-
Broj tema i poruka
6933 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: đunta
-
Znaci,onda ovo: http://shop.motobike.../prod_4064.html I ovo cu pazarim:) http://shop.motobike.../prod_4058.html Problem je taj sto nemaju u prodavnici da ja to vidim nego na lageru pa ja da narucim po kataloskom broju... i eto,izmedju ostalog zasto pitam za savet... Moraš to da imaš, obe unutrašnje gume, flekice,lepak i parče šmirgle i kompresor za duvanje guma. Ja imam Slime tečnost koja navodno može da zaptije i probaj na točku sa unutrašnjom, al na sreću nisam testirao. Problem kod ovih točkova je što se veoma brzo ispusti vazduh i unutrašnja bude isečena. Potrebno ti je i pomagalo za odizanje motora od zemlje ako nemaš centralni štender.
-
Dao sam komentar kako očekujes, tako da ofa ne bi trebalo da bude više u ovoj temi. Pomoć u prodaji, hm, mi smo opterećeni isključivo cenom i ničim drugim i ja sam je platio na nekom skluteru al ne mogu nikog da naučim da je naj jeftiniji najskuplji motor. Zašto, zato što na po suvoj logici jeftino ne može da bude i dobro osim u iznenadnim slučajevima. Ko što kažeš, ja sam em takav čovek em sam imao nameru ove sezone da idem na baš duga putovanja ala Jordan ili Madrid i zato je motor morao da bude pretresen detaljno mada je to sad na kraju krajeva i obavezno i nužno za svaki polovni komad. Interesantno je da sve što sam ja uradio je nužno za većinu polovnjaka, da ne generalizujem baš. Skoro je bio drugar sa TA i isto je uradio na motoru iako ga ima već 2 sezone i kazao je da nije znao kako motor treba da se ponaša dok nije namestio sve,uključujući i nove gume. Jednostavno mi nemamo iskustava i čini nam se ako pali i ide da je to skroz sve u redu što naravno nije tako.
-
nesto mi se cini da je ovaj promenio vlasnika... i da je vlasnik na forumu djunta ? Da,da, primerak je moj. Gledao sam i crnog pre nekoliko meseci i taj prvi pozitivan utisak me nije napuštao dok ga nisam prešao GS. Neću sad da mnogo pričam ko što umem. Po podacima je težina praznog motora jednaka je težini prazne Afrike, samo što uglavnom BMW navodi podatak, spreman za vožnju, znači sa svim tečnostima uključujući i pun rezervoar. Subjektivni osećaj težine je vrlo sličan ko sa AT, koja mi se sad čini normalnom a prvi put kad sam vozao Afriku u gradu bio sam gola voda. Potrošnja 850 i 1100 su bar po podacima skoro identični, jedino 1100 ima nešto veću krajnju brzinu, ubrzanja isto skoro u dlaku tako da nema razlike između njih osim u prečniku klipa i nešto drugačijem prenosu u zupčanicima menjača. Činjenica je da je motor širi od AT i TA za nekih dvadesetak cm što nije zanemarivo, tako da još uvek se sputavam da prolazim gde je tesno. Crni motor znam, bi je malo stajao i zato ima malu kilometražu, nisam primetio neku anomaliju, a momci iz tog kraja su pozitivni po tuđim iskustvima a lično je i vlasnik 850-setice kumovao mom prelasku baš na ovaj BMW. 850 je rađen za tržišta koja su imala ograničenja za kategorije i otuda ih brojčano ima malo i verovatno su zato u Italiji skuplji nego naokolo. Model je iz 2000., poslednja i ujedno najbolja serija te generacije GS-a. Ako ti cena nije visoka, a mislim da nije, uzimaj. Sad, isključivo za grad možda nije, kao ni za prvi motor. Transalp je ipak univerzalnije namene i nešto pitomiji. Bembara je definitivno orjentisan na duži put sa mogućnošću i po blagom ofu, jeste upravljiv i voza se po krivinama ko ništa, al ipak mislim da će biti potežak po gradskoj gužvi. To su mi prvi utisci. Ako ti je bliže, možeš moj da pogledaš.
-
Što duži pajseri, to lakši rad sa njima, znači biraš prema mestu na motoru de ćeš da ih držiš. Štitnici nisu loša stvar a onaj krivi za žičane, to prvi put ja vidim.
-
Hehehe Djunto, polako postajes pravi vlasnik BMW motora! Vidi, kapiram ja da je glupo sada da ukazujes na sve prednosti BMW-a u odnosu na nejakog TA, ali dace Bog da ga se ukoro otarasis, pa ces moci kao pravi BMW-jas da sa podsmehom se prisecas svojih pocetaka. :moto3: Prednosti i mane, to uvek ide u paru jer nema idealnog motorcikla pa ni BMW-a naravno. Da se otarasim, nije baš tako, nit TA zaslužuje i od koga ružnu reč osim od hroničnih Hondomrzaca. A dan danas uvek pustim skuteru prvenstvu i ne obilazim ga dok baš ne bude dovoljno prostora, ne zaboravljam svoje moto korene nit ću im se ikad podsmehivati, osim svojim slikama na Friju. BMW je totalno nenadano iznenađenje za mene, pa eto, šta je tu je.
-
Eto, isto godište a za jedno desetinu cene, bagatela.
-
Hvala, da mogu, primenio bi šerijetsko pravo i na motorcikle, al ovako samo supruga ostaje u "vlasništvu". Hvala i tebi, motor jest kakav je. Za BMW ne znam još odgovore ni za šta. Hvala, al šta misliš, koliko košta sve što je pobrojano a urađeno. Otiđi kod bilo kog "majstora" i raspitaj se za cene usluga. Doduše, slažem se sa tvojim komentarom al činjenice su drugačije. Bilo bi postenije da priznas, da ti se Trandza i ne prodaje, pa zato cena "ubija"! Pa iskreno, ni ne prodaje mi se po svaku cenu, nit ću ga dati. Potrošio sam grdno vreme i gorivo obilazeći mahom "kršiće" dok nisam kupio ovaj komad. Prešao sam nekoliko hiljada bez ijedne prave vožnje osim eto Kotline, tako da sva pređena kilometraža je učinjena u lokalu prilikom sređivanja, jurcanja za ovo ili ono, za pitanja kod ovog i onog, a sve to košta i ne registrovanih para i revanša na neki drugi način. Izvadio sam iz svog džepa cirka 700 €, naradio se pošteno ali sa zadovoljstvom priznajem, no rad je ipak rad. Jel ima neki motor uopšte da se zna od kog je kupljen, kakav je bio, šta je sve urađeno sa slikama, znači ko ga bude uzeo biće ko da mu je prvi vlasnik, tako da cena uopšte nije primerena primerku, smatram da treba da vredi još više. Znam ja vrlo dobro šta se sve prodaje, još uvek ima komada koje sam ja još jesenas gledao. Sve što je dobro bi ipak trebalo da košta više nego nešto loše tako da će cena morati nekog da "ubije". Uzet je Bembara i sad nema nazad. No da ne bude da sad podcenjujem Transalp, jednostavno se radi o drugom tipu motora koji ima gomilu kvaliteta koji BMW "enduro" nema. No da ne vodimo sad of teoretisanje. Dozvoljavam da mi se kaže i pita sve u vezi Ta i oglasa, sad sam ja u suprotnoj ulozi od pre šest meseci. Da, motor je i kraden tako da nema više opasnosti po tom pitanju, po onoj našoj, neće grom dvaput u isto mesto.
-
Ne vidiš? A .... nesto mi nije jasno Djunto mori... jel te mrzi da nam pises o GS-u ( onako kako ti znas sa svim detaljima i pozama ) ili oces da nas drzis u neizvesnosti ? Srecno sa prodajom! Kad bih se ja pitao ovaj motor bi trebao u Top 5 ponuda! Pa vidi, ja sam bio polupokretan skoro mesec dana iz zdravstvenih razloga ( http://forum.bjbiker..._1#entry1106461 ) i zabrane voženja motora bar 2 meseca, mada sam prekršio sa velikim rizikom. Već sam tad rešio da sputam pomamu i prodam TA i dotero ga doduše sa zakašnjenjem jer sam čekao far koji sam razbio o Ugacov auspuh. GS je naišo nenadano uz neki splet događaja i uzeo sam ga na brzaka, što inače ne liči na mene, probao sam ga jedno kilometar sa još vlažnim zavojem. Nemam trenutno vremena ni znanja a nit koga da pitam pa sam pored njega ko pao s Marsa, tako da još uvek nemam štiva, no biće, sad kad sam Hondu doveo do tip top stanja. Jedan od razloga odricanja od TA je zabrana ofa bar godinu dana tako da ni sledeće sezone neću moći da se družim sa pravim endurašima već sa turerima. No da ne ofujem sam sebe, biće posebna tema kad zasučem oči. Hvala, no bolje da mi čestitaš prodaju, vidiš da se drpaju motori samo tako. Istina! Evo ako hoces da imas nesto sto se ne krade, spreman sam da ponudim burgmana za ĐT Ma krade se sve, dosta skutera takođe nego se ne obnaroduje toliko. Znam da bi rado prešao na enduro i zaista šteta što nisi u prilici da uzmeš ovaj moj, da ga ne hvalim, jer sve se zna. Moram da iskomentarišem cenu, možda izgleda visoka al bukvalno sam potrošio gomilu novaca što sledi inače na svakom polovnjaku u redovnoj kupovini. Motor funkcioniše i izgleda neočekivano dobro iako bi i ja sam bio skeptik da je neko drugi u pitanju, tako da ko ga bude gledao svako će se prijatno iznenaditi. Pricali smo o tome onda...stvarno mi nije situacija inace bih ozbiljno razmislio bas o tvoj primerku Razumem potpuno. No šteta, jer znaš koliko sam dugo tražio dobar primerak i još us to sredio sve, a ponuda sve slabija i slabija. No, šta da se radi, biće opet neka prilika, samo kad budeš rešio.
-
Tad kad si ga vido nie ni približno bio isti, sad bi reko da je to drugi motor. Hvala, al šta misliš, koliko košta sve što je pobrojano a urađeno. Otiđi kod bilo kog "majstora" i raspitaj se za cene usluga. Doduše, slažem se sa tvojim komentarom al činjenice su drugačije.
-
Da,da. Zaboravih, uz motor dajem i podmazivač, tj sve delove, ventil, bocu, crevo,račve, slavine...
-
Prvi motor-moped Free sam uzeo na supruzin nagovor, tako i sledeći skuter pa Transalp i sada BMW. Doduše, mnogo joj se sviđa TA, pogotovu kad ga juče videla u najboljem izdanju, al što kaže, BMW mi baš po meri, a i njoj izgleda. Šta znam, mnogo sam se radovao Hondi i sad mi baš nije sve jedno da je prodam mada nisam rob stvarima u tom smislu. Voleo bi da je uzme neko ko će je paziti ko ja nastaviti sa punim uživanjem. I šta ko ima da se ljuti i TA je bio ( tek sad je) naj. Šalimo se malo naravno.
-
Pošto si ti moj virtuelni drug, a nadam se i izistinski, i sabrat, evo slike sa Đuntinicom koja je i ovog puta bila pozitivna prevaga u odluci za kupovinu Bembare.
-
Ne vidiš? A .... nesto mi nije jasno Djunto mori... jel te mrzi da nam pises o GS-u ( onako kako ti znas sa svim detaljima i pozama ) ili oces da nas drzis u neizvesnosti ? Srecno sa prodajom! Kad bih se ja pitao ovaj motor bi trebao u Top 5 ponuda! Pa vidi, ja sam bio polupokretan skoro mesec dana iz zdravstvenih razloga ( http://forum.bjbiker..._1#entry1106461 ) i zabrane voženja motora bar 2 meseca, mada sam prekršio sa velikim rizikom. Već sam tad rešio da sputam pomamu i prodam TA i dotero ga doduše sa zakašnjenjem jer sam čekao far koji sam razbio o Ugacov auspuh. GS je naišo nenadano uz neki splet događaja i uzeo sam ga na brzaka, što inače ne liči na mene, probao sam ga jedno kilometar sa još vlažnim zavojem. Nemam trenutno vremena ni znanja a nit koga da pitam pa sam pored njega ko pao s Marsa, tako da još uvek nemam štiva, no biće, sad kad sam Hondu doveo do tip top stanja. Jedan od razloga odricanja od TA je zabrana ofa bar godinu dana tako da ni sledeće sezone neću moći da se družim sa pravim endurašima već sa turerima. No da ne ofujem sam sebe, biće posebna tema kad zasučem oči. Hvala, no bolje da mi čestitaš prodaju, vidiš da se drpaju motori samo tako. Istina! Evo ako hoces da imas nesto sto se ne krade, spreman sam da ponudim burgmana za ĐT Ma krade se sve, dosta skutera takođe nego se ne obnaroduje toliko. Znam da bi rado prešao na enduro i zaista šteta što nisi u prilici da uzmeš ovaj moj, da ga ne hvalim, jer sve se zna. Moram da iskomentarišem cenu, možda izgleda visoka al bukvalno sam potrošio gomilu novaca što sledi inače na svakom polovnjaku u redovnoj kupovini. Motor funkcioniše i izgleda neočekivano dobro iako bi i ja sam bio skeptik da je neko drugi u pitanju, tako da ko ga bude gledao svako će se prijatno iznenaditi.
-
Izem ti pare, samo kvare ljude. A za izbor, splet okolnosti, godine čine svoje a i aperacija. Hvala, no bolje da mi čestitaš prodaju, vidiš da se drpaju motori samo tako.
-
Isprobo, jel i ti ne znaš.
-
Ne vidiš?
-
Hvala na lepim željama i na praćenju mog moto putešestvja.
-
Hvala. Motor jeste i dobar i lep zaista, nije zato što je moj. A, apetiti rastu pa je to razlog prodaje pored nužne apscinencije od vožnje.
-
Za motor je urađen nov centralni štender sa kojim se motor podiže ko bicikl. Pritisna poluga ne smeta ni malo kako bi se možda pomislilo. Motor je doteran svuda u krug, odozgo i odozdo. I došlo je vreme da abdiciram i prepustim carstvo nekom drugom: http://forum.bjbiker...a-transalp-600/
-
Motor je kupljen u januaru od člana foruma sa pređenih 64.500 km. Sad ima 68.300. Prenesen na moje ime, ima nove tablice, registrovan do 15.05.12. Na motoru je prekontrolisano i urađeno sve što je trebalo i nije, baš do detalja: izmeren pritisak u cilindrima, 12 bara, zamenjen lager kormana, ulje u viljuškama, svećice, podešen CO2 u karburatorima, sinhronizacija istih, podešeni ventili, zamenjeno kočiono ulje, našpanovane žbice i iscentrirani točkovi, ulje u motoru sa filterom, stavljen centralni štender, nova sajla kvačila i brzinomera, nov zupčanik pinjona, nov regler, ugrađen moto alarm, zalepljene žabice plastika, ofarban kreš bar i nosač bočnih kofera, doteran okolo naokolo, popravljene sitne ogrebotine....Akumulator je nov, gume prešle nekih 7k i u perfektnom su stanju, lanac i lančanici odličnii, diskovi i zadnje pločice isto. Nije nov al izgleda vrlo blizu. Godište je 91 al ima prednju masku i far od sledećeg modela, nije televizor. Ulje zamenjeno sa filterom na 65.044, lanac detaljno pran pre pedesetak km. Od ulaganja ima eventualno farbanje plastičnih štitnika za ruke, nisam ih ofarbao jer sam se dvoumio beli ili crni a i neka ostane nešto sledećem vlasniku da radi, zamena pločica koje su kupljene nove i idu uz motor, i po želji ugradnja većeg diska za koji je urađen distancer klešta koji dajem uz motor i kofer po izboru i nabavka ili izrada jednog plastičnog čepa šrafa zadnje viljuške, i gorivo naravno. I najvažnije, cena, 2.500 koja možda izgleda velika ali sobzirom na stanje motora i svega što je urađeno je mala jer ruke gotovo da nisu plaćane. Koga interesuje detaljnije o motoru: http://forum.bjbiker...nje-transalp-a/ i kupovini: http://forum.bjbiker...a/page__st__420 tel:069 288 06 09, Beograd
-
Urađen distancer kočionih klešta zahvaljujući inicijativi i izradi radioničkog crteža Joni Novaka. Moja malenkost samo doprinela pronalaženjem majstora alatničara sa glodalicom koji je pedantno uradio komad od dur aluminijuma. Ima cela tema na drugom forumu pa je neću linkovati. Distancer je za disk prečnika 318 mm i po čitanju sa Advridera to koči bolje nego AT sa dva diska. Ja sam imao nameru da izradim disk od 6 mm debelog prohrma, umesto 4,5 mm koliko je fabrički, i koji je nešto mekši od originalnog, tako da bi se uz meke pločice motor ladno dizao na prednji točak od siline kočenja. Inače veći disk odgovara od Nt650 hawk 88-90,Vf750C 93-99,St1100 pan europian 90-95,Vt1100 shadow 92-02, znači ništa nešto posebno i standardne cene.
-
Lepo što si napravio pravi odabir. Od koga si uzo motor? Svi smo mi novi ili smo do skora bili takvi pa prema tome ne ustručavaj se od ikoga. Ja sam još neko vreme polumobilan zbog postoperativnog paženja, al računaj da za desetak dana naiđeš da ti "skeniram" motor. Šalim se malo. Daleko sam ja i od majstora i od TA stručnjaka. Možda sam malo veći pican ili ti cepidlaka... Generalno, za svaki polovnjak važi isto ma od koga kupljen, ma kog godišta i cene. Jednostavno, nužno je da se motor pregleda i uradi neophodno pre svega zbog tuđe i svoje bezbednosti. Teško da će neko, pa i ja, kratkom vožnjom da ustanovi šta sve fali na motoru osim ako to nije očigledno. Masu stvari ćeš tek tokom eksploatacije da otkriješ i zaključiš sam. Saveti naokolni opet nisu kompletni jer kod nas još uvek važi pravilo, ne diraj dok radi, a ja se branim, kad crkne, onda je već kasno. Evo, sad imao neka 2 TA, jednom geknule membrane, a drugog zezali leptiri i sinhronizacija, al na svu sreću pred duži put. Čitaš forum i dosta toga ćeš da naučiš od mnogih, da ih sad ne hvalim, ja sam iščito skoro sve. Lično imam jako oštar kriterijum prema i autu i sad motoru, sve što je u osnovi trebalo da se uradi je manje više u ovoj temi kao i solomonsko rešavanje tog karakterističnog curenja dekla ventila zadnjeg cilindra. Lanac traži pregled lančanika, dobro pranje i kontrola da ne zaribava neki članak il da nije istegnut ili da ima bočnog lufta. Teško mi da ti objasnim sad i bez slika. Ako sam na brzaka hoćeš da uradiš, namesti hod na 3,5-4,5 cm na sredini, a to je da ovlaš dodirne klizač sa donje strane viljuške. Prvo leva strana pa onda desna da crte na viljušci bude jednake sa obe strane da bi točak bio u osi motora. Skineš manuale http://www.bajkeri.com/downloads/ i tu ćeš dosta da vidiš i to je to za početak. Djunta, hvala na odgovoru. Znam da nisi expert al si (po sopstvenom priznanju) cepidlaka, a ja to cenim. Inace motor sam uzeo od Marka iz 62 bloka. Decko je ok. Uzeo sam motor po preporuci Svete Vojvodica, koji me je uverio da je motor skroz ok. Inace bas danas sam ga malo gurao, imas post u honda transalp delu foruma (bem li ga kako da stavim link direktno do tog posta). Cim ti se zavrsi postoperativni tok baci porukicu da se vidimo za to skeniranje. Pozz Nikola Možeš da svratiš kad god hoćeš, samo se najavi na vreme. Možemo da pregledamo motor, uporediš sa mojim, no mislim da u Labosu možeš puno više da naučiš i rešiš sve što bi trebalo.
-
Evo pozitivne kreacije. Ko je kriv sto smo mi (vozaci) godinama upotrebljavali prvu pomoc koja nije bezbedna??? Dakle, ovi novi paketi su ok a ovi dosadasnji koji su godinama bili u upotrebi nisu i njihov sadrzaj nije bio sterilan i nije pravljen od odgovarajuceg materijala.Pa ko je kriv za to, ko ce da odgovara,i kome se inficirala rana od starog kompleta kome nije istekao rok upotrebe!? E pa zainat necu galenikinu pa makar nikad ne seo na motor!!! Treba da znaš da je godinama unazad Jus standard bio strogo primenjivan, da nije bilo ovoliko muvanja ko danas u svemu i svačemu, da nije bilo kineskih apoteka ili sastojaka za njih tako da su sigurno sve dosadašnje stare apoteke bile ispravnije nego ove danas. I što fantaziramo oko ničega. Birali smo vlast koja je usvojila norme a koje mi sad ne poštujemo iz nekog kvazi principa. Evo Popsijev link na Youtubu govori sve i ne mogu da shvatim zašto izbegavamo domaće kad se vidi da ni mnogo cenjena slovenačka roba nije dobra. Ja sam prekjuče kupio Galenikinu u Metrou za 1.700 kinti jer sigurno imam više poverenja u njih nego u bilo čiju, plus što i kontrole kvaliteta primenjenog standarda ukazuju isto. Naravno, ne slažem se sa nemogućnošću da se stare apoteke nadopune ili da se samostalno formira komplet, al što smo tražili, to smo dobili. Nije vredno ovo ovolike rasprave, na kraju krajeva, nije na odmet prastaru apoteku zameniti svežom.
-
Hvala, usta ti se pozlatila, al pošto sam skroman, može i svaka druga treća. Lageri kormana su obavezan i redovan kvar jer se ne podmazuju u praksi i gubitak njihove funkcije se primeti tek na kraju kad totalno zaribaju, jer postepeno kočenje se ne oseti. Važno je izvršiti pravilno zamenu da ne bude grešaka što sam ja učinio. Drago mi je ako bude korisno sa svim navedenim temama.
-
Da, ništa od slike, da nije u pitanju samo moša?
