-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
Takodje. Nadam se da cemo uspeti nesto da organizujemo ove sezone. Ne bi bilo lose. Mozda @Vjeko nabavi jos majica.
-
@godovic Ako je najduzi dan 21-22 Juna, to je 2 meseca kasnije. Ne secam se da je dan bio osetno kraci a najvaznije je da nije bilo padavina, ni magle na prevojima. Takodje treba planirati radne dane za voznju tim deonicama kako bi se izbegla nesnosna guzva. Uostalom sve je to prezvakano u ovoj temi, samo treba procitati. Glavna prepreka su nametnute "zdrastvene" sankcije a sada i rat u granicnoj zemlji, sto su mnogo vece stavke nego lose vreme. Imam razradjenu turu do Jasi-a ali dok se ne stabilizuju politicka pitanja, nema turizma.
-
.... da se nadovezem na svoj post sa prve strane. Misljenja sam, kao i mnoge kolege koje su podelile svoje stavove ovde, da se u sustini radjas za motor a ne ucis. Samim tim tako se i postavljam u odnosu sa "uvodjenjem" svoje dece u motociklizam. Ako im se svidja, tu sam da pomognem ali ako im se ne svidja, onda ih ne teram. Nije motor za svakoga.
- 93 odgovora
-
- 10
-
-
-
U poslednjih 5 godina kojih se secam, najstabilnije vreme je bilo kraj Avgusta - pocetak Septembra.
-
Ma bili smo mladji, pa nam je sve bilo drugacije. Nema vise te prve varnice. Putovanja su bila uzbudljivija, prave avanture. Prvenca sam vozio celu srednju skolu a MZ posle odsluzenja vojnog roka (tada se odmah posle srednje islo u vojsku ako upises fakultet iako je rok bio 15 meseci, sa skracenjima i nagradama 13.5), tako da je pauza bila najkraca moguca.
-
Slika malog motorina (Romet 50cc) na kojem sam zapoceo "karijeru" 1980 (za sada samo slika same makina koja je i dalje u funkciji). Kada nadjem sliku gde samo zajedno iz tog vremena, postavljam. MZ-a sam kupio 1986-7 kao prvi "veliki" motor (Slika sa letovanja u Ohridu 1988).
-
Nekada sam ih skupljao ali su se "razvejali" u medjuvremenu. Znam da mi je jos neki ostao, pa kada budem ponovo isao u selo, javljam ako imam.
-
Onda me cudi da ne znas Bacu (Dragana). Svi ga znaju, cak i ja iz Beograda. Kod njega menjam gume. Dok Kotura (Zorana), ne znam.
-
@marettoo a da li poznajes Bacu iz Vranesa? On je "stari" motociklista i ima vulkanizersku radnju bas na putu KV-KS.
-
Bas lepa lokacija. Imam imanje u okolini Kraljeva i mnogo mi je daleko, pa ako ima nesto na razdaljini GSP-a ili slicno, vrlo rado bih menjao ili kupio kada prodam imanje. To se podrazumeva ali sta ces sa gumama? Da li ima danas da se nabave nove gume sa originalnim dimenzijama?
-
Ne znam sta je lepse, motor ili okruzenje. Svaka cast i na jednom i na drugom. Prvi put sam se zamislio u vezi stila motora kada sam video kod drugara VF 750 Magna u perfektnom stanju. Copere ne volim ali takav blagi coper mi je privukao paznju, jedino je pitanje dimenzije guma. Kao i kod Sabre prednja 110/90-18 a zadnja 130/90-17 a kod Magne 16". Kako tu stavku resavas?
-
Nisam siguran, mozda i postoji asfaltni put. Znam da veza Medvedja - Djavolja Varos je kolski put kroz sumu i planinu. Nije za drumska vozila, vise je za pesice u zadnjem delu. Pa me cudi sta je to google obelezio svetlo plavom bojom. Zna on da pogresi. Kada sam svojevremeno obilazio Djavolju Varos, jedini asfaltni put do tazbine u Medvedji je preko KIM-a, a u okupirane teritorije ne ulazim osim ako nisam u svojstvu oslobodioca.
-
Klasicna papirna mapa je neprevazidjena. Mnogo, mnogo jeftinija i ne treba struja. Da ne pricamo o greskama koje ti isti uredjaji non stop prave. ... i kakvo je to putovanje kada stalno gledas/slusas sta ti uredjaj "govori".
-
Pozdrav kolegama! Zamrla tema .... pa da osvezim i da se prebrojimo pred sezonu koliko nas je ostalo. Znam za viber grupu ali na zalost jos mi radi stari mobilni pa nikako da se modernizujem.
-
Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......
Deki Katana je odgovorio članu Ivanrsvb u Motoristi Na Drumu
187din/l evro dizela na Nis-ovoj pumpi preko puta Ade bez guzve -
Komad moto opreme koji vožnju čini lakšom - tank torbe
Deki Katana je odgovorio članu Jovan Ristic u Prtljag
Tank torba je nezamenljiv nacin prenosenja prtljaga na motoru. Koristim je od kako putujem motorom. Pre 35 godina. Dan danas. Louis 16 - 25 L (na slici bez prosirenja). Kombinacija "top case" i ovakva ili veca (35L) tank torba je najbolja kombinacija za jednoga na bilo kojoj destinaciji (7 dana , a ukoliko se pere to sto se ponelo moze u nedogled). Pozitivne strane ovakve kombinacije je: 1. dovoljno prtljaznog prostora (osim ako se ide na kampovanje gde bi se dodala duguljasta torba na zadnje sediste) 2. dimenzije motora se ne menjaju i prohodnost kroz saobracaj kao i razna provlacenja su maksimalno izvodljiva 3. opterecenje motora je ujednacenije (teze stvari u tank torbu, lakse u "top case") 4. lakoca kretanja nakon silazenja s motora (tank torba o rame i sve vazne stvari su sa vama) 5. olaksano koriscenje i dostupnost stvari koje mogu da vam zatrebaju bez silazenja s motora (placanje putarine, goriva, pogled na mapu, telefon, kamera, dokumenta pri prelasku granica, osvezenje, hrana (sendvic+grickalice), naocare ... itd. 6. poboljsana odbrana od vetra i zgodan naslon za ruku pri duzim monotonim potezima (auto-put ili sl.) Tank torba je vrlo praktican dodak na motoru i bez nje ne putujem osim dnevnih relacija gde je zadnja torba/kofer vise nego dovoljan. Preporucujem. -
@djpesic ne znam kakve su sada skole i uslovi za "A" kategoriju ali nekada se skola za voznju motocikala zasnivala na uzimanje "L" tablice sa kojom ste sam svoj instruktor 15 dana pre nego sto se izadje na polaganje (podrazumeva se da imate svoj motor, jer druga opcija nije postojala). Vrlo vazna zakljucna tacka sa kojom se u potpunosti slazem i na koju mozemo da uticemo. Ima dana kada se bas neprijatno osecam pri pomisli da cu da vozim motor i svaki put kada nisam poslusao "6-to culo" desio se neki maler.
-
Sve vise i vise se slazem sa konceptom "starijih" motora, recimo od 90-tih najkasnije. Zapravo sa starom skolom kvalitetnih proizvoda, pa do kad su se vec pravili, nije bitna godina. Kvalitetnija a samim tim i dugotrajnija, jednostavnija i laksa za odrzavanje/popravljanje vrsta proizvoda/motora. Modernizacija nije daleko otisla ali je sigurno iskomplikovala i napravila manje pouzdane i dugotrajne proizvode/motore.
-
Pa .... tanko. I dalje imam motorcic od pre vise od 40 godina na kome sam napravio svoje prve korake pa sam se ponadao da ce deca isto tako biti zainteresovana ali nista. Probali su nekoliko puta po dvoristu. Onda sam probao na sadasnjem vecem motoru da ih provozam. Isao sam sa starijom cerkom do Skoplja i nazad. Drzala se dobro ali je nije imponovala voznja na autoputu. A namerno sam hteo manje zahtevnu voznju za pocetak. Kaze da je udobnije u kolima. Onda mladju cerku sam vozio do 555. Dobro se drzala ali kasnije saznam da joj nije bas bilo sve jedno dok smo do Rudnika dosli. Pri povratku se vise opustila ali mi nije trazila da je opet vozim. Dzaba para za kacigu (bar im je ista odgovarala pa nisam mora dve da kupujem). Steta, lepa kaciga nova pa se i dalje nadam, rekoh da se ne baci. Nada zadnja umire.
-
LJubisa, meni nije svejedno na F-u, mogu da zamislim na R-u. Je li si i dalje u Monaku ili si se vratio u Srbiju?
-
Pozdrav LJubisa. Lepa makina. Sto se tice voznje, malo je nezgodno s obzirom na rastojanje izmedju Srbije i Monaka, pogotovo u ovim vremenima. Pozdrav od "F"-a iz 1990-te.
-
@boky327 Hvala jos jednom za trud. Na zalost ni jedan od konektora ne odgovara. Izgleda da mora adapter bas za taj monitor ili polovan monitor (ako nekom ne treba).
