Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 2 minuta, JoeD je napisao:

City servo problem mislim da se resava sa 50-100 evra :)
Kupi onda audi a6 90 i neko godiste i vozi se kao gospodin :D
Da nadjes polovan auto u koji neces morati da ulozis ni dinar narednih 5 godina neces. Dal za 1000 evra dal za 100 000 evra, sve dok je polovan. Ne kupuju ljudi Punta jer misle da je najbolji auto na svetu, nego se preracunaju, vide koliko su dugacki i ispruze se toliko. 
Koliko se secam dok sam nekad davno radio u veleprodaji autodelova najskuplja stavka bila je sajla menjaca, mozda nekih 50 evra u to vreme po vp ceni. Sve ostalo ukljucujuci karoserijske delove bilo je smesno.  



 

Povlačim se iz ove teme jer sad ja kao neću da uložim. E neću da uložim u torzije, crkavajuće servoe i plastike koje otpadajukad predješ preko šina. Kad već kupuješ polovne krševe možeš se udostojiti da gledaš neke modele koji već iz fabrike nisu izašli kao poluproizvod. Ovo ne vodi ničemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Povlačim se iz ove teme jer sad ja kao neću da uložim. E neću da uložim u torzije, crkavajuće servoe i plastike koje otpadajukad predješ preko šina. Kad već kupuješ polovne krševe možeš se udostojiti da gledaš neke modele koji već iz fabrike nisu izašli kao poluproizvod. Ovo ne vodi ničemu
100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 sisa. E sad,vidi ovako. Ja sam primenio od japanca preko francuza do nemca i svi su me služili ok. Svako ima različito viđenje. Evo npr. moj pašo je kivan na Pežo jer je radio motor na 40 000km na 206 1.9 d onaj običan.Drugar je imao 306 isti motor,isto nov kupljen,autu je duša vađena do 110-130 000km ne sećam se sa koliko su ga prodali.Nikad nije štucnuo,palio na pola zuba itd...a baš je vožen kao da je ukraden.
Po meni,ako se zajebeš,promaknu ti kardinalne stvari,uvali ti preprodavac krša,može biti i Bentli,kvariće se i biće krš,prosto.
Ako uzmeš održavan auto od "domaćina" imaćeš redovno održavanje i slatko ćeš se vozati.
Svakako,postoje modeli koje bi bilo poželjno posedovati kao i modeli koji su poželjni za izbegavanje. Ako pričamo konkretno za Punto,za te pare,redi posao,ali bi pre Škodu Fabiu,ali je skuplja poprilično ili da bude starija par godina.Istina za City servo da hoće da zabode bez najave ali je senzor 50€ i nije sad to kvar neki.
Poželjno je imati Yarisa,kao što sam naveo gore, Fiesta 1.3 zetec motor isto bije dobar glas,Astra G 1.6 8v isto, 1.7 cdti ISUZU motor,ne puca od snage ali puca 1 000 000km komotno.
Honda Jazz npr ali izlazi iz budžeta.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1606 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
11 minutes ago, Bojan82 said:

Povlačim se iz ove teme jer sad ja kao neću da uložim. E neću da uložim u torzije, crkavajuće servoe i plastike koje otpadajukad predješ preko šina. Kad već kupuješ polovne krševe možeš se udostojiti da gledaš neke modele koji već iz fabrike nisu izašli kao poluproizvod. Ovo ne vodi ničemu

E onda samo toyota yaris i to vvt-i benzinjara (svejedno 1.0 ili 1.3) i to onaj iz Japana, po broju šasije ćeš znati. Iz Francuske je kvalitet bio značajno slabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne može sve u jedan post,ne znam zašto pa moram ovako.
Imaš recuimo pruču da je Stilo krš itd,dosta kukaju na njega,a ja imam komšiju ja mislim da ga vozi 10 godina i više. Sa druge strane VW kraljevstvo ali drugi komšija u Venta istresao za 2 godine 2000€ takođe posle toga u Golf 4 nešto manje od toga i jedva prodao....



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1606 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kod corse i fabije izbegavati 3 klipa, oba agregata su jako osetljiva.

 

Taj 1.9 d u pežou 206 je raga nad ragama, atmosferski dizel, drugar ga ima, 206 leti sa tim agregatom, mislim da je kod njega preko 150 000km prešao. Torziju mu je radio pre dve godine i ceh jeste bio lep (oko 300 evra koliko se sećam), ali je sad miran još 100 000. Isti drugar ima i vektru b karavan sa 2.0 dti, isto raga, odbija da crkne, e sa njom su on i njegova 2 brata prešli preko 300 000km. Po meni, poslednji kvalitetan opel.

 

Punto je zahvalan auto, ali meni strašno ide na onu stvar što taj 1.2 8v 60 ks uvek mora da trokira pa makar po malo. Svećice, kablovi, bobine, **čke materine, uvek ima neko sranje oko paljenja i uvek trza po malo. Mom zetu to ne smeta, on i ne primećuje, a ja kad sednem, to me izludi. Ide on tako više od 70 000km kod njega, ako nije i više preterao od toga, ali po meni, ko jednom isproba toyotu ili hondu, teško posle menja brend.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1037 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja ne bi bežao od,

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Daihatsu Trevis , 2007. godište, Hečbek, Benzin 998 cm3, vozilo prešlo 170000 km, Aleksinac. Putnička vozila - Polovni...

 

 

možda su malo nepoznati ovde, ali teško da može neki evropski proizvođač da im parira kvalitetom.

 

Ovaj sam naveo nasumično, čisto da se vidi o čemu se radi.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 10 minuta, milomir22 je napisao:

E onda samo toyota yaris i to vvt-i benzinjara (svejedno 1.0 ili 1.3) i to onaj iz Japana, po broju šasije ćeš znati. Iz Francuske je kvalitet bio značajno slabiji.

Konkretno šta je značajno slabijeg kvaliteta?

Moja je iz Francuske ali se ne kvari, kakve li su tek oridjinale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1606 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
14 minutes ago, Milanezi said:

Konkretno šta je značajno slabijeg kvaliteta?

Moja je iz Francuske ali se ne kvari, kakve li su tek oridjinale?

Kvalitetnije je uradjena kabina, obloge, materijali,...

 

Oridjinale su tek san snova, ali je teško naći neku kojoj nije duša izvadjena. Moja je na oko 420 000km na satu, znate li vi ljudi šta je to za agregat od 1 litre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez

Iznervirah se jebem mu:gaa:

Neki ljudi(ne koga sam citirao tačno to mi samo poslužilo)  kao da misle kako bi ja sad auto bez greške i da ne ulažem ništa.Hoću da ulažem, zato sam i skresao budzet odma, al ne da popravljam. To znači da kad kupujem 206 moram da znam kad je menjana torzija, a pazi što će neko da mi kaže istinu. Kad kupiš auto polovan radiš odma veliki servis. Ok. Gledaću modele kojima je v. servis jeftiniji, i ne mora da mi se tu nakače još torzije i zvanične greške modela ili slabosti koje su za izbegavanje medj svetom koji ima ograničen budzet. Nisam zaljubljen u ni jedan pa da mu praštam i plaćam samo da bi baš taj vozao. 

Neću da vozim porodicu u neispravnom autu.Trudim se koliko mogu da ne budem debil. Dajem sve od sebe:)

Ovo jare što gledam ima 1.3 MTL oznaku, ne vvt, jel to za izbegavanje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1478 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
56 minutes ago, drmilan_ said:

To sto kazu za city servo na fiatu da crkava bla bla lazu. Vozio pandu i dalje je drugar vozi city servo radi ko lud, drugar vozi stila sa city servom i dan danas posle par godina radi. Ne znam kojim to silnim ljudima crkava to

Deda uzeo skoro pandu 1.2, 2008 god. , plaćena 2400. Dugo smo gledali - i našli ovu koja je baš u odličnom stanju. Posle mesec dana mu je otišao senzor položaja volana - pretpostavljam da na to mislite jer se manifestuje kao da ne funkcioniše servo. Senzor naručio za 9600 i majstor za ruke uzeo 30 evra. To im je standardna mana koja se brzo i jeftino rešava. To ne znači da je loš auto u pitanju. Štaviše - odlično se pokazao i meni se kao gradski autić baš sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1606 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
5 minutes ago, Bojan82 said:

 

Ovo jare što gledam ima 1.3 MTL oznaku, ne vvt, jel to za izbegavanje? 

Daj link oglasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1606 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ovo je 1.3 vvt-i motor, pokazao se dobrim, ali baš da ima potrošnju od 5-6 litara po gradu, i nema, tu je prodavac malo izlagao. Troši on sigurno oko 8-9 po gradu, ali ni to nije strašno, auto je lagan i sa ovih 86 konja ti je mala raketa. Vodi računa da nije korozija negde krenula, moj ima mesta sa korozijom, ali je čvrkana više puta i tu je malo počelo. U suštini, ako je ovo navedeno u oglasu tačno, auto može još dosta bezbrižnih kilometara da ti pruži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez

Vidim ja, kucam tu oznaku zabagovo gugl.Nema ih puno na oglasima. 

Svakako treba da se dobro pogleda, ako je sve ok vozim ja to kući

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Toyota Yaris , 2006. godište, Hečbek, Benzin 998 cm3, vozilo prešlo 192565 km, Beograd. Putnička vozila - Polovni Automobili


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez

Video sam taj. Da nije malo kilavo 1.0?uz neko brdo, leti pod klimom, sa sapatnicima dvoje cirka 80kg,ovo manje ima tendenciju rasta:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

A šta ti ružno miriše u Alekreovoj ponudi? Meni na slikama izgleda sasvim ok, a i iskustvo mi kaze da je bolje koju stotinu više dati za poznat auto. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 45 minuta, milomir22 je napisao:

Kvalitetnije je uradjena kabina, obloge, materijali,...

 

Nema veze to što pričaš...meni taj enterijer pre ristajla izgleda kao da je ubačen iz lade samare.

 

pre 30 minuta, Bojan82 je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Toyota Yaris 1.3MTL, 2003. godište, Hečbek, Benzin 1299 cm3, vozilo prešlo 160652 km...

Nemoj sad da neko ode da ga kupi:)

Onako, srednje stanje, nemoj se zaletati.

 

pre 3 minuta, Bojan82 je napisao:

Video sam taj. Da nije malo kilavo 1.0?uz neko brdo, leti pod klimom, sa sapatnicima dvoje cirka 80kg,ovo manje ima tendenciju rasta:lol:

Uz brdo i nekako ali pod klimom nikako jer ova nema klimu :D

Nemam iskustva ali ''kažu'' da je kvalitetniji agregat iz mk1 sa 4 cil, u ovoj je troklipaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2331 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 2 minuta, Milanezi je napisao:

Nema veze to što pričaš...meni taj enterijer pre ristajla izgleda kao da je ubačen iz lade samare.

 

Onako, srednje stanje, nemoj se zaletati.

 

Uz brdo i nekako ali pod klimom nikako jer ova nema klimu :D

Nemam iskustva ali ''kažu'' da je kvalitetniji agregat iz mk1 sa 4 cil, u ovoj je troklipaš.

Sta bre nema klimu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sad i ja tek vidim da crveni nema klimu. Užas....

Što se tiče 3 vs 4 klipa,slažem se da je bolji prethodnik sa 4 cilindra. Drugo, Yaris 1.0 i bez klime nije trkač. Ide,recimo bolje od Punta 1.2 mereno nekoliko puta od 0-100 i međuubrzanja. Uz bubanj potok izlazi u 5 oj, iz Rudnik sam obilazio dosta kola ali sam ja preko 5000rpm bio. Da bi išao mora da se zavrti. Moj nije imao klimu,pa ne znam kako je sa njom,ali ako je pun ljudi i stvari, mora se 3x meriti za preticanje i to na ravnom....što je jako slično i sa konkurentima zapremine 1.2 ako ćemo realno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3267 postova
  • Lokacija: Debrc

Ajd da i ja nesto pametujem. Bojane, koliko citam, odlucio si se za Clija. I kupi Clija. Nemoj da zuris i pokusaj da kupis od prvog vlasnika ako je to moguce u tom cenovnom rangu. 

Danas me zove vise dobar poznanik nego prijatelj, kupio auto kakav sam ja imao do pre tri godine pa da se malo posavetuje o eventualnim problemima. 

Covek je kupio auto u toj Clio klasi, 2011 godiste, 1.6 turbo dizel, od prvog vlasnika, 150 000 km, za 3 500 E. 

Ima sitnih ne dostataka kozmeticke prirode od gradske voznje ostalo je u odlicnom stanju.

Znaci nemoj da zuris, ne veruj prerodavcima.....

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja