Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9818
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Zakasnio si, moraces sacekati novo kolo.
  2. Satelis

    NC750X 2016

    Obicno oko dedamrazijade zna da bude Ok vreme, nek bude suva a hladna zima.
  3. Nece bude od sauga, saug je vec nakacio na fabricku instalaciju. te dve zicke s'buksne koje pominje su isle ovde @zdravoljubac izoluj zicke i stripsuj negde gde ti zgodno.... resena dilema.
  4. Satelis

    NC750X 2016

    Danas gledam kroz prozor sunce sija ma ubiva, mogao bi da pernem motor. Em je prljav em se macka zavukla ispod cirade pa mi sve istrapacira od sedista do inst. table. prvo resih da ubacim uloske sa grejacima u cipelke zavrsio sa pranjem pa ode da osusim lanac do tornja neizdrz je bio jaci od mene u povratku bogme popalih sve grejace.... ruke, noge, guzzca Inace na satu je 51.5K, sa gumam sam presao ravno 7K... pratim stanje, zadovoljan za sada. Lanac posebno pratim, proveravam, presao sa njim 5K od ugradnje, super stanje bez dotezanja. narucio konverter, nece navi da se puni (to im je inace boljka) ovo govan*e trebam zameniti Takodjer nosac sam narucio (kad se vec bakcem oko navi da stavim kako treba), rupu mozda zatvorim nekom plasticnom zabicom ili iskoristm da izmestim USB uticnicu sa kormana, bice lepse.... videcu vec. videh prosirenje na Sreckovoj Svabici, probao i def. je bolji ugodjaj na stopalu porucio kao sa slike samo druge boje
  5. RT-ovi nemaju smisla za grad, imalo je mnogo jeftinijih, boljih resenja al dobro, zna se politika voznog parka policije kod nas.
  6. Svakako bi ih je*ao bez pardona sta god da je u pitanju pa i pucnjava na njih zbog takve jurnjave. Nije mi jasno kako sme da ga onako pegla trotoarom, prolece pored zgrada, ulaza..... zamisli, pretpostavi kakav bi svcenario bio da izadje trudnica, zena sa kolicima, zena sa malim detetom, dete. Recept da nastrada neko ko nije ni kriv a ni duzan zbog par budala.
  7. Satelis

    Bi-Led

    Drugar odlucio, porucice Ove Bi-Led projektore + prateca oprema
  8. Satelis

    Bi-Led

    Ima svrhe jedino ako skines staklo i napravis od pleksia "poklopac" koji ce doci umesto stakla.
  9. Jedan od tezih perioda u nasim zivotima dobra ergela
  10. Satelis

    NC750X 2016

    Da, definitivno odradjuje posao sto se snimka tice, vidi se sve potrebno. Sto se vibracije tice pozadi, mislim da je neminovna jer i sam podmazivac lanca radi po principu vibracija a usrafljen je na gvozdje sto bi rekli. Jedino sto mi pada na pamet je da se izmesti sa donje strane stop lampe ili na nosac bocnog kofera kao sto je Gagi uradio kod njega..... treba se poigrati.
  11. Satelis

    NC750X 2016

    Uhh da vidis, dobro me podseti Rajce...... rele za sirenu, napajajuci osigurac, centrala kamere.... sve to smestih ovde tu je sigurica od vode il bilo cega Sto se sviraljke i kablica tice.... nema frke, drzao dok komsije nisu pocele da pale svetla po kucama, sve ok.
  12. Satelis

    NC750X 2016

    taman pomislih da je gotovo sa zicama, dohvatio se bocne plastike da pakujem al nece da moze, prekidac cope treba zameniti Redosled skidanja: - plasticni poklopac pr. lancanika - oprugu - dva srafa (kljuc 12) iza same cope - sraf (kljuc sa zadnje strane cope - izvuci prekidac, otkaciti jednu zabicu, izvuci iz kanala instalaciju, otkaciti drugu zabicu i na kraju raskaciti zeleni dzek pozicije (kad je skinuta bocna plastika) sraf cope (nekad cukano iz neog razloga) prekidac zamenjen, plastika spakovana, crash bar namontiran pa maglenka na njega dalje se moze prec na produzetak prednjeg blatobrana duplo lepljivu traku skinuti jer smeta da se lepo uklopi, odbija od blatobrana jer je debela plasticne zabice koje se dobiju.... bacio sam momentalno, drzace 3 srafa sam kvalitet plastike je skroz Ok, dosta je elasticna proverena zategnutost lanca i dopumpane gume kad znas da je kraj ..... Ono sta sam mogao primetiti je da Sreckova Svabica od promena/opreme ima sledece: - povisen vizir + podizac + dodatak viziru - produzetak pr. blatobrana - zastita izduvne grane - zastita hladnjaka - vazdusnu sirenu - crash bar + maglenke - navigacija - stitnici ruku - odstojnik kormana - kamera napred-pozadi - grejaci ruku - 2 uticnice 12V - alarm (uskoro) - buzer migavca - tank torbu - prosiren fuzaster vozaca - prosirenje cope - centralni stender - tutoro podmazivac lanca - nosace i sva tri kofera, rostilj na centralnom - auspuh - blicer stop svetla - dodatak zadnjeg blatobrana Masala, lepo, fino.... ajd uzdravlje
  13. Satelis

    NC750X 2016

    da nastavim.... sviraljka dolazi na mesto fabricke svirene Posto je vazdusna sirena dosta veca, sad dzekovi ne mogu dohvatiti ili ti moram napraviti produzetak sa dva muzjaka ne jednom kraju i dve zenke na drugom. zenke u svirenu, muzjaci u fabricke buksne gornja uticnica je USB, donja je klasicna za punjenje/odrzavanje bakterije ovako je sa druge strane, razlicita napajanja imaju buzer je smesten na levoj strani i pripremljena je instalacija za alarm na red dolazi kamera centrala, napajnje, dve kamere, prekidac prednja ide iznad fara, vizir se steluje tako da moze doci kao nadstresnica poprilicno debeo snop kabla ima, tesko za provlacenje jest da pise da je vodonepropustan al ko ce ga znati, ususkan je ovde idemo pozadi, kameru treba montirati posto nema oznaka koj dzeci je za sta svabica ce bidne namackana lupis tacke il neke druge oznake lake za raspoznavanje kad sam vec pozadi, valjalo bi blicer stop svetla staviti iza je instalacija treba mi beli dzek op cup korozija... bice sredjeno dzek sredjen, blicer povezan, jos obicnu dvopolnu sijalicu da zameni za led crvenu i gotovo spakovano, moze se zatvoriti na red dolaze maglenke da bi one radile valjano potreban je stabilizator napona mesto zauzima pored napajanja za kameru desna se moze montirati i provuci instalacija od stabilizatora do nje leva mora pricekati za sada malecno, diskretno al zato golemo kad se aktivira E ovako, imamo buzer koji je povezan, kamera, navigacija, grejaci ruku, rele sirene, priprema za alarm, maglenke, uticnice 12V su dobile samo -12V ili ti masu, da bi radilo potrebno je napajanje ili ti +12V. okreni obrni napajanje je usnopljeno i spremno da putuje pozadi ide u prostor ispod plasticnog poklopca pored kucista osiguraca trebace jedan rele jos jedna zica iiii ende moze proba, moze pustanje u rad kamera radi, grej. ruku i navigacija radi uticnice takodjer sve fercera ki doksa, ovako sad izgleda (kabal koji visi je priprema za levu maglenku) kad se vrne gumena zastita ki da nista nije bilo Nastavice se.....
  14. Di ovo ima da se kupi Rajce, slicne su SL-u
  15. Uhhh javi mi cim ga vidis drugi put
  16. Oslicno, ma da je sada vec kasno jer je kraj sezone. Ako vidis Malaguti SpiderMax500 tamno sive boje, zatamnjen vizir sa NS tablama javi mi cim pre na 069/2251885. Moped je od ovog clana @Ducati411973 koji je zasluzio jedne dobre s'vremena na vreme dodje u taj kafic. Izvinjavam se za off, nek stoji post neko vreme (da vidi stilgar) pa nek admini obrisu.
  17. @stilgar Da li si cesto u Mad Max-u?
  18. Satelis

    NC750X 2016

    Da kucnm koje slovo pre nego padnem u komu.... dodje Svabica na red, Sreckova kako sta citiam, tako u glavi brojim... dve zice, buksne, diode, dva relea, 3 zice, stabilizator napona, kuciste osiguraca, osiguraci, cesice, mnogo zica...... glava boli sve je tu, samo jos alarm fali krecem od podizaca kormana zbog promene u duzini instalacije ovde korman nije dobro stajao, za nekih 2-3mm je vise bio na desnoj strani odlucujem se za duze srafove uz dodatak feder sajbni, lepak za navoj necu staviti vec mast dobije se visi i nesto blizi korman ovako treba stajati nekad sad dalje skoro kao fabricki grejaci samo sto ej kod fabrike prekidac u sklopu rucice dobar fazon, svidja mi se, posebno pogodno za skutere (ne razmislja o poziciji prekidaca) desni "breg" odfikaren, treba i levi skinuti ne bi li se rucica namotirala dremel pa lagano dalje - Vazdusna sirena da bi radila, mora se prepraviti instalacija tj napajanje ide preko rela (ne pokusavaj da bocnes fabricke zice za probu, momentalno po ukljucenju crkava osigurac). - Jedna od mana NC-a je ta sto nema zvucni signal ukljucenog pokazivaca pravca.... zna biti zeznuto kad se zaboravis da iskljucis pa sa pogresno ukljucenom stranom udjes u raskrsnicu. Ili jos grdje, kreces se glavnim putem i nadjes na automobil koji iz sporedne ulice hoce na glavni put da se ukljuci, tebi radi migavac a da toga nisi ni svestan..... zurka u najavi. - 2 uticnice 12V, jedna za punjenje telefona, druga za punjenje/odrzavanje akumulatora tokom zime sad krece glavobolja, u sivom dzeku mogu se naci migavci i signal za sirenu migavce koristim za buzer i priprem instal. za alarm koji ce se naknadno staviti signal sirene mi treba za rele + spustam instalaciju grejaca ruku i navigacije Nastavice se......
  19. Slazem se sa napisanim, treba probati nego ga mrzi da monta
  20. Super, nek samo tako ostane..... sto bi rekli, pupupu da ne ureknem.
  21. Ulje resetujes preko dugmica inst. table. Kaiš preko džeka koji je iza fara. Iz pročitanog, rekao bi da ti ne radi dugme za reset (bez obzira sto klikće), tako da ti je najbolje da skines tablu, otvoriš i vidiš o čemu se radi.
  22. Pandorina kutija se polako otvara, malo oce radi, malo nece, malo oce kaki pa malo nece. Sve je super do 2 semafora, na 5 bi vec da ga zapalis, na 6 stao skroz te moras ga gurati. Dve ulice nize upali na cvrgu ko da nista bilo nije i tako u krug, novi dan, nova sreca.
  23. Kako.... lako Treba ti Ovo, izaberi si samo precnik i to ti ide oko sipke crash bara. ovako izgleda, zalepis traku da ne dodje do ostecenja skines gornji deo, nece ti trebati udenes tvoju maglenku, obavezno malo lepka za navoj i nema glava da boli ovako kod mene izgleda
  24. A sta bi imao praviti u ovom slucaju? Kolko vidim, nema se sta praviti.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja