Jump to content

Moto Zajednica

boza_kg

Članovi
  • Broj tema i poruka

    5201
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: boza_kg

  1. Znam šta je podsetnik valjda, i na mom skuteru se pali. Ali na pravom intervalu, i mogu da ga resetujem kad god želim.
  2. Kako bre potsetnik? To kao kad bi ti zvonio sat u 2 sata noću, da te podseti da ustaješ u 7 A ne zaboravi da smo mi ekonomski tigar sa Balkana!
  3. E svašta. Prvo, kretenenski je ako se pali svakih 1000 km, a interval je na 3000, a još kretenskije je što ne možeš da ga resetuješ kad ti hoćeš 🫩
  4. Ebiga, i Iphone je jeftin u proizvodnji. To je nama naša digitalizacija dala.
  5. @DraganBg probaj da nađeš na Temu, ovako nešto: https://share.temu.com/EcA6RPqGPLB Ili Aliexpress, traži "Side Bulb Trim Seal", iskopaćeš nešto https://www.aliexpress.com/w/wholesale-Side-Bulb-Trim-Seal.html @Andrej_Hotstepper vreme cajgera mislim da je nepovratno prošlo, na skuterima bar. Niko to više neće kod novih vozila, deluje zastarelo mnogo
  6. Opet da kažem, fabričke falinke se obično ispolje odmah, ili na samom početku ili u prvim mesecima eksploatacije. Ako dođe do kvara, ništa te ne sprečava da potražiš alternative - delovi od preko i majstor od poverenja, ako ti tako više odgovara i manje bole živci, al nekako, dve godine mi je sasvim OK okrugla cifra da se servisi rade u ovlašćenom. Duže od toga ne mora, a kraće je ipak rizik.
  7. Ja da opet podsetim na moj slučaj. Gecrktnulo mi je nešto od elektronike, nije radila WiFi brava, al nije se znalo šta konkretno, dal je ECU, dal je neki senzor... Prvi taki slučaj globalno, na novom modelu, kako su mi rekli. Bio je kod 3 majstora i servisa, i nisu mogli da ga reše, niko nema delove za probu i uzaludne pokušaje. Fabrika je zato odobrila popravku, poslala svu elektroniku sa Tajvana, i tek zamenom svega je rešeno. Da sam trebao to da kupim i sam finansiram, bilo bi skuplje od celog novog skutera. Dakle, garancija ipak treba. A koliko dugo, stvar je lične odluke i procene.
  8. @dr.srba Mislim da si sam dobro zaključio. Garancija ti treba, pogotovo kad se desi neki kvar sa elekronikom koga nezavisni majstori ne mogu da reše, ili ne bar za neke normalne novce. A statistika je uglavnom takva - ako vozilo potraje dve godine bez bitnih kvarova i velikih falinki, potrajaće i još dosta duže. Ja sam sebi skratio garanciju nakon 2 godine, a imao sam 3. I kuc-kuc, sve OK.
  9. Ja preko nedelje uglavnom idem sve neke kratke vožnje, kuća - poso - prodavnica, ali zato vikendom se potrudim da ga bar nekom dužom vožnjom napunim. Nikad nisam metao na punjač, radilo je tako godinama, na svim skuterima koje sam imao, fala bogu. Biće da se obrušio kvalitet akumulatora u poslednje vreme, i plus ima parazita na novim modelima, kinezima pogotovo.
  10. Ima sa akumulatorom. Verovatno da je baterija bila loša, a ako ECU nije išao u standby iz nekog razloga, možda i zbog pokušavanja kačenja senzora, dokosurilo ga je. Naravno, to je samo pretpostavka. Al opet podsećanje, za svaki slučaj, wifi ključ ne ostavljajte u dometu vozila, kad je skuter parkiran, to arči i aku i bateriju ključa.
  11. Pišu neki po netu da taj senzor guma radi i kada je motorin iskjučen, u pozadini. Da li je to istina, ne znam, ali je zvuči moguće da pokušava da se nakači na računar, ali ako ima grešku, u connecting je fazi non stop, i tako istroši aku u mirovanju. Za svaki slučaj, kada ti srede akumulator, namesti i taj senzor da bude kako treba.
  12. Ima po Evropi gradova sa ogromnim brojem dvotočkaša, po Italiji, Španijii... pa malo po malo, zagađenje bude veliko. A inače da, Evropska komisija je grupa birokrata koji smišljaju kako da pravnim putevima zgrću pare. Briga njih za stanovništvo, ne bi smislili debilizam kao što je EES na granicama, da je drugačije.
  13. Ne znam šta bih rekao. Kad krene toplije vreme, moje muke počinju. Stanujem pored Velikog parka u Kg, gde je jedna od malobrojnih ravnih ulica, nekih 800m pravca, bez mnogo saobraćaja. I po celu noć krenu likovi da turiraju, pucaju iz auspuha i drndaju, vozikaju se gore dole, točkare, neki q. A zvuk se prenosi na visinu, kao da su mi u spavaćoj sobi. Moram da pozatvaram prozore da bi mogao da uhvatim malo sna, da budem sutra iole spreman za posao... A panduracija, ništa . Niko to ne sankcioniše falabogu. Verovatno čekaju dok neko tu ne izgine, pa će da reaguju.
  14. Samo još da dopunim, Euro5, a pogotovo najnovijim Euro5+ normama, propisana je i buka koju sme auspuh da proizvodi na motoru. Tipa, na gradskim brzinama do 50 km/h mora ispod toliko i toliko dB (googlajte za tačne vrednosti), do 100 km/h toliko i tako dalje. Buka se smatra zagađenjem životne sredine takođe, pored izduvnih gasova (sa čim se ja sasvim slažem inače). I onda poneki ljudi pomisle da će jednostavnom zamenom auspuha za glasniji nešto "popraviti", a često dobiju suprotno. Zamenski auspuh može, sa homolagacijom za taj model motora. Za Fort i slične kineze, nisam siguran da će to neko konkretno proizvodi. Može da se proba ovo li ono, ali rezultati su vrlo upitni.
  15. Givi i kompatibilni, vrv i Kappa samo.
  16. Ima na Motardinn, poštarina 8€: Givi SR7604 Zontes 368 G Mounting Plate Adapter Silver| Motardinn WWW.TRADEINN.COM Get Givi SR7604 Zontes 368 G in Silver for 35.99 €. Ideal for motorcycle with fast delivery. Buy Accessories and parts at Motardinn!
  17. Prodavac plaća lep procenat kartičarima za takav način prodaje. Očigledno da im se to ne isplati.
  18. Drugi servis ide isto nešto ranije, što ima smisla, a ostali redovno na 4.000. I to je OK.
  19. @mick za skutere obično ide manja količina ulja nego u motocikle, a zbog prirode samog vozila, mnogo kratkih vožnji po gradu, veliki broj grejanja i hlađenja, stani kreni... sasvim je u redu da se ulje menja na 4.000- 5.000 km. A za modele bez filtera ulja i još češće. Jeste da su našim dilerima i servisima to slatke parice, ali u ovom slučaju je to OK.
  20. Mjock, svašta ljudi pišu, menjaj na 4.000, po specifikaciji.
  21. A u sledećoj turi, stižu još moderniji i poboljšani modeli, sa električnom kontrolom gasa (Electronic Throttle Control ETC). Još senzora i vrhunske elektronike. Jupiii!
  22. Probio mu regler, a displej prikazuje manje
  23. Promeni bateriju u ključu za početak. Wifi bi morao da hvata i na 1,5-2m udaljenosti. Ako ga približiš čitaču, onda radi NFC, a to je druga tehnologija, i to je napravljeno za slučaj da ti je baterija u ključu prazna. Dakle, proveri da li ti radi Wifi kako treba i reklamiraj ako to nije slučaj. Bolje da ti sada srede sve, dok je skuter nov i pod garancijom.
  24. Stiže vest da je X-Tera (XCiting) X-350 stigao u Grčku (i Makedoniju), ali još nigde nema cene majku mu. Kymco X-Terra 350: Το είδαμε από κοντά - SCOOTERNET SCOOTERNET.GR Έφτασε στην Ελλάδα το Kymco XTerra 350
  25. Pa tako je. Kao što su nekada stavljali displej za temperaturu rashladne tečnosti, pa se ljudi tripovali dal je 80 ili 90 stepeni mnogo ili malo. Čisto zaluđivanje poštenog sveta, i potpuno bezveze, ukoliko nisi Markez i drugari na trkama. Normalni pokazivač ima 3 stepena - hladan, jedna crta kad se upali, stoji na sredini kad je sve OK, i ode u crveno ako nešto ne valja. I to je sve što je potrebno.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja