Cuj, lepo ti Dzigorijus kaze, pod opterecenjem. Znaci, napunis ga i popalis sve sijalice, pa ga izmeris. Akumulatoru je, pored napona, osnovna karakteristika kapacitet, izrazen u amper-casovima A/h. I ako on daje, neopterecen, 12.4V, sto je na donjoj granici /mada meni uvek daju oko 11,xx/ pitanje kapaciteta je koliko ce mu pasti napon pod opterecenjem. Sam CDI ili platine nisu neko opterecenje.