Prvo, zameni svećice (stavi onu iz 4. 1., iz 2. u 3.) pa vidi da li ti se grana na kojoj je svećica iz 4. cilindra isto slabije greje.
Drugo, proveri bobine i kablove. Po mraku gledaj ispod rezervoara, možda negde probija kabl. Možeš i bolnom metodom, dok motor radi, pipaj kablove. Vidi da li je varnica na sve četiri svećice ista.
Treće, izmeri kompresiju.
Sumnjivo je što se jedan cilindar sporije greje. Ako nije kompresija u pitanju, onda četvrti karburator zeza.