Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6822
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Da..da Toskana svakako. Sam passo Futa ( baš gde je tabla) je bez veze...ali put na kojem se nalazi SR65 je definitivno pravi moto ulaz u Bolonju. Ima lepa varijanta da se prodje pored piste u Mugellu i da se onda veže na SR65.
  2. pronto

    Strujni udar!

    To se tako radi! Na panj, pa se preseče....i sa pušenjem i sa dijetama i raznim drugim zajebancijama. Dža ili bu!
  3. Gran Sasso, Monti Sibillini...to je sve super... Vidim da vam je jedna od meta Rossijevo rodno mesto...što i nije nešto, ali ako je vama važno to je ok. Ako krećete krajem jula, to znači da ćete se naći na najpogrešnijem mogućem mestu početkom avgusta....još ako ubodete vikend! Od Tavullie pa ovo kako je nacrtano...preko Riminija do Bologne, sve je ravno k'o tepsija a gužva NEOPISIVA! Naročito izmedju najposećenijih letovališta na jadranskoj obali. Ovih 8 sati i nešto, mogu ozbiljno da se oduže pride po opasnoj vrućini. Tačne pravce bih možda i mogao da vam preporučim, ali to neka bude vaš izbor, samo ću vam preporučiti da možda izbegnete obalu i ostanete u Apeneninima. Biće sigurno prijatnije, više krivina i lepših pejzaža.
  4. D'ideš kod hodže da ti salijeva olovo.
  5. Previše... E, stvarno jadno izgleda ta svećica.
  6. Da...da ćukneš...ali ne da se sastavi skroz, nego da ima zazor-rastojanje...za debljinu nožića.
  7. Boja može da prodje....zazor je ogroman. Kucni je da ga smanjiš...ako nemaš spijune, da nožić od skalpela udje " na tvrdo"
  8. Zašto sipaš 100tku? Ako nije dizan stepen kompresije...to mu ne treba. Po ovakvoj vrućini još manje. Pogledaj da nema kakav trun izmedju elektroda na svećici. Ujedno vidi i kakve je boje taj prostor. Ako je jako svetlo...sivo, skoro belo....nije dobro.
  9. Jesul' gume ili ceo paket...Luthi je od samog starta ima očigledno drugačiju, širu putanju kroz krivine. Mož' biti da je spalio malo pneumakite....šta god da je, 5 krugova pred kraj je imao dobru opomenu iz koje se lepo izvukao i verujem da je jedva čekao da vidi šarenu zastavu. Markez, čestitka...taktika, koMcentracija, preciznos'. Navaru su malo pomogli padavičari, ali je izuzetno vozio. Da je još potrajalo bio bi i na višem stepeniku podijuma. Ništa posebno, prijatnih 45 minuta trkanja...sa jaaako malo seckanja
  10. Šalim se. Mi imamo Mobdro aplikaciju na "pametnom" televizoru...za gledanje tv-a na foru. Linkovi ka BT Sport i Sportklub su očigledno prebukirani, pride i internet ima limit u šumi...tako da za sada fercera na portugalskom SportTVu...kanal br.5.
  11. Jes'...da se uključiš i ti...pa da secka
  12. Čestitam gos'n Kotur... Konačno nadjoh sliku bez seckanja.
  13. Ispade mi Suzuki...
  14. pronto

    Vespa mokra?

    To verovatno i jeste indijsko (kinesko) . Original nema za 3 evra. Ide sve jedno na drugo... Izmedju "stakla" i tela ide i gumeni dihtung...praktično u kanal gde ulazi i ivica poklopca (tog na slici)
  15. Kao lokacija...vidim Nemačka. Da nije to "mofa"...oni ni ne smeju preko 25kmh?
  16. Mislim da timovi imaju pravo na jednu aerodinamičku modifikaciju u toku sezone u šta bi moglo i ovo lako da potpadne....tako da neće biti mnogo šansi za popravni.
  17. Ja bi vol'o da vidim da se Jorga namestio na sitzu kako mu odgovnara.
  18. Nije majstorski...ali kad je nužda može da upali... Pošto nije moguće upotrebiti milimetarsku gedoru (nasadni ključ), ako kojim slučajem imate colovne, približna mera (nešto manja) bi mogla da posluži. Malo se "ubedi" da naidje...i proba. Gore biti neće.
  19. Zagrej šraf industrijskim fenom (let lampa je malo rizična) i uzmi dobre rocangle, švede, klešta za vodovod...kako ih sve već ne zovu, što duže to bolje...i završavaš.
  20. Obavezno mehaničara da častiš.
  21. Može da bude, ne znači da jeste. Ventilator i ceo sistem žica se proba tako što se jednostavno kabl sa davača prisloni na masu...to verujem da ste uradili..ali, trebalo bi probati dodirivanjem na telo samog hladnjaka! Ako spojiš žicu na agregat, ono radi...ali ako spojiš na telo hladnjaka a ono neće, imaš problem sa masom na hladnjaku. On nije fiksno vezan za ram već ima gumene amortizere i masa do njega dolazi preko kabla, a to je mislim negde oko ventilatora. Ako ste probali na hladnjak ili jednostavno na telo davača...onda je on. Taj davač ide na gomilu Hondinih modela, čak i na neke skutere...možda polovan može da se negde nadje.
  22. Jesi li apsolutno siguran da je neispravan?
  23. pronto

    Vespa mokra?

    To što mora sauh...to nemoj da te brine. Sad, znam da to ljudima nije drago, naročito kada za sve radnje moraš nekome da se obratiš ( i platiš )... ..ja to ponavljam kao pokvarena ploča, Vespa je u suštini strašno jednostavna, ali ipak malo komplikovana za neke intetvencije zbog toga kako je složena. Preporučujem ti da preko zime skineš mašinu i rešiš sve probleme. Možda bude prilika i za farbanje, ako nameravaš da se družite duže...i onda si pobedio. Pališ i voziš...do kraja sveta i nazad. Nego kurbla. Kako rekoh, sistem je jednostavan...ali je do njega teško doći. Probaj da se izveštiš da nadješ mesto pre nego osetiš veliki otpor ( zbog kompresije)...i da gaziš kurblu tako da prethodno eliminišeš sav prazan hod...nadam se da razumeš. Kad je finalno pritisneš da osetiš da odmah pokrećeš radilicu. Razumi to kako hoćeš, ne samo Vespu, ljudi kurblaju besomučno i bez osećaja, a tako samo šteta može da se napravi i da se čovek povredi. Kad provališ radnju, neće ti biti problem ni da je upališ desnom nogom dok si na njoj
  24. Nemoj da se zezaš, da se spuštaš i skrećeš motorom na leru! Motorno kočenje, o kojem je svojevremeno bilo ozbiljnog pisanja, je stvar koju treba obilato koristiti. Bilo da ideš uzbrdo ili nizbrdo, gasom "izvlačiš" sebe i motor iz krivine. Ista pravila važe za oba smera. Istina je da izgleda lakše uzbrdo, jer će motor da uspori izrazitije prostim puštanjem gasa. Završiš sve radnje pre ulaska u krivinu...do temena....i gas! U odgovarajućem stepenu prenosa, naravno....ne na prazno da plašiš ptice.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja