-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
Upravo da se podsetimo na vozene motore a ne one sa razglednice, kao sto kolega @Djokic napisa ranije. Nije neki motor ali se bar drzim teme. Ovo je sa mojom dragom i pozajmljenim motorom 1997.
-
- 122 odgovora
-
- 10
-
-
cuo sam potpuno drugu pricu od ljudi koji imaju slicne probleme. Zapravo FJ, kao i drugi sport-tureri, imaju idealnu poziciju za sedenje. Imaces priliku da proveris kada krene moto sezona. Meni pozicija FJ-a vise odgovara nego Katane.
-
Moze i ovaj KLE 500 iz 1991. Ali da se razumemo, u to vreme su i XT (raniji post, iz '96) i KLE bili novi/moderni motori, pa ne znam da li spadam u klasicne ljubitelje motora iz 90-tih. To sto sada vozim Katanu iz 1990 je iskljucivo zbog lose ekonomske situacije. Da je bolje vreme, ko zna sta bih vozio.
-
Poznati terenac Yamaha XT 600 E (vozio 1996 obilazeci Tursku, Kusadasi u pozadini). Tenere je bila jos poznatija sa dva fara, vecim rezervoarom ali sve ostalo isto. Jednostavne masine ali dobro napravljene, izdrzljive i trajne. Jeftino i lako odrzavanje je odlika motora pravljenih do 2000. Danasnja Tenere 700 ima sve predispozicije da ga dostojno nasledi. Sada se sve nesto bezpotrebno zakomplikovalo a ne vidim neko veliko usavrsavanje, pogotovo ne vidim srazmerno poboljsanje tehnologije/kvaliteta sa cenom. Ko ima i odrzava motore iz 90-tih zna na sta mislim.
-
Ma nema nista bez Katane. Generalno sve su stvari bile kvalitetnije uradjene u proslom veku, tako i motori. Kolega @bajker71 je vec postavio slike ovog model, a evo i slike originala koji se i dalje vozi na duge pruge (1990 godiste). Pored je Yamaha FJ 1100 doduse iz 80-tih, takodje aktivna.
-
Tako je Vojo! Ako uporedimo snagu ove katane gsx 750f iz 1990 (100hp) sa danasnjom gsx750s (113-114hp) i nije neka razlika pogotovo kada vidimo da je gsx 750r iz 1990 (112-115hp).
-
Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?
Deki Katana je odgovorio članu Kalina u Motoristi Na Drumu
Posto moj telefon nije "pametan" ne mogu instalirati ovu aplikaciju pa sam probao na zeninom mobilnom telefonu koji ima takve mogucnosti ali corak. Uopste ne moze da se instalira Vozzi aplikacija. Da li je jos neko imao slican problem i kako ga je resio? -
Pozdrav Marko. Lepa makina.
-
Citam sta sve kolege oblace kada voze zimi i vec mi muka .... zapravo mi muka i leti da se obucem. Ali evo jedne anegdote kada sam pre oko 35 godina vozio motor u selo kraj Kraljeva na zimovnik. Nisam vozio kada padne temp. ispod +10 i cekao sam odlazak do poslednjeg momenta a tada ... Zimske rukavice, zimske perjane jakne preko kozne, pantalone + kozne + suskavac itd. Robocap, kao sto neko pomenu. ... i tako cutim, vozim i trpim do Kraljeva. Negde oko Knica zaustavlja me covek kome se auto pokvario pored puta. "Da li mozes da me odbacis do samog Knica, cirka 3-4km? Moze ali da znas, bas je hladno na motoru. Ma nema veze, mogu ja to." Sede na zadnje sediste i krene da mi prica problematiku koja ga zadesila, tj. sve se dere. Posle nekog vremena poceo da posustaje a na kraju je zacutao. Osecam pod viseslojnim jaknama kako mu ruke drhte dok me drzi oko pojasa, pa mu rekoh da zavuce ruke u moje dzepove od zimske jakne. Stizemo u Knic a on ne moze da sidje, sav se ukocio. Ne znam ni da li mi je rekao hvala.
- 77 odgovora
-
- 11
-
-
-
Sjajan putopis! ... i nemoj da si pomislio da se resis katane.
-
Tako je. Ko voli putovanja motorom taj je svestan da je sam put samo deo price. Planovi, pripreme, putovanje, belezenje, sabiranje utisaka i kasnija podsecanja su zapravo celokupan dozivljaj koji obogacuje celo bice.
-
Isto tako maltretiram moje kada putujem van zemlje. Jedina razlika sto inace nemam internet na telefonu. Sam si probao, nista strasno, moze i tako. Svaka cast na "riziku" i eskivazi kojekakvih zabrana/prepreka. Sjajno! P.S. ... i ne obracaj paznju na sminkere, vazno je da se vozi i dozivljavaju nova iskustva. Poz
-
Pozdrav Aleksandre, skoro pa gene ('65). Vec sam ti podrzao slike katane ali 'ajde jos jednom, svaka cast na posedovanju i odrzavanju motora koji su sada veterani. Dejan
-
Lepo (ponestalo mi plusica). U poslednje vreme nesto razradjujem trasu u okolini Pirot-Nis pa me interesuje u kakvom je stanju put Pirot-Vlasinsko jezero preko G. Hana? Inace ti prevod na engleski nije bas bas (izvini za off).
-
@Slavo imas polovne pantalone 30-50evra u odlicnom stanju. Kupio sam kozne pantalone sa svim protektorima za 30evra i uopste se ne primecuje da su polovne, tako da imas mnogo bolji i efikasniji izbor od bacanje para na novo. Jedino kaciga se kupuje nova, sve ostalo moze polovno. Ima dosta polovne opreme na trzistu koja je vrlo malo koriscena a da nije ostecena.
-
Lapsus, rec je o Zavojskom jezeru, ne o Zaovinskom.
- 1058 odgovora
-
- kvalitet asfalta?
- krivine?
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Hvala na opisu. Takodje mi smeta buka na prvom mestu pa onda i kovitlanje, zato gledam kako da resim ili ublazim situaciju posto kada vozim, uglavnom putujem i tu se uglavnom osecaju ovi simptomi. Pre ovog motora sam vozio motore bez oklopa i vizira i kao da je bilo tise. ... a mozda su i godine.
-
Sam dodatak vizira lepo izgleda, upitna je sigurnost spoja + u mom konkretnom slucaju, zakrivljenost naspram originalnom viziru. Kakva je zastita od vetra, tj. gde sada osecas udar vetra u odnosu kada je bez dodatka i da li ima vise/manje turbulencija (pricamo za preko 120km/h)?
-
Nisam pratio od pocetka. Gde si nabavio ovaj produzetak vizira i po kojoj ceni?
-
S obzirom na krizu, zatvorene granice i sve slabije ekonomske mogucnosti .... tu nedge oko 1500km ove godine sa tendencijom opadanja ako ovako nastavi. ... i to bez pritisaka od zene. Sa pritiskom ... nema motora, nema predjenih kilometara.
-
Hvala Bogu! Lepe vesti s obzirom kako je slutilo. Pozdrav i brz oporavak kolegama, imenjaku @Crven Ban i @smiljke .
-
Okolina Pirota i prilaz Zaovinskom jezeru. U kakvom je stanju potez puta "od gore", tj. sa severa uz reku Temsku i uz samo jezero a zatim "spust" do Pirota. Google Maps WWW.GOOGLE.RS
- 1058 odgovora
-
- kvalitet asfalta?
- krivine?
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Da si ovo rekao za noviju, tj. trecu generaciju, pa 'ajde. Ocekujem skorasnje revidiranje stavova kolega. Kada sam kupovao ovaj model, cak sam se opredelio za stariji model iz cisto estetskih razloga posto je to i jedina razlika, osim 8ks vise. ... a i kako to mislis praistorijske uljare?
