Jump to content

Moto Zajednica

boza_kg

Članovi
  • Broj tema i poruka

    5197
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: boza_kg

  1. Pa pogledaj i bike parts sajtove i za ostale brendove, nije to mnogo jeftinije ni za Kymco XCiting recimo. OEM delovi su mahom skupi, ali i ne mora original. Ima Brembo, EBC, te ovaj te onaj zamenski, ništa im ne fali, a dosta to bude povoljnije.
  2. I da se šališ, nije daleko od istine
  3. Pa crveni Loctite je za čvrstu vezu, mora da se ugreje na visoku temperaturu pre odvrtanja. Može da ošteti navoj i da pukne šraf, ako se sili. E sad, ne znam kako je to u praksi, ako je stavio samo malko, da li ima loših posledica.
  4. Niti moraju original potrošni delovi, zamenskih ima u kvalitetu, ništa skupljih nego za druge slične skutere, niti mora ovlašćeni servis. Ko već kako može i želi. Plastike, farovi, elektronika.... e to je tek užasno papreno ako slomiš. Al 'teo si BMW, eto ti
  5. Pa imaš online cenovnik OEM delova, ne verujem da su u našim servisima nešto drastično skuplji. https://www.bike-parts-bmw.com/bmw-motorcycle/C 400/2021/C400/K09-0C31/Brakes/34/6122061220 AI navija za BMW očigledno, i nalazi mu fensi opravdanja Za BMW je sve uglavnom skuplje, i delovi i ruke, zbog etikete. Nekad opravdano, a često i ne baš.
  6. Moj majstor stavlja po kap plavog lepka za šrafove koč. klješta. Mislim da to i piše u servisnom uputstvu.
  7. Na mom skuteru, kad daš kontakt pali se samo pozicija, a far tek nakon kresanja, posle par sekundi. Očekivao bih da je tako na svim novijim modelima.
  8. @dexex slao je već kolega pre par ekrana šta sve ide za veliki servis na 20.000 - tečnosti, filteri, kaiš, rolnice, menja se ulje u vilama itd. Sad ide i zamena diskova i koč. pločica, po tabeli. BMW ima skupe OEM potrošne delove, ali ništa nije to preterano u odnosu na druge premium marke, tipa Honda i Yamaha. Diskovi tipa 130-140€, pločice 50-ak€.... Visoka je cena radnog sata ovlašćenog servisa. Neke servisne radnje zahtevaju vreme, opet po tabeli, a po taksimetru to onda ispadne ixaxa. Drugi problem je što se delovi menjaju striktno po kilometraži, bez obzira na realno stanje. Ako je kolega prešao 60.000 mahom po otvorenom putu, sasvim je očekivano da su mu ti diskovi još uvek živi i zdravi, skroz u boljem stanju od onog ko vozi samo po gradu. Al po fabrici, menja se svakako na toj km... Što bi neko baš išao u ovlašćeni servis za takve radove, to je pitanje za onog ko to tako radi Nisu to nikakvi specifični radovi u pitanju, a skuter sa tom kilometražom, teško je prodati sutra za novce koji bi mogli da iole opravdaju tolika "ulaganja" ionako.
  9. Moj prošli Kymco, iz 2011. Je imao 3 pozicije prekidača - led dnevno, halogeno kratko/dugo, i mrak . Moram priznati da mi se dešavalo da ponekad zaboravim da upalim svetlo. Ovako je sad bolje.
  10. To je valjda po EU zakonima koje preuzimamo. Kratko svetlo mora biti stalno upaljeno. Tj kratko ili dugo.
  11. Ne znam odgovor iz ličnog iskustva, ali po logici stvari, prodato je preko 100.000 komada Sh 300 u Italiji samo, a plus je to Honda koja ima dugoročnu podršku. Neće biti problem za delove, a sve i da ih nema kod nas, biće dobavljivo online.
  12. Nisam možda kompetentan da ti dam savet, ali iz ličnog ugla, meni se ovo ne sviđa, i ja bih ovu gumu zamenio pred dalek put. Sve da izdrži i istera sve kako treba (al ko može znati), ne treba ti još i ta briga u glavi.
  13. Sa Temu su sve dadžbine već uračunate u cenu. To što vidiš u App, to ti je. Sa Aliexpressa i ostalih, računaju se PDV + carina ako je preko 50€ (procenjenih) + nešto još sitno za otvaranje paketa.
  14. Ma naravno. Potrošnju malo ispratiš, čisto da overiš da li je sa zdravljem motorina sve OK... i teraš
  15. Mislim da je to težina "spremnog za put", a ne suvog, pogrešno navode po negde. Ali i mora touring model da ima masu, da bude stabilan na otvorenom putu, da ga ne bacakaju udari vetra i neravnine... Za put će biti odličan, za parkiranje i provlačenje po gradu zato nezgodniji. Nema idealnog, grebiga. Uvek je neki kompromis u pitanju, pa šta kome odgovara. Maxsym 400 je imao do skoro 2 diska napred, kočio među najboljim u klasi, al negde mora i da se uštedi ako hoćeš dobru cenu.
  16. Meni su svojevremeno doterali motorin iz Novog Sada na kućnu adresu u Kg, za dž. Kaki su vam to prodavci? cccc
  17. SYM Cruisym 400, TTLBT 508: Δοκιμή στη Σαρδηνία - SCOOTERNET SCOOTERNET.GR Ενισχύεται η κατηγορία των Maxi GT σκούτερ με δυο αξιόμαχους μνηστήρες Μια όμορφη αποστολή...
  18. SYM udario žestoko po kineskoj konkurenciji.
  19. Evo ga https://www.polovniautomobili.com/motori/29479954/sym-cruysim-400-novo
  20. Poslao sam ti priv. poruku.
  21. He, mislim da je prilično malo verovatno da je zbog toga. Možemo samo nagađati, ali najčešće se sve vrti oko para. Bila su dva QJ uvoznika, često su jedni drugima konkurisali i podmetali se pod cenu... Možda su jednostavno u AP rešili da resurse prebace na nešto što im je više isplativo, Kawa recimo, a ovo da preizme drugi...
  22. @MaxiS ja sam kupio presvlaku za sedište za svoje sokoćalo od ovih Grka. Nisam prerađivao sedište, ali sama presvlaka mi je mnogo bolja, jer je kvalitetniji materijal, ne kliza, drži dupe na mestu, naravno ne propušta vodu, lako se pere, pa je utisak u vožnji dosta komforniji. Imaju i custom sedišta i prave gotove presvlake za OEM sedišta. U Atini su, nije skupo, možda možeš da dogovoriš isporuku dok si na letovanju, brzo odgovaraju na mail i predusretljivi su. Versys 650 ('06-'21) MOTOK-SEATS.COM Versys 650 ('06-'21)
  23. Slabo ima informacija, a ni ne uvozi se u Srbiju, ali me je ipak nešto obradovala vest da "veliki" Agility model nije ugašen, već da je izašao proletos osvežen, u najnovijem Euro5+ izdanju. KS64C je tačna šifra modela. Agility-S 350, prodaje se u Italiji najviše. Boje za ovu godinu su mat siva i crna. EPC Motosport Snc (@epc_motosport) • Instagram reel WWW.INSTAGRAM.COM 9 likes, 0 comments - epc_motosport on March 25, 2026: "KYMCO AGILITY 350 R16 - My2026 euro5+ NEW COLOR Black Matt in Pronta consegna 0172716588 - share, like &...
  24. Ne treba uopštavati. Zadržaće se onaj ko ima dobru podršku i kvalitet. Kao kod svih brendova, bez obzira dal je kinez ili liliputanac. QJ liči da nije jedan od tih.
  25. Qj Fort skuter isto recimo. Izašao na loš glas, ne uvozi se više. Kome prodati, za koliko? Zaebano.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja