-
Broj tema i poruka
5197 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: boza_kg
-
Tako je, neće da mu škodi, ali neće ni da mu pomogne Samo plaćaš ulje više nego što je potrebno. U "ovlaščenim" servisima je tek šarena pijaca, sipa svaki ono šta ima...
-
JASO MB ulja su namenjena za skutere sa suvim kvačilom, jer imaju modifikatore protiv trenja. A nema 10w40 MB ulja full sintetičkih, a vrv ni 10w50. A nisu za ovo sokoćalo ni neophodna, jer se menjaju na max 2.000 km. Ne stignu ni da se razbiju za tu kilometražu, više se fizički zaprljaju od čestog paljenja i gašenja, slabog kineskog kvaiteta materijala i nedostatka uljnog filtera. Isto bi se kontaminirala i full sintetička ulja. 10w40 ii 10w50 full sintetika je JASO MA/MA2 tipa, namenjena za motore sa mokrim kvačilom, sa aditivima protiv klizanja. Više generišu trenja, više zagrevaju agregat, više troše goriva u odnosu na MB. Na kraju krajeva, tvoja stvar, pa kako već hoćeš. Neće biti neke bitne ni štete ni velike razlike ni u kom slučaju, bitno je da ulja ima.
-
Koleza, temperatura ulja u vožnji, a pogotovo gradskoj, ide preko 100 stepeni, tako da oznaka viskoznosti označava koliko je ulje tečno i "podmazivo" na hladnom startu, a ne u vožnji. U našoj klimi, odavno je zaključeno da je 10w40 neka nama odgovarajuća varijanta. Ima i vrelih dana, ali to je ipak samo povremeno i ponekad. Preporuka s moje strane, biraj kvalitetna MB skuter ulja, za manje trenja i manju potrošnju goriva, menjaj na vreme, prati potrošnju, i to mu je to. Na pr: IPONE polusintetičko ulje za skutere 4T R4000 Scoot 10W40 1L | Moto Bike Shop MOTOBIKESHOP.RS R4000 SCOOT – Polusintetičko ulje za četvorotaktne skutere R4000 SCOOT je polusintetičko motorno ulje za četvorotaktne skutere, izrađeno od visokokva..
-
Tako je. Ja sam recimo imao slučaj, gde sam zbog kvara na bravici utovarivao (ulevo) zaključan motorin u prilično visok kombi, preko strme rampe. Uopšte nije bilo jednostavno, nas dvojica smo se preznojili u tri ladne vode dok smo to izveli, samo sam gledao kako će da se strmekne i sopuči. A običan je skuter u pitanju, ima oko 190 Kg. Sad zamisli neko skupoceno sokoćalo na tom mestu.
-
Pa jesu nešto skuplji, time kvalitetniji i načelno je manje problema. Ali podrška je i dalje slaba, nema delova, lošiji servisi... Sve zavisi kako ti se zalomi.
-
Pa jeste. Kod kineščića je to problem. Kad počne vto da se kvari, non stop mu tu nešto fali, a dobri majstori neće da se time bakću. Što bi, kad imaju preča posla za veću zaradu. A "ovlašćeni servisi" su mahom samo menjači ulja.
-
U Grčkoj je 3.995€ To je baš povoljno! NEW JOYRIDE 16'' 300 TCS TOP BOX - Sym SYM.GR
-
Meni su mana mali točkovi Mislim na ovaj Z.
-
Stigao je model 400 u Grčku. Cenom i opremom, konkuriše kinezima. @slobasuper9 el će da bude ovaj model kod nas? SYM Cruisym 400 '26: Άνεση, εξοπλισμός, πολυτέλεια - SCOOTERNET SCOOTERNET.GR Έρχεται το μεσαίο Maxi GT της SYM Το νέο SYM CRUiSYM 400 του 2026, έρχεται σύντομα, εντός Ιουνίου...
-
Ako pogledaš šta piše u uslovima garancije, u odeljku ŠTA NIJE POKRIVENO GARANCIJOM? najverovatnije da nije pokriveno. Ali najbolje je svakako da pitaš u servisu, možda prijatno iznenade. https://www.qj-motor.rs/garancija-i-servisi/
-
Nemam Instagram nalog da pogledam, ali nema ni veze. Primera ima i ovakvih i onakvih verovatno. Pričam generalno, poslednjih godina često je bitnije da se ispune formalne eko norme, nego da se održi kvalitet, i to se vidi u praksi.
-
Drugačije je to kod motora, pretpostavljam. Skuteri generalno imaju udobna i prostrana sedišta, pa je nešto drugačije. Ovo je bio moj prvi pokušaj postavljanja te mrežice, debela je bila, al dosta muke je bilo potrebno da se lepo zategne i da čučne, što sam posle nekako i uspeo, dok se onaj kondor nije na nju obrušio Al posle sam naručio novu presvlaku od Grka sa https://motok-seats.com/store/global/ i sasvim je to druga priča. Niti kliza, niti se usijava, lepo izgleda, lako se pere i suši, ma kaki mrežica...
-
Ja ću opet da podsetim - novi motori moraju ispunjavati nove ekološke norme. A to znači da su napravljeni od recikliranih materijala, u nekom procentu, i da mogu da se recikliraju. Nakon očekivanog životno veka, moraju imati i dovoljno kratak vek poluraspada u prirodi. I onda dođemo do toga da materijali nisu više trajni kao što su nekad bili, nisu isti po kvalitetu, iako mogu biti, a često i jesu skuplji u proizvodnji. Honda recimo stavlja Durabio, bio plastiku, napravljenu od obnovljivog izosorbida dobijenog iz kukuruza. Takav materijal je skuplji od konvencionalne plastike, ali je zato ekološki.
-
Ja sam stavio tu mrežicu sa Temu-a, kad mi se pocepao šav na sedištu, iz estetskih razloga. Udobnost, grejanje, hlađenje, ništa to nema veze, što se mene tiče. I parkirao sam sokoćalo ispod drveta u hlad, te se pos*ala neka ptičurina debelo. I to realno više ne možeš da očistiš, osim u veš mašini na 95, možda. Sve se nabije u one rupice. Samo sam je frknuo u kontejner, a zatim kupio novu presvlaku za sedište
-
Na žalost, izgleda da ima dosta problema. XTown nije tako moderan, al ima da radi!
-
Autopromet, ili neki drugi, mislim da je svejedno kad se problem desi. Kod kineza je problem nabavka delova, i to ti je.
-
Pogledaj na https://www.tradeinn.com Imaju svašta, šalju u Srbiju, a poštarina nije velika.
-
Ne vozim T-Max pa ti ne mogu dati utiske iz prve ruke, ali i na ovom i na prošlom mom Kymcu ubedljivo mi je bio najbolji fabrički OEM. Iako je to Mitsuboshi sa Kymco oznakom i etiketom, kvalitetniji je i bolje se ponašao od zamenskog Mitsuboshi. Tj. bar sam ja to tako doživeo. A probao sam i koristio i Malossi, Bando i Athena zamenske. Svi su se razlikovali za po malo, i u dimenzijama i u materijalu, iako su kao za isti model skutera. Naravno, neko drugi će moguće imati drugačije iskustvo.
-
Mislim da je mnogo pametnije da se uloži malo truda u savladavanje veštine kočenja, nego da stavlja to go*ance, koje može da se raspadne svakog momenta. Ni pravi ABS nije neophodan, što bi pa blokirao točak koi moi uopšte?
-
Juče, stanem ljubazno pešaku ispred pešačkog, tj. ženi. A ona se kreće brzinom 2mm na sat. Na sred pešačkog stade, i poče da buta po torbi. Traje to i traje, kolone vozila se već prave sa obe strane. I izvadi maramicu, polako laganini, i uze da duva nos. Na sred pešačkog prelaza, ne pre, ne posle! Ljudi trube, a ona ne reaguje uopšte... Obiđoh je skuterom. Jbt, šta je s ovim narodom?!
-
To malo liči na predizborno obećanje. Voleo bih da bude tako, ali strepnja mi je veća od nade. Ovo društvo je teško bolesno, još od 90-ih, a verovatno i od pre. Lečenje da sad počne, i da sve krene kako valja, trebaće generacije da se stvari promene na bolje
-
To je vrh. Izvršiš samoubistvo (i\ili ubistvo) za samo 489 din! https://share.temu.com/fevaLbCUh6B
-
Ne znam, tako kažu, možda je samo opravdanje. Kako god, bio sam na nekoj svadbi, puno sveta, puno mladih, al mislim da sam bio jedan od malobrojnih koji je pio pivo i išao do WC-a da moča. Ostali su tamo išli po crtu ili već neke pilule, ne razumem se u to baš. Neki kao "navijači", nisu znali gde se nalaze, neartikulisno skroz, uneli zapaljenu baklju u hotelsku salu... Zgadilo mi se. A takvi su nam i po drumovima.
-
Crnogorci su pre neki mesec imali ozbiljniju akciju testiranja na narkotike i psihoaktivne supstance, to se retko radi jer je skupo, a statistika je poražavajuća. Ispade da je skoro svaki drugi na putu drogiran na neki način. Ja nešto verujem da je i kod nas tako, jer ovo ludilo se ne može drugačije objasniti.
-
Bude to malo komplikovanije, bojim se. Pored gradacije i viskoziteta, da li je full ili polusintentika, postoje i 2 standarda - JASO i API, da ne duljim sad. Dešava se da kod nekog proizvođača polusintetika nosi noviji API standard i (teoretski) bolju zaštitu od habanja i čistoću, nego full sintetika, jer tu liniju još nisu sertifikovali. Ako servis prati i te oznake i standarde, nekad sasvim ima smisla da ide polusintetika, pogotovo za zamene na 5.000 km. Ali otpilike, da li je full ili polusintetika, nije to previše ni bitno. Više je to psihološki efekat. Lično, uvek bih pre birao jeftinije ulje i češće zamene, nego neko fensi skuplje i duže intervale.
