Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6822
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Pa i Hornet je CB....ali upola manji
  2. Gde ti OR-WO pade na pamet . Jel'to beše pisalo na audio kasetama DDR proizvodnje?
  3. Sve ćeš ti to lepo da uradiš... ...i na kraju nećeš moći da je registruješ. Ili će neko drugi imati problem... Zašto?
  4. Dobar izbor 660 (skoro pa bilo koji). Što mladji. Ovi drugi, mnogo stariji, više su za diplomski...nego za početno učenje oko održavanja. Mnogi su i sami prošli već dosta "obrazovnih ustanova", a jedan dobar broj, boga mi i ponavljali razred. Neki su čak odavno već za penziju...ali realnost je takva kakva je, pa ako baš ne mora, nemoj i ti da se rveš sa njima. Znaš kakvi su penzioneri..
  5. Sjajna fotka.
  6. Eto piše lepo dole gde si okružio ( i niže), po kom osnovu i u skladu sa kojim zakonima je napravljen račun. Za osnovicu se uzima cena najduže relacije za deonicu autoputa...a to je u tvom slučaju Bg-Nis...za motor 400 kinti. Isto to pravilo se primenjuje kada se izgubi kartica, kada prodje više od 24 sata od ulaza...i ne znam šta još...ima i to da se nadje. Za svaku kategoriju posebno. Kamata bi trebalo da je naplaćena od 9. sept. prošle godine do 5. Juna ove...po sistemu koji ćeš naći ako konsultuješ Čl 2. Zakona o zateznoj kamati Sl. Glasnik 119/2012
  7. Čit'o sam izjavu Gigijevu... ..i jedno mora da se prizna, a to je da su poslednje 3 godine prvo mesto u Mugellu, zajedno sa Dukatijem, uzela 3 različita vozača. U tehničkom smislu...to je moglo da se vidi i sada, uz povremeni Rinsov upad, samo se Dukati bori sa Marquezom...i to više njih samo sa njim. Ni jedna druga Honda...pa ni Yamaha, nije napred. Dukati polako postaje, možda i konačno, sprava koja nije samo za jednog vozača...tačnije jedan način vožnje, na koji ne mogu baš svi da se naviknu. Iskreno se nadam...pominje se Barselona, da će japanci da poslušaju Lorenza i da mu daju šta traži, da bi bio sigurniji i brži. Onda će napred da bude malo interesantnije...tačnije češće ovako interesantno.
  8. U to nekako sumnjam...
  9. Možda će i moći ako Karamela odluči da ne menja ništa (bar) 5 godina.
  10. Pre ocene PESPKTM...da ne bude da pričamo o bivšim stvarima i vremenima... VELIKO, VELIKO BRAVO za Petrućija...za suzu i drhtavi glas...i za jaja i pun gas! Hvala mu za nedelju oko ručka, na ivici fotelje...pa i na nogama....posle lepe pauze. Suzukiju takodje...u stvari prvenstveno Rinsu. Lepo je gledati kako vozi. Podseća na neka davno prošla vremena, na žalost mene i na nekoga koga više nema. Pomenuše danas 'rvacki komentatori nešto slično...da se kreće kao nekada vozaći na cvajama...a mene lično kao što rekoh, na blagopočivšeg Norifumija. Onako uspravan....samo repići fale da se vijore ispod kacige. KTM mlogo jede lajna. Srce 'oće, a dupe klokoće. Raspadoše se ljudi da odvezu to ljudski...a ono ne ide...i umesto da ćute i rade, prepotentnim izlivima egoizma, možda i povredjenog ponosa, samo unose nemir i remete već tanku radnu atmosferu.
  11. Mamola je legenda. Spaljivao gumu na svakom izlasku iz krivine, bio zabavljač publike. Večiti drugi.
  12. Evo još jednog slučaja gde je važno samo kit ušrafiti....a resto ko ga hebe, izdržaće. Da ne idem u sitna crevca....OSNOVNO pravilo kitovanja je da se isti ugradjuje na apsolutno ispravan agregat. Znači PRE bilo kakve ugradnje treba se uveriti u stanje bočnih ležajeva, klipnjače, semeringa...i drugih komponenti naravno, jer će kit sve to da optereti više nego standardna termo grupa. @Boban89 Ako misliš da ti vožnja potraje, malo zasuci rukave i odvoj neku kintu. Mogao bi da imaš problem zbog kojeg ćeš izazvati zaribavanje klipa i potencijalno ogromnu štetu...jer problem očigledno postoji i mogao bi da bude vezan za: 1.dihtovanje motora, jer pominješ zaletanje...i to zbog ili semeringa ili nekog dihtunga...na glavi recimo ili cilindru. Može da se desi da imaš prodor vode u motor...ne samo ulja. 2. zatvoren izduv, zasićen privušivač ili nekakvu drugu opstrukciju...ulubljen izduv oko čega se gomila cunder ( neizgoreli produkti sagorevanja)
  13. A ovi u Hondi k'o na sa'rani. Drugo mesto sa očiglednim poteškoćama....najviše sa japanac smejao.
  14. Poslednji San Donato je pokazao sve... Sisaljka se povukla umesto da očisti bubašvabu....on sigurno bi.
  15. Braaaavo dečko!
  16. Tačno...može da se registruje...ali može i da se nahebe. Zaustaviće te neki marsovac željan poena, pa će ti tražiti da pokažeš homologaciju. Po Evropi je to realnost već godinama, a pošto mi žarko želimo da smo u toj ekipi...sve će to ovamo. Naročito represivna strana svake priče. Na kraju, zašto da ne bude više reda i poštovanja drugih, bez ikakvog zakona i represije. Kako je svakome lako da se tome prikloni kada ode negde "tamo". Razumem da nema love i svega, ali dokle kod to bude jedini izgovor i kao posledica večita krpež i budž...tako će u stvari i biti...i prebacivanje odgovornosti na nekog drugog dok se na istom kola ne slome.
  17. Svi će ti golaći te kategorije biti knap. Otprilike enduro pruža malo više prostora da se udobno smestiš...ali je i vožnja drugačija.
  18. Mora se priznati da je Honda zaista odigrala izuzetno, taktički...ali to ipak znači da baš i nema snagu za beg. Da je MM borac na krv i nož to je poznato, pa je i bez obzira na očigledne teškoće borba zagarantovana. Koliko će drugi biti spremni na nju, ostaje da se vidi...i nekako navijam za to da će u nju biti uključeni oni koji su da sada izostajali. Ovo za sebičnost...ne bih da komentarišem.
  19. 04 bi mogao takodje da konkuriše za laskavu titulu....ovu prvu.
  20. ...a ona mala bubašvaba d..a k...c sa motorom koji se klati kao zaprežna kola.
  21. Toliko sam potresen...
  22. Mislim da možeš da računaš na popust zbog dužine rentiranja. Nemam direktna iskustva sa rentiranjem na Tasosu, ali grci su generalno trgovačka nacija, pa bi sigurno tako nešto mogao da ispregovaraš.
  23. On je srećom još sa nama...i ozbiljno zateže....-1 do 350km/h
  24. Običan ima u Bike. SporCki ima u Max. ...prefix isti (moto), čak i cena tu negde.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja