-
Broj tema i poruka
9819 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Satelis
-
Razgraniči da li je frajlauf ili bendiks u pitanju. Do prvog se teže dolazi, desna dekla se mora skinuti, pre toga antifriz i ulje ispustiti. Trebaće ti alat za skidanje magneta, drugačije ne pokušavaj. Također će ti trebati nov dihtung dekle i pregledaj pumpu za vodu kad je već sve poskidano. Za drugo, bendiks....otvoriš CVT i eto ga iza variatora.
-
Nema na cemu, sezona jos nije pocela tako da razgrni malo plastike, lampu u ruke i sve proveri sta mozes jer deluje da nije iz masine. Ovo je mozda 30 put da sam poslusao snimak i skoro da sam ubedjen da nije iz agregata zvuk. Ako se obrati paznja, pri davanju kontakta cuje se isti zvuk dok odradjuje el. klapna na usisu, umiruje se i zvuka nema. Potom po paljenju ubrzo se vraca zvuk..... skini samo kuciste f. vazduha, upali i vidi sta se desava pa javi.
-
Iz aviona se vidi da serv. knjiga nema veze sa mozgom. Na toj km tesko da mu je prednji disk tog stanja, skoro nov, mora biti vise potrosen.... to znaci da je menjan, sto dalje znaci da je imao minimum 80, 90Kkm predjena. SW nije maxi za kafic, svajcarci ne idu sa njim po gradu na kaficu.... kupljen je da se cera, da se goni, stroj je to bajo moj. Odprilike minimum 10 - 15K po sezoni x godina do sad i eto neke realne km predjene ako je iz CH..... kod BG koji uzimaju iz IT, komotno od 15 - 25K po sezoni x godine. Tabla ko tabla, svasta na tarabi pise
-
Tako je... i tu prokletinju sam morao prepraviti da bi stajalo sve cvrsto, mirno u toku voznje. evo kako sam resio, busenje, lepljenje, umetanje plocica da ostane funkcija sigurnosnog srafa same navigacije plocice sa druge strane sad bate stegnes do cvikanja srafa, stoji bas bas cvrsto Lud covek, kad nesto krene da me nervira nije mi dobro dok ne resim.
-
Maxi skuteri sve vise imaju potrebu za nosacem navigacije iznad inst. table jer je tu definitivno najpogodnije mesto. obicno se iskoristi kacenje iza vizira flahovima pa nadogradi cevka ovde je jedino lose resenje sto na sredini nije stavljena cev od 22mm Nije lose resenje kombinacija flaha i cevke. Ako se pak ide samo na cevku uz busenje plastike kako bi se ista posle "navukla" sa gornje strane.... bojazni od prodora vode nema jer se u tom slucaju mogu iskoristiti gume koje idu na retrovizor. Svuku se dole i mirna backa. Raznih lepih i pametnih resenja ima, samde polako i resice se valjano.
-
Nosac obicno treba da bude sto kraci zbog vibracija, ovakav dugacak nosac navigacije/telefona treba u 4 tacke da se srafi ne bi li bio cvrst u svakoj situaciji. Pomocice plastika preko al mislim da nece biti dobro + ako dodje do razmaka plastika racunaj da se voda moze spustiti tamo gde ne treba kao sto se moze spustiti niz sam flah nosaca i otici u instalaciju/dzekove. Valjalo bi ispratiti taj detalj da posle ne dodje do iznenadjenja. Koliko vidim, ko je vican savijanju cevi, zna sa varenjem, seckanjem.... moze fino ukopiti nosac sa cevkama umesto flaha. kod mene kad sam stavio nosac (sa Alia, sitno placen) odmah sam napravio stetu jer ljudski ne mozes stegnuti napravih drugu cevku punog preseka sa navojem na kraju na to dodao ovo malo parce alu flaha duzine 5cm zarad boljeg stelanja napred-nazad Eto ideje za razmisljanje
-
Jesi li siguran da dolazi iz agregata, ako jesi siguran ondak nije dobro. Takav il slican njemu sa sistanjem moze praviti na usisu. Ako imas sumnju nakon pregleda, ti lepo otidji kod majstora da pregleda.
-
Zvuk sa snimka obicno bude drugaciji nego uzivo, pomislio bi da je nesto drugo ali posto je prenos spusten dole ovo mi lici na zvuk suvog lezaja.
-
Halogena sijalica da svetli tj daje xenon efekat.... jedino PIAA. Ako mislis da stavis na TRX, prvo vidi koliko mesta ima od sijalice do poklopca i preporuka je da ipak stavis led jer ce ti sigurno (vremenom) izgoreti reflektujuca povrsina fara sa fabrickom sijalicom zbog male zapremine i same toplote sijalice. Nexus, Aprilia SRV, Scarabeo, novi Bev kuburi sa time.... sve jednom pre il kasnije izgori ref. povrsina.
-
Uzi slobodno neces pogresiti.
-
Fino fino preko slika, zaista deluje dobro. Turi mu tegice na kormanu, nije skupa investicija pride bice lepse i bolje jer ima kufer pozadi. Srecna prodaja!
-
Da se ne bi ponavljao, prelistaj koju stranicu nazad, ima napisano sa sve slikama. Drugarski savet, ako nemas para za odrzavanje, ako ti je nesto skupo...... nemoj voziti. Bolje da stoji parkiran dok ne skupis kes, nego da stavljas bilo sta od potrosnog materijala jer time samo stetu pravis, koristi nemas. Vremenom kasnije sigurno imas jos jedan problem = veci trosak. Jesi li gledao u Sarajevu dal ima Mitsuboshi kais, nemoguce je da nigde nema u Bosni jer znam da jedna prodavnica iz Beograda delove uzima iz Sarajeva gde su izmadju ostalog Mitsuboshi kasevi?
-
Hvala na podeljenim informacijama. Za smejanje nije nikako i svaka ti cast kako si odreagovao jer ovo je bezobrazno podjebavanje zdravog mozga uz teranje na fin trosak tamte-vamte. Jednom recju posle svega Nikola je zasluzio batine, da plati bezobrazluk a posle da plati i trosak.
-
Ima ima tema... 400/500 je gotovo isto odrzavanje, potrosnja, rega. Sta je bolje.... 300ccm za grad, 400/500 nije za grad vec za putovanje i obratno.
-
Odje si ga ba mnogo omasio, predpostavljam da si mislio na duzu bolcnu kako bi bio veci zazor izmedju remena sa propelerima i variatora. boky327 Dayco kais samo ako bas mora tj nema drugi (original ili mitsuboshi), vrlo los kvalitet, skloni pucanju posle 10K predjenih, pride imaces problema u toj dmimenziji sa jos intezivnijim ukopavanjem..... nije dobro.
-
Potreban kolega iz N.sada za pregled jednog beverlija 250
Satelis je odgovorio članu Goran1982 u Pomoć prijatelja
Meni taj detalj ne ide u glavu. Kako da budes dobar trgovac ako ne poznajes svoju robu? Najlakse je reci "ne znam ja nista" ili, mozda je jos lakse sakriti se iza tih reci. Ne znam, nisam pametan ali meni ovaj preprodavac mnogo smrducka. -
Tu je nekad bila sljiva Dado, inace odlicna rakija, pravi je kolega sa foruma (ne znam nik).
-
Lenjir ili metar u ruke i premeris duzinu rucke a za tegice nema problema, lako se resi.
-
Zaboravi reci da nakon zamene antifriza ide paljenje i pustenje u rad do radne temperature. Dok je radio ispred, slazem alat na svoje mesto i u delu sekunde umalo se nije ugasio. Bi mi cudno, pridjem i vidim da na tabli svetli EFI lampa, dam gas ugasi se. Ponovo je posle upalio (samo na leru) EFI lampu i svaki put ugasi cim se gas da. Kasnije u razgovoru sa Saletom dodjem do saznanja da se i njemu palila lampica kad je gledao motor ali nije bio siguran da je EFI posto je crvene boje. Bas u tom trenutku covek koji je isao sa njim da zajedno gledaju, odvio je merac nivoa ulja dok je radio motor..... misli su otisle na pritisak ulja i eto. Moped ce otici na dijagnostiku zarad ocitavanja greske i znace se tacno di smo i sta smo s'lampicku na tablu. lezajevi u tocku dobri, amorti spremni za ugradnju namackati sve pa i gore usica na desnoj rozetni zavarena, busenje pa montaza nosac blatobrana iskrivljen bese pa samim tim ni blatobran nije mogao stajati dobro sad je jednak luft i na levoj rozetni prednja amortizacija gotova, prelazim pozadi oba 10.000din, originalni su 30.000din ugradio dosta komada do sad.... nista njima ne fali treba prebaciti bolcne sa starih puce buksna prekidaca svetla pod sicem Kad ima kamara posla za odraditi, gotovo uvek idem od teze ka lakse zahtevnom poslu, tracije sto zbog koncetracije, sto zbog umora. Za sam kraj ostavio sam sajlu za otvaranje sedista, racunajuci da cu je relativno lako zameniti i ako nije originalna..... kako sam se samo zajebao. E sad, zasto nije originalna.... zato sto kosta 6.000din dok za Beva stoji citavih 800din. uz drugaciju putanju kud prolazi moze se proci dosta jeftinije ovo nije bitno, bitno je da sajli ne mozes prici ni sa jedne strane cak i ako se skinu bocne plastike gde su rebra a da bi se to skinula svi srafovi moraju dole ceo srednji tunel mora da radi ne bi li se pomerila plastika kod Beva do sajle se dolazi odozdo dok kod Skarabe odozgo da poludi covek kako su glupo resili Sajla inace ne crkava od vode vec od ne koriscenja. Ko ima mogucnost otvaranja sedista preko dugmeta, taj gotovo nikad ne koristi polugu. Usled kondezacije ispod plastika, prednja sajla skroz na skroz zapekne. Koristitie dugme slobodno, lakse je i ja bi ga koristio svaki put kad zatreba ali isto tako bar jednom u mesec dana uhvatite se za polugu i povucite 10-ak puta .... trajace dosta dugo da ne kazem vecno. gotovo, nakacena, radi, pakuj plastike, srafove nazad nakon zavrsetka.... morao sam da drmnem jednu da se smirim ajd ziveli i u zdravlje
-
Mislim da moze ali se kuciste mora prepraviti. Na samom dnu udarili su precage od par centima zbog kojih se aku ne moze spustiti do kraja.... kad se skinu 14-ca udje knap. Akumulator sto Sasa prodaje je potpuno ispravan.
-
Vule Moze, nista mu nece skoditi ta garadacija. Jack Poslednja slika CVT-a pred sklapanje..... Ne mesam se majstoru u posao ali moram prokomentarisati kad vidim da nesto nije dobro. Trag koji je ostavljen na lamelama, znak je da zvono kvacila nije dobro, ima deformitet, ne hvata jednako. Ako je deformitet zvona u srcu, nema vracanja nazad, mora zamena + kvacilo detaljno rasklopiti, srediti, sklopiti i obraditi kod strugara. Ako je srce zvona dobro, ondak sledi obrada + sredjivanje kvacila ^ napisano, pod uslovom da je obrada prosla sa minimalnim gubitcima. Ako je pak vise otislo nakon obrade, ondak sledi reparacija lamela. Kad je vec sve poskidano.... bela malossi centralna bi legla samde tako. Dr. Pulley rolnice nisu se nesto proslavile jer se sav pritisak vrsi u 2 tacke. Zaobljeni deo i sam vrh koji upire o poklopac pri izbacivanju cent. sile. Fabricke olaksati ili Bando u manjoj gramazi i CVT bude kao pesma.
-
Honda Pantheon 125 (2T) problem sa presisavanjem
Satelis je odgovorio članu nikolica_84 u Maxi tehnički kutak
Zdravo zdravo Tesko ces naci te semeringe u slobodnoj prodaji, probaj tj nazovi Astrid ili poruci u Delti. -
Saletova makina sveze kupljena. Ono sta znam je to da lepo pali, radi, ide, huci iz prenosa pri kretanju, ne otvara sediste preko poluge vec samo na daljinac fabrickog alarma, suv odozdo, pretresti sve. Dosao Sale, seo sam da probam cisto da imam uvid u neke stvari..... Lepo pali, zdrav zvuk, vece vibracije u radu, huci pri kretanju, amortizaciju nema napred-nazad uz lupnjavu pozadi desno, vuce u desnu stranu. kao i uvek, krecem od baterije, punjenje je ok... ali ovaj akumulator nije odgovarajuci, visok je te se ne moze staviti poklopac moze na silu ali ondak ne moze sediste zabraviti, treba mu YTX12-BS ocistiti kleme dok ne vidi sta ce s'njim... da ne landara pod sicem neka ga nek se puni ma da je u odlicnoj kondiciji vece vibracije u radu se prenose od agregata na sasiju/ram nosac motora naslanja se na izduvnu granu.... kako, zasto treba videti izduvna grana je odgovarajuca, zamenjen je nosac motora iz nekog razloga svi su na oko skoro isti, medjutim kad se stavi na bajk to i ne bude tako veci trag naleganja ispravice brusilica naocare zastitne na glavu i vozi misko usput selnu okrenuti jer fabricki ne stoji tako vec vako, na dole dodao jedan sraf posto ga na donjem kacenju nije bilo rasclaniti svecica dobra, diznu ocistiti, tps takodje, ventile nastelovati, dihtung poklopca zameniti jer curka ulje usisna grana zdrava i prava spremno za ugradnju sredjeni sve gumene elemente valja macnuti odgovarajucom masti pre montaze slobodno i gumice na dizni kao i sam prikljucak na rampi goriva jer i tu ima oring gumica moze i sajle gasa bakterija na kratko, cisto da ispratim situaciju CVT otvoren, bit ce potrebno zvono je totalno deformisano, kako u srcu tako i spolja i ako ima mesa ne radi dobro M oznaka + cukano nije dobro jer dobro glavi neka nek popusti ovako treba biti patkovanje proba lagano mora naici na osovinu sk cvt, f.vazduha, ulje motor..... gotovo, na red ulje reduktor zatim i kociona tecnost, diskaci i plocke niht za sada jebena zapusena nipla za ozracivanje ode i antifriz ode tocak, dobri lezajevi ode regler i sviraljka treba amortizaciju skinuti 2 M6 srafa i osigurac sa gornje strane dzonson me ceka na druoj strani, jbg fali gumeni zaptivac idemo na frezenklovanje prva etapa gotova treba sanirati sledece druga etapa gotova treca etapa jedan je, drugi nije djob dan pred svrsen cin Nastavice se..........
- 119 odgovora
-
- 10
-
-
-
Tablu za AA imas u dve verzije, obicna tabla i tabla sa kodom. Zatim, kod obicne table imas dve razlicite dok kod kodirane nema. Obicna se ne moze montati sa kodiranom i obratno, razlika izmedju obicne i kodirane je u dodatnom malom dvopinskom dzeku. Kod AA kad ne radi brzina, 95% je problem u sezoru prednjeg tocka ili u instalaciji. Tabla hoce da spali samu sebe kad je napon los.
-
Nije aktuelan.... Prodat je
