Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7945
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. po mom misljenju sto se tice odrzavanja VX je jeftiniji jer ima 2 cilindra 2 karburatora, a XJ ima 4 , ali XJ to nadoknadjuje sa jeftinijom registracijom. jos jedan plus za VX ide zato sto ima kardan koji je mnooogo laksi za odrzavanje, sipas ulje i miran si, tj nema stalno ciscenja i podmazivanja i zajebancije kao sa lancem. Sto se tice udobnosti, oba motora su vrlo slicna, polozaj sedenja i nogu, a kvaliteta, pa to su japanci tu nema problema naravno pod uslovom da kupis neki ocuvan primerak. Nebi da spamujem ali, posto vidim da volis Naked masine mozda bi u trku trebao da ubacis i Hondu CB 500, ima samo par konja manje od VX i XJ, ali ne zaostaje ni u cemu ostalom za njima, moze sve sto i oni, jeftina za odrzavanje, jeftinija registracija nego XJ
  2. imas u LOUIS katalogu 2 modela za 20 i 35eur
  3. dobro nam dosao daj sliku masine
  4. pa uvoze ljudi svasta nezvanicno, jer (nekim cudom) nase firme ponekad u ponudi nemaju neke extra modele koji bi se super prodavali. Kad su u pitanju te masinice sa 4 klipa ja bi te 250-tke izbegavao, stvarno ih jako malo ima kod nas, rariteti, ali zato sa 400-tkama je druga prica, mnogo su cesce, ja sam imao Suzuki RF 400R, o motoru mogu rec sve najbolje, odlicno me sluzio 2 godine
  5. a ima i 125-ica sa 5 klipova pa ti vidi
  6. nije sad da ce mu falit nesto (Japanac je to kvalitet ), al srce bi mi preskocilo kad bi zateko svoj motor ovako prekriven snegom
  7. ovo je nedopustivo svetogrdje
  8. meni je sa suvozacicom, tank torbom, i nazad torba od 50 lit nakrkana do maximuma, trosio mi oko 6,5 na 100km mesovite voznje
  9. znam tu, ta sto je bila u oglasima je 400ccm, fantasticna masina, ista kao na CB400F i CB-1 sa gear drive cams (zupcanici u raazvodu) isto kao starije nepoderive VFR masine , sto se mene tice original oklopi su bili 10x lepsi
  10. mislim da to ima u LOUIS katalogu
  11. zato sto je motor druga najbolja stvar na svetu posle sexa
  12. skoooro ko Honda Alekre ti je hard core picajzla, mora sve na motoru da bude tip top do daske
  13. sad sam bas malo uporedjivao cene na sajtovima posto bi sto vise stvari da uzmem u jednoj turi, i da ne uzimam zasebno iz vise firmi pa da vise puta placam postarinu, i najpovoljnije mi je za sada ispala "Gevara motooprema" ,evo cene za CB: Filter ulja: HF 303 - 5,22e Filter vazduha: HFA 1501 - 13,66e Svecice: NGK CR9EH-9 - 9,21e Semering viljuske: Centauro 111A034FK 37x50x11 - 9,70e total 37,79e A ulje za masinu i viljuske cu uzeti iz Louis-a MOTORENOEL PROCYCLE 4-T. TEILS., SAE 10W-40, 4 L - 26eur 4 litre PROCYCLE GABELOEL TEILS., SAE 10W-20, 1 L - 10eur 1 litra
  14. ja masinu cistim sa sredstvom "Akra K2" to ima na NIS pumpama, namenjeno je za pranje agregata, dobro odmascuje, skida zapeklu prljavstinu-ulje, nije agresivan prema plastici farbi i gumi, i koristi se na hladno, uduvas, sacekas pola minuta, isperes sa mlazom vode i ko novo je
  15. malo ga "prcnes" da spusti cifru dole i zaokruzi na 1000eur i trguj, naravno pod uslovom da je masina stvarno u ok stanju, nije savrsen, ali za te pare ok
  16. upoznat sam sa tom masinom, imao je takvu jedan lik ovde kod nas, super masina, ekvivalent Suzukijevom Banditu 400 , jedna extra stvar kod CB-1 je sto nema razvodni lanac, nego zubcanike kao stariji VFR-ovi ,neunistivo A GDE si nabavio te Denso svecice?
  17. Znam za te njegove, ali videcu jos, najradije bi neki original. NGK svecice su sigurno super, pod uslovom da nadjes original u moru falsa A gde ima denso?
  18. Alekre, mene ova silueta jako podseca na ZRX 1200 ,pazario si a ni ne hvalis se, skroman covek
  19. a ja se opet vracam na tank torbu, dok ne skupim novaca da posetim Sebu da mi uradi nosac kofera onaj sto se kaci dole na sasiju, i da kupim neki glomazniji kofer bar 48 litara ili jos bolje naku maxiju 55-icu kad bi uvatio A u medjuvremenu moram prvo neke primarne stvari da uradim: vazdusni filter, ulje, uljni filter, svecice.. odu novci dok si reko keks
  20. hehe, necemo sad da preterujemo, lenj sam ja previse sa to a u ostalom sve ostalo je u ok stanju, nema potrebe, jedino bi ovo strcalo, mada i nisam hteo bas onako do jaja da ispoliram da se ogledam u njemu, ovako se lepse uklapa sa ostatkom detalja na motoru koji su u ofarbani u alu boji
  21. neki su se danas vozali, a ja sam najzad kompletirao moju CBjku, falio mi je i nabavio sam grabrail od kolege Andrej Hotsteper-a ,pa ga je trebalo malo doterati, resio sam da ga ne farbam nego da ga osmirglam (smirgla 120,220,800,2000) i ispoliram purol pastom, i ovako je to ispalo
  22. neznam da li je ovo fake, ali lik je sa nitrom poterao CB-jku debelo preko 220kmh mada, jebo ti to, nije CB pravljen za tolike brzine, ogibljenje i kocnice nisu dorasli zadatku, ali... sve moze da se nabudzi
  23. ako su dobre i daje ih za bagatelu onda uzimaj, mada bolje da uzmes nove i miran si duuuuzi period, imas nov komplet u Louis-u za 90eur http://www.louis.de/_50810ef46594a20f4eab4c23526aecb281/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10043800&typ_id=AJ
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja