-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
@bajker71 Tako je Vojo! Najzad neko sa objektivnim stavom! Ma odmah se vidi da je to covek sa istancanim ukusom.
-
S obzirom da vozis 3-cu generaciju, to je razumljivo. A jel ima neko objektivan stav? Pa zar niko da ne glasa za lepseg?
-
@croarcher identicnu je kupio stariji brat moga druga iz odeljenja. To mi je bio prvi veliki motor na koji sam seo ali nisi odgovorio na kljucno pitanje. Koja ti se katana vise svidja, 2-ga ili 3-ca generacija? Prva je najbolja, to nije ni za razmatranje.
-
-
@yogibear Duboko si me razocarao, ... i kao covek i kao komunista.
-
@Bigor Hvala! Makina je to.
-
-
@Petre Ima sajt na kome su odredjeni modeli kaciga kategorisani i po obliku glave. Mislim webwideworld ili billy helmets, proveri. Ovom konkretnom modelu koji trenutno nosim odgovara okrugao oblik glave. Inace bih dodao da u vezi buke pocinjem da sumnjam da je dosta i do oblika oklopa/vizira samog motocikla. Vetar osecam od visine ramena pa na gore tako da je moguce da uzrok buke i povecan pritisak vazduha i turbulencija. Kad zalegnem, toga nema. Mozda kaciga nije toliko bucna kod drugih konfiguracija motora.
-
Mislim da sam kupio Denso svecice u Motolandu pre 4-5 godina koje i dalje imam na motoru.
-
-
@dtesic Hvala tebi!
-
Sta, odustali su od gsx - s1000f, a kada bi napravili gsx - s750f to bi bio pravi potez.
-
@Vjeko Ja tebi Serdaru, ti meni Vojvodo. Stvarno smo se dobro uklopili s obzirom da nam je ovo bila prva zajednicka voznja. Tura je bila osmisljena da se krene u 10:00 a da imamo vremena za videla da obidjemo ove dve lokacije bez pazenja na sat. Tutin je ispao neplanski i odreagovalo se na licu mesta, sto je u duhu voznje motorom. Spontana "ad hok" dogadjanja zacine svako putovanje. Doduse, kostalo nas je voznjom po mraku i nismo mogli da iskoristimo lep put u povratku za brzu voznju. Zapravo toliko smo pokupili musica na viziru da smo morali da stanemo u Uscu. Mislim da je Vjeko to i zabelezio mobilnim. Za preostali deo puta smo koristili taktiku voznje iza velikog kamiona koji je solidno vozio po klisuri. Nismo vise imali problema sa prljanjem vizira kao ni iznenadjenima na kolovozu. Evo jos jednog simpaticnog detalja iz moto kluba Tutin, dok slike hrane smatram suvisnim za moto putopise. Sto bi neki moji moto drugari rekli, "pa nismo valjda kupili motore da bi isli u restorane ... i jos slikali hranu". Postoje mnogi gastronomski sajtovi gde to ima smisla. Inace ima tu i recepata pa je ugodjaj potpuniji. Nije sve bilo idealno, takodje smo imali i stete. .... moje stare 35-godisnje moto rukavice su najzad popustile.
-
Mozda ova travka pomogne. Na vrhu tvrdjave dobismo od lokalne zene lekovitu biljku zvanu vetrena. Kaze da je dobra za nervozu i jedino ima da se nadje u kraju na delu obronka tvrdjave. Sliku tvrdjave sa interneta. Teren je idealan za pecine.
-
Bog ti pomogao! Pozdrav Zorane.
-
Treca etapa se podelila na dve zbog prilagodjavanja nastalim trenutnim uslovima. Tako da je ovaj opis kraci i govori o Petrovoj Crkvi i Starom Rasu. Deonica Kraljevo-Novi Pazar je idealna za brzu voznju motorom ali i poznate deonice imaju iznenadjenja. Naime i ovde je asfalt krenuo da utanja, verovatno od vrucine, tako da imate dva vrlo velika i opasna udubljenja izmedju Kraljeva i Maglica sa obe strane kolovoza. Neocekivano sam upao u jedno od njih dok je @Vjeko, koji je vozio iza mene, lako izbegao ovo iznenadjenje. Bilo je malo kao na rodeu. Ovoga puta vreme je bilo idealno za voznju tako da smo do Novog Pazara stigli bez zadrzavanja. Petrova Crkva, tj. Crkva Svetih apostola Petra i Pavla Vrlo vazna i velika starina koju je @yogibear podrobno opisao u svojoj temi "Koje kuda po Srbiji" strana 8, pa se necu ovde ponavljati. Inace je rec o hriscanskoj crkvi iz 6-tog veka sa istorijom iz bronzanog doba i predhodnog svetilista nasih predaka Ilira. Inace su arheoloski radovi u toku i grupa radnika je rado prihvatila razgovor dok su odmarali u hladovini crkve. Vidim 3-4 metra duboko iskopan deo brda na nekih 10-tak metara od temelja crkve. I pri toj dubinu se vide "nove" nekropole. "Je li, da niste nasli neko zlato? Po jedan cup iskopamo do podneva a onda vise i ne radimo, pa sutra opet isto, sve dok svako ne izvuce po jedan cup za sebe". Unutrasnjost crkve je mnogo lepsa ali moj stari kamkorder pravi slabe slike u manje osvetljenim prostorima pa postavljam samo par fotografija. Setih se price o jednom Amerikancu koji kada je saznao za otkrice ovog lokaliteta odmah dosao iz Amerike i naselio se u obliznu kucu kako bi se posvetio istrazivanju ovog istoriskog mesta. Ziveo je tu godinama i zanimljivo je saznati nastavak te price. U sklopu Raske oblasti ovo je bio centar Raske drzave i okolina je prepuna istorijske Srbske zaostavstine. Djurdjevi Stupovi, Sopocani, Gradina, Pazariste i mnogi drugi obliznji lokaliteti spadaju pod Stari Ras. Sam Novi Pazar, tj. Novo Trgoviste, je novijeg porekla i nastao je pod okupacijom Otomanske imperije. Gradina na Pazaristu Novi Pazar se vidi u dolini. Da bi ste se popeli na tvrdjavu mora da se prodje kroz ekskluzivno uredjen veliki restoran u samom podnozju a zatim stazom od oko kilometar. Ovde moram da dodam vlastito otkrovenje. Naime prilikom uspona, ispustio sam "dusu". Malo malo pa stanem sav zadihan. Vjeko nista. Tada sam shvatio zasto se toliko zamaram i zasto mi ovogodisnja voznja motorom kao i druge aktivnosti iziskuje nevidjeni napor. Zapravo jos nosim posledice od prelezane Korone iz Aprila. Eto @nafetS, da se ne brines, nasao se odgovor na moje predhodne komentare i cim se malo oporavim, opet sam onaj stari dugoprugas. A sada malo opustanja iako sto Vjeko to ne pokazuje. Iskreno mi recite, koja je Katana lepsa, druga ili treca generacija?
- 49 odgovora
-
- 12
-
-
-
Saucesce porodici. Neka ti je laka zemlja Laki.
-
@antir3ality Hvala! Prica je iz davnina i drago mi je da ti se svidela. Zanimljivo da nekako ne upada u oci.
- 83 odgovora
-
- rumunija u septembru 2019
- plan b
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
@bobbra Hvala drug! Mnogima promicu mnogi moji putopisi, cak i administraciji. Ima ih 6 koje sam napisao u poslednje dve godine.
- 83 odgovora
-
- 4
-
-
-
-
- rumunija u septembru 2019
- plan b
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
@nafetS Hvala! Jos me drzi stara slava, kao narkomana, tesko se skidam ali sve u svoje vreme i sto bi rekli Topavlovici, kako priroda nalaze i Bog zapoveda. .... nastavak sledi
-
A ovako je nekad bilo. Nije nam smetalo ni sunce, ni kisa, ni motor, ni kilometri, ama bas nista. Mozda je stvarno vreme da se okaci kaciga. Sve ima svoje. Nije vise isto sa 56 godina (koje sam napuni pre neki dan) i 26. Sto bi rekli, ovo su poslednji trzaji.
- 49 odgovora
-
- 13
-
-
Jutarnji caj i jos jedan red razgovora sa ljubaznim domacinima. Rasa i Snezana su uredili dve sobe sa kupatilom za izdavanje ali posto su svezi u poslu to jos nigde nije oglaseno pa sam ih pitao da li je u redu da ih ovde pomenem i preporucim. Obavezno idem da slikam kucicu na Drini, koja mi stalno izmakne iz kadra. Verujem da je svima poznata ova fotografija. Obliznji restoran vec ima goste. Inace od Loznice do Bajne Baste, jako puno turista i na nekim delovima je miris i osecaj kao da ste na moru. Za mene je sve to veliko iznenadjenje. Vidim kolege motocikliste kako hvataju "drugi" ugao pa se prikljucujem da vidim da li je odatle bolji pogled. Kratko upoznavanje sa dva para iz ... nisam video tablice. Takodje su odseli u gradicu i nastavljaju dalje preko Tare kuda i mene vodi put do Zlatibora. Pitaju me gde mi je zena. Kuci, smatra da smo previse matori da se krivimo na motoru, a kada smo se upoznali volela je da se vozi. Kod njih obrnuta prica. Zlatibora se secam kao mali kada se pravila pauza prilikom odlazenja/vracanja sa mora. Bilo je to idilicno mesto sa blagim padinama i visokim borovima. ... a sada Eto i to cudo sam video i prenerazio sam se na sta Zlatibor sada izgleda. Nije vise to to. Ljudi ko mrava, visokospratnice gde god da se okrenes. Nekoliko kilometara kruznog puta po centru se vozi u prvoj, stani-kreni. Tu je i neizbezna gondola. Sada ih svi svuda dizu. Izgleda modni trend. Da li ima bar neki kadar koji lici na Zlatibor ili na Zlatibor kako ga pamtim? Eee, kako se to sve menja. Nista zanimljivo pa sam promenio plan boravka i eto me na putu za Kraljevo. Guzva je trajala sve do Cacka. Automobil do automobila i svi voze 70-80. Nesnosna vrucina, prokuvao sam. Imao sam utisak da mi se sunce usijava u mozak. Kako li je tek kolegama sa tamnim kacigama i opremom? Kada sam stigao u "bazu" morao sam na ozbiljan i dug oporavak. Mozda je moja zena u pravu.
- 49 odgovora
-
- 10
-
-
Ostalo je jos jedno mesto za obilazak za danas a to je Mali Zvornik i podzemno tajno utvrdjenje. Kamena Devojka Samo koliko da se zapljunem jer je obilazak za sada po principu najave vece grupe 20-30 posetioca pa se tek onda organizuje poseta sa vodicem. Sva sreca, @yogibear, je i to uspesno obisao, slikao i opisao, tako da za sada moram biti zadovoljan sa tim. Karadjordjev most sam samo video i nisam stao ali crkvu u pecini koja je deo tajne tvrdjave sam obisao. ... i to "slucajno". Naime, kako sam silazio sa motora na parkingu naspram ulaza, jedan covek otvara kapiju i pali svece kako bih koliko toliko video unutrasnjost. Ovaj gospodin dolazi svaki dan na tih nekoliko lokacija u blizini i zaduzenje mu je da odrzava iste. Kratko smo popricali i objasnio je i kad su liturgije u ovoj netipicnoj crkvi. Dovoljno za danas, jos samo malo da izvozam deo uz Drinu i odmor u konacima manastira. Prvo sto je Subota kada je najveca navala turista i veca neizvenost smestaja, drugo, manastirski konaci Soko Grada su ogromni, cirka 200-300 mesta, pa je malo verovatno da nema mesta. Tako najzad stigoh na odrediste, kad, NEMA MESTA! Bas tog dana su dosla deca iz organizacije Rusko-Srpsko prijateljstvo i zauzela pun kapacitet. Monah koji je bio zaduzen za smestaj, ne moze da nadje ni jednu slobodnu sobu i nada se da cu da se snadjem za nocenje negde uz Drinu. Super! Meni je inace srednje ime "snaso se". Nista, moram da nadjem smestaj a dan vec zamire. Racunam Bajna Basta nije daleko pa cu do mraka nesto naci, jer po mraku se "bas odlicno snalazim". Pokusavam da se prisetim informacija koje mi je kolega @ParadajzTurista dao u vezi smestaja (nisam poneo zabelesku). Bese nesto kod kucice na Drini. ... ali nikako kucica da se pojavi i tako mi se oduzi ova deonica. Ipak stizem u Bajnu Bastu u sam smiraj dana i krecem u trazenje smestaja. - Prvo mesto, imaju sobu sa 4 kreveta pa u iscekivanju "boljih" musterija ne mogu da mi izdaju sada ali ipak ostavljaju nadu da ako ostane soba prazna do 21:30, onda moze. - Drugo mesto, znak za Hostel i pricam sa gostima. Cena jos bolja i ima mesta ali treba pozvati gazdu telefonom. Zovem dva puta, nedostupan. - Trece mesto, preko puta Nisove pumpe. Uveliko mrak, to je samo restoran ali ima gde u centru da pitam. - Cetvrto mesto, nalazim opisano mesto ali sve popunjeno, kazu probajte hotel Zepter. - Peto mesto, pun, a Hotel Turist je van grada i veliko pitanje slobodnog smestaja. Pa sta je bre ovo!? Kao da sam u najbolja vremena negde na moru, nigde slobodnog mesta. Ajde da pozovem ponovo broj iz Hostela. Ovog puta se javlja covek ali i njemu nezgodno sto sam sam. Ipak me zabrinuto pita da li imam neku drugu opciju i nudi mi kontakt njegovog drugara koji mozda ima mesta. Dobijam Rasu sa kojim se dogovaram i koji me ceka kolima na onoj istoj benzinskoj pumpi. Odlicno smo se razumeli u mraku i u hodu, bez da silazim sa motora i potvrdim da smo to mi, nastavljamo do njegove kuce. Sjajan covek, tu negde vrsnjak i normalno, kao da se znamo sto godina. Odmah litar soka i kafa. Dobar smestaj i tek u 22:30, nakon lepog opustajuceg razgovora odlazim u svoju sobu i tusiranje. Jos jedan primer kako Bog uredjuje situacije bolje nego sto mi mozemo i da zamislimo. Bilo je tesno ali Hvala Bogu ispalo je odlicno.
- 49 odgovora
-
- 16
-
-
Krecem za Asikov Grob koji je u blizini ali posto nemam navigacije, "pametne" telefone i razne dzidza-bidze, tesko se snalazim po seoskim putevima. Mapa je prava stvar ali nemam ni krstenu mapu, tako da se pretvaram u izvidjaca, tj. orjentisem se prema suncu. Lep predeo ali put je za izbacivanje plombi. Krenula i vrucina, gorivo na rezervi i eto recepta da odustanem od trazenja ovog simpaticnog obelezja koje sam planirao da obidjem na ovoj turi. ... i tako se obreh u Osecini i pravac Manastir Tronosa. Uhh kako mi je prijala hladna voda sa izvora Devet Jugovica. Nedaleko od cesme je i sam manastir, podignut 1317. Na tabli je i obavestenje da je nekadasnji iguman manastira bio kanonizovan u sveca 2017, Sv. Stefan Tronoski. Sada zenski manastir uredjen je sa posebnom ljubavlju. Inace sam put do manastira i nije bas sjajan dok do obliznjeg Trsica (kompleks Vuka Karadzica) je perfektan. Uz put sam video dosta ponuda za smestaj ali rekoh, hajde jos malo da nesto obidjem iako sam vec osecao umor. Zamisao je bila da nocim u konacima manastira u Soko Gradu.
- 49 odgovora
-
- 12
-
-
