Jump to content

Moto Zajednica

đunta

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6933
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: đunta

  1. Kupujem za model 94 - 99, a felne ne bitno koje su, bele, žute ili šarene...,potrebne za drugi par guma (off).
  2. Jel ide ko za dana, ono dest, jedanaest,dvanaest sati?
  3. Fibra ide u to neko dba posle posla. Jel bi išo neko sutra za dana?
  4. "Napred junaci, za mnom"....
  5. Tvoj suprug je bandovođa nas starijih papučića ...
  6. Nešto neće, pa reko da pitam iskusnije jer svi kao bez žena, manje pitanja, manje problema...A što se tiče sumnje, pa nema sumnje...
  7. Nego, jel voda ko lepše polovine. Mene moja pušta samog al reko ako već nisam planiro dvojac, možda bolje da povedem suprugu, da ne trošim slobodne dane u prazno.
  8. Pa aktivni veš, moto jakna sa termu uloškom i duks, dole farmercice i trenerka, dobro me upozori, a valjda mi stariji i zimogrozljiviji imamo prednost tamo de je toplije, neko spomenu učiteljicu...Čitam sad sve pa ću rešim, ma biće još društva, spremamo vozić za sutra.
  9. Rešio i ja da krenem al se nisam ni sa kim išta izdogovarao, nemam ništa od kamp opreme al ću valjda da se snađem. Sad ću čitam temo s početka pa da smislim nešto.
  10. Nekad su kazne bile evidentirane i dešavalo se na graničnom prelazu da se uzme pasoš i traži plaćanje zaostale kazne. Danas je to verovatno još lakše sa svom opremom.
  11. Obrni okreni, vezice najbezbolnije rešenje. Nisam ni ja za rupičarenje. Uskoro rešavam i ja montažu pa ću baš dobro da razmislim kako montirati.
  12. Ima takvih metalnih obujmoca al najmanji za 6 mm i još se retko nalazi. Lepak mi ne uliva poverenje. Ja perem motor peračem pod pritiskom i sredstvom za bezkontaktno pranje koje je agresivno i hoće da odlepi one mekane samolepljive trake. Šrafić je pravo rešenje al treba prelomiti i bušiti viljušku što nisam siguran da bi iako je motor stariji punoletnik.
  13. Ovaj klip mi dade šlagvort. Osnovna greška pri preticanju je što se misli da ako se približi preticanom odma iza, da će obilaženje biti kraće. Uz to svi smo sujetni i oslanjamo se u lakoću preticanja verujući u performanse svog prevoza. Naime, ovakvom postavkom se kreće od iste početne brzine kao što je onaj preticani i potrebno je vreme i desetine metara da se izvrši. Takođe je i smanjena preglednost. Mnogo je efikasnije biti malo povučen iza, imati bolju vidljivost pogotovu ako put ide malo u desno, izvršiti procenu momenta dolaska vozila iz suprotnog pravca, početi ubrzanje mnogo ranije tako odmaknut i u momentu njegovog prolaska izaći u levo u preticanje al sad sa znatnom razlikom u brzini u odnosu na preticanog što onda biva znatno kraće u rastojanju i vremenu. I uvek bez sujete treba sirena i ablend. Ako je panika treba još dodati desni migavac dmah jer preticanom se na taj način uz isprekidanu sirenu signalizira da je opasna sitacija i on će normalno oštro kočiti i omogućiti da se preticač ubaci ispred.
  14. Kulturiška. Lepi nosači cevke. Kod mog endura, viljuška nekako nisko deluje i baš imam utisak da bi u nekoj guduri moglo da dođe do oštećenja dovoda. Sa ovako pedantnom ugradnjom ko na slici bi moglo i sa gornje strane što onda eliminiše rizik oštećenja na gotovo nemoguć. Hvala Šćepo za ceo projekat.
  15. Ja bi pre navuko ipak dobro gumeno, crno, crevo jer na ofu postoji rizik da se cevčica, posebno od bakra, neakim udarcem sopljošti i zatvori protok, a ne vidi se recimo odmah, a i ako se uoči, ne može se na licu mesta ništa popraviti. Dobro gumeno je otpornije na udarce a i ako se izbuši, vidi se. Šta znam, trebo bi neko ko tera van asfalta da komentariše. U svakom slučaju običano pvc ili silikonsko ne bih nikako ostavio ispod golo a sa gornje strane ako ide bi napravio da bude lepo estetski. Ajd traži sliku.
  16. O nameri je bespredmetno suditi, bitan je rezultat, odnosno efekat, u ovom slučaju negativan po dva točka. Ako je tačan gornji post, očigledno neko maliciozno bira i plasira ovakve sekvence jer nije ovo jedini i usamljeni slučaj. Raedovno u spotovima o saobraćaju i nezgodama bude prikazan motorcikl što kod nastranih motomrsca još više raspiruje strasti i potvrđuje im njihovo negativno gledanje na nas. U normalnim zemljama bi sad autor emisije i tv stanica popila tako lepo tužbu za skrnavljenje imidža al ovde smo mi svi navikli da robujemo svemu i svačemu. Kad pokušam da izdvojim ličnu subjektivnost, da ne gledam očima motoriste, svaki prikaz bih tumačio kao da su dva točka veliko zlo i opasnost.
  17. Pravila važe ista i za privatnu kupovinu ne samo od registrovanih firmi-plačeva. I kod nas je bila regulativa koja kupca štiti od takozvanih skrivenih mana al u praksi nije bilo previše pravde. Sad po novom će biti znatno oštrije. A mi smo proklet narod, volimo da smo lagani po sistemu što je babi milo to joj se snilo. Prodao sam pre mesec skuter kojim sam za godinu prešao cca 7.500 km i na komentare kupaca o "velikoj" kilometraži sam imao odgovor, ladno mogu da vratim na 0 i metem u salon ne bi prepozno da je vožen. Naravno, nisam hteo da vratim kilometražu i baš insistiro na njoj jer u garantnom roku se mora vršiti redovan servis i krajnje bi bilo drsko da sam nekog obmanuo. I na kraju realan momak ga uzeo i voza se u sreći i veselju. Pri kupovini motora uopšte nisam pogledao kilometražu, čak je ni sad ne znam napamet iako zapisujem zbog merenja potrošnje. Prvom prilikom ima da vratim na 0, sebe radi, jer tako ću lakše da se orjentišem šta dospeva za održavanje. I naravno, sledećeg neću obmanjivati.
  18. @Aco-Skretanjem u levo učinio si naočekivani potez iznenadivši vozača i sprečio ga da uradi osnovni refleks preživljavanja, manevar u desno i kočenje što je on sigurno krenuo da uradi čim si mu se pojavio sučelice i onda on nazad u levo i sigurno ti sve po spisku. I ja sam jednom se zaleteo ko som nizbrdo u Ljutice Bogdana u Beogradu iznad Zvezdinog stadiona, bus na stanici, vidim da ne mogu da se zaustavim, levo a ono auto u susret i onda još levlje na proširenje u raskrsnici bočne ulice. Ovo je samo statistički izuzetak koji potvrđuje pravilo da se to ne čini. Ti si u svakom slučaju skrenuo u levo i to verovatno oštrije nego što bi činio u krivini nastavljajući put preticanjem i rizikovao da se sučeljeni vozač uspaniči i da mu se otkači auto, ti si mogao da naletiš na nešto klizavo van puta pa da se provedeš samo tako, na sreću sve je dobro po sve, a ako štucaš, to je što te onaj sigurno često pominje. Mnoge makaze sam izbegao manevrom u desno, zato i dan danas vozim uz desnu ivicu da bi se lakše pomerio i čak sišao van asfalta sa dva točka. Nekad usijana glava, uzak Fića, ablend i kroz makaze sredinom, vozi Miško. Skoro uvek ima prostora da se mimoiđu 3 auta i vozači jednostavno spontano reaguju tako da se razmiču u desnu stranu i oslobađaju spasonosni prolaz između.
  19. siguran sam da postoje nacini da se borimo protiv tih stvari. pa ne moramo bas da budemo totalno ukroćeni, zar ne? Na žalost, sve više nam se nudi izlaz u virtuelni svet i što je još crnje, počinjmo da ga živimo, i ovo tipkanje to pokazuje. Umesto da sad sedimo negde, recimo da smo skočili do Paraćina il Aca vamo, mi imaginišemo. I ja bi voleo da se sad nađemo, da neko dotera svog Varadera i da se u živo ispričamo. Vožnja nekad i sad ni približno ne može da se poredi po slobodi, brzini, ma po svemu. A što se tiče kroćenja, još uvek sam na prebivalištu tako da ni rođena majka me ne bi našla, al će doći vreme ko napolju, sad sa ovim e l.kartama. Dođe se za bilo koji papir na državni šalter i odma se pregleda listing svih neizmirenih obaveza i kazni i odma vatanje za gušu. No da ne teoretišemo. Reko sam gore, merak nema cenu, a motor spada u to iako sam lično seo na skuter iz krajnje racionalnih razloga.
  20. @b2man-Da, baš tako, postavlja se filozofsko razmišljanje o obesmišljavanju mnogo čega što nam se dešava, ne samo nama. Ne radi se o kalkulisanju već jednostavno o ružnoj činjenici nametnja kojekakvih pravila, iz tog konteksta rezonujem. Lično, počeo sam da zaobilazim rute kuda idem jer se zaboravim da tu stoje viseće kamere i merače 40 ograničenje, "kuća cveća", pa bolje sprečiti nego lečiti. A busom se nikad nisam, nit ću, nadam se, ne podcenjujem gradski prevoz naravno. Još davnih dana u Austriji niko živ ni da pomisli da pređe 8 banki,svi tempomat i udri u ovčijem voziću. Na žalost, tako je. A kad smo kod mog sokoćala, razmišljao sam o jačem motoru, evidentno da uvek fali snage, al se moram-o suočiti sa ružnom stvarnošću. Ne radi se ni o novcu, jednostavno se ispod prosečuje čitav život kao i njegov smisao. Ja sam se navozao auta kad nit je bilo radara nit ovoliko policije a moglo da se uvek nekako izvadi, vozi Miško, samo tako. A sad, vrag odneo šalu.
  21. Baš tako Aco. Moj kum uzeo Megana karavana da bi imao jednom godišnje pun komfor za put na more sa porodicom, a sin već najavio odsustvo od mame i tate, a uskoro će i ćerka. Gde stanuje, izložen je ptičijim izmetom i mora jako često da pere auto a ne može sam jer ne dohvata ceo krov. Pošto stanuje u centru, ne voza po gradu jer mu ne treba a drugo, ne može posle da nađe dobar parking. Tako da zaista velika dilema. Prevoz se u gradu koristi sigurno preko 95% vremena i jedno 70-80% kilometraže.
  22. Ajd ja malo, iko sam naj ne merodavniji da solim pamet. Vidimo svi da vlast poludela sa idejom kvazi regulisanja saobraćaja. Glavni ciljevi su brzina i žuta traka. Znači, grad ko ovce iza auta, stani kreni, znači muka za težak mtor bez obzira na umešnost i jake noge. Automatsko snimanje pekoračenja brzine je ne rešiv problem osim da se vozi tih 50 po gradu. Naime, postavljaju se pokretni radari koji često i ne mogu da se vide. Svakodnevno pomeranje mesta merenja će vremenom svima nama uterati strah u kosti bez obzira kojim putem se vozali. Koliko čujem u RS svi mile ko mravi. Dosadašnja praksa tolerancije prema motorima će veroivatno biti prekinuta a broj radara stalno uvećavan jer to donosi čist prihod nezasitoj vlasti. Tako da se postavlja pitanje čemu toliko jak motor ako svi budemo morali da idemo 80 koliki je generalno ograničenje. mOg drugara puko radar što je prilikom preticanja kamiona išao preko tih 80. Džabe obrazloženje da je tako bezbednije. Uopšte se postavlja pitanje koja je svrha jakog auta ili motora osim nekog svog ličnog zadovoljstva koje slažem se, nema cenu.
  23. Jeste Šone, ima više korektnih i finih, al sa druge strane broj ekstremno loših i opasnih raste tako da generalno ja sve smatram lošijim nego lane što nalaže dodatni oprez. Morae baš psihički spremi i ubedi sebe da ne reaguje kako ne treba da se nešto bezazleno ne bi izrodilo i završilo upletenim cvećem. Ima teorija o povratnom odnosu okloline, aki je neko pozitivan, tako mu se i vraća, a isto tako i suprotno. Zato uvek raspoložen i predusretljiv u saobraćaj.
  24. Dobro došao u klub . Da se lepo vozaš ko i svi mi i sve što ti treba, pitaj ovde.
  25. Deda Šonke, ajd i ja da te oslovim kako dolikuje.. Ništa novo za reakciju psihopata kojih ima previše u ovoj zemlji, naročito u Beogradu. Pa meni medicinska radnica u policijskoj ambulanti prilikom vađenja lekarskog za polaganje A kategorije, otvoreno naglasila pogrdan stav prema dvotočkašima. Moj jedan od najboljih drugara, doktor, očima ne može da vidi motorcikl. Neviđeno je kolko su ljudi nastrano stereotipni a ovamo šatro su kao zaklete demokrate. Neviđeno licemerje. Na sreću, ja nisam doživljavao slične ispade, pogtovu sad kad vozam . Em velik motor, em ja, dosta protektora na nogama, grube rukavice, bela kaciga i žut prsluk a uz to umem malo kreš barom da se primaknem uz vrata, pa se verovatno misle, ovaj lud, može da zapara lim ko konzervu...Doduše, ne sećam se ni da sam skuterom bio izložen nekom ataku. Naravno, dešavaju se vozački incidenti, sviranje, blicanje, al direktno vređanje, ne. Pogrešim i ja al odmah dižem ruku u znak izvinjenja i sve prolazi kolko tolko mirno.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja