-
Broj tema i poruka
6932 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: đunta
-
Da,da, nisam držo kilo ključ ko zna od kad. Ne govorim o Kpm vec o Nm. Ovaj kljuc je najslabiji od tri koje Rothewald proizvodi. Recimo, momenatom 11Nm zatezes filter za ulje. Znam da je Nm manji od kila al je to opet mnogo jak. Za motor koliko vidim dosta toga trebau rasponu 2-10 kila. Ima Uniorov, od 0,5-11 Nm, Din.6.120, sad me uputio Gosn Vidik. Gde ima taj Unior? Daj info, jer zanima i mene. Ja koliko sam svojevremeno gledao Unior pocinje tek od 2.4Nm, pa mi je malo cudno... http://www.uniorteos.com/katalog.php?catID=2451&prodID=15777 to je 615486, drugi po redu, od 0,5 do 10 kila. Prodavnica kod Dušanovačke pijace, do pola 4 ili pet,Pere Kostajića ili tako nekako, 11 a.
-
Ne govorim o Kpm vec o Nm. Ovaj kljuc je najslabiji od tri koje Rothewald proizvodi. Recimo, momenatom 11Nm zatezes filter za ulje. Znam da je Nm manji od kila al je to opet mnogo jak. Za motor koliko vidim dosta toga trebau rasponu 2-10 kila. Ima Uniorov, od 0,5-11 Nm, Din.6.120, sad me uputio Gosn Vidik.
-
Nemam ništa protiv raspar, no reko neko bi par na jedan ključ što je mnogo zgodno.Taze je oglas pa da sačekamo do večeras. Da ti rezervišem jedan?
-
UU, taj ključ je za kop mehanizaciju, a moj motor je ipak prefinjen Bembara. Nisam odavno radio mehaniku tako da osećaj nemam skoro nikakav, odnosno sklon sam da pretežem što je opasno. Snaći ću se na zajam pa onda opet Luis.
-
Ma treba mi za odma, sutra, oću sam da prčkam po motoru.
-
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68635-honda-transalp-600-distancer-kocionih-klesta/ http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68634-honda-transalp-600-kocione-plocice/ http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68633-honda-transalp-600-gumene-harmonike-vila/
-
52 litre, staju komotno 2 flip up kacige. Oba kofera se otvaraju na jedan ključ a ima ukupno 4 komada. Uz kofere ide i garnitura prihvatnika za montažu, bolcnovi i kljun za zakjlučavanje jer sam ih namenio za bočnu montažu tako da nije potrebna plastična ploča, a ako se motiraju kao top case, izvrši se montaža preko aluminijumske ploče ili se direktno zašrafe na originalni od motora. U kompletu su i gumene podloške. Pošto sam dobio motor sa koferima, višak su mi. Ima po ogrebotina sa zadnje strane poklopca od transporta u avionu. Cena za oba € 190,-. Tel. 069 288 06 09
-
@Expendable-Bio sam skoro kod trkaće porodice Milovanović i preneo tvoje pozdrave. Jovica,otac šampion, se mnogo zahvalio i bilo mu je mnogo drago kad sam mu rekao da je pozdrav od lično ne znanog. Izvini ako je već bilo pitanje. Pošto od nedavno imam Bokser BMW, generacija 95, agregat bez kvačila, znači ne treba Jaso MA, odnosno može auto ulje sa uobičajenim ddacima molibden disulfata ako se ne varam, ali zbog uljno vazdušnog hlađenja bez prinude ima osetno višlju temperaturu i zato bi trebalo ulje koje može da izdrži višlje radne temperature. Koliko se sećam, pslednje ulje koje je bilo za vazdušnjake kod nas je bio beli Kastrol gtx. Trenutno sam našao namensko BMW ulje u kome je Gastrol, mineralno 20/50 i neki Gastrol Actevo al su cene više nego bezobrazne pošto se radi o standardnom mineralnom ulju. Da napomenem, nekad davno dok se NSU Princ vozao ovuda, Optima je imala ono crno ulje, Supervisk koje je imalo ubedljivo najbolju termo stabilnost. Naravno, tog ulja nema više sa tom performansom. Inače su mi prodavci rekli da su ulje menjali skoro al kad sam juče gledao, to ulje nije ni zašta pa sam iskreno zatečen hitnošću zamene.Sipali su BMW auto ulje i ako je tako, agregat ga je vrlo brzo razbio, il je divljak il uopšte nisu menjali ulje što je malo verovatno.
-
Cvijićeva-Despota Stefana poginuo bajker (19.7.2011)
đunta je odgovorio članu coolair u Crna Hronika
I opet nikom ništa, sve ostaje po starom, ubistvenom načinu. -
Pošto sam svoj dugogodišnji ključ poklonio smatrajući da ga više neću koristiti, sad moram da tražim neki mali, prilagođen motorciklu. Gde se može naći nešto za odma, ne Luis i da ne košta bogatstvo.
-
Pošto je očigledno da se ovde ne može prodati valjano kompletan motor iz paketa isključujem distancer klešta, gumene harmonike i disk pločice i ajd, odbijam neki iznos registracije za protekla 2 meseca tako da nova cena iznosi 2.300. PS. Može zamena za srpskog Punta sa klimom uz adevatnu doplatu.
-
Ustupam po ceni koštanja izrade Din.5.500,-. Uzrađen od punog komada dur aluminijuma za montažu većeg diska prečnika od 316 mm, koji odgovara od nekoliko Hondinih modela: Nt650 hawk 88-90,Vf750C 93-99,St1100 pan europian 90-95,Vt1100 shadow 92-02 ili zradom na vote sžetu. Po iskustvima sa Advridera ovako poboljšana kočnica bolje zaustavlja motor nego recimo AT sa duplim diskom. Koga interesuje više može dobiti link na pp Jonija Novaka koji je ugradio set sebi na TA. Tel. 069 288 06 09
-
Ustupam po nabavnoj ceni Din.2.400,-, organik, meke sa kojima motor osetno bolje koči. Tel. 069 288 06 09
-
Ustupam po nabavnoj ceni koštanja sa uključenom poštarinom od Sekula do mene, Din.1.720,-. Dužina kako treba, 26 cm. http://www.louis.de/index.php?topic=artnr&artnr=10045810〈=en Tel. 069 288 06 09
-
http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=2913
-
Lalajkove savete o bilo čemu valja uvažavati. Šta znam, mislio sam za početak da krenem sa ovim jeftinim, letnjim pa ako nam se dopadne kampovanje da kasnije uzmemo nešto bolje. Nešto mi mnogo da platim dve vreće 80 € za ispipavanje. A što se tiče zime, tačno je. Pre prošli vikend kd je bilo 40°c smo uzeli šator i dušeke i razapeli na Savi pored splava i spavali za probu. Pokrili se jorganima al toliko bilo hladno da sam se obukao ceo plus čarape.
-
Zaraženi motorisanjem, rešili supruga i ja da malo i putujemo kampujući. Uzeli smo najjeftiniji šator za troje, dva dušeka na naduvavanje al nije bilo jeftinih vreća u Metrou a po iskustvu Mojse su se pokazale kao dobre. Zna li ko ima li ih negde u Beogradu ili neke slične po ceni.
-
Još od ubistva momka polukružnim okretanjem u Palmotićevoj u Beogradu, nakon saznanja o smrti otac mu se ubio, zagovornik sam protesta protiv nasilja u saobraćaju. Nakon brutalnog ubistava Mareta i Marije koje je počinio pijani vozač kamiona opet je bilo nekih predloga al sve se završilo na tastaturi po sistemu, dobro da nisam ja nastradao. Ja ne znam šta mi čekamo i ne činimo ništa, naš red za nezgodu da bi se opasuljili i preduzeli nešto. Peticija je najmanje što možemo učiniti i krenuti sa mrtve tačke naše apatije u iščekivanju nesreća. Zbog neše virtuelne lenjivosti, jel bi bilo kod nas prihvaćeno elektronsko podpisivanje ko svuda u svetu ili i dalje je nužno ono, mur na tur.
-
Koliko sam isčito, glavno mu je prevoz u gradu. Doduše, ugradu se više ni ne vozi, nego stoji. Joj, evo ga, velik ko motor.
-
@Deko, ne plašim čoveka već mu govorim realne činjenice. Kod nas je zabluda da je polovan motor besprekoran, pogotovu ako je u pitanju AT,TA i BMW. I ti Dragan govoirite o potrošnji koja na žalost u beogradskoj gunguli nije moguća. Naravno da tebi mora manje da troši jer čim pipneš gas ode motor jer je ravno a ja čim išaltam u treću moram u drugu i u brdo i tako non stop. Činjenica jeste da GS-ovi troše malo na putu al lakši grad nema šanse ispod 7 ili malko više. Ja sam bio kod Dragana pre neki dan i zaista je iznenađujuće malo trošenje po vijugavim putevima. I naravno da treba uzeti Bembaru. Jel ja to ne vidim BMW smajli? Lalajko, založi se za nas.
-
Araldit je jedan od prvih Epoxy lepkova. Plastika ima mnogo tipova io ne postoji univerzalan lepak za sve. Takođe i za varenje plastike zbog toliko različitih ima isto gomila tipova elektroda tako da kažem. Mislim da je pravilno dvostrano varenje najadekvatnija popravka u smislu čvrstine i kasnije funkcionalnosti.
-
I ja , seo na Bembaru i ostavio ručke otvorene da se Đuntinica drži malo udobnije i otpade bočni kofer sa sto al na sreću ništa mu nije. Vidi, ja sam skoro radio žabice na TA i na oklopima su bile već rađene svim i svačim i ništa to nije valjalo. Najbolje je da ti dobar plastičar to lepo zavari školski i obrusi pa se skoro neće tako ni videti. Ima još sivi git za plastiku kojom se mesto pgita i vrlo lako i lepo se da izbrusiti da ne mora ni da se farba. Sve lepkovite varijante su malo problematične a i sam lepak košta dobrano. Ako dolaziš ko što si rekao, vodim te na krpačinu.
-
Nema na čem. Vidi, vožnja sa suprugom na Bembari je pravo zadovoljstvo za suvozača tako da supruga sasvim sigurno neće imati primedbe osim ako apriori nije protiv motora. Ali te moram upozoriti da osim osnovne cene ćeš imati još obaveznih troškova na koje sad ne računaš i ne vidiš. Što se tiče ptrošnje lično ne prihvatam navode da jači motor manje troši. Nije beš tako. Jednostavno zapremina motora mora da povuče određenu kubturu vazduha i adekvatnu joj količinu goriva. Potrošnja može biti manja samo ako su gregati približno iste kubature a osetne razlike u konjaži pa se moment motora gura u niže obrataje što analogno znači da je manji otvor gasa. Danas sam vozao Ford Mondeo od 2 litra i 136 konja, auto ide i na 900 obrtaja a maksimalni moment mu je na 1250 obrtaja. Moj predhdi auto, Ford Fiesta 1.8 koja je duplo manji auto imala je 75 konja i momenat na 1800 obrta i vervatno pri devedesatak kmh, što je na maksimalnom momentu u petoj, bi Mondeo tropio manje. U slučaju dva GS-a, verovatno bi potrošnja bila malo različita al ne verujem da 1100 manje troši. U odnosu na TA, iako skoro duplo jači motor i po kubikaži i snazi, BMW troši osetno više, nemam reper još, al je sigurno preko 7 a Honda 5,4 u istim relacijama i načinu vožnje. Za taj BMW 850 imaš registraciju i nove gume, možda zamenu svih tečnosti a motor pije 4 litre specifičnog ulja koje košta 1.314 Din/l, zatim 2 litre menjačkog što je još 20€, pa oba filtera, ne znam pločice i biće još tu idi mi dođi. Inače je vlasnik prodao forumašu svoj TA i dečko je prezadovoljan tako da u kvalitet motora ne treba da sumnjaš. U korektnost, i više od toga, govori to da me je pozvao i rekao da kupim ovaj moj motor umesto njegovog. To zaista teško da bi neko prevalio preko usana. Ako hoćeš, ja bi išao u do njega da mu pokažem moju makinu, jer je izrazio želju da ga vidi, i da sednemo na večernje piće bar pa ti eto prilike da vidiš oba motora. A to se tiče mog BMW-a, već sam našao manu i to fabrički propust, al nisam još do kraja siguran da sam rešio tako da će sigurno biti nečeg korisnog i zanimljivog samo da krenem da se ozbiljno pazabavim njime.
-
Znaci,onda ovo: http://shop.motobike.../prod_4064.html I ovo cu pazarim:) http://shop.motobike.../prod_4058.html Problem je taj sto nemaju u prodavnici da ja to vidim nego na lageru pa ja da narucim po kataloskom broju... i eto,izmedju ostalog zasto pitam za savet... Moraš to da imaš, obe unutrašnje gume, flekice,lepak i parče šmirgle i kompresor za duvanje guma. Ja imam Slime tečnost koja navodno može da zaptije i probaj na točku sa unutrašnjom, al na sreću nisam testirao. Problem kod ovih točkova je što se veoma brzo ispusti vazduh i unutrašnja bude isečena. Potrebno ti je i pomagalo za odizanje motora od zemlje ako nemaš centralni štender. Centralni stender sam narucio. Al, ostaje pitanje kako zameniti gumu u nekoj nedodjiji na putu? Nositi stender rasklopivi? Nema štender rasklopivi već jedna kao produžljiva šipka koja se mete na suprtnu stranu od ćopave i onda motor leži na njih dve. Ima u Louisu i neko skoro pravio na forumu, al nemam link.
-
Znaci,onda ovo: http://shop.motobike.../prod_4064.html I ovo cu pazarim:) http://shop.motobike.../prod_4058.html Problem je taj sto nemaju u prodavnici da ja to vidim nego na lageru pa ja da narucim po kataloskom broju... i eto,izmedju ostalog zasto pitam za savet... Moraš to da imaš, obe unutrašnje gume, flekice,lepak i parče šmirgle i kompresor za duvanje guma. Ja imam Slime tečnost koja navodno može da zaptije i probaj na točku sa unutrašnjom, al na sreću nisam testirao. Problem kod ovih točkova je što se veoma brzo ispusti vazduh i unutrašnja bude isečena. Potrebno ti je i pomagalo za odizanje motora od zemlje ako nemaš centralni štender.
