Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9819
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Satelis

    NC750X 2016

    Mala ispravka, NYPSO pusta na o-ring gumici dok K&N hoce da pukne.... filtere vazduha takodje treba izbegavati od njih.
  2. Da, tu je visestruko skuplje. Iskren da ti budem, ne znam koliko moze kostati cevka prohroma za izradu.... na to dodati rad drugara strugara od nekih 60eur (za 2 seta)..... sve ukupno ne verujem da bi kostalo vise od 100-150eur za prednje diskace (ovde kod nas).
  3. Satelis

    NC750X 2016

    sta ima danas novo, nista posebno oprao oko prednjeg lancanika i oba lancobrana dok se susilo, na drugoj strani pripremao nesto drugo hocu da turim jedan prekidac malecak dosta manji od standardnog Posto imam alarm ugradjen + ukljucen HISS, dodje mu fina potrosnja struje akmulatora kad je motor u fazi mirovanja. U mom slucaju, potrosnja ide do 28mA a to je poprilicno visoka potrosnja za ovako malen akumulator. Prag toleranicje je do 20mA u moto svetu, kod automobila je 30mA dok kod kombija 60-80mA.... ovo su sve nepisana pravila. NC sa DCT menjacem zahteva ispravan i dobar napon akumulatora kako ne bi bilo problema sa paljenjem, menjacem, EFI i ABS lampicom. Iz tog razloga, posebno moram voditi racuna bas zbog vece potrosnje struje koje trenutno imam na motoru. Ako ne vozim 4-5 dana, obavezno pre paljenja nakacim punjac da ne bi imao problema. Ovako sa prekidacem iskljucujem potrosnju struje ali u tom momentu ni alarm nece raditi. Zapravo alarm mi stalno i ne treba, tako da cu biti mirnije glave po tom pitanju. kako se cantra prazni znaci da se vrcaju polako delovi napred je ostalo da se samo udenu i podese amortizeri brojim dane...... Sutra il prekosutra napadam zadnji tocak..... nastavice se.
  4. Skoro 470eur za 3 diska za R..... ma idi, mnogo bas. Ovo za kros skroz prihvatljivo, Ok cena.
  5. Kako je u Boru ne znam, verujem da vise paze zbog manjeg obima posla, menjeg trpanja tereta na kicmu zaposlenog kurira. Ovde u Beogradu je haos, ludnica.... kad me ne bi mrzelo da stavim jednu kameru koja ce snimati ulicu pa da vidis kojom brzinom se prolece, pride obdaniste je na 50m od mene. @brdy mi je poslao med u dva navrata, oba puta su bila bezuspesna jer su slomili slepci tegle. Zalba, da vrate pare..... moze, napisi na led i okreni ka suncu. na ovoj slici u pozadini, mogu se videti kutije koje cekaju da se napakuje moped i posalje buducem vlasniku il dileru za dalju prodaju Dole je platforma od drveta, u zadnjem delu je prorez gde upada zadnji tocak, napred se skalpelom napravi prorez gde ce malim delom viriti prednji tocak (stigne ne namontiran), retrovizori se (uglavnom) ne motiraju. Odozgo se nabaci "cirada" koja je puckava (tako stigne zasticen) i ona prekriva moped sa svih strana, ukljucujuci i vizir je je bas kao cirada. Cela kutija se zatvori, sirokom trakom ide lepljenje u krug, odozgo i sa strane. Tako spakovan se moze predati brzoj posti. Na godisnjem nivou znaju da skembaju 5 komada minimum.
  6. Floyd mi donese 2L za probu, u subotu sam uzeo od Mire jos 3L vinceta Merak mi neki da popijem posle klope po case.
  7. Koliko moze kostati to zadovoljstvo i ima li samo za R motore ili prave i za ostale?
  8. Ooo Boze, zar ti treba crtati?
  9. Hhhmmm materijal, mere pa kod drugara strugara
  10. Pocni Sinisa da verujes, nikad se ne zna gde cuci zlo. Za ovih mojih 100k predjenih do sada, nikad gora sezona sto se bezbednosti tice. Uzasno je pocela, tako je i nastavila. Od svih situacija, dve cu dobro pamtiti. Prva je na putu ka NS, druga negde u BiH.... u oba slucaja je bila brza leva krivina i u oba slucaja kavezari su preko pune linije bili komplet celi sa vozilom u mojoj traci direkt na mene. @GAGI74 je video ovu drugu situaciju posto je bio iza mene..... puku srecu sam imao, u momentu sam doneo brzu odluku koja me je spasla. Zato, pameti i srece nikad dosta!
  11. Bas takoj Paz ovo .... znam jednog koji redovno na kraj sezone zameni ulje, provrti i ugasi. Nema paljenja tokom zimskog sna, na prolece izbaci to koje je sipao, sipa novo i vozi..... i tako godinama.
  12. Vreme da se sumiraju utisci za ovu sezonu i srecna svima koji su pretekli istu. Dal cemo biti iste srece naredne.... vid'cemo, nadamo se. jos malo bahanalija boles ondak zadnji desni maltene da hoce da sidje s asfalta flojd Ubedljivo jedna od najopasnija deonica za voznju postaje Topola - Rudnik il obratno, kako god. Mnogo mnogooo bolenja patke kavezara za voznju u svojoj traci. kad bi mogao, kad bi smeo.... upotrebio bi bez razmisljanja
  13. Uvek treba poklopiti servis sa krajem sezone. Ulje koje je matoro, preslo il doslo do ser. intervala je totalno razbiveno, crno i ne treba ga ostaviti da boravi u agregatu tokom zimskog sna. Obicno se sipa gustina veca nego sto treba pa eto finih naslaga unutar agregata. Novo ulje, pored ostalih aditiva ima aditiv za "pranje" agregata. Aditiv tad cini svoje tj. skuplja svu "prljavstinu" unutar agregata i spusa u karter. Tako da, uvek treba gadjati ser. interval sa krajem sezone i zameniti ulje, paljenje tokom zime nema potrebe da se radi jer vise stete nego koristi.
  14. Takvu istu imam, jedini probroblem je DC adapter kao sto rekoh ranije.... sve ostalo Ok.
  15. Nisam se vozio u tovornom prostoru nit ima potrebe za tim jer vidim sta rade. Skoro svaki dan se slao negde po Srbiji skuter na kucnu adresu ili u neki salon kod dilera. Malo malo vrati se ostecen, pao gospodinu koji je upravljao kombijem. Dodje, otvori bocnu stranicu, ubacimo spakovan moped, zatvori stranicu. Sedne, pali, krece pun gas, savija oko zgrade u finoj brzini i tako redovno.
  16. Više stotina skutera ganc nova sam sklopio, upakovao (kutija u kojoj stigne) dočekao i ispratio brzu poštu. Ako dodatno zavezu kanapom, trakom, gurtnom.....nema problema. Ako samo stave i postave neke druge stvari....pada zasigrno. Voze kao mentoli i bole ih malo patka za robu. Pored toga Nikola, mani se kineza već kupi nešto kršteno.
  17. Satelis

    NC750X 2016

    Danas nista pametno, vise iznervirano moglo bi se reci. Elem, semeringa i prasinara nema nigde kod nas, nit original nit zamenski. Delta me skroz na skroz razocara jer sam bio ubedjen da bar to imaju na stanju.... kad mi rece bata za info pultom da nema, pomislio sam da me zeza Pitam se samo sta rade sa motorima koji im dodju na servis kad nemaju nista od rez. delova na stanju sem onog najosnovnijeg (ulje, filtere, plocice(mozda)). Bilo kako bilo, moped ostaje rasturen do daljenjeg. Porucio sam semeringe i prasineare, cena oko 6.100din. za utehu bar imam komplet za zadnji tocak (Wmoto) drugar greskom poruci ceo set, moze zasebno samo lezaj no nema veze, tim bolje.... zatrebace nekad ponedeljak napadam zadnji tocak proverio dimenzije....nema greske I tako, danas tezak smor..... za nauk u buduce samo Wmoto i to par meseci ranije poruciti sta treba i nema glava da boli.
  18. Satelis

    NC750X 2016

    Sve zavisi sta zateknem, ako su pretegnuti srafovi poklopca.... menjam, ako ima diht mase.... menjam, ako je dihtung krut il ima sitnih pukotina....menjam, ako slini/balavi menja se bez pogovora. Ako je lep, ceo, bez pukotina, mekan, savitljiv, ki nov sto bi rekli.... ne menjam. Neki strogo drze da treba zameniti svaki put kad se dize poklopac, ja ne mislim tako.
  19. Satelis

    NC750X 2016

    dobrano se ulje cedilo, vreme je usuti novo Kad smo vec kod ulja u motoru..... jurim jedan aditiv. Sa vise strana sam dobio potvrdu da je dobar tako da se nadam da ce za najdalje mesec dana stici jedna bocica od 0.5L. Rec vise ce biti nakon licnog dojma sta i kako.....otom potom. napadam ventile, usisni skoro idealni, izduvni izlaze iz tolerancije ustelirani, moze se pakovati nazad zarad paljenja antifriz kao po obicaju namestam na -15C paljba ceka se ventilator Pratim temperaturu creva, hladnjaka, sve Ok. Ono sta sam primetio dok je dizao temperatur, dosta mirnije radi. Znao je da leluja sa obrtajima, cujem po zvuku kako oscilira. Sada toga nema + sto pali na po zuba.... zadovoljan gasi da se ladi, prednji tocak u vis blatobran, koc. kandza, tocak dole dole kljuc 14, gore imbus jedna pa druga strana taman vreme za sredjivanje pre toga nesto drugo treba dovesti u red ce bidne sredjeno jedna druga ruka pa lagano zatim mi treba drugi alat lezajeve treba izvuci Ovakoj, sa grejanjem se sme ici do 120'C, preporuka 100'C da se ne bi sjebalo il izdeformisalo nesto sto ne bi trebalo. Grejanje obavezno, ne zato sto je lakse nego zato sto se tako cuva kuciste lezaja.... nebitno koji je sklop u pitanju. nesto ispod 70'C izadje bez problema odmah napadam drugu stranu, gvozdje se kuje dok je vruce sve zaostalo ocistiti tj pripremiti za novu robu opet grejati proba osovine zastita semerinzi, caure i ende.... spreman za montage stari semerinzi, na levoj strani nije dobro stanje bilo E ovako, sta imam reci..... pu prvo lezajevi. Lezaj na desnoj strani je dobar, nema anomalija. Lezaj na levoj strani nit dobar nit los, ajd 50/50 da kazem i to najbolje pokaze kad se malo ugreje. Semerinzi.... isti slucaj kao i sa lezajevima. Desni dobar, lepo naleze, dobro dihtuje preko caure. levi dobro naleze u kuciste al zato dosta slabije dihtuje oko caure. trenutno izgledamo ovako.... nastavice se
  20. Eee jbg, juceo bio u Grockoj.... za malo si zakasnio.
  21. Dobrodosao! Prelistaj temu o SW-u, nisi dobro informisan ili ti taj model je za izbegavanje jer nema lambda sondu, trosi ne ispod 7L/100km (gledaj samo model koji ima l.sondu). Sto se Akrapa tice, kontaktiraj Pedju iz Cuprije, stavljaju judi od drugog modela uz prepravku, neces dobiti nista sem lepog dubokog zvuka.
  22. Satelis

    NC750X 2016

    pokloni se i pocni...... krecem od usisa HFA1715 pre demontaze usisa valja ispustiti antifriz sa gornje strane, nakon razdvajanja kucista odviti M6 sraf sa donje strane skinuti hladnjak, crevo ibera, raskaciti crevo oduska i popustiti sraf sa tela klapne gasa, vuci na gore da izadje iz svojih vodjica koje su po jedna sa obe strane eto ga raskaciti sajle, dzek step motora, dzek senz. polozaja klapne i popustiti sraf flasne pre bilo kog raskacivanja senzora.... obavezno skinuti - klemu sa akumulatora sve cisto, senzor polozaja klapne step motor (zaduzen za regulaciju ler gasa) 2 oring gumice ima ima stelovanje, okretanjem se izvlaci ili uvlaci telo stepa ima svoj trn u klapni tako da se ne moze staviti bilo kako ocekivao sam dosta gore kad se povuce prstom ta naslaga je isto oko samog leptira uporna mrlja kad se osvetli sa kontra strane, jasno se treba videti prohodnost izmedju leptira i tela ovaj sraf u ludilu se ne sme dirati... nikad klapna sredjena, prelazim na dizne prvo pomeriti osigurac (povuci gumu da izadje iz lezista i zarotirati) zatim jako stisnuti plasticne pipke dovod goriva skinut dobro voditi racuna na gumice dva M6 srafa, svaki ima svoj distancer, raskaciti oba dzeka od dizni izlazi cela rampa goriva, nema povratno crevo do sada odvijeno na drugom cilindru Ok stanje na prvom ima vrlo tanak sloj skrame 20min ide na krckanje ki nove sve spremno na vrcanje na mesto tu je sad jedna velka rupa najtezi deo je ubaciti rampu sa diznama a da ne spadnu gumice sa dodje strane dizne ako se zagubi, problem u najavi.... e zagubila mi se jedna na nekih 10min potrage dosta stpljenja treba, mesta gotovo da nema.... sta's ga sprcili ovako bocnuti kablovi, bocnut dovod goriva, bocnut osigurac od gume flansu valja macnuti ne bi li skliznula di treba, lakse cu je skinuti za 50, 60k nabaciti klapnu, sajle macnuti takodjer, pobockati dzekove privremeno vratiti crevo ibera filter pa poklopac Dva puta kontakt, step motor da odradi pun hod i pritisak goriva da nabije u sistem. Pali na cvrgu, pustam da odradi kratko jer nemam hladnjak, taman da obori obrtaje. gasi, ispustaj odvijaj vrlo mala razlika u zazoru izmedju novih i starih ostaju da se cuvaju za rezervu priprema sutra napadam nastavice se.....
  23. Kumodraz je jedan vrlo vrlo zajebat kraj, gde zivu zajebati ljudi s'mracna stakla....mnogo njih, pa u skladu s'tim vaze njina pravila. Kad zadjes po malene ulice, da vidis ti tu burzoaziju...... ti pamet stane.
  24. Odlicno radi, jedinu zamerku koju imam je na los pretvarac napona, sklon je crkavanju pa navigacija nema punjenje kako treba. No i to je resivo, porucio sam drugi konverter napona tako da ce biti reseno, ako je bas hica ondak sa strane zakacim napajanje preko USB kabla i vozi misko. Link nemam, kucaj oznake u pretrazi i nemoz da je omasis.
  25. I tata bi sine.... mislim na trojku, za učenje nikad kasno .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja