene po nabavnoj ceni iako se takav prodavao skoro 50 % više, tako da znaš da sam krajnje realan. Otiđi kod bilo kog servisera da ti opere lanac, al onako svojski, ne sprej i krpa. Servisiranje lanca u ozbiljnoj radionici košta 20 €, pusti to što ti to radiš sam i znaš i imaš vremena i možeš da imaš posle umazane ruke. I opet košta, litra kerozina, pa sprej da se odmasti, pa sprej za mazanje, i mora da se otpusti točak, pa da se podesi trap posle. Ako se domaćinski koristi, pet, šest puta traju sprejevi. A pranje motora, ima servis u blizini u kraju, pranje motorcikla je 450 kinti, bez voskiranja. Namensko sredstvo za pranje motorcikala, koje ne nagriza aluminijum, košta oko 600 kinti i ima ga za knap dva tanka pranja. Vosak za motorcikl, isto toliko, za jedno 4-5 mazanja. Imam drugare koji motorcikl peru u servisima za pranje, em plate, em časte radnike am popiju po piće ili dva. A što se tiče ića i pića, ode dosta toga uz pomoć prijatelja a to niko ne računa, a košta. Ponavljam, ja sam naveo troškove koji realno postoje al sa napomenom da se svako može pronaći u njima i tačno naveo šta sam ja platio jer nisam mogao sam sve da uradim, a mislim da dosta toga mogu. Naravno, delovi se moraju kupiti, mada i tu može da se prođe džabe, al ja nisam od te sorte. Može i motor džabe, tako da je iluzorno da idemo u tom pravcu. Nikoga ne teram da kupi, ima u ponudu trenutno nekoliko komada, i starijih i mlađih, sa usmenim dokazima, jeftinijih i skupljih tako da je širok izbor. Motor je u sigurnoj i grejanoj garaži, sačekaće proleće ko što sam i skuter prodao. Nema ljutnje.
-
Spetacolo, je l ti znas kojim delom tela se vrsi "frikcija" o ovaj tankpad, sto navodis coveka na propast, ako kupi neki previse prijanjajuci, najebace.... ))))))))))) Jel Vi to mene malo Z. Pojašnjenje?
-
Najsvrisishodnije resenje na duge staze je da menjas stil voznje, pa ti sad lepi na sediste i rezervoar sta god..... E, "vuk" dlaku menja al ćud nikako. Isuviše godina proteklo. Da sad ne teoretišem, to je način pomeranja težišta auta i ubacivanja u krivinu, tako se najbezbednije osećam i kad hoću malo po gasu to radim instiktivno. Tako tero skutere, isto TA, dal ispravno motorciklom ili ne, nemam pojma, navodno jeste. No ne bitan način, ima situacija kad se mora iznenada oštro kočiti a tad je rizik od proklizavanja prednjeg točka enorman i svaka povratna informacija na kormanu glave vredna, pa ako se ruke opru o njega nema ništa od toga. Koliko god čovek pokušavao da predupredi i predvidi sled događanja, uvek ima budala koje iznenade. Juče mentol na Banjici ispred bazena( Beograd), okreće polukružno preko 4 trake i preseca kolonu koja čeka zeleno za levo i nas koji idemo pravo, van sveta i pameti. Samo mi je ispao između auta, sreća pa nisam išao brzo. Za sigurnu vožnju se mora računati na ekstreme, retke al ipak moguće. Video sam da ima protiv kliznih tank padova baš za bokove, sad dal ih ima kod nas ne znam. Ta informacija mi treba.
-
Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to
đunta je odgovorio članu Njegova klinceza u Prtljag
Da li je to mozda ovaj ? Da, taj, taj. -
Da presvlačim rezervoar mi se nikako ne dopada. Da zalepim nešto na bokovima je sasvim u redu. Da motor koči svojski, tačno je i baš se trudim da ranije kočim i da se ne zalećem, al mi je stil voženja i autom kratko a oštro po pedali pa se prevarim i sad. Koliko god vodio računa uvek može ispasti iznenado opasna sitacija gde vrag odnese šalu. A što se tiče ptica, najviše ličim na Pelikana, onu ptičurinu sa škembetom, šalio sam se za ulubljivanje rezervoara. @Spettacollo, hvala za dobru sliku, sad znam šta ću da tražim. R se ispravno vozi u kožnom kombinezonu koji ima dobru frikciju a i položaj sedenja daje bolju mogućnost da se telom opre o rezervoar. A i ovo Corbin sedište nije nizašta, ima blagu kosinu prema rezervoaru i samo izigrava tobogan umesto da je urađeno tako da spreči najahivanje. Čak je i materijal kojim je presvučen poprilično klizak, oblik mi nije dobar tako da ću sigurno tražiti rapavu zamenu. Možda i nije neophodno na Bmw-u al volim da sve bude potaman, to mi jednostavno daje osećaj lične sigurnosti, što mi na kraju utiče i na zadovoljstvo.
-
Potrošnja, grad 5,3, al švaler gas. Na put nisam stigao da odem, ono malo do Kotline i po ofu se ne računa u put, al je bilo 5,1. Uobičajeno je kod nas da se pita za godište ko da je to jedini i glavni pokazatelj vrednosti ili stanja nečega. Sad je bolje uzeti recimo 98 sa krivim ramom, sa pocepanim gumama, polomljenim plastikama...nego nešto što je besprekorno. Ko misli da kupi bolji motor za manje para, grdno se vara, ili da će da ga dotera za manje novaca. Voleo bi da se uključe oni koji su kupili motore a koje sam ja gledao, pa da kažu šta su uzeli i šta sve treba da se uradi. A što se tiče novog, hm, pa našlo bi se i tu nešto propušteno. Imao sam nov skuter kome fabrički nisu bili podmazani variomat paknovi i eto problema nakon par hiljada. A i postoje određeni novi modeli koji imaju posebnu, višlju cenu, sa potpisom nekog tjunera, sad što sam ja potpisao ovaj TA ne znači ništa al je i zato cena na moju štetu. Da sam bar krug okrenuo sa njim ovako sređenim. Svima je kriza pa i meni te zato neću da gubim previše.
-
rođeni sam Brđanin, ali ako znam šta si ti ovde napisao... da jebe neko ovog Spave-ta Pa silaziš sa Banovog Brda Požeškom i ideš levo kod šećerane u pravcu Obrenovca i Ade Ciganlije, semafor, gužva, leva traka i za levo i desno, desna samo žuta...A za postavku na semaforu ispred stajaćih auta, valjda jasno da se valja postaviti ispred auta i ne dati im priliku da se trkaju.
-
Da podsetim da dobar motor postoji, pre nego se odlučim da ga prodajem u delovima ili prodam BMW-a, supruga će me ukanta. Čujem komentare naokolo, cena, pa nije motor ugalj pa samo daj najjeftiniji, mada i tu ima i dobar i loš.
-
Pošto novi motor, BMW, nije samo da bolje ide, nego drastično oštrije koči nego što sam naviko na Transalpu, imam problem klizanja i hteo ne hteo oslanjam se na korman što može biti pogubno. Ono malo tank padova što sam letimice gledao nisu baš nekljizajući. Šta se može metuti na bokove rezervoara i omogućilo da se kolenima odupirem pri kočenju, a da ne moram da se stiskam ko mlada i ulubim tank.
-
Dobro, jel ima neka ideja, osim €vrovska il da skidam stakla sa semafora. Sinoć vozao, ma definitivno bus far ne zadovoljava il je sijalica oslabila.
-
Sator, vreca za spavanje i oprema koja ide uz to
đunta je odgovorio članu Njegova klinceza u Prtljag
Ja imam ruski benzinski rešo, skoro neko prodavao na oglasu. Kao prvo, jako veliku snagu ima, može lonac od više litara da kuva, drugo gori benzin koga uvek ima i treće vrlo je mali, okvirno, 15 x 15 x 10. Kad se nađe, košta simbolično. Jedina mana je što treba predgrevanje da benzin u rezervaru krene. Ja to ne radim, dunem u otvor i nakapam gorivo na diznu, tad malo začađavi, oće neće al brto proradi. Ceo je metalan i imun na paljevinu i padanje. -
@Nenad-Svako ostavljanje mesta za paralelisanje se pokazalo vrlo opasno jer uvek ima koji bi da se trkaju sa motorom. Mislio sam da je to sindrom samo prema skuteru al vidim da sad i na BMW hoće isto da rade. I još nešto, kad se postavljam prvi nakon obilaženja i provlačenja, uvek izađem ispred auta i stanem ukoso tako da ga zagradim i ne dam da se trka. Zbog opasnosti da auto krene pre nego ga obiđem, obavezno ga prođem bar metar pa se tek onda postavim ispred njega. Na ovaj način em branim da pođe pre em solidarno obezbedim da još neki motor stane pored mene, takođe ispred auta. Često se pomerim još više napred, preko crte ili pešačkog i sabrata sa motorom koji stane iza, rukom pozovem da stane pored , a sve da bi izbegli paralelno polaženje sa autima. Često idem iz pravca Hipodroma i Banovog Brda levo ka Adi ( u Beogradu). Vozči gaze levu crtu i stanu na semaforu već zaokrenuti u levo i uopšte ne gledaju u desnu stranu vidnog polja, tu tek izlazim još dalje ispred njih i tražim ih pogledom da zaklučim dal su me videli. Zbog kratkog intervala na tom semaforu, svi su na kvačilu i kreću ko zapeta puška a prelom raskrsnice je takav da se trajektorija lomi i praktično izbacuje u desno, a to onda biva opasno ako se ide paralelno sa desne strane iako ima mesta ima za dva auta, tim pre jer se uključuje u 3 trake i odma tu je skretanje u desno za Adu Ciganliju i Obrenovački drum i većina se prestrojava sekući trake bez da daje desni žmigavac il još gore, ne gledajući. Ovo mesto je još dodatno opasno jer često sa desne strane iz pravca sajma, vozila u zaletu prolaze na crveno. Inače, kad sam prvi nakon promene svetla na semaforu, uvek gledam i levo i desno jer ima "crvenih" redovno.
-
Pa dobro, kad sam bio da se "falim" kud ne rekoste. Sad "morate" ponovo po krug i da napravimo reklamni spot, mislim za okvire.
-
Možda su dupli farovi i prejaki, no može se uvek dodatnim prekidačem razdvojiti. I to "ubijanje" je verovatno što farovi nisu za xenon, plus sijalice nisu za stara sočiva. Listajući net našao sam da postoje dve vrste sijlica, jedne za baš izrađeno staklo i sočivo a druge za stare tipove koji su za H4. To mi je i ovaj trgovac rekao, da postoje sijalice koje lepo bacaju snop i sa tim starim farovima.
-
Ma reko kome pa treba korman za BMW, reko nije hića. Nema veze, nije o glavu, navikavam se već.
-
Ma jesam trebao al nisam stigao. Ja sam uzeo motor na kome je umesto fabričkog montiran Rental sa onim pokretnim, zasebnim povišivačima. Korman je malo kraći ili plići i meni malo podalje stoji, predhodni vlasnik je bio krakatiji od mene. Tako da bi išao na fabrički, primaknutiji ka vozaču.
-
Dobro,dobro.Ja imam Rental korman od magnezijuma pa ako ovaj tvoj ne odgovara rezervisti, ponudi ovaj moj, ne leži mi dobro u mojoj konstalaciji.
-
Koji motor je u pitanju? Baš interesantno a loše iskustvo pošto se tvrdi da ta guma može da izdrži preko 20 k. Da nisi stalno tero sa driftom?
-
Vidim da K 76 ima dobar status. Defintivno je bolja od Metzelera i uporediva sa Mišelinima. Koliko sam našao tuđe iskustvo, ima nešto bolji grip za of i otprilike je 80/20 a Anakee 2 90/10 i verovatno zbog toga nešto umanjeniji grip po asfaltu što je normalno. Prednost novijih konstrukcija je u smanjenju ukockavanja, jel K 76 ima tu inovaciju?
-
Verovatno malo polizana ili plitka viljuška. Prelistaj neki forum da vidiš dal je to karakteristično za tvoj motor. Sad malo testiraj, u tu brzinu pa gas apgas u raznim obrtajima, ako ti se ponovi, mora na kanal. I naravno, postoji verovatnoća da nisi ubacio do kraja polugu.
-
Zanimljiv predlog za Hajdesad. Zaboravih, za Ta se tek pojavio model Scout koji je visoko rangiran i cenjen među endurašima. Ovaj K 76 deluje vrlo ubedljivo i čini mi se da daje dobar kompromis, relativno krupna i duboka šara a opet dosta kontaktne površine za asfalt i što je dobro za oštriju vožnju ima dobre bokove, mislim gustu šaru. Sad ne prepoznajem baš odvodne kanaliće za vodu al ko što neko reče, motor se ne vozi po kiši osim ako se mora, tako da to nije primarno. Nije bitna baš cena u odnosu na Anakee 2. Sad, interesuje me jel K 76 ima pojačanu sredinu gume zbog manjeg ukockavanja, da li bolje zahvata of od Anakea i kakva je na većim brzinama po asfaltu pod punim opterećenjem. Ja se vozam za Mojsom koji voli da poprilično opegla pa ne bi voleo da previše kaskam za njim. Buka nije uopšte bitna, čak je možda i poželjna jer se iskustvom može prepoznati oscilacija u gripu. Jel ima neki test ovog Hajdesad. Metzeler sam izbacio iz sfere interesovanja uopšte.
-
Za TA sam već bio rešio da idem na Anakee 2 ili nov model Hajde Sad-Scout zbog of vožnji, al evo pređoh na drugi motor i sad ista dilema. GS nije za teži of tako da od te želje nema ništa. Zatim, BMW je osetno putno brži što sam i isprobao nedavnim putovanjem na more i sasvim bi mi za turing odgovarala sadašnja guma Dunlop Roadsmart ali ja imam i zavlačenje po Savi gde ima i makadama, blata, trave. Jeste to skoro ravno al Danlopi momentalno proklizavaju čim se trava orosi tako da moram da idem na neki kompromis. Jel to Mišelin il nešto drugo.
-
Nisam baš siguran da je tako, ipak desni far rasipa svetlost. Nije problem mimoilaženje, već vožnja iza nekoga. Ubi ih po unutrašnjem retrovizoru. Aku su nezvisno podesivi, onda taj desni rasipa sa dugim jer je podešen za donji snop.
-
A veličina. Jager mi provuo kroz uši dupli xenon al morao je skroz da ih obori zbog rasipanja kroz neadekvatna sočiva.
