Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3404
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. E, a sutra bih već čekao Jagera da dođe... Jagere, nedostaješ nam
  2. Najbolje je da skineš te i da ti naprave identične po uzorku, sa svim kačenjima koja postoje na sadašnjoj sajli. Tako uvek imaš u rezervi jednu celu, jer kad budeš imao komplet (sajlu u bužiru sa kačenjem), moći ćeš da čim jedna pukne, da zameniš originalom/kopijom, a kasnije samo menjaš sajlicu.
  3. Napravi ih u Mitrovici, Vuletić mašinska radionica, 022/632-044 Može da ti napravi po uzorku ili da mu pošalješ glavu i da dobiješ sve spakovano. Bio sam jako zadovoljan.
  4. Ma, nisam ih izgubio, nego mnoooooogo glupa situacija... Skinuo sam ih da naštelujem ventile (prvi put od kad je motor kod mene). Tak tada sam video da jednom čepu vali četvrtina šeširića i da je neko tu nagurao silikon. Krenem da to vratim i kako sam počeo da šrafim, otkine se vrh gde ide ključ 17 na drugom čepu. Bio je lepljen tečnim metalom! Ništa nije tu curilo, balavilo itd. Sutra idem do strugara, pa da sa njim vidim da mi napravi oba. Ako ne bude uspeo, jurim Elvisa. Znamo se, već sam pazario kod njega neke stvari. Fini čovek.
  5. Ovaj... Da nema neko oba poklopca sa navojem, tamo gde se šteluju izduvni ventili?
  6. I meni su neke stvari na motoru krenule naopako
  7. Zanimljiva prognoza. Nema datuma :D Daj link, ovi su ili jedini ludi ili jedini pametni.
  8. Ju, Leon se oglasio
  9. Milina da se čita i da se gleda. Sjajno si napisao putopis. Alal ti ruka i oko za fotke.
  10. Lošmi... Milorad Čavić u opasnim, mutnim i nikada do kraja istraženim vodama administracije. Prosto od njega čovek ne može da živi. Samo što sam mu predao papire za kola i motor, on me već zove i kaže da je gotovo Svaka ti čast, matori. I čestitamo, znaš zašta
  11. Jesam, jesam, radi. Samo... Više kmeči nego što svira, ali i to će se rešiti na vrlo prost način :D - zamenom iste
  12. Alo, kabasti, mene si negde zaturio? Nemoj da ti ja pokažem tvog boga.
  13. Pusti, bre, gazdinog sina. Kakvi su bili dogovori?
  14. Ponesi duboku džet ili integralnu kacigu na sud i pitaj sudiju kako da je staviš naopako. Ako ti pokaže, kaži kriv sam, glup sam, kajem se...
  15. Manje ćeš da se namučiš ako odneseš kod vulkanizera. Nije loše za vežbu, ali: 1. pajser mora da ima neku plastiku ispod, da ne oguliš felnu. 2. Pajser ne bi bio pajser da neće da iskoči i pogodi te u zube. 3.Kad radiš sa dva pajsera, nije loše imati i treći u blizini, da se podmeće tamo gde si izvukao gumu, njega pričepiš nogom 4. Kada si )nadam se uspešno), skinuo gumu, dobro prebriši unutrašnju. Ne bi bilo loše da u spoljašnju sipaš malo talka i lepo ga rasporediš. Naravno, ništa ne sme da bude u spoljašnjoj gumi sem talka. 5. Dobro prebriši i prepipaj točak, tamo gde ide unutrašnja guma. AKo ima rđe, neka zacepljenost, to dobro uglancaj. 6. Staviš jednu stranu spoljašnje gume 7. Ubaciš unutrašnju, učvrstiš ventil I MALO JE NADUVAŠ, DA DOBIJE OBLIK I DA NE MOŽEŠ DA JE ZAKAČIŠ PAJSEROM ILI DA JE UŠTINEŠ!!!!! 8. Kako znaš i umeš, nabaciš i drugu stranu spoljašnje gume. 9. Popiješ hladno pivo i onda pređeš na drugi točak. Na španeru zadnjeg točka imaš zareze. Vidi na koliko ti je sada našpanovan točak i lanac, tako i vrati. Sa obe strane treba da bude isto. Nemaš šta da beležiš i meriš.
  16. 1. TA96 + (najmanje 1 a najvise 3 drugara) 2. Miša-pei ( i Džimi, ali da ga ja ne trpam na spisak)
  17. Sjajno, hvala puno
  18. Otprilike tako, ako imaš mesta. Nego, kako si zadovoljan sa Tech3? Koliko ti puštaju vodu? Nešto ih meračim... Kakva je udobnost? Pokreti zgloba? Možeš i na PP
  19. Ne sekiraj se ti za teškaše..osim ako baš nisu hartd enduro staze gde se više gura motor i krči šuma..nego što se vozi.. Vidim da si svež na forumu, pogledaj malo starije teme, ovde se uglavnom svi znamo i dosta vozamo po ovoj našoj prelepoj Srbiji.. tako da smišljaj datum i okvirnu rutu.. koja je naravno podložna usputnim promenama Što jest', jest.' Tamo gde su Vlajko i Popsy sa ST i ostali sa AT izlazili bez mnogo problema, mnogima bi se kosa digla na glavi. Jedino što Vlajka može da zaustavi je kad mu motor padne u provaliju , a Popsya kad mu se zapali motor, oblajznu lamele, otpadne lanac, iskoči točak...
  20. Moje mišljenje na osnovu neprijatnog iskustva: Svrha štinika je da rasporedi silu udarca na što veću površinu. Kada sam prošle godine pao, direktan udarac u rame (preko štitnika na gladijatoru), izbacio je ruku iz ramena. Da nije bilo štitnika, bilo bi smrskano rame. Tek pri promeni gipsa primetio da su mi grudi dosta poplavele i kad sam pogledao ploče na gladijatoru, vidim da su lepo izgrebane. Znači, sila je bila lepo raspoređena, pošto ne da nisu stradala rebra i grudna kost, nego nisam imao ni najmanje bolove u tom delu. Štitnici za kolena... Keko sam suljao, onaj na levoj nozi je skliznuo (kače se elastičnim trakama sa čičkom, gornji lastiš je bio fiksan) koleno je bilo debelo odrano. Verovatno je štitnik zakačio na neki kamen. Na desnoj nozi je ostao na mestu i lepo je i on izgreban. Znači, kvalitet plastike nije presudan. Treba da bude deblja, ne previše kruta ali ne ni kao krpa. Svrha je, da ponovim, da rasporedi silu udarca i da zaštiti od nekog klizanja. Jako je važno kako se štitnici kače i da ne mogu lako da se pomere. Meni se dešavalo da od kurblanja štitnik za kolena malo više sklizne, tako da ne štiti koleno. Ko može (ima dovoljno dugačke noge, za razliku od mene ) nije loše da donji deo štitnika ubaci u saru čizme. Doduše, postoji opasnost da u slučaju suljanja, taj štitnik svojom ivicom povredi nogu.
  21. Vlajko, ti znaš da može da se stigne od tebe do Baba? Mislim offom
  22. Iam još jedna sjajna lokacija, Trešnja, Babe, Parcanski vis, Barajevo, Kosmaj... Odlična stvar je spojiti od Vinče do Bubanj potoka, pa odatle izbiti na Avalu, odatle uz malo asfalta izbiti na Kosmaj. Javi se ako te "ova strana" zanima, da se vozamo po ovim šumama, livadama, blatu...
  23. Po meni, najopasniji je crveni Jugo 45. Ako vozi muškarac, nabudžen, nalepnice i ostali "sportski" rekviziti. Ako je žensko, plavuša, od 25 do 50 godina. Pretrnem kad vidim neku od ovih kombinacija. Od crvenog Juga bežim i kad je parkiran. Vozači ostalih automobila su klasično bahati u skoro identičnom procentu. Izbor vozila i motora (kao i rase psa), najčešće govori o vlasniku. Ljudi jednog kova kupuju jednu vrstu vozila (ili psa), drugog kova, drugu. Sami se generalizuju, svrstavaju se među slične. Podela na muške i ženske vozače nije baš idealna, pošto među ženama ima više glupača (tj, pošto su ženski rod, ne može drugačije ni da bude), a među muškarcima ima više siledžija (muški rod). Kad se sve sabere, oduzme i statistički izračuna, dođemo na to da su vozači ova dva roda pola-pola opasnost na drumu. Za pedere (srednji rod su, valjda), nisam analizirao, pošto ih ne znam dovoljno (osim nekih koji imaju pederski karakter , ali su nebitni kao vozači).
  24. Nije to ništa strašno. Imaš nekoliko šrafova da odvrneš jednom, dvaput godišnje. Ja to ne bih dir'o. Inače, tako je i na mojoj Suzi Q,. Skinem osam šrafova na cilindrima, jedan gde se kači top i samo ga spustim. Posao od deset minuta skidanje i stavljanje. Samo teraj taj motor, manje zagledaj.
  25. Umesto dihtunga, meni je Revolution stavio neku sivu pastu 999, ni kap ne pušta. Na oba dekla. Ako je uskoro kupim, imaš je da namažeš. Pali je iz treće, meni samo tako uspe.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja