Jump to content

Moto Zajednica

Deki Katana

Članovi
  • Broj tema i poruka

    633
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Deki Katana

  1. Mozda ste vec ranije bili pa zato nigde nisam primetio da pominjete mesta za obilazak, kao na primer na deonici, Zajecar-Negotin (Rajacke Pimnice), Negotin-Kladovo (Trajanov most), Kladovo-Golubac (Lepenski Vir), ... itd.
  2. Ne bas, jer nema pouzdanih informacija kolika je prava kilometraza datog primerka i onda jedino ostaje da gledas stanje.
  3. Nema bezbednog ili nebezbednog motora vezanog za broj cilindara i vrstu prenosa. Sama formulacija pitanja pravi zabunu pa cu probati da citam izmedju redova. Gore sam vec napomenuo da je 4 cilindra najkultivisaniji tip agregata u odnosu na 3, 2, 1. Manje vibracija i elasticniji motor pa su samim tim "udobniji" u voznji. Vecina putnih motocikala upravo koriste takve agregate sa vecom kubikazom ali ljudi obilaze svet i sa motorima sa jednim cilindrom i malom kubikazom. Svaka konfiguracija ima svojih vrlina i mana pa ostaje na kraju licno dopadanje kako koji motor odgovara svom vlasniku i primeni. Ovo je sve vezano za tip motora. Ako si pak mislio na pouzdanost, takodje se ranije pomenulo da ako je motocikl u dobrom stanju i odrzavan, onda je i verovatnoca kvara manja. Posto kupujes polovno vozilo, onda mnogo zavisi od njegove istorije. Sto jednostavnije sa sto manje elektronike doprinosi pouzdanosti a ako i dodje do kvara, lakse ga je popraviti bez specijalnih delova i alata. Ovde se podrazumeva da je u startu napravljen od kvalitetnih materijala. Svi gore navedeni modeli su dobri u startu po pitanju kvaliteta i izdrzljivosti, samo pitanje nijansi. Samo jos da ti se sve uklopi i da ti "legne" prava masina za tebe. Sretno u potrazi.
  4. Ako je o pouzdanosti rec, Katana je na vrhu lestvice u 750 klasi. A i samo odrzavanje je prosto i neposredno. Np. skidanje oklopa nije tako komplikovano kao kod Vfr-a. Nize je cene od drugih modela slicnih performansi. Registracija je do 750cc pa ostaje u klasi 500-750 za dazbine (Razumem da si odustao od ispod 500cc). Gore pominjes bezbednost, nisam bas siguran u kom smislu mislis bezbednost vezanu za broj cilindra i vrstu prenosa. Kardan je najelegantniji (nema cestog podmazivanja i prljanja oko istog), ali svi su dobri ako su u dobrom stanju i odrzavani. To generalno vazi za sve napomenute motore, stanje je najvaznije i normalno, licni ukus. Nista bez probanja, ali eto neke smernice (nadam se da ce pomoci).
  5. Da li postoji putopis sa tog putovanja?
  6. @MilanM88 ako je i dalje aktuelna ova tema, Stara Planina, Nis, Pirot, Vlasinsko jezero, itd imaju puno toga da ponude. Opisivao sam ranije pod "kratke voznje" ove relacije ali hajde da nesto ponovim u duhu ove teme. Put Paracin-Zajecar je sjajan a ima sta i da se obidje, delom opisano u "Rumunija u Septembru 2019". Ovo su vise smernice, da ne bude sve izlozeno, kako bi se nesto i otkrilo na putovanjima (car nepoznatog). Pozdrav
  7. VFR i Katana imaju nisko sediste tako da sa obe noge punim stopalom stojim (170cm visok), jedino hvat ka heblovima je po mom ukusu malo dalji (moze da se vozi, to vec radim skoro 4 godine, ali vise bi mi prijalo da se upravljac priblizi). Pricam o modelima RC24 i Katana 2 gen. (ona lepsa sa jednim farom). TDM i V-storm nisam pominjao i ne bih uzimao u razmatranje iako su dobri motori. Generalno, za vecu udobnost, oklop ili polu oklop vrede (pogotovo na vecim brzinama i duzim relacijama) tako da i Z750 u varijanti sa polu oklopom (Z750S), tu spada. Takodje cetvoro-cilindricni agregati su mnogo kultivisaniji za voznju u bilo kom rezimu od 2 i 1 cilindra.
  8. Izneo si lepu listu motora, samo da je u sto boljem stanju i odgovarajuce cene. Da dodam jos jedan na listu, Suzuki gsx 750 f. Isto sam imao fazera na prvom mestu ali zbog cene sam kupio motor o kome tada nisam ni razmisljao.
  9. Kada su letnje vrucine koristim dvoslojni princip. Farmerice a preko suskava trenerka. Kako postaje toplije, trenerka se skida i lako pakuje. A i lakse je za kretanje kada sidjes sa motora. Koristis stvari koje vec imas. Kasnije mogu da se uzmu "prave" moto pantalone, shodno finansijama. Primetio si da je ovo inace jako skup hobi.
  10. Sjajan putopis! Cekao sam zavrsetak da uputim kompliment. Pozdrav
  11. Zanimljivo! Zasto si farbao Afriku? Mislim i ovako izgleda lepo ofarbana, u tonu sa opremom. Pozdrav
  12. Kakav ti je lezaj vrata upravljaca?
  13. Lepo. Vrlo malo turista. Da li je to samo na tom ostrvu ili u celoj Grckoj? Kada ste bili?
  14. Kad kazes uzasne, da li mislis na istrosenost, boju, naslage, vlagu (masnocu od ulja)?
  15. Na zalost, sve mora da se proba da po principu eliminacije nadjes krivca(e). Prljavi karburatori znaju da imaju slicne simptome. Pipni izduvne grane rukom dok jos mozes i vidi koji cilindar(i) ne radi(e). Kako ti izgledaju svecice koje si skidao?
  16. Ako nista od gore navedenog ne da rezultate moze da bude karburacija (np. rdja iz rezervoara zapusila diznu).
  17. Lepo ti ide MZ, tj. diverzija.
  18. Verovatno ti je poznato da na upravljivost utice mnogo stvari i to komplikuje stvari u nalazenju glavnog "krivca". Sve to treba da se proveri kao bi se svaka stavka izbacila iz formule. Svi detalji mogu da se nadju u uputstvu za odrzavanje svakog motocikla ili na internetu pod istim. Gume centrirane i da nisu defektne i istrosene (napumpane po specifikaciji), lezajevi u vratu kao i u tockovima (ispravni i odgovarajuce stegnuti/montirani), upravnost tockova (vec ranije pomenuti), pogonski lanac ispravan i pravilno zategnut. Stapovi pravi kao i njihovo leziste, opruge, ulje u stapovima. Zadnji amortizer ispravan i pravilno nastelovan. Ram ispravan (nije udaran, kriv). Ovo sve moze da se precizno izmeri i nasteluje, nista odokativno. Sve po specifikaciji. Javi kad otkrijes krivca.
  19. Da li si proverio trag prednjeg i zadnjeg tocka da su u liniji?
  20. Hvala na savetima ipak mi se samom posrecilo da izvadim plasticni filter bez ostecenja, tako da gore postavljeno pitanje zanemarite.
  21. Bas lepo. Kakav je kolovoz posto sam mislio da idem slicnom rutom prvom prilikom?
  22. Danas prvi put sa najmladjom cerkom na motoru. Zasluzeni sok kod "555" na Rudniku. Izgleda da imam naslednika u motociklizmu! Svidja joj se. Inace super dan i jako puno motora na putu kao i u kafani.
  23. Dobro dosao imenjace. Vozio sam MZ-a pre 30 godina i imao sam pozitivna iskustva. Sretno sa nalazenjem ocuvanog primerka.
  24. Preko oglasa je macka u dzaku. Moje grane i auspusi su spolja u redu ali zvuk nagovestava da treba unutrasnjost da se rekonstruise, e kada smo vec kod toga, mozda je lakse/brze da zamenim ceo izduvni sistem i usput predjem na 4 u 1.
  25. Da li neko ima ili zna za zamenski kompletan izduv 4 u 1 za katanu 1990 model (najbolje da pasuje ali ako nema moze i da se budzi)?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja