Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. da nastavim.... mala km poprilicna steta u vidu hrdje odvijanja nema da se vratim na kocnice, obe su krive al ova je vise bez udarnog ne pokusavati, plitka je glava pa ako se sjebe u startu eto novih glavobolja u vidu razbusivanja s'tanje Prednja klesta van diska i bez plocica. Stisnes polugu ne desava s enista, tvrda kao kamen, klipovi ni makac ma koliko god jako stiso. totalna blokada napred desno iza, guma klizaca pukla napred levo precnik klipa je 27mm ovo je ujedno jedini klip od 6kom. koji je nekako radio krug za krugom pozadi je dosta gore 240mm spoljni precnik, 5 rupa f10mm cu sutim zadnja klesta lezaj traverzne kaput svecica kao i filter losega stanja CVT ce pricekati svoj momenat rolnice i kais losi, ostalo pregledati i srediti ako ima prostora Sutra stizu gumice iz Sigurnost ZR, Astrid po lezaj. U utorak f. vazduha, svecica, kais, rolnice, kocione plocice za sva tri diska. Ceka se info polovnog zadnjeg diska, ako valja eto pakovanja ali ako ne valja eto narucivanja i moped sa strane da ceka bolje dane. Inace, danas sam saznao da su kocnice radjene prosle godine..... nastavice se
  2. Satelis

    NC750X 2016

    El mi se cini, kanda da nije mala opruga zakacena? Blatobran trebao bi jos malko podic na gore i spustiti gornji deo plastike ka gumi (gornji sraf skroz desno umesto skroz levo).
  3. Nakon odredjenog ciklusa paljenja/voznje, sistem ce shvatiti da je sve Ok i sam ce iskljuciti Fi lampu. Nista za sad ne bi dirao, pali i vozi neko vreme, verujem da ce se sam opraviti.
  4. Ima... lepo izgleda Nije kamikaza, Petar ga je tek kupio ispod vrednosti i nista nije radjeno godinama unazad sem ulja u motoru. Ima mnogo tragova rdje na sve strane (srafovi, agregat, ram), kao da je stajao dugo u vodi do visine CVT-a. Zadnji tocak rukom ne mozes ni mm pomeriti vec tek kada se sedne i dobro pogura nogama. Blokiranje tocka je dovelo do pregrevanja kvacila, plavljenje zvona, spaljene koc. plocice i disk je unisten. Na sve to nakucan je lezaj kormana po sredini, zljeb ima dok je pozadi otisao lezaj u traverzni i pravo je rvanje u voznji dok sam ga probao....... bice slika.
  5. Posto nema tema o ovom modelu, red je da se otvori jedna zarad razmene iskutva. I ako je "slican" 250-ci opet je za toliko razlicit. evo jedan bele boje Probao ga, za sada su saznanja.... - nema kocnicu (nazad skoro da totalno blokira tocak, napred blago) - nema upravljivost (lezaj kormana nakucan po sredini) - nema prenos (pri kretanju trza uz zvuk cvilenja metal o metal u CVT-u) Nastavak za koji dan....
  6. stigle plocice, nasao harmoniku gumicu spas pronasao u servisu koji se bavi popravkom kocionog sistema na automobilima harmonika odgovara od nekog japanskog cetvorotockasa, bemliga kog u ostalom nije ni bitno, bitno je da odgovara po svim dimenzijama i da je nova sad jedan detalj gde ne razumem poentu Prednje plocice imaju lim koji mi se ni malo ne svidja jer ne razumem zasto su jedan kraj ostavili na pola, nakoseno. To nije dobro, brze ce dovesti do propadanja gumica unutar klesta jer klip ne naleze celom svojom povrsinom. Sto su plocice potrosenije, klip vise izlazi i dovodi do ugibanja jer ne naleze celom povrsinom. ubaceno, zastiti upusten deo ne bi valjalo da na vodjici zapekne srafovi isto sile stezanja jer na prednjem bese preterano namackati, staviti, leglo dupe-nosa nista ja tu ne bi diro proveriti obe strane dal su legle dobro Ovde se neko zajebao kad je montirao klesta pa je zbog toga sjebao harmonika gumicu. Ne obrati se paznja, guranje srafa na silu i na suvo.... ne biva, pokida bezveze i cao. moze se preci na koc. tecnost prednja losa zadnju nisam hteo meriti jer je sama boja jos grdja napred reseno pozadi ima naslaga na dnu delovalo je malo ne znam na koju foru sve niple za ozracivanje pretegnute a tecnost nije menjana za pred kraj oko kocnica, niple tanko macnuti kao i gum. poklopce ne mackam toliko jer mi dosadno, mackanje je zastita od prodora vode cudo jedno sta moze da uradi kad ode tam di ne treba ostaje samo da se posle iskoci Nm. stezanja prelazim na lanac posle trece.... vise ne brojim sad je vec dosta bolje moze se preci na centriranje/spanovanje tocka/lanca valja krenuti od 0 pa obe strane jednako N.m zadnje osovine dalje Givi crash bar ispostovati proceduru montaze i nema frke, laka je donju stranu zastiti jer treba nekad odviti.... tocak sve direkt baca na srafove korisna stvar svakako, plastike su paprika skupe takodjer i plasticnu zastitu staviti nema tacno odredjeno mesto montaze sto u prevodu znaci da treba staviti na najistureniji deo crash bara kako bi imalo svrhu pali, pustaj da se zagreje jer valja menjac resetovati operacija uspela Odma da vam recem da sam samo trebao zameniti ulje u motoru i proveriti kocnice jer je sumnja da su pri kraju. Mlad motor, malo presao, redovno...... Proverio gume, nazad opao pritisak, probao, iskocio.... sve Ok al nije jos finito, bice sutra kad se zameni akumulator jer ni on nije dobar.
  7. Crni burgman, sveze kupljen uz reci prodavca da je uradjen servis i da je izmedju ostalog stavljen nov kais, izlepio je one nalepnice sacuvaj Boze. Proverili smo ubrzo CVT i videli isto stanje kao kod VoxRS-a s'tim ako nije bilo i duze ostecenje al smo isto tako videli da je pukao u zadnjem gornjem delu dihtung u vidu tankog lima presvucen necim nalik gumi. Taj tanak lim se kurvinski podvio i rendao kais ili ti to je bio uzrok problema. Ako kod Vox-a nije to uzrok.... jedno je davno jasno, Dayco je tesko sranje od kaisa.
  8. Satelis

    NC750X 2016

    Tako je, nemaju.... salju ili upucuju na Djuntu.
  9. A tek kafa bas odatle s'tog kamena uffff uff ufff
  10. Aki-eva makina 2017 godiste vreme je za dok se dole cedi valja napasti gore na red idu kocnice P kocnica vrlo slaba prvo sto primetih je odvojen spaner od osovine tocka naspanovan je kako ne treba, desna strana leva strana drugo sta primetih je odvijena osvinica zadnjih plocica zatim komentara nemam, ide lagano sredjivanje napred zilet tanka Nastavice se.....
  11. Satelis

    NC750X 2016

    Jedan plavi, drugi beli, 19-o i 17-o godiste Zajednicko im je da su dobili reset menjaca, zejtin u motoru s'filteri. Plavi posto je malo presao, njemu je sledovala jos zamena kocione tecnosti, prodje 2 godine, ostalo sve picikato. belom se moralo posvetiti vise paznje.... samo pumpa km vecini znan antifriz i koc. plocice dobre poluga treba se srediti jer krcka tockic za stelanje isto bela, otporna na vodu MK stender ugraditi proslicati rupu jer sraf ne moze naici na navoj, dobro namackati osovinu na desnoj strani staviti duzi imbus sraf i podlosku da ne preripi opruga kojim slucajem stezanja nema imbus srafa, ne biva.... samo lupiti kontru M8 maticom dobro se uklapa blago, skoro neprimetno u desno odlicno ce posluziti za recimo srediti lanac, bas je lose stanje iz lanca bukvalno pesak izlazi posle ne znam koliko ruka obrnuto tu nije kraj, mora se dotegnuti Lanac nije dobro, ima 5, 6 ukocenih linkova tako da ce uskoro uslediti zamena. gume sredjene i ende
  12. Samo da ne pukne, puca kad je pod opterecenjem a to znaci da moze biti i u preticanju. Zatim moze podleteti pod kvacilo pa samim tim zaglaviti zadnji tocak.... dalje ne treba da pricam zbivanje. Nemoj misliti da mracim pu pu daleko bilo, ovo je najgori scenario sto se moze desiti isto kao sto moze puci i da ostane samo na tome, bezbedno stanes i gotovo, ima i toga. Ali, znas kako kazu, djavo nikad ne spava.... nije pametno cackati mecku, staviti glavu u torbu zbog cajniz kaisa. Stos dolaska tice, tu sam bese mi prosle godine Uros bas iz Bijeljine sa AA500
  13. Nek ti je Bog u pomoci za tih 2.000km, ja to ne bi ugradio.
  14. Nisam te shvatio pogresno, sve Ok. Ne bi bas tako nazvao "jednolican posao" u mom slucaju jer ja ne radim jedan brend, sarenoliko je i svaki je prica za sebe. Moj motiv je srce puno kad od pogresno dovedes u ispravno stanje. Jednostavno svaka procedura (cak i ona najobicnija) ima svoje korake koje treba ispostovati od pocetka do kraja. Kada skontas i udjes u taj ritam sve ostalo "ide lako" a kvalitet se nikad ne sme dovesti u pitanje, bas nikad! Jbg malo sam cudno bazdaren po tom pitanju
  15. Mnogo posla odradim, ne brojim.... radno magare što bi stari ljudi rekli. Nemam srca razvlačiti posao kad vidim spisak ljudi koji čekaju. Kad radim ja radim, nema priče, nema zezanja, nit se kome javljam u nekim trenutcima.
  16. Sada Aleksandrov, nekada Midjin nov set lezaja kormana stari je bio dobro nakucan po sredini nove lezajeve kao i disk dok se sve to krckalo, plastike su otisle na drugu ustran sklopljen predat ubrzo zatim desio se peh, porkliza zadnji tocak na blatu, mala brzina sitna ostecenja na desnoj strani, blatobran naprso pukla poluga kocnice na pola i servis treba uraditi jbg najgora kombinacija je peh nakon farbanja CVT je porveren upoznavanje sa makinom, tezina mopeda i mali gas je dovela do blagog kaljenja feroda smirglom se da popraviti situacija, vlasnik mora da vezba dosli i oni konacno na red ubica niklovane cevke pneumatski pistolj jedva je popustio stanje lose prva ruka sanirati sve novi spremni na sledecem otvaranju sve nove biksne moraju se staviti druga pesma, nema vise
  17. Satelis

    NC750X 2016

    Ocem prvom prilikom, nadam se za vikend da cu uzeti moped.
  18. Proveri probnom lampom ili unimerom da li imaš + i - 12V na džeku sijalice. Ako imaš napajanje....crkla je sijalica. Ako nemaš napajanje..... proveri osigurač, garan je pregoreo.
  19. Satelis

    NC750X 2016

    Jbg nisam stigao da probam, stoji mi u tank torbi a torba na 20km od mene.
  20. @root012 makina gotova, probana, pali-radi-ide.... bice ovo jedna dobra makina kad se sve skocka. da krenemo nekim redom, plastika je staja izvitopereno jer nema srafova neko je proveravao svecke tom prilikom pa nije vratio tom prilikom predpostavljam da su pale na pod jer je masa elektrode iskrivljena ne verujem da je ovo neko namerno krivio da bi zazor smanjio... desi se da padne filter vazduha dobar, samo da se izduva oridjidji rebrasto crevo tek pocelo davati znak slabljenja na samom rubu sledece lezaj vrlo los kais odlican lamele dobre zvono ni traga pregrejanosti CVT kaze slece Motor je vozen na umerenom gasu, gotovo da nije video visoke obrtaje. Variator, rolnice, klizaci, kais, kvacilo, zvono.... sve je dobro, jedino lezaj u dekli ne valja. Po tom stanju pomislio sam da je prava km na tabli.... ali nije, neke druge stvari su me razuverile ali to sad i nije toliko bitno. sve je sredjeno spakovano nazad stigla bakterija ide na lagano formiranje dok proces traje bacam s ena tecnosti, jedan od pokazatelja je stanje ulja reduktora nemoz, biti ovoliko crno za 25K pride nema MOS2 aditiv pa da se pomisli da je do toga fabricki antifriz, prelivni sud bese skroz prazan oridjidji f. ulja sa gornje strane je sve ok, vakumi, crevca, dizne.... prasnjavo je dosta znaci da je bio van asfalta, jedan od razloga zasto je vozen na umerenom gasu drugi razlog km je u ukopanim diskovima sto li zazvrlja ne mi jasno al dobro pozadi je takodjer ukopan disk a sve to nemere moc na toj km proces gotov, ladnu se moze montage po boji kao nije lose.... medjutim ima smeca ciscenje, ispiranje integrala jos grdja, ovo ne vredi meriti (treci razlog km) malo mutna al se vidi sta je pisac hteo reci cetvrti razlog je u lani zamenjenim rucicama ma d ani ove ne izgledaju sjano Sve u svemu, bice ovo jedna dobra makina kad se u narednom periodu zamene oba diska sa sve plocicama. Neka za sad ovako dok se ne potrose sadasnje plocice. Zatim treba uraditi full servis prednje amortizacije jer je bas mekan napred, brzo propadne prednji kraj sto nije dobro. Zadnja guma kad se bude menjala, pre toga treba ispraviti felnu jer je primila dobar udarac, fino baca pa otud i vece tresenje kormana a i tegice od kolege N.F.S.-a bilo bi dobro tad staviti. Cica mica i gotova prica
  21. Cek polako, ne se sikiraj i nedaj da ti menjaju pumpu skroz bezveze. Kad ovaj mali problem ne mogu resiti, mozes misliti sta ce raditi kad pumpu budu menjali.... tek tad belaj mogu napraviti koliko vidim to crevce ide na pumpu vode Takve selne nisu dobre, sam mozes resiti problem bez vecih muka. Potrebno je da kupis selnu najobicniju na stezanje. Nemoj velika da bude, biraj spram dimenzije spoljnog precnika creva. Kad je motor skroz hladan, stisni krajeve zice sto drzi crevo i svuci na dole par cm. Uzmi novu selnu, odvi da mozes razdvojiti krajeve, prebaci preko creva, spoj i zategni normalnom jacinom, nemoj preterivati. Staru zicanu selnu stisni i kontra je otvori kako bi je skinuo sa creva i resen problem. Ovo isto mozes uraditi i na drugom kraju creva jer je i tamo ista ovakva zicana selna. Vodi samo racuna da ne svuces crevo, da ne izadje antifriz pa povuce vazduh i napravi cep u sistem.
  22. Satelis

    NC750X 2016

    Belu znam da ne voli tako da preko nje nema zavrtanja, popustim gas ako treba. Za ostalo primedbi nemam, verujem joj i ako fali 500km do 20.000km predjenih na sadasnjim TF gumama. Nego mene ne brine guma, brine me dal ce se putovati, dal ce nas zatvarati, dal ce uslovljavati ako se zeli preko grane, dal cemo i ove godine biti tice u kavezu nedostaje Djurdjevica most pogled sa Zabljaka nac. park Crno Jezero Durmitor Dal ce moje gume dovesti opet ovde da vidim ove lepote posle vise od 365 dana pitam se? Jbt pa straza u armije traje 7 dana i tih 7 nikako da prodje.... gde je jos 358 dana? hocu li zanociti po treci put vani, kazu tako se valja.... neda nam se nesto ostvariti i taj treci put hocu li popiti prvu jutarnju na Plavu skoknuti do bucnuti se na kratko al slatko il produziti ka Prokletijama SH20 cesto pomenem hocu li videti Albaniju, tako lepu a tako divlju cak i u srcu Tirane ima nasih boja Dal slucajno il namerno, ko ce ga znati.... bitno je da pricamo o gumam, dal ce se kotrljati. E da, kad se jos malo zakotrlja, eto je i Grcka cudesno zanimljivi Meteori jos cudesniji Pariz u Skoplju svecki su ga odradili Struga za jos dva dobra druga kod prijatelja mi Nikole Skoplje - Sofija, Sofi - Belogradcik... vredi se popeti pogled mnogo dobar BG nesto i ne volim, ne znam zasto nije mi legla njina zemlja al zato bracu rumune obozavam, prvo bi spicio nac. p. Semenic od Recice udariti krug na Trei Ape zapravo Transfagaras mi najvise nedostaje od svih destinacija ili izlezavanje na Transalpini samo sutis i gledas.... nista vise, nirvana ehhh 4 punih godina prodje da se druzili nismo Bosna bolan, kako nju zaobici.....nemoguce je svakog veze neki grad il selo, pa tako i mene put ka Trebinju tu ima neka sila, neki magnet, neceg lepog.... platani i cela ta slika razbiva mozak na sitne komade takodjer i Kravice razbivaju a tek Plivski, da ti pamet stane kako zaobici Mostar Bascarsiju cevape kod kafa u Cipelici sladoled u Marsalu burek pod sacem nezaobilazno pecenje na Jablanici, moze i na Romaniji Uhhh rodjaci sta reci, kakva sudba ceka moji opanci.... niko ne zna. Ne bi valjalo da novih 300 i kusur dana pordje kao predjasnih 300 i kusur dana, ticu volim ali ne i kavez! Ako nista ne bude opet..... spremte mi neke kvalitetne droge
  23. Satelis

    NC750X 2016

    Opet isti set, sveze. Nadam se da nisu uzalud kupljene, nadam se da ce bar pola lepog zakaciti kao sto su zakacili opanci pre njih.
  24. @Štef Nije rec o picajzlenju plastika, ne znam dal si ipratio fabulu na predhodnim stranama... rec je o Pirketovom nacinu oglasavanja i slika postavljenih na oglasu prilikom prodaje SW. Jbg neke stvari ne smeju ici kako se pise na oglasu, truba, namagarcen kupac ispadne. Sta je tesko uslikati ostecenja i napisati u opisu oglasa da ih ima(?) pa ko hoce izvolte, fer i posteno Nije tesko ali..... ne ide u prilog za prodaju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja