-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Petoro motociklista su zapoceli svoje prvo zajednicko druzenje, gde drugde, nego u sancevima, spremni za napad. Skupili smo se kod spomenika boja na Ivankovcu skoro pa u sekund, da nisam morao da lutam po Cupriji jedno 10 min. (znaka za Despotovac nigde nema, ali hvala pumpadziji na izlasku iz mesta, na skroz suprotnom kraju grada. inace bih ostao na nocenju). Plan je bio da obidjemo pet lokacija u okolini a onda, kud koji mili moji. @ZoraNS je imao najvise da prevali tog dana posto je dolazio iz NS. Nakon uspesnog uskladjivanja sa ekipom koja je kretala iz Beograda, @bajker71, @Herr i njegov drugar Nebojsa, zajedno su vozili auto putem do Ivankovca. Moja relacija iz Kraljeva je morala da se zapocne pola sata ranije a da se svi uklopim. Sledece odrediste je bio park minijatura nesto malo posle Despotovca ka Resavskoj pecini. Prva etapa uvozavanja je prosla pa smo se slozili da @Herr predvodi zbog posedovanja navigacije a Nebojsa na zacelju, takodje sa navigacijom. Ovi sa klasicnim kartama u sredinu, pa ako tehnologija zakaze ... Resavska pecina. Taman stizemo za organizovanu turu sa turistickim vodicem. @bajker71 je posebno hvalio "uciteljicu" i hteo je u prvi red. Na zalost, bili smo zadnjih pet pred popunjavanje grupe. Ma da smo planirali, ne bi bolje ispalo. Imali smo vremena i za kratku kaficu pred silazak u tamne dubine pecine i sklanjanja sa vrelog sunca. Dalje nas vodi put ka Lisinama i Vodopadu Veliki Buk. Ovde upadamo na prvi parking misleci da je to to, ali se uspostavilo da je glavna atrakcija 500m-1km iznad. Ovde smo i onako planirali duzi odmor i rucak. Ispali smo iz turistickog moda i upali u prehrambeni. Mozda se pojavi mala snaga kasnije. Posto su porcije bile izdasne, sada je pak, bilo tesko da se nastavi pesice. Tako blizu, a tako daleko. Steta sto nismo videli vodopad ali mislim da je svima bilo do voznje u tom momentu. Mi smo imali orjentire na ovom put ali nista nije bilo za o glavu, nego smo u hodu reagovali shodno trenutnom raspolozenju. A raspolozenje je bilo .... GAS. Eto nas "caskom" na Krupajskom Vrelu. To caskom je ispalo sati i sati. Ne bas, ali tako nam se cinilo. Mi sa sport-turerima smo vozili kao po jajima. Ne znam @Bruno 68, da li je kao na Tari, ali nikad vise. Cekaj, pa to sam prosle godine rekao kada sam se spustao istim putem, doduse u drugom pravcu. Sada je bilo jos gore od tada. Rizle i rupa na svakom koraku, dobro prezivesmo. Vise puta sam posumnjao da je @Herr -ova navigacija zakazala. Najzad Krupajsko vrelo, gde smo sve stvari mokre od znoja povesali po motorima da se suse. Kad smo skretali, jedna gospodja turista je svojski snimala nas dolazak sa mobilnim telefonom. Verovatno se iznenadila kako smo uopste tim putem prosli u komadu, pa da zabelezi. Nego, daj da pohvatamo rukama pastrmke koje se bezbrizno buckaju u bazenima. Njima nije bilo tako hladno kao modroj decici koja odgovaraju na, kakva je voda, nije ovde hladna na izvoru koliko je u bazenu. Na svu srecu, kelner nas ohrabruje da je ostatak puta do Krepoljina dobar i tu nema vise dvoumljenja. Ni za zivu glavu se vracamo istim putem, kako smo u pocetku planirali. Preko prece, naokolo blize. Jest da ce i mrak da nas uhvati ali nazad nikako. I stvarno, put je dalje bio sjajan. Tako da je dosao kao slagort, da nije @bajker71 imao peh sa busenjem zadnje gume. Puno srece i jos jedna interesantna prica. Ovo jednodnevno putovanje je bilo kao dobro zacinjeno jelo. Bilo je od svega po nesto. Drustvo odlicno i nadam se da cemo nastaviti zajednicke voznje u skoroj buducnosti. Posebno mi je drago sto smo se lepo uklopili a prvi put pravimo ovakvu eskurziju. Hvala svima na lepom i interesantno provedenom danu! P.S. U Petrovcu na Mlavi skrecem ka Svilajncu i preko Kragujevca za Kraljevo, dok ostatak ekipe nastavlja ka Pozarevcu pa na auto put kuci. Da bude neizvestno do kraja, zaustavlja me policijska patrola. "Dobro vece, dobro vece. Skidajte kacigu. Ali ljudi ja sam star i bolestan, nemoj te mene. .. duvaj" Bas cesto zaustavljaju i proveravaju alkohol u okolini Kragujevca. Tu sam sreo kolegu iz Jagodine, @drtommy na PanEuropean-u. Jos jedan pozdrav ovom prilikom i nadam se da se situacija resila. - -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Samo zbog toga auto-put. -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
@Bruno 68 Da -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Iz BG idu tri motora i polaze u 9:00 sa Nisove pumpe kod STECO (to je prva pumpa posle Mostara kad predjes Gazelu dolazeci iz Novog Sada. Sto se tice nocenja, otvoreno pitanje. Za sada je jednodnevna tura u pitanju tako da se svi vratimo kuci za videla ako moze. Imas moj tel. pa smo u kontaktu. Mi smo se svi dogovorili pa ako nema nekih promena vidimo se sutra. -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Zoki, ekipa iz BG planira da se nadje na nekoj pumpi na autoputu u BG oko 9:00 (veceras cu znati tacno). Iz KV se krece 30 min ranije da bi se manje-vise sinhronizovali u Ivankovcu. U tom kraju bas ima puno lokacija za obilazak, pa ima indicija i da se prespava (opet nesto sto ce se u hodu razmatrati i kako kome odgovara). -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Mapa Spomen park „Boj na Ivankovcu“ to Krupajsko Vrelo - Google Maps.pdf -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
@ZoraNSSuper Zoki! Evo plana zajednicke voznje, dok bi okupljanje bilo u Ivankovcu kod spomenika boja na Ivankovcu ( @shoyyka je bio pre neki dan, ima bas slika u temi "kratke voznje"). Za sada su pet lokacija obilaska u Despotovackom krugu (vidi mapu), ali moze to i da se prosiri ako bi se ostajalo na spavanju. Dolazak do Ivankovca cemo danas utanaciti kako bi se svi sinhronizovali na mestu susreta, posto se dolazi i iz BG kao i iz KV. @pajja steta, bice prilike, sada ce vise da se vozi pa se planira jos koju turu, moze i tokom nedelje (samo da bude lepo vreme). -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
@pajja sad u Subotu 22.08.2020 -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Da li su popravili put od Strmostena do Krupajskog Vrela? Prosle godine kada sam tu prolazio, ostao mi je u vrlo losem secanju. -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
@Bruno 68 i ta relacija je u opciji, jedino sto je podaleko za jedan dan (ako se nesto i obilazi). @TAZZ ako imas neki drugi predlog, ti iznesi pa do Subote da razradimo. Ruta treba da bude dostupna i iz KV, kao i iz BG, zato je destinacija kao Despotovac interesantna (vec je ubacen i Ivankovac, po sugestiji kolege @shoyyka). -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
To moze da bude problema. Mozda se preorjentisemo na "boj sa Turcima", sto kazes, verovatno manje guzve. -
Ad hoc vikend vožnja
Deki Katana je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Smesi se lepo vreme za ovaj vikend pa ako ima nekog za krug po okolini Despotovca. Resavska pecina, Vodopad Buk, Krupajsko Vrelo, itd. Moja pocetna tacka je Kraljevo i vozio bih preko Kragujevca. -
Petrolej za ciscenje, 20W/50 ulje za podmazivanje (sve po prirucniku). Na putu Motorex ulje u spreju. Interval 500-1000km (ako nije bilo kise).
-
Hvala Vojo. Eto, ako si zainteresovan, mozda bi i mogli nesto da uklopimo.
-
Bas su zakomplikovali, na katani iz 90-te je mnogo pristupacnije. Da sam imao para verovatno bih ovaj model gledao ali sada i nisam vise tako siguran. Hvala na iznosenju detalja. Koristne informacije. Pozdrav
-
Pozdrav. Lepa masina.
-
Bas je elegantno ispalo.
-
Samo napred @Sivi, sredjuj makinu, da ne budem sam sa ovim modelom katane.
-
Izgleda da je vec farban. Koju novu boju si imao u vidu?
-
Fotografije i opisi su sjajni, o lokacijama da ne pricamo. @yogibear da li se bavis fotografijom profesionalno?
-
Pozdrav Mimax. Baci neku sliku makine.
-
Eto, ponovo pocinjem da gledam neki enduro. A do tada pratim kolege i podrzavam iznosenje ovih lepih detalja. @yogibear samo napred!
-
@mali_veseljak u svim Srbskim zemljama, pa i u ovoj sto je preostala, ima jako puno zaostavstine. Gde zagrebes, eto nesto iz antike ili skorasnje istorije a i zna se ko su nam neprijatelji, mi sami sebi sigurno nismo.
-
@yogibear lep snimak. Sjajno pojanje. Odakle si ga preuzeo?
-
@shoyyka da smo mi slobodni, ne bi se postavljalo pitanje i sve bi bilo pod konac kako nalikuje.
