Jump to content

Moto Zajednica

Poslednje putešestvije mog Zeke

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Druže, polako i brz oporavak želim. Ako treba nešto, viči...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zemljak (iz Padeja sam rodom :) ) samo se ti drži, biće još motora i navozaćeš se ti još dosta kilometara pre nego što rešiš da u starosti okačiš kacigu o klin :) 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Jebo “Zeku”, ima ih još bar 1.000.000 istih, a ti si jedan.
Život je samo tren.
Nek ti to zaraste kako valja i da ti to bude najvažnija briga, pa lagano.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema kuknjave, bol je prosla, stresi prasinu s'ramena pa kad se oporavis u nove pobede.

 

Mozemo mi da pricamo sta hocemo, da odustajemo, kacimo opremu o klin uz reci da je gotovo.... samo sebe lazemo, nije nikad gotovo nit ce ikad biti, boles je jaca od bilo cega razumnog.

Onaj ko stvarno okaci opremu o klin taj ni nije bajker.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Drži se druže! Dok sam čitao tvoj post pronašao sam se u mnogim delovima, i podsetio gorkih trenutaka koje sam proživeo prošlog leta. Ja sam malo bolje prošao sa samo jednim prelomom, a i motor takođe pa sam uspeo da ga sredim posle godinu dana.. Iz tvog pisanja mogu da zaključim da si dosta pozitivna i jaka osoba, kao što kažeš izgurao si mnogo gore stvari pa tako će i ovo proći. Nek ti porodica sada bude glavni oslonac i uteha, a ostalo će vreme odraditi svoje i sami će ti se naslutiti odgovori na sva pitanja, nemoj da lupaš glavu sada tražeći ih jer nije trenutak.

 

Sve najbolje, i ako nekako možemo da pomognemo, tu smo..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Drug, prvo, brz oporavak. Kad zarastu rane i ustanes na noge gledaces to sve drugim ocima.

Ja sam svoj prvi motor (pre 3 godine, tad sam polozio i poceo da vozim) Burgmana 400, skrcao 10 dana nakon kupovine, a stedeo sam 3 godine za njega. Pad je bio u sorcu, majici i papucama, bez kacige, kao idem samo do prodavnice (naravno, cim sam seo odmah sam "znao" sve, pocetnicki debilizam). Pri brzini od 60-70 na sat sam sleteo pokraj puta, tj. Burgman je zavrsio pored puta, a ja direkt bradom, kukovima i nogama o asfalt. Sva sreca motor je delimicno usporio od kocenja i prilikom sletanja zapinjanja od korov pored puta cime mi je brzina pada znacajno smanjenja (bar ja to tako gledam). Zavrsio sam sa 5 konaca na bradi i sa brojnim ogrebotinama i podlivima. Bez preloma, Bog me pogledao. Sutradan sam odmah zapucao za Sabac po delove za motor. 

Treci dan od pada, rana na nozi mi se toliko upalila da nisam mogao ni te papuce da obujem. Naravno, ne odem kod doktora istog momenta, nego sam cekao da to samo od sebe spadne.

Posto nije prolazilo nakanim se da odem kod doktora, koji me prima sa jako zabrinutim izrazom lica sa recima: "Decko, rana ti je katastrofa, dva dana si do sepse." Sedam dana antibiotice od 700mg, dva na dan, a meni samo u mislima kako motor da sredim. Bolest! 

Na kraju sve dobro ispalo. I zahvalan sam sto mi se to tad desilo, opomena koja me nije skupo kostala. Od tad bez opreme ni na spavanje. :)

Drugo, slupao si se u najgoroj krivini u ovom kraju, ako ne i u Srbiji. Ja sam tu izleteo prvi put kad sam prosao skroz do leve bankine, samo iz suprotnog smera. Isao sam od Tare ka BB. Sreca nista nije naislo iz supretnog smera. Drug je tu imao udes, usao prebrzo, a iz supretnog smera auto sekao krivinu i to je to. On nije pustio motor na vreme i od udara mu se slome obe podlaktice.

Ta krivina je toliko zajebana iz razloga kad mislis da je gotova, i krenes da ispravljas motor i dodajes gas ona opet naglo obara u lakat  ( pricam o pravcu Tara -  BB ), i tu izleces kao da si na ledu. Pogotovo ko ne zna, a malo se opusti, moze samo da moli Boga da nista ne naidje iz suprotnog smera. Slicna krivina je na spustu pre Tjentista, na putu ka Trebinju, verovatno mnogi znaju o cemu pricam.

Da si znao u celoj toj frci da ovde zatrazis pomoc sve bi resili za sat vremena. I sa doktorima i sa smestajem i prevozom. Radim na 500m od bolnice, a i svi ostali Uzicki motoristi bi ti izasli u susret, to garantujem.

Brzo se oporavi i bez sekiracije, sve je to dobro iz nekog razloga, je**s mu mater! :jee:

Pa na prolece idemo zajedno da prodjemo kroz tu krivinu kad se Zelenko "oporavi". Tako to mora!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
2 hours ago, Marko05 said:

Drug, prvo, brz oporavak. Kad zarastu rane i ustanes na noge gledaces to sve drugim ocima...

Znaš kako. Javio bi je ja već nekako ali u tom mom. prvo ti je porodica na pameti. A što se krivine tiče, dok sam ležao kraj druma, čuo sam da meštani "pljuju" po njoj, al eto ja to tada nisam znao. Inače prvobitni plan je bio do Tare pored Drine drekt za Mitrovac i taj put mi je bio poznat (godinu pre toga sam bio do duše autom porodično), ali iz nekog razloga jutro pre polaska odlučih se da krenem put Kaljudjerskih bara. U svakom slučaju hvala na podršci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
11 hours ago, Jovan Ristic said:

navozaćeš se ti još dosta kilometara pre nego što rešiš da u starosti okačiš kacigu o klin :) 

Heh... Iskreno se nadam da će tako biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
3 hours ago, Urban Cruiser said:

Jebo “Zeku”, ima ih još bar 1.000.000 istih, a ti si jedan.
Život je samo tren.
Nek ti to zaraste kako valja i da ti to bude najvažnija briga, pa lagano.

Slažem se, sve najbolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
2 hours ago, AndjeoPakla said:

Nek ti porodica sada bude glavni oslonac i uteha, a ostalo će vreme odraditi svoje i sami će ti se naslutiti odgovori na sva pitanja, nemoj da lupaš glavu sada tražeći ih jer nije trenutak.

 

Sve najbolje, i ako nekako možemo da pomognemo, tu smo..

Da samo vreme da prodje i hvala ti na podršci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja sam pao skoro u mirovanju pa su mi kroz glavu prolazile slične misli. Žena, deca, da prodam motor... Sada, sa distance, nema šanse da više budem bez motora. Samo lagano i sve dolazi svoje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Brz oporavak želim i jedan savet da ti dam: Nek te tvoj lekar uputi na snimanje noge da se proveri da li je sve na svom mestu ( zbog transporta od Užica do Čoke ) . Lom skočnog zgloba može biti zeznut ako se nešto pomeri pa loše sraste, pa ako se nešto pomerilo i nije na svom mestu, lakše je sad to srediti nego kad zaraste . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ukoliko neko, nakon ovakvog događaja počne da sumnja i da preispituje sebe da li treba i dalje da radi ovo što je radio do sada i ukoliko mu se čini da je to preopasno i da postoji mogućnost da se to opet desi, onda treba da napravi pauzu i da posle razmisli da li treba i dalje da vozi. Ništa gore nego ako se nešto radi a strahom i pod stresom. Nje nikakva sramota da čovek jednog momenta ukapira (i kaže sam sebi) da to više nije za njega i da mu to zadovoljtvo previše stresova pravi.

Prvi put kada mi se bude desilo da pomislim da je bilo šta čime se bavim suviše opasno i stresno za mene,odmah ću da prekinem sa tim i neću sam sebe da silujem.

Imao sam prilično udesa i težih povreda u svakojakim aktivostia (alpinizam, skijanje, padobranstvo, motor, ...) i ni u jednom momentu (čak i kada sam se bukvalno borio za život i nije se znalo hoću li da "preteknem" ili neću) nije mi ni na kraj pameti palo da posle toga prekidam sa nečim. jednostavno sam smatrao da su povrede i udesi satavni deo toga što sam odabrao i čime se bavim, pa nisam nešto tome ni pridavao neki poseban značaj, nego sam se trudio da što pre stanem na noge (i pre nego i prelomi srastu i dok mi ni konce sa rana nisu skinuli) i nastavim gde sam stao.

U svakom slučaju, želim ti brz i potpun ooravak, a šta ćeš posle zanaćeš kada se sve "staloži" u glavi. Uradi onako kako ti msliš da treba i ne podleži onome šta će drugi zbog takve odluke da ti kažu ili da misle.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@zika56 isto sam dozivei kada sam na slaviji pao sa skutera. Upao mi tocak u rupu, slomio se i ja padnem. Tad sam bio ibfazonubda vise ne sednem na motor nikad, prodao sam skuter taj ispod cene... Ali prodje vreme, a mene vuce moj hobi, ljubav prema motorima. Sada redje vozim po gradu, vise van grada, oprezniji sam, vise se pazim, ali opet kad bih pao, opet bih vozio posle nekog vremena. Ali postujem i drugu stranu, neko ze naplasi za zivota...

 

@Lowlander a tebi drug zelim brz oporavak, i da nadjes novijeg zekana sa jos manje kilometara na satu :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Znam da ti sada ne izgleda tako i da ćeš reći: "ma šta ovaj pametuje", ali prošao si dobro, kako je stvar mogla da se završi. Žao mi je mnogo za tvoj motor, uspeo si svojim odličnim pisanjem da preneseš osećanja prema motorima uopšte i tom konretnom zekaKawi, ali zaista to nije najvažnije. Koliko god sada zvučalo kao fraza, ćera ima tatu da se zeza, a ona ga gleda zabrinuto, a sosa ima muža kojeg neguje i, kako se bude lečio, možda i da prekori, u pola glasa, ljudski je.

 

Šta god da odlučiš za motor, kada se zalečiš i to jednom postane ponovo tema, potpuno je ok. Odluči ti, ne drugi. A ako ostaviš motor, i to je ok. Ne znači da ga manje voliš, samo znači da voliš i ostale u svom životu. Uzmi ovo od nekoga ko veoma, veoma mnogo voli motociklizam: motori nisu najvažnija stvar u životu!

 

Drži se!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Prvo se oporavi, budi uporan kod rehabilitacije. Posle toga ako si u mogućnosti uzmi i popravljaj motor. Tada ćeš znati da li si još uvek u toj priči ili ne. Tako sam i ja uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
1 hour ago, drumskalisica said:

Brz oporavak želim i jedan savet da ti dam: Nek te tvoj lekar uputi na snimanje noge da se proveri da li je sve na svom mestu ( zbog transporta od Užica do Čoke ) . ..

Hvala na savetu. Provereno, ponovo su mi snimili sutra dan u Senti, za sad je sve ok. :takoje:

Jedino me čudi što mi iz Užica nisu uz dokumentaciju dali prvi CD sa snimkom odmah po prijemu. Poslao sam im (za sad Email) gde ih ljubazno molim da mi ga proslede. Nemam pojma kakva je praksa od bolnice do bolnice kod nas, ali vidim da se dosta razlikuje. Npr. u Užicu izgleda ne izdaju (tako su mi bar rekli) obrazac Prijave povrede gde piše o kakvoj vrsti se radi - laka ili teška. Kod mene u okolini to ide pod obavezno. Jedan primerak policiji, jedan povredjenom, jedan ostaje bolnici. Imam izvešt. lekara specijaliste - ono, kontuzija, fraktura itd. No o papirima ću kad se pridignem makar na jednu nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
1 hour ago, zika56 said:

Ukoliko neko, nakon ovakvog događaja počne da sumnja i da preispituje sebe da li treba i dalje da radi ovo što je radio do sada i ukoliko mu se čini da je to preopasno i da postoji mogućnost da se to opet desi, onda treba da napravi pauzu i da posle razmisli da li treba i dalje da vozi. Ništa gore nego ako se nešto radi a strahom i pod stresom...

Hehe. Tačno. Strah plus stres ništa gore po sebe i ostale učesnike u saobraćaju.

 

No kako kažeš prvo oporavak...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
1 hour ago, Markone88 said:

@zika56 isto sam dozivei kada sam na slaviji pao sa skutera. Upao mi tocak u rupu, slomio se i ja padnem. Tad sam bio ibfazonubda vise ne sednem na motor nikad, prodao sam skuter taj ispod cene... Ali prodje vreme, a mene vuce moj hobi, ljubav prema motorima. Sada redje vozim po gradu, vise van grada, oprezniji sam, vise se pazim, ali opet kad bih pao, opet bih vozio posle nekog vremena. Ali postujem i drugu stranu, neko ze naplasi za zivota...

 

@Lowlander a tebi drug zelim brz oporavak, i da nadjes novijeg zekana sa jos manje kilometara na satu :)

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Slicna prica, isto odstojanje (mozda si citao moju temu) i apslutno znam kako se osecas... doduse ja sam imao manje povreda...ali sva ista pitanja su tu i ja posle 6 meseci jos uvek nemam odgovor na ista... 

 

Ziv bio, vreme ce da odradi i kaze svoje, tome se nadam i ja pa cemo na pivo da svedemo racune ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750
1 hour ago, severian said:

Znam da ti sada ne izgleda tako i da ćeš reći: "ma šta ovaj pametuje", ali prošao si dobro...

Drug slažem se u potpunosti sa tobom. Glava prvo, posle sve ostalo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja