-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
Upravo. Manje ali nije dugotrajna, pre ili kasnije krene rdja. Verovatno je do "kvaliteta" goriva. Dodatni tretman rezervoara te ceka kada tad.
-
Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina
Deki Katana je odgovorio članu drmilan_ u Predlozi za izlete i putovanja
@saxomofon @doktor Hvala na info! A kako stoje stvari sa odlaskom/povratkom u/iz Rumunije i/ili Bugarske? -
Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina
Deki Katana je odgovorio članu drmilan_ u Predlozi za izlete i putovanja
@saxomofon jer i pored toga treba sva ona papirologija kao i opredeljenje na samo jedno mesto boravka? -
Dobro dosao dobri covece. Model motora koji si pazario mi je isto bio u opticaju kao motor koji je sasvim dovoljan za nase puteve i uslove (500cc / 60ks). Pozdrav.
-
Manastir Sv. Dimitrija Divljana i 1000-godisnji zapis. (najblize mesto je Bela Palanka) (7) put - KV - Manastir Sv. Dimitrija Divljana.pdf Voznja od oko 400km uglavnom autoputem bas i nije zanimljiva ali to je bila jedina opcija posto sam imao poziv na rucak kod prijatelja u 16:00. Lep dan (prosla subota), kao stovoren za voznju motorom. Na putu iz Bele Palanke ka selu Divljana, nailazim na skretanje koje ima neke natpise ali nista u vezi manastira. Cetiri crnomanjasta momka upravo dolaze iz tog pravca i bas kada sam hteo da ih priupitam za smernice, vidim nose neke slusalice za usi sa malo vecim aparatima (kao motorole). Malo bolje ih zagledam i posto mi nisu izgledali kao lokalci, odlucim da idem dalje, racunam mora da postoji putokaz. Tako i bi. Nije bas uocljiv znak, radjen na drvetu. Dok sam se raspakivao, cujem neki govor. Kao da je siptarski, ali ne bas. Kad ovog puta dva crnomanjasta momka koji hoce da se slikaju sa motorom. No problem .... a odakle ste? Avganistan!? Ulazim u manastir. Povod dolaska na ovu destinaciju je emisija na TV pre par godina gde je otac Serafima, iguman onog manastira, lepo besedio. Pitam ga za "goste" koje sam sreo na parkingu. Odkud ovi ... Ma opstina dozvolila da se smesti 350 migranata u obliznji turisticki hotel (duz putica na fotografiji). Ni na kraj pameti mi nije bilo da se ovde nalaze. Pri povratku sam vise uocavao grupice od po cetvorice momaka koji setaju po samom mestu. Lepo sam se ispricao sa jako interesantnim monahom, ocom Serafimo. Malo se okrepio i nazad do motora. Ima na tom putu i dva stara hrasta zapisa. Jedan od 1028 godina (smatra se za najstariji na Balkanu) i jedan malo "mladji", oko 400 godina. Junior. Ali da ne bude sve idilicno, pobrinuo se alumijumski spon, koga sam usput pokupio. Uspeo sam da sa ispustenom zadnjom gumom udjem u obliznju plantazu tresanja u nadi da nadjem pomoc. Ali nigde nikoga. Dobro, bar sam nasao mesto u hladu sa povoljnom pozicijom za dizanje motora na centralni stender, jer je sve ostalo na nizbrdici. Sljunak, pa nogari potanjaju ali uz obilje znoja uspevam da ga koliko toliko postavim ali zadnji tocak i dalje nije slobodan. Ipak nalazim krivca i sa noznom pumpom, koju nosim, pumpam gumu u nadi da ce da drzi do prvog vulkanizera. Ne diram spon, da ne napravim veci problem. U Beloj Palanci odmah pored puta prvo sto vidim je auto servis sa razbacanim gumama. Na zalost majstor ne radi moto gume a ne preporucuje cepovanje. Ni ja nisam pobornik cepovanja (i to imam u priboru za ovakve slucajeve) ali sad, sta je tu je. Inace sam probao varijantu da "zasrafim" mali srafic u rupu kao prvu pomoc. To me je savetovao jedan kolega motordzija ali u ovom slucaju nije pomoglo. I sta bi sa onim dogovorom za rucak .... Nisam dzabe to na pocetku pomenuo. Naime, pre par godina, isto Subota, isto poziv na rucak od istih ljudi, i isto peh. Nije da mi nije prosla ta crna misao pred danasnju voznju, ali posle ovogodisnje apstinencije, sto zbog raznoraznih razloga pa i loseg vremena, morao sam da obidjem ovo mesto koje stalno odlazem. Naravoucenije: 6-o culo treba obavezno slusati, pogotovo kada se vozi motor.
-
Pozdrav svim ljubiteljima dvotockasa
Deki Katana je odgovorio članu MarkoGSXS750z u Predstavljanje Članova
Pozdrav Marko. Postavi sliku makine. -
Rumunija,transalpina,transfagaras.
Deki Katana je odgovorio članu mirce ns u Predlozi za izlete i putovanja
E da ... sta sam zaboravio da napomenem, a bilo je pitanje. Rezervacija smestaja preko booking ili slicne aplikacije, dan-dva ranije. Nema razlike da li se to tako organizuje ili trazi na licu mesta, bar sto se tice cene. Inace oba pristupa imaju svojih dobrih i losih strana. Mozda najbolje kombinacija oba shodno potrebama. ... a cene mogu i da porastu, tj. mesta popunjenja, ako se bas ceka poslednji momenat. -
@sasa ns 1 a da obrnes rutu. Prvo u BiH pa CG.
-
Sokobanja pomoc oko mesta za obilazak?
Deki Katana je odgovorio članu CoronaSeed u Predlozi za izlete i putovanja
@CoronaSeed na putu Paracin-Zajecar, pre odvajanja za Rtanj nalaze se dva predivna manastira. - 1. Lesje (oko 15km od Paracina sa desne strane) koji drzi cestice mostiju mnogih svetitelja. 2. Izvor (od manastira Lesje oko 5 km sa leve strane), stari Srbski manastir. Za oba mesta treba malo da se skrene sa glavnog puta, tj. nisu uocljivi. Rec je od oko 500m. Pozdrav, Dejan -
Pozdrav Djordje. Lepa makina.
-
Serbio Circulando II (jun` 21)
Deki Katana je odgovorio članu velvetwolf u Predlozi za izlete i putovanja
Po mapi bih rekao da je tura najbolja za enduro motore. Svi ti sporedni putevi, kojima ovaj plan dominira, su u dosta losem stanju (bar su takvi bili poslednjih godina). Takodje se vozi kroz mnoga sela i naseljna mesta. Koje su tacke interesovanja na ovoj ruti, tj. sta je planirano od zanimljivosti da se obidje? -
Pozdrav svim ljubiteljima vetra u kosi
Deki Katana je odgovorio članu Goran Andreic u Predstavljanje Članova
Pozdrav Gorane. Pominjes godine, 55+15=70, da li dobro racunam? Postavi sliku makine, da se prepoznamo na drumu. -
@sasa ns 1 Po mapi, rekao bih da prolazis blizu ovog mesta. Peri-Săpânţa Monastery Mânãstirea Peri-Sãpânta
-
Rumunija,transalpina,transfagaras.
Deki Katana je odgovorio članu mirce ns u Predlozi za izlete i putovanja
@mirce ns... ako smem da primetim i sugerisem kolega. Mozete pogledati moja iskustva od pre 2 godine za referencu. - Vremenski koncept od Nedelje - Petka (moze eventualno i Subota za povratak), su idealni, tj. obavezno izbegavanje vikenda za voznju po najposecenijim mestima u Rumuniji. - Do sada najstabilniji termin za Karpate (TA i TF) je kraj Avgusta/pocetak Septembra (citajuci i istrazujuci ovu destinaciju iz predhodnih putopisa koje su kolege napisale). - Prvi i zadnji dan, kada se dolazi i odlazi sa destinacije(a), moze slobodno da bude veca kilometraza (500-600km). - Smestaj u Rumuniji za jednu osobu nije bio ispod 20evra u pristojnom smestaju (mozda je za vecu grupu bolji odnos - ne znam). - Bran je skup a vise izbora i jeftinije nocenje je u Brasovu koji je nedaleko od samog Brana (tu je i Rasov za obilazak). - Tura (Fagaras - Sibiu - Sebes - Turda) je vrlo "jaka". Nije kilometarski ali turisticki (ima bas puno toga da se obidje na svakoj destinaciji, pogotovo Sibiu). Turda (rudnik soli), se zatvara oko 17:00 i to moze da bude "most predaleko". Sve u svemu, Rumunija (Karpati) ima puno toga da pruzi i ne moze se sve videti u jednom prolazu od nedelju dana. Grupna voznja je tek izazov. Najvaznije je da su svi slozni po pitanju rute i tempa. Tema "informacije o Rumuniji" je prepuna korisnih informacija. Nadam se da ce navedene smernice biti od pomoci. Pozdrav Dejan -
... da dopunim. Ovi nasi motori imaju solidna stelovanja amortizera (i prednji i zadnji) i treba to iskoristiti da se nasteluje najbolje po tezini vozaca i nacinu upotrebe. Motori koji nemaju ove mogucnosti, nemaju ni ovaj "problem". Primerak koji vozim vec 5=tu sezonu, nisam nista dirao ali mislim da mi je zadnji amortizer podesen na dvoje sa prtljagom (sto vrlo retko koristim, na zalost). Zato bih hteo da eksperimentisem i omeksam ogibljenje kako bih uporedio da li mi vise odgovara ili ne. Ako niste gledali na internetu Dave Moss-a, preporucujem, iako sto je u poslednje vreme poceo da "krije" zanat i skracuje/blokira snimke. Steta, ali ima dosta slicnog materijala, ako se potrazi na mrezi.
-
Ipak hvala na javljanju. Nadam se da ce se javiti neko ko je imao vise iskustva sa stelovanjem zadnjeg amortizera posto na prvo pitanje su odgovorile kolege @Nemanja_zem i @tatkonadzeja (puno hvala). Ako ima dodatnih detalja, uvek su dobrodosli. Ovde je prvenstveno problem u pristupu za stelovanje zadnjeg amortizera. Deluje da mora da se skine bocna plastika da bi se doslo u poziciju za stelovanje predopterecenja. To mi se cini malo komplikovanim resenjem pa se nadam da ima neki laksi pristup za koji ne znam.
-
@Pingvin37 Bas mnogo. Ipak cu to morati sam da majstorisem. Da li znas nesto u vezi mog drugog pitanja, tj. pristup stelovanju zadnjeg amortizera kod katane?
-
Da li znas koliko to zadovoljstvo Zvonko naplacuje?
-
@tatkonadzeja Hvala! Nego i mene si zabrinuo sa tim secenjem/varenjem rezervoara. Nadam se da to nije neophodno. Posto nemam mnogo rdje, mozda samo uradim ciscenje sa nekom hemikalijom u tom slucaju (samo ne znam kojom). Ideja je da to bude trajnije resenje i da ne razmisljam da li ce se neka trunka zaglaviti kad ne treba. Saljem e-mail na PP.
-
Bas velika steta sto se ovakvi biseri zapustaju. Predhodni veleletni objekti (koje si obisao) su nekako bili "sa strane" ali ovaj je bas na ociglednom mestu pa cak ni tu nema ministarstva za kulturu da uradi svoj posao. Kao da neko planski namerno radi na unistavanju svega sto vredi u Srbiji. U Americi prave muzeje od drvenih stala koje su stare 100-150 godina i koje su u svim turistickim brosurama.
- 695 odgovora
-
- 1
-
-
@Nemanja_zem Puno hvala ali na zalost motor drzim na selu kraj Kraljeva. Znaci plovak i slavina su zajedno. Kojim alatom i odakle pristupam demontazi istih? Sta je crsva? Takodje hvala na ponudi za servisnu dokumentaciju koju imam ali tamo nema nista po pitanju unutrasnjosti rezervoara kao ni pristupa zadnjem amortizeru. Tj. cini mi se da je moj amortizer sa 1100f (po slikama iz prirucnika) ali ni o njemu nema detalja o pristupu samih zubcastih natezaca (ima ih dva, jedan za stelovanje a drugi za pritezanje prvog - tu treba specijalizovani "C" kljuc). Cak i da ga imam, pristup je dosta ogranicen i lici da cu morati deo zadnjih platika da skidam. Da je klasicna postavka sa 750f, bio bi i laksi pristup kao i samo stelovanje, na zalost. Mozemo da razmenimo telefone preko PP, ako je tako lakse za komunikaciju. Inace sam u Beogradu.
-
Hvala @Vjeko samo mi se cini da se i dalje prica o gumenim crevima van rezervoara. Moje pitanje je u vezi metalnih cevcica u rezervoaru. Ona su verovatno deo plovka i sistema za merenje kolicine goriva u rezervoaru. Posto nisam nasao ni tehnicki crtez, ni snimak na internetu, postavio sam pitanje ovde, u nadi da je neko to radio. Vrlo je tesko videti unutra kako je sve instalirano i kao se demontira. Cilj je da se rezervoar podvrgne elektrolizi a kasnije oblaganju epoksi prajmeru. Za to je potreban potpuno "go" rezervoar iznutra. Takodje sam postavio i drugo pitanje u vezi pristupa zadnjeg amortizera radi stelovanja tvrdoce opruge, tj. predopterecenja. Da li si vrsio ova stelovanja i kako si najlakse pristupio istim?
-
@Nemanja_zem jel si mislio na cevcice ili na sam rezervoar?
-
Hvala na informaciji. Bas sam pomislio da su svi prodali svoje katane i da vise nikoga nema na ovoj temi. Nemam viber tako da nisam znao da su se kolege "preselile". Ako se niko ne javi, mozda prebacim pitanja u opstiju temu, kao np. Suzuki garaza.
-
Ajde da postavim "lakse" pitanje, kada niko nista nije komentarisao na predhodno. Pristup zadnjem amortizeru je takodje komplikovan. Da li neko zna kako najlakse prici zadnjem amortizeru radi stelovanja predopterecenja?
