Jump to content

Moto Zajednica

đunta

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6932
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: đunta

  1. Noormalno je preko šina ići pod pravim uglom, to nema dileme ma kako bile široke i visoke. A šta raditi kad se tako ne može, a ne može se ni stati jer s obe strane kamioni, autobusi...Od Autokomande do Slavije pored Karađorđevog Parka je upravo situacija u koju može da se upadne. Možda se nisam najbolje opisno izrazio, al ono, odlučno i kratko na šinu pa preko nje. Zato sam i reko laički, sa ogradom, da se ne bi shvatilo ko savet, a ako grešim, molim poduku, bolji ili ispravan postupak prelaska šina ako se zadesi u nepovoljnom i opasnom položaju. Saveti tipa zaobići ulicu gde ima šinu nije baš najbolji jer svakom se u Beogradu mora zalomiti da prođe nesrećnom Karađorđevom.
  2. đunta

    Korman Renthal

    Magnezijumski, otvoren, nije skroz ravan, raspon 900 mm, debljina 22 mm, predpostavljam da je namenjen za neki Streetfighter. U besprekornom stanju, takvog sam dobio uz motor. Meni je plitak, kratak i previše otvoren za poziciju enduro sedenja. Bez povišivača. Menjao bi za korman od BMW-a ,Afrike ili neki pravi enduro korman. recimo. Cena, otkud znam, 100 €, dogovor.
  3. Ja sam laički zaključio da preko šina treba ići naglim kaunterstiringom kao da nekog hoću pored sebe da odgurnem, znači dovoljno odlučno i spreman na kliskanja, da napadna sila bude dovoljno jaka da pređe na drugu stranu iako malo klizne prednji točak i čim on zavati, zadnji nek ševrdne, pređena je. Ako je visoka,opet isto al sa cimom i gasaom, slično naskoku na ivičnjak. Sa skuterom i Transalpom sam ovako radio, sa BMW-om još nemam kuraži i nisam ni imao prilike da probam silom prilika. Sličan je manevar autom kad se po snegu prelazi između traka gde je nanos snega, što pre i kraće preći na gripaviju podlogu a ne postepeno menjati pravac. Takođe se auto otkači al čim se dovati boljeg puta lako ga je ukrotiti i ispraviti.
  4. Juče sam pričao sa Gosn Đurom Vidikom, nekadašnjim policijskim motorciklistom. U njegovo vreme su policajci pred sezonu, a i povremeno u toku nje, imali intenzivne pripreme kako fizičke tako vozne. Imao je kolegu koji je godinama bar po 2 puta padao na šinama i tako godinama, a tad nit je bilo ovoliko gužvi nit ovakvih rupa. Šina je jednostavno mnogo gadna i evo uzela danak. Tragedija strašna i užasno je što apropo nje javljaju komentari ala, ako, nek su izginuli. To govori u kom okruženju živimo i ko su nam komšije u saobraćaju.
  5. U doba kad je bilo političkih komesara, za vreme Tita, i kad su njihova deca bila po trkama to se nije ostvarilo, a zemlja se dekretom uzimla i davala. Titov čelni motorciklista, znači prvi koji ide motorom i glavom na potencijalnog napadača je bio čuveni as Mile Božić, i on mu je kupio trkaći Porše sa kojim se uspešno takmičio u Evropi i kasnije postao fabrički vozač nemačke fabrike. Ni on tada nije uspeo da izmoli stazu a bio je veoma omiljen. Čak nije postojala volja da se uradi prava karting staza zajedno sa poligonom za obuku dece, Tako da ova ideja na žalost mislim da nije moguća. F1 trka je bila u Beogradu pre II rata, al od tada, auto moto sport sve više tone tako da danas praktično ne postoji. Dok neko ne namiriše moguć profit, od toga nema ništa.
  6. Ugovor ne mora da se ispisuje u agenciji, može da se sastavi samostalno a ima i na netu tipskih ugovora. Overa tog ugovora je obavezna u javnoj ustanovi, sud ili opštinska overa. Nakon overe teče rok za plaćanje poreza koji je 15 dana. Ugovor može biti sačinjen i overen na osnovu ovlašćenja koje može biti i naslovljeno na kupca, praktično može na taj način sam sa sobom praktično da sačini ugovor. Porez se plaća u mestu prodavca koji je poreski obaveznik i može ga platiti kupac, a ide po katalogu, ali ako je navedena cena u ugovoru višlja od knjiške, to će biti isnovica, znači niska cena se uvek piše. Za plaćanje poreza se traži primerak overenog ugovora i kopija lične karte i saobraćajne, a ona na uvid. Ne postoji rok za preregistraciju nakon zaključivanja i overe ugovora, odnosno plaćanja poreza. Praktično je preporučljivo sačekati do isteka registracije a za vožnju je dovoljno ovlašćenje ili overen kupoprodajni ugovor sa pečatom da je plaćen porez. Odjava i preregistracija dodatno košta i bacaju se nepotrebno pare. Ukoliko je stara tablica i saobraćajna, nisam odjavljivao ništa već sam samo izvršio produženje registracije, uzeo nove tablice, saobraćajnu i nalepnicu bez predhodnog ikakvog odjavljivanja, možda što su i kupac, ja i prodavac sa teritorije Beograda a tablice se nisu izdavale po lokalnim mupovima već u centrali, Ljermontovoj. Dao sam overeno ovlašćenje posredniku koji je to uradio mesto mene. Kakva je procedura ako su ugovarači iz različitih gradova, ne znam.
  7. Ja sam malko u divljini, odrađujem "novi" motor-rmbam na splavu, pa me zato nema na kopnu. Bio sam kod Smokija, sjajno napravio svetla. Nadam se da će on po povratku sa mora dati detaljni opis, ja ću samo onolio koliko sam zapamtio, godine. Naime, on se potrudio da nađe najbolja sočiva i uspeo. Nabavio jih je dva, otprilike nekih sedamdesetak mm plus okvir. Iako izgledaju na prvi pogled kao mali, sasvim ubedljivo su se uklopili u oklop AT-a. Preko fara je popstavio prototip elipsoidne zaštite od klirita koju će nositi Ivanu da mu blago zakrivi po obliku maske. U oba fara je ugradio po bi-xenon sijalicu čiji zaslon radi na elektromagnet umesto na drugi tip, verovatno neki step motorić, što daje trenutnu promenu sa srednjeg na dugo i ablend. Po njegovim rečima, a tako se i vidi po refleksiji na zid, snopovi su ko iscrtani, oboreno svetlo obasjava po dve trake levo i desno a visina snopa je u ravni mini suknje, znači ni malo zaslepljivanja. Odsjaj dugog svetla se samo nadodaje kao zarubljena piramida. Boja svetla je bela i čak gledanjem u far iz blizine nosometa nema zaslepljivanja, a opet po njegovim rečima, izdaleka van snopa se primećuje onaj šmek plavičastog obrisa. Motor mu je bio u pripremi za put tako da nisam svojim očima potvrdio opisano. I najveći štos je što je uspeo da ugradi farove koristeći od auta motor za pomeranje po visini i njegov prekidač postavio na kokpit, tako da su sve dileme oko problema pri terećenju motora rešene. Mislim da sa ovakvom ugradnjom nema ništa sporno sa tehničkim pregledom, odnosno Zakonom, tako da Žile nemaš šta da se misliš, osim oko para. Prekjuče bio Miškomi sa CBR-om, bi-xenon. Bez upaljenog fara, ablend radi momentalno iako se kasnije pri uključenju svetala vidi da se gas postepeno zagrejava odnosno usijava. Ne znam u čemu je štos, al priča da xenon nije za ablend nije tačna. Takođe, nakon paljenja svetla, ablend radi trenutno kao i promena sa oborenog na dugo. Ovo što sam video mi je jako značajno jer sam imao dilemu oko opredeljenja za bi-xenon,tj. razmišljao sam ko Žika, da imam halogenku zbog upotrebe ablendomata jer navodno xenon neće da blica brzo, što nije tačno, video svojim očima na 4 motora. Za one koji ne znaju možda, Fibra je napravio elektronski sklop koji se programira po želji, na stisak zasebno postavljenog tastera se uključuje jedan pisak sirene i 4 puta blinka ablend, ala stroboskop. Po kratkotrajnom iskustvu, jako je to delotvorno jer se uveliko smanjuje rizik od onog čuvenog "nisam te video. Ovako, sirena i ablend istovremeno mnogo otklanjaju našu "nevidljivost". Ja inače poučen tuđim "iskustvima"-nesrećama, uvek koristim preventivno zvučnu i svetlosnu signalizaciju u svakom zbližavanju sa autima i mogu samo da potvrdim drastično bolje uočavanje i nekako vozači auta bez zadrške se ili zaustavljaju ili sklanjaju. Verovatno efekat strogoskopa sa dodatim zvukom sirene imaju neki refleksni zent, tako da tu napravu preporučujem kao obaveznu. Čim se iskrcam, krećem u neku akciju.
  8. Permutovao si. Šalim se malko. Skoro je prodat sličanog godišta za cca 2.300 al go ko pištolj i naravno sa svim potrebnim doradama koje su neminovne, od zamene ulja pa do novih guma...
  9. Dolazim. A Popsy, prikolica za dobru kilažu i one koji ne znaju da voze na 2 točka, pogotovu posle cirke.
  10. Problem podizanja snopa ne gine čim si pod teretom, dal manje ili veće, prisutno je. Ako ti xenoni ne bacju dobro, ne pomaže mnogo obaranje osim ako ne spustiš toliko nisko da gubiš vidljivost. I ko što sam pisao a i navedeno ovde, postoje različiti tipovi po geometriji sijalice i adekvatno tome izbor za dati far odnosno sočivo.
  11. Ne postoji ograničenje o izboru sijalica ako motorcikl ima 2 zasebna. Koliko znam, uopšte se ne precizira vrsta, dal je balonka, halogenka ili xenonsaka, samo postoji striktno pravilo o bacanju snopa koje se utvrđuje i proverava na tehničkom pregledu. Normalno, ako far nije prilagođen sijalici i obrnuto, neće snop zadovoljiti tehnički normativ, tako da nema prejudicirane zabrane upotrebe xenona, al smo svi svesni da problem neadekvatne ugradnje postoji.
  12. I ja, preprošle sezone moped, Free,prv par točkova u životu, lane skuter 150 kubika, položio za A, zimus Transalp i sad BMW 1100. Bez litre ništa. Razmišljaj u tom pravcu uprkos svim rezonima protiv, istorija se ponavlja, ja sam ti dokaz. Svidja mi se kako razmisljas..to za Transalpa je veoma interesantno..a nadam se da cu nekoliko decenija da provedeme na BMWu..recimo neki 1200gs..i miran sam xxx god.obecavam TA je izvrstan motor bez dileme, nije džabe kultan. Al ko svaka sprava, ima nešto i dobro i loše pa se tako mora napraviti kompromis. Ja sam ga lično brzo prevazišo po snazi, slučajno probo BMW i eto ishoda, al nemoj da misliš da je i on bez mane. U svakom slučaju ti savetujem da preispitaš sebe u pogledu snage ma kolko ti se sad činilo nepotrebnim.
  13. Odgovor ti je gore. Hvala prijatelju. Istu diskusiju smo vodili pri izboru motora AT ili TA, menjali mišljenja, iskustva ... Možda jeste pravdanje kroz obrazlaganje iznošenjem činjenicama koje sam izneo u temi o sređivanju motora. Neću da kažem da me raduju oportuni komentari al ni ne zameram na njima. Ko što sam tražio pomoć a i sad molim za savete oko BMWa, isto tako smatram da treba neko svoje iskustvo da podelim sa drugarima sa ovog foruma i kroz ovu priču o prodaji, ne samo da bi prodao motor. Dobijao sam dosta pp tokom same kupovine, tokom doterivanja, a i sad vezano za prodaju, i čak savete za ovo ili ono, što mi je zaista lično zadovoljstvo. A zaista je cena više nego dobra obzirom na sve šta je urađeno, a veruj mi, svaki polovnjak koji je izvozan traži bukvalno sve iste stvari za reparaciju. Evo sad i na BMWu ima podosta za rad, no to je nešto kvalitetniji motor pa se trenutno toleriše, al su ga masjstori laici skroz razdrndali svojim podešavanjima i "majstorskim" fazonima. Ne vezano za prodaju, ne navodim te, navrni da vidiš pristojan primerak, čisto ako budeš gledao naokolo da imaš kakav takav reper. ajd provetli mene kao to na oko mozes da se uveris da je jedan motor spreman za dalek put! posto sam nabio malo god u guzicu za tako nesto pa ajd da ne umrem glup prosvetli me!! @Svetac, naravno da nije moguće sa sigurnošću utvrditi pravo stanje motora a o autu da ne govorim, al neki pred utisak se svakako može steći čisto kao sistem za eliminaciju. Amomak me zna iz kraja, sreće moje drugare koji znaju sve oko mog motora i naravno da je subjektivan. Zna sve o predhodna moja 3 skutera i kad vidi da sam motor doveo i u estetsko stanje, zna da je predhodno sve ostalo pregledano. A lično, veruj mi, motoircikl izgleda do najmanjeg detaljčića ko da je star svega nekolio sezona a ne toliko koliko jeste. Pazi, kad me supruga napala da sam metuo nove gume. Ja jesam drkoš i cepidlaka (perfekcionista) i mene lokalci zovu Picpic, zato što sve mora da bude tako. Ne zameri-te što lupetam o sebi, nisam inače takav tip. Nemam sad vremena da postavljam temu o BMW-u nit da se previše bakćem oko njega, al biće vrlo slično.
  14. Kad bi me taj motor naučio da teram ko ti, kupio bih ga. Sa srećom, motor je rasan i besprekoran.
  15. I ja, preprošle sezone moped, Free,prv par točkova u životu, lane skuter 150 kubika, položio za A, zimus Transalp i sad BMW 1100. Bez litre ništa. Razmišljaj u tom pravcu uprkos svim rezonima protiv, istorija se ponavlja, ja sam ti dokaz.
  16. Beograd Crna Gora, nas dvoje, bočni koferi, bisage na njima, putna torba, šator, vreće, oštra vožnja 4,91, grad, periferija, lagana al tečna, 6,50.BMW R 1100GS.
  17. Iako si bio izričit, nije greda da pitam, Transalp i doplata naravno?
  18. Najbrže ćeš ga prodati ako voziš još sezonu, dve, vozićeš dobar motor. Posle će opet dosta stvari biti u ispravnom stanju, ali sa skorom popravkom/zamenom. Tada se da u oglas motor, sa povoljnijom cenom i obavezno "u odličnom stanju". Tako nećeš nikoga slagati, ali nećeš biti ni na gubitku. Pored ovoga, mnogi koji imaju stomak za te stvari će vratiti malo kilometražu, zafarbati i reći da nikada nije padano, a kreativni će čak probati i da podmlade motor za koju godinu. Sve u svemu, voleo bih kupiti motor od lika kao što si ti, ali i tada bih pri kupovini otvorio četvore oči - neverovatno je kako i koliko se kod nas muva i laže bez treptanja. Hvala i tebi na komplimentu. Rizik polovnog uvek postoji, ipak je rabljen. Motor sam doterivao za duži period i duga putovanja Jevropom, no prvo operacija, pa potom ispade drugi motor i praktično nisam ni odvozao nit pohabao išta od svega ugrađenog i urađenog. Doduše, pozajmio sam motor prijatelju iz Austrije da ode do Guče, da dopuni akumulator i razmrda ulje, tek da ne zarđaju cilindri u garaži. Dolazio sa R-om prošle sezone i reče nikad više u Srbiju motorom, al sad kad je provozo Endura, zaljubio se. Vratio mi ga juče, nisam hteo da obrnem ni krug, jednostavno, uzeo sam drugi motor i nema nazad, tako da se sigurno neću vozati Transalpom kako sam prvobitno naumio i poarčiti sve kako kažeš i kako je uobičajeno. Prodao sam skuter pre nekoliko meseci, prešao za sezonu 8k a izgledao je ko da je tog časa isteran iz salona. Mogao sam da vratim kilometražu na hiljadraku, nisam ni metar uprkos komentarima. Naišo je kupac kome sam dao link sa ovog fruma i gde je čitao o problemima koje sam rešavao na njemu i uzeo ga uprkos što za neku kintu više je mogao da uzme beznačajno malo novo oštećen isti. Dečko je ostavio novac, dao sam mu skuter na par dana na probu uz obećenje da ću mu vratiti novac ako mu se ne svidi. Naravno, uzeo ga je sutradan definitivno. Lično mi je muka od laži i prevara sve prisutnijh kod nas na žalost. Zalutao sam kod nekih majstora za BMW skoro, imao okvirnu lokaciju van Beograda, čuvši da popstoji majstor tatamata. Kažu, da mi smo ti i nema niko u širem kraju, da bih posle desetak dana saznao da su lažnjaci skroz. To ničemu ne vodi. Ovaj motor je skeniran skroz, od saveta za kupovunu, samog izbora, kompletnog doterivanja tako da nema ničeg neznanog i nepoznatog. Ko bude umeo da prihvati vrednost kupiće, a ko ne, uzeće nešto avanturističkog žanra.
  19. Video sam ja Shopinvestu Heline lampe, obe sa glatkim staklom, jedna sa pozicijom a druga ne, al obe trgovački deklarisane ko maglenke što mi bilo nelogično al sam nemoćan. Pogledaću im šifru fabričku pa videti jesu li zaista obe maglenke il jedan je a druga tačkaš-dugo. Vrlo slično Sveštenikovom linku. Jedan košta 5 inešto, a drugi 6 i nešto. Lično sam sklon budženju svake vrste al sve mora da bude bolje nego što je bilo u svakom smislu, čak i od fabričkog. Poenta je naći neko rešenje za stotku, plus sijalice recimo, jer već postoje gotova rešenja za niz motorcikala pa i za moj i ako treba da dam polovinu od gotovih, to gubi smisao a uvek postoji rizik da nešto ne valja. Recimo, Tutatek set sa xenonom, motažnom pločom i maskom, dva fara je 300€. Moj BMW ima jednostavan sistem fara i vrlo prosto se može uraditi u svojoj režiji i motažna ploča i ukrasna maska od dur aluminijuma. Samo podešavanje fara po visini je vrlo prosto i pristupačno, šraf ispod cajgera i običan ključ 8, a može se uraditi kod strugara radlovan šraf i rukom u svakom trenutku podesiti malte ne i u vožnji. Naravno, prehodno se na samom faru podesi snop u smeru levo desno. Nemam sad vremena da se bavim motorom, tek ovako da skupljam ideje. Najesen dejstvujem, a i farova nema u ponudi, kažu trgovci nije im sad sezona.
  20. @Charuga hvala. Svakako da je neizbežno makar se delimično osloniti na korman kad je oštro kočenje zbog velike sile, al sam bar na TA zbog adekvatnijeg sedišta uspevao da ruke maksimalno odvojim od kormana, doduše Honda ni približno ne koči ko BMW. Što se tiče kočenja u krivini, kočim i ja kad se preračunam, al uspravim motor, tako me Učitelj Laza podučio. Isto tako autom, nikad ne kočim u krivini sa okrenutim točkovima, ako preteram, ispravim ih, kratak oštri pritisak po papuči, pa okret volana i gas. Doduše, ima momenata u dugim krivinama kad se lizne pedala zbog zabacivanja težišta i neke varijante drugojačije trajektorije al da ne tupim sad. Slično i sa motorom, znači ako sam u nagibu i zaokrenutog kormana ne kočim. Mnogi kažu da može al po meni to prelazi već u rizik uprkos "svemogućem " ABS-u. Nemam gotovo nikakvog znanja i iskustva sa motorciklom, al imam neki nagonski rezon iz automobilizma i koliko sam do sad skontao, isti zakoni fizike važe. Šteta što kod nas nema neke napredne škole vožnje motorciklom ili što moto takmičari malo ne poduče nas amatere, ne zbog jurcanja, već zbog sigurnije vožnje. Na Huji sam bio prošle sezone skuterom, i Vladom Hochiemanom, tražio posle "žrtvu" za podučavanje al se niko nije hteo latiti skuteraša, samo onako nekoliko kurtoaznih obećanja. TA sam tek sredio, planirao, al operacija a sad nov motor i prednja guma nije dobra pa mi se ne jurca. Čim obujem, idem, radni dan pa i levi i desni krug.
  21. Ja se svima javljam levom rukom, a ako sam zauzet, sirenom ili farom i ne čekam da me neko prvi pozdravi. Na smaforu uvek kad vidim da je neki dvotočkaš iza, pomerim se i dam mu rukom znak da ako hoće primakne se uz mene napred i naravno uvek pozdrav klimanjem glave. A skuteraše uvek pitam kako im ide i ako mogu, udelim im neki savetić ako vidim da su taze u vožnji.
  22. Činjenica je da većina naknadno ugrađenih ksenona zaslepljuje jer se ne vrši pravi izbor ako ga uošte ima ko što su meni rekli. Zaslepljivanje motorciklom je mnogo manje nego što se dešava kolima, em brojčano manje motora em jedan far. Mene lično iritiraju nepravilni farovi kao i upotreba maglenki, bilo prednjih ili zadnje, jednostavno mi smeta. Sve to stoji. No kako neko reče apropo psovke koju je primio svirajući nekom motorom, kaže, bolje da me psuješ nego da mi se izvinjavaš mrtvom. Da je normalano bezbedan saobraćaj ne bi bilo potrebe za ovolikim sitnicama tako da kažem. Da se auti voze sa ugašenim farovima uočljivost bi bila mnogo efikasnija čak i sa običnom pozicijom. Ovako, jedan slabunjav far se utopi i izgubi u mnoštvu automobilskih farova. Mislim da sila Boga ne moli i mora se povećati uočljivost, na stranu noćna vožnja koja se izbegava iz niza razloga. Koliko god podešavanje fara na motoru bilo lako, a nije, praktično ga nije ni moguće tačno uraditi dok se ne krene u vožnju sa saputnikom a onda ko će da stane i tako više puta. Čak i da postoji ručno pomeranje sa elektromotorom, opet je nepraktično, odnosno opasno. Lično, nisam ni video motorcikl sa automatskim podešavanjem, a i da ga ima, opet je nedostižano, nov motor. Zatim, zaslepljivanje je prisutno i sa običnim farovima pod promenom opterećenja, istina manje nego sa ksenonom tako da je zaista teško uskladiti nužnost lične brzbednosti sa aspekta uočljivosti sa zakonskom regulativom i fer plejom. Jager je to rešio sa maksimalnim obaranjem farova. A za put u Jevropu, pa metuće se za to obična svetla, a za ovu džunglu se mora nešto poraditi pomoću štapa i kanapa. Nego, niko ne nudi neku ideju sa farovima, samo me ofujete. Šalim se, dobro je što razmenjujemo stavove.
  23. zar nemas abs? Imam al ABS nije svemoćan. Za ozbiljnu jurnjavu valja da bude isključen jer je kontrola bolja, preciznija tako da kažem. Dalje, u nagibu nisam siguran koliko ABS može biti delotvoran, mada ne kočim u krivini da bih usporio ni autom, već bi možda mogao da zavara i prouzrokuje proklizavanje u stranu. Nemam iskustva previše sa ABSom nit ga volim. Inače, na ekstremno klizavoj podlozi, led,sneg,blato, nije delotvoran jer za njegov rad je potreban minimum gripa da bi mogao da se preračunava, otpusti, prikoči i kad izgubi podlogu ko na ledu, zaustavni put je duži nego manuelnim isprekidanim kočenjem. I što je najgora zbluda, mnogi se oslanjaju na ABS u kolima, kao to staje momentalno i onda precenjuju svoje mogućnosti a i zakone fizike. ABS je u ideji izmišljen ne da bi toliko pospešio smanjenje zaustavnog puta, koliko da obezbedi upravljivost jer kad na autu zablokiraju prednji točkovi ide se pravo iako je volan smotan. A Bembara koči oštro i sa ABSom tako da ruke zabole. Danas sam krako terao motor u šorcu, golim kolenima se mnogo bolje prihvata za rezervoar.
  24. Mislim da nije komentar baš kako treba. Nikog od prodavaca nisam kecao ni na koji način. Blic pregled motorcikala koje sam gledao i glasno iznošenje zaključaka o stanju i nedostacima se nikako ne može tako okarekterisati. Pre će biti da su prodavci to radili meni jer na preliminarna pitanja telefonom su se il pravili nevešti, slepi i gluvi ili bezočno lagali. Navešću primer momka koji je tvrdio da motor ima novu gumu zadnju a prednju 70%, zadnja trula, noktom je odpadala, a prednja je imala šaru tih 70 % al samo po boku, čelo skroz ćelavo. Nit sam kog ucenjivao vadeći keš, nit nudio skuter u zamenu. A sa predhodnim vlasnikom sam se vrlo brzo dogovorio i sa spuštanjem cene od stotke i to sa njegove strane jer je njemu tog časa ispao drugi motor nešto povoljnije. I predhodna 3 skutera što sam prodao, kupci su prezadovoljni njima. Poslednji, momku je otpao kofer nakon preuzimanja, ne mojom krivicom, dobio je drugi od mene sutradan. A sad ko prodavac, prodajem motor u boljem i mehaničkom i estetskom stanju nego što je bio, sa svim dokazima šta je urađeno na motoru. mislim da si u debeloj zabludi!!! kada si kupovao naucili smo od tebe da su sve kante u ponudi,a sada odjednoj postoji dobar jer je bio kod tebe! ako stvarno zelis da vidis sta je dobar TA dodji ili se raspitaj za moj bivsi! verovatno ce uskoro za bg,ce da vidis posto je onda ugalj!!! prodaj dok jos mozes!! Tačno je tako bilo što se tiče ondašnje ponude i dovoljno sam bio fer da ne ofiram ni jedan motor nit da komentarišem oglase. Moj motor je dobar i bio a naravno da je sad bolji zbog svega što je urađeno. Naravno da ne tvrdim da je najbolji sada, nit me zanima TA više. Sve što mi je onda bilo preporučeno, obraćao sam se vlasnicima i niko ih nije prodavao, predpostavljam što su bili dobri. Naravno, bilo je ponuda al po visokim cenama. Recimo, model 94 al za 3.200 €. Skoro dolazio momk u kraj, motor ko lutka, al po detaljnom pregledu farban, menjao diskove i obe membrane bile bušne. Tako da je kvalitet relativan. Hvala Jasminko. Ni ja nisam hteo da kupim bilo kakav motor iko su mnogi tvrdili da svaka Honda, posebno AT i TA, mora da bude i jeste uvek dobar što naravno nije tačno, te da treba kupiti prvi na koji se naleti.No, kod nas se samo gleda cena pa je ko rezultat toga da i sada figuriše kilo leba a u stvari je svega 600 grama, al bitno je da je cena nominalno ista za komad. Da je tako, ja na svom motoru ne bi ništa tako. Kupio je čovek skoro TA, platio ga više nego što ja sad hoću, čeka ga isto što sam ja uradio, plus obe gume, plus kreš bar, plus nosače kofera, plus rad jer ne ume ništa oko mehanike. I ja sam isprva potencirao na godištu dok zaista nisam ukapirao da kod motorcikla to nije pravilo, već u čijim je rukama bio, odnosno u stanju. Jedan od prvih komada koje sam gledao, na preporuku, koji je po rečima bio ko nov kad je uvežen. Motor je za godinu dana bio satrven, sa krivim ramom, olupanim svim plastikama, jednostavno je sve na njemu bilo skršeno, iscepano, izguljeno, pohabano osim agregata. I uostalom, preko 20 godina je taksa pri registraciji simbolična i umanjena za oko 3.000 Dinara. Svi nešto podcenjuju rad, kao sami će a nije baš tako. I ja sam hteo ventile sam pa zovi u pomoć. Naravno, ima i onih koji teraju dok ne stane, gledo sam motor, nije bio za prodaju, koga čovek vozi bez štelovanja ventila 40.000 km. Sav rad što sam naveo, razgraničio sam šta sam platio a šta koliko košta, upravo da bi se našla neka lična računica. Sve džabe ni kod babe. Sve, sve ali ovo gore su ti bash provale. Ovo josh nisam video... Inace, motor je zaista u ok stanju i vredi novaca, da ne diskutujemo koliko, ali ipak treba biti realan. Ja na primer kada perem motor volim da pijem francusko vino koje je staro 150 godina, motor perem jednom nedeljno, znaci da mi mesecno raste vrednost motoru jedno soma evra. Nije losha racunica, a! Mirko, ti su uzeo kofer od mene po nabavnoj ceni iako se takav prodavao skoro 50 % više, tako da znaš da sam krajnje realan. Otiđi kod bilo kog servisera da ti opere lanac, al onako svojski, ne sprej i krpa. Servisiranje lanca u ozbiljnoj radionici košta 20 €, pusti to što ti to radiš sam i znaš i imaš vremena i možeš da imaš posle umazane ruke. I opet košta, litra kerozina, pa sprej da se odmasti, pa sprej za mazanje, i mora da se otpusti točak, pa da se podesi trap posle. Ako se domaćinski koristi, pet, šest puta traju sprejevi. A pranje motora, ima servis u blizini u kraju, pranje motorcikla je 450 kinti, bez voskiranja. Namensko sredstvo za pranje motorcikala, koje ne nagriza aluminijum, košta oko 600 kinti i ima ga za knap dva tanka pranja. Vosak za motorcikl, isto toliko, za jedno 4-5 mazanja. Imam drugare koji motorcikl peru u servisima za pranje, em plate, em časte radnike am popiju po piće ili dva. A što se tiče ića i pića, ode dosta toga uz pomoć prijatelja a to niko ne računa, a košta. Ponavljam, ja sam naveo troškove koji realno postoje al sa napomenom da se svako može pronaći u njima i tačno naveo šta sam ja platio jer nisam mogao sam sve da uradim, a mislim da dosta toga mogu. Naravno, delovi se moraju kupiti, mada i tu može da se prođe džabe, al ja nisam od te sorte. Može i motor džabe, tako da je iluzorno da idemo u tom pravcu. Nikoga ne teram da kupi, ima u ponudu trenutno nekoliko komada, i starijih i mlađih, sa usmenim dokazima, jeftinijih i skupljih tako da je širok izbor. Motor je u sigurnoj i grejanoj garaži, sačekaće proleće ko što sam i skuter prodao. Nema ljutnje.
  25. Spetacolo, je l ti znas kojim delom tela se vrsi "frikcija" o ovaj tankpad, sto navodis coveka na propast, ako kupi neki previse prijanjajuci, najebace.... ))))))))))) Jel Vi to mene malo Z. Pojašnjenje?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja