Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3403
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. E, sad sam sve na svetu video... Mikulanac s kosom
  2. Zovi "Gevaru"!
  3. Jedno ogromno HVALA "to cranku"
  4. Kad noćas nismo poludeli... Ustao sam u 03:10 po starom vremenu, Ljilja nije ni legla. Moto 3 počo u 03:00, po novom vremenu. Lepo odgledasmo, počinje Moto2, još minut do starta. NESTADE STRUJE!!!!!!!!!!!!!!! Čekali smo još sat, pa otišli da legnemo. Došla je jutros oko 7:00, po ne znam kom vremenu. Šta je bilo u Moto2? Ima li negde snimaka?
  5. Samo mani to da ti ler bude na 500 obrtaja. Tada uljna pumpa ne može da dovoljno podmaže glavu. Obrtaji ti pišu koji su fabrički, niije to bez razloga. Lepo je kad Falkonac broji, ali, time mu uzimaš dušu (trajnost). Ako te to ne brine, onda ga ostavi, veruj, može da radi i na 60 obrtaja (kao sekundara).
  6. Na završetku snimka kvalifikacija, ni sami komentatori SK nisu znali kad i po kom računanju vremena počinju prenos ?? ?? ?? Znači, ustajnje pre 03:00 (po letnjem), gledanje u TV od 02:00 (po zimskom vremenu), možda imamo vremena da dremnemo sat, a možda i ne... Kakva računica.
  7. Samo da vam skrenem pažnju da se u nedelju u 03:00 vraća sat jedan unazad! Kako će se to odraziti na prenos, ne znam, ali ako ustanete za moto3, nemojte da se iznenadite ako ne počinje kad je rečeno
  8. Đuntoslave, da li to važi i kad grane poplave? Ne znam kako da rešim grane na Suzi Q, poplavele, čak mi se čini i da su pocrnele. To bi trebalo da je hrom i da su dupli zidovi.
  9. A ako bi se balasti umotali u alu-foliju? Da ona popije EMP?
  10. misa-pei

    Yamaha XJ 750

    Uzimaj!
  11. Jbg, video sam, ali sam mislio da se to izjalovilo, a ne da čovek ima dva zmaja. Bre, on je vitez zmajevog reda :D
  12. Moja ponuda stoji...
  13. Takođe.
  14. Znajući naše birokrate, pošto piše "jeftinija registracija automobila", pitam se hoće li da za motore ostane sve po starom. Pošto dugo nisu prihvatali umanjenje poreza na luksuz za motore, a jesu za automobile, pošto nije bilo eksplicitno navedeno.
  15. Od Kumanovske do Sinđelićeve ima 500-600 metara. Četiri semafora (ili tri, zavisi kako računaš). Nešto se ne uklapa u vest.
  16. Možda neka zamena za motor? http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84038-yamaha-xt-600-2kf/page__gopid__1375449#entry1375449 Oduvek sam želeo zmajčeka
  17. Promenjeno ulje. Vozimo se. Cena, jesenja, pala sa lišćem. 950e
  18. Nek je sa srećom i uživancijom, Kepo. Čestitam!!!!
  19. misa-pei

    Cima, trza

    Prvo, zameni svećice (stavi onu iz 4. 1., iz 2. u 3.) pa vidi da li ti se grana na kojoj je svećica iz 4. cilindra isto slabije greje. Drugo, proveri bobine i kablove. Po mraku gledaj ispod rezervoara, možda negde probija kabl. Možeš i bolnom metodom, dok motor radi, pipaj kablove. Vidi da li je varnica na sve četiri svećice ista. Treće, izmeri kompresiju. Sumnjivo je što se jedan cilindar sporije greje. Ako nije kompresija u pitanju, onda četvrti karburator zeza.
  20. Testerol, SAE 30, mešavina ulja i petroleja, prerađeno ulje (mnooooogo prlja), bilo šta tečno i masno a da nije agresivno za O-ring
  21. Hvala ti što si ovo podelio sa nama. Svaki nastavak je čisto uživanje. Puno pozdrava za tebe i gđu Vericu.
  22. Na ovakavom putu, svi ti problemi su vrlo mogući, naravno nepoželjni. Verujemo u vas, vašu snalažljivost i odlučnost. Samo napred, mislimo na vas (ma koliko vam to malo pomoglo preko četvrt sveta )
  23. Andreja, koje ti je ulje u motoru? Kod mene je Elf 20-50 i od kad mi je provrilo ulje na Kepijadi, imam isti problem sa lerom, kad je zagrejan. U principu, takav problem se javlja kod lošeg-starog ulja, a da je sajla u pitanju, teško bi ubacivao u prvu, osetio bi trzaj...
  24. Kod mene stvari stoje ovako... Nije mi sigurno da ću ići, zavisi od više faktora. A ako i krenem, moram, ali moram da se vratim kući u nedelju uveče (i to ovaj put ceo samo sklanjajte Zexa ispred mene ). Plata... šta to beše? Jageru, znaš da si uvek dobro došao. Javljaj se! Jedino što se meni sviđa i ideja da krenem u četvrtak, da kad sam već tamo, uhvatim dva dana vožnje. Mada, sve je još neizvesno, zato se još nisam lupio na spisak.
  25. Od sveg srca vam želim lepu vožnju, dobre puteve, još bolje druženje i siguran povratak. Pratićemo vas kako napredujete. Srećno!!!!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja