Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2322
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. I to je glupost, a uveli su to zato sto je zakon los i nema nikoga pametnog da ispravi. Da moze da se polaze ispalo bi: polozis za A dobijes probnu, odmah polozis za B i dobijes pravu dozvolu za B posto si vec jednom imao probnu. da bi to izbegli najlakse je da kazu ne moze i ukradu ti dve godine. Umesto dok ti je sve sveze ispolazes sta ti treba
  2. Imamo opasne probleme sa kompleksima kao narod, svi smo brzi i sta cemo u desnoj traci, taman posla jos da nas neko vidi da vozimo desnom. Kada bi pored puta stavili znak da je desna brza traka a leva za spore svi bi vozili desnom odjednom
  3. Gledam cene… Kazu ljudi daces 11000 za kineza (cf 800mt) dacu, zato sto nemam za t-maxa, a dobicu svu dodatnu opremu, servis na 15k km, 5 godina garancije…
  4. Kukako na poostreni tahnicki, proslo je vec godinu dana od tada a ja i dalje vidjam kojekakve krseve na putu, cak ih je i vise.
  5. Ja stiskao gas, ali od kako su javili da kamere snimaju sve poceo da kocim, mada kazu da ne snimaju zuto nego tek crveno. Kad kocis je jedino zajebano da se ovaj iza ne zakuca u tebe pa obavezno iretrovizor gledam. Zajebano je i sto je sve manje tih semafora sa treptucim zelenim, sad samo ugasi i prebaci na zuto. posmatram ljude u saobracaju, dosta njih usporava ispred zelenog za svaki slucaj ako se prebaci na zuto da koce. ima i onih sto stoje prvi na crvenom pa kad se upali zeleno nisu sigurni nego gledaju ovoga pored sebe da li ce da krene, nezgodno je kad se takvi zadese kao prvi u obe trake za isti pravac pa niko da krene
  6. Dve trake u jednom pravcu su smisljene da bi se saobracaj brze kretao a ne da neko vozi u levoj uporedo sa autobusom/kamionom. druga stvar, neko mozda vozi dete, majku, oca… u bolnicu, neko kasni na posao, avion, autobus… neko je prosto budala pa vozi u naselju 150…. To nije nas problem, ako vec Ima mesta pusti coveka, bas smo postali samoziv i sebican narod. Mislim da bi bila odlicna stvar da prilikom svakog produzenja dozvole (na 10 god) bude obavezno polaganje testova, da se svi malo podsete pravila saobracaja.
  7. Jos jedna zanimljivost, neko je ovde pisao da u naseljenom mestu gde ima dve saobracajne trake moze da vozi levom i da “tupi” 20km/h, ne moze, tj moze ukoliko ne ometa druge ucesnile u saobracaju, ti vozis levom 20 a ja iza tebe 50 po ogranicenju, ometas me @Bojan82 trajala nedelju dana, otisao u petak da se raspitam kako sta, kazu imas AM i B ne treba ti teroretska obuka mozes sledeci petak na polaganje, ja tih 7 dana po sat vremena listao ona pitanja i prodjoh
  8. Kad smo vec kod propisa, polozih testove za A pre mesec dana, bez greske, dok sam se podsecao pravila naucio svasta novo (vozim auto vec 22 godine) Sto se kruznog toka tice, na njega se gleda kao i na raskrsnicu, nema iskljucenja iz unutrasnje trake, to je kao kada bi ste iz leve trake skrenuli desno. Sto se tice ukljucenja u kruzni tok, ako ispred kruznog toka nema obrnuto trougao imate prednost u odnosu na one u kruznom toku, (dolazite im sa desne strane i isto je kao na raskrsnici)
  9. Ovo izgleda potpuno isto kao lexin b4fm
  10. Ako je za zenskog pocetnika, prodaje moja devojka chevrolet sparka 2007 godiste
  11. Ne znam koliko je tacno ali obratite paznju
  12. Tricikli koji zadovoljavaju standarde za B kategoriju mogu da se voze ako imate 21 ili vise godina i naravno B kategoriju. Skoro polagao testove za A pa bilo jedno pitanje bas vezano za ovo
  13. Pozdrav i dobro nam dosao
  14. Flip-over i flipup kacige ne idu nikako sa sharp testom. Zelis maksimalnu sigurnost kupi fullface kacigu. Ako ti se bas svidjaju kacige sa preklapanjem gledaj da je marka “krstena” tj da ima homologaciju, da ti je udobna tj pravljena po tvom obliku glave. Sto se printa tice, jeste najbolji fluo i treba izbegavati mat tamne boje, ali ako neko ne vidi tebe i motor, tesko da ce kacigu videti. Ako vec kaciga nije upadljiva koristi fluo prsluk ili opremu koja odbija svetlost ili ima fluo detalje.
  15. Meni se te dodatne opcije svidjaju, samo je pitanje koliko pouzdano rade i sta ako pocne da se kvari. Inace rekose mi u salonu da je garancija 5 godina i redovan servis na 15000km. Da nije to malo velika kilometraza za servis?
  16. Opet sam bio do CF-a da ga vidim, izgleda mnogo bolje nego na slikama
  17. Stize novi 800MT sa oznakom EXPLORE sa jos gomilom dodatne opreme, uglavnom vezane za bezbednost https://frasermotorcycles.com.au/products/cfmoto-800mt-explore?variant=43790391640317
  18. Ima li kakvih novosti o izmeni zakona? konkretno upisivanje A u dozvolu bez probne ako imas B i AM. Rekose mi u auto skoli da su poceli da upisuju.
  19. Moj tricity, posto ga ima, zovem “autobus”
  20. Mislim da imas problem sa auto skolom. 10.3. Sam otisao do auto skole da se raspitam kako i sta za A kat., kazu ne treba ti teorijska obuka, 17.3. Je teorijski ispit (testovi) ako mozes da naucis dotle prijavi pa izadji. Ja prijavio i polozio. Sledeci testovi su pocetkom aprila i na svakih 15ak dana.
  21. Oprao motor na puskama, lepo obrisao sve krpom, rekoh neka se jos malo prosusi dok popusim jednu… Počela kiša….
  22. Polaganje danas komplikovanije i teze a ludaka sve vise, nigde logike. Jedina logika mi je da je tako zbog guzve, ranije je bilo manje vozila
  23. Zaostrili su sada, prvo ide teorijska obuka (ides u auto skolu i sedis u klupi kao u skoli) kad to zavrsis polaganje testova pa onda lekarski pa prakticna obuka pa polaganje voznje. Meni je olaksano zato sto imam B i AM (psp po starom) pa ne moram na teorijsku obuku i nesto oko prve pomoci, samo sam uplatio testove i izasao. tih 20 casova voznje je isto umanjeno zbog B i AM, inace je valjda 40
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja