Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nenad rece da ce ici da ga gleda, ne znam sta je uradio. Znam samo da se moraju ostvaiti neki novci da bi se mogao probati.

Pristojno izgleda, poluga kocnice blago je zakrivljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Isao, gledao ali dzaba kada ne znam sta da gledam :) 

Ovako na moje laičko oko lepo izgleda, malo izgreban sa desne strane, kao i koferi...

Nema istorija i ima samo jedan kljuc... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Inace postavljen je oglas pre 15-ak dana, pa sada u subotu oznacen kao prodat i skunut sa oglasa, a evo ga od jutros ponovo oglasen... Ko zna sta se tu desava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kod Technodroma je najpozitivnije što postoje dosta dugo, a bila je i tema ovde negde konkretno o njima. Ako nešto ne valja, možeš da odeš tamo i posle prodaje. Možda je i ovde bio takav slučaj, pa je neko vratio. Vidim da ima par Hondi i BMW a koji dosta dugo stoje kod njih.
Ključno je da razjasniš na osnovu dokumentacije da li je zaista iz uvoza ili iz zamene u smislu da je neko nešto uzeo i ostavio svoje vozilo uz doplatu cashom. Sad baš iz CH bez servisne istorije nije nemoguće ali je verovatno onda i po njihovoj saobraćajnoj vlasnik bio Milan Milovanović, kao što sam jednom video na motoru bez servisne. Uvek postoji mogućnost da je neko otvarao agregat i nije znao šta radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Na oko bas lepo lepo izgleda i sa full opremom kofera... Hmmm...
Ja isto cuo o njima dosta reci hvale.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Znam da je @Marko1995 išao zimus kod njih, i da nije bio oduševljen tadašnjim primercima.

 

Što se tiče NCa na PA, ovo je ubedljivo najbolja ponuda gledano godište/oprema/stanje na slikama. Može biti ekstra kupovina, s obzirom da ove pare traže za klotove 2014.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Neću da širim priču oko Tehnodroma, ali uvek bih kupio motor pre kod njih nego kod nekih koji uvoze po par motora i prodaju, a zašto ?

3 puta sam bio kod njih:
1. Sa Daretom, gledali TDM900, rekli šta su rekli, ne puno, ali se ispostavilo sve tačno, čuo se kasnije sa prethodnim vlasnikom, ali odustao od TDM, ovaj baksuz mi se mrštio kad je čuo kako radi.. Ljubomoran, garant..

2. Otišao da gledam neki versys, rekli mi sta sve treba i da se radi (vile, akumulator, crash bar...), taksativno spustili cenu za svaku stavku, ali mi rekli da nije motor neki.. ja gledam, ne verujem...

3. Otišao da vidim da menjam Tracer za Super Teneru 1200, rekli mi sve što mi je rekao i Bane (nekadašnji clan foruma) i prethodni vlasnik tog motora, ali su mi ubili cenu za moj motor, pa nisam želeo da ulazim u kombinaciju.

Po meni, iako nikad nismo doveli saradnju do kraja, vrlo profi i korektni , ako i postoji neki problem, kapiram da bi maksimalno izašli u susret.

NC ima nerealnu cenu na našem tržištu,zaista ne znam ko NC 2014., 2015. Plaća preko 5000e, kad novi košta 7500. Ovaj restilizivani sa ovom cenom je extra ponuda, samo ako je sve ok, što se tiče vitalnih stvari, za kozmetiku ostaje fina rezerva parica, pa će se ušminkati.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Temu za Tehnodrom sam ja otvorio pre neku godinu, kada sam kod njih kupio NC700XD 2012. I nisam pogrešio sa kupovinom, motor je bio extra. Veoma pozitivno mišljenje imam o njima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tehnodrom je blizu mene, bio u par navrata do njih..... da ne duzim, korektni su momci skroz.

 

Dekijeva makina

IMG-20210921-183310.jpg

 

IMG-20210922-095613.jpg

 

Treba zameniti plocke napred, kocionu tecnost je prodje 2 godine, proveriti antifriz, sirena zeza, zameniti ulje i oba filtera, srediti lanac i videti el. motor menjaca jer hoce menjac zezati s.vremena na vreme.

 

krenuti rednom, pricali smo koliko je NC osetljiv na losu bakteriju

IMG-20210922-100012.jpg

 

max napon 

IMG-20210922-100118.jpg

 

min napon pri verglanju

IMG-20210922-100127.jpg

 

Zakljucak da je bakterija u odlicnom stanju, prosle godine je ugradjena ako se ne varam.

 

sledeca stanica

IMG-20210922-101939.jpg

 

sve Ok

IMG-20210922-103252.jpg

 

IMG-20210922-104912.jpg

 

Deki je nasao neke limcice, kako god stavio limcice jedan klip na pola gazne povrsine

... ne biva, koc. klip mora celom povrsinom da nalegne, izvacio sam ih

IMG-20210922-111150.jpg

 

taman

IMG-20210922-112510.jpg

 

mutnjikava

IMG-20210922-115132.jpg

 

dok ne bude kako treba

IMG-20210922-120223.jpg

 

razlika bude fina

IMG-20210922-120239.jpg

 

muce u radu dok nisam pipnuo zicku, ondak je prestala

IMG-20210922-122836.jpg

 

nova buksna... secice, kalaj, lemilaca, izolir..... sad radi pun gas

IMG-20210922-131907.jpg

 

ajjj dios mio, 26K nije pinuto rekao bi

IMG-20210922-132331.jpg

 

lanac je u bas losem stanju

IMG-20210922-132343.jpg

 

korak

IMG-20210922-165204.jpg

 

po

IMG-20210922-172541.jpg

 

korak

IMG-20210922-172555.jpg

 

nije se znalo sa koje strane je grdji

IMG-20210922-172612.jpg

 

apel jos jednom.... koristite ulje, udenite podmazivac

IMG-20210922-173154.jpg

 

IMG-20210922-161426.jpg

 

sledeca stanica

IMG-20210922-132955.jpg

 

IMG-20210922-134426.jpg

 

reset

IMG-20210922-165333.jpg

 

Ostalo je jos da proverim zadnju osovinu i spanere, nesto je cackano pa zvecka i ende.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


ajjj dios mio, 26K nije pinuto rekao bi


Ako ga ti nisi pipao, nema ko drugi
Odličan je lanac, treba videti možda samo lanac da se menja češće bez lančanika, mada što bi to radio.
Sirena strada od prevelike upotrebe, tako mi je i na autu bilo.
Motorić kao da je od veš mašine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Na ovom Bugarskom sajtu ima nekoliko namenskih stvari NC (bočne torbe, unutrašnja postava za prtljažnik, zaštita za kolena...)

 

ZDECMOTO.COM

Motorcycle bags shop Z-DEC

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White
On 17.1.2021. at 20:07, Ferty_ je napisao:

Upravo sam naleteo na najlepsi i najkorisniji ikada. Pokriva celu povrsinu i dooosta siroko u medjunoznom delu. Bolji  je od starog koji svi imamo.

Izvol'te link

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Color : Black color with blue lines, adequate for Honda NC750X Blue...

 

Screenshot_2021-01-17-20-03-51-836_com.facebook.katana.jpg

Da li neko ima ideju gde bi mogao da se nadje ovakav stiker / tank pad? Koliko vidim nema vise na ebay, a pretrazio sam pola interneta i nisam nasao nista slicno..

Takodje ako neko ima preporuku za spustanje fuzastera, da li kupiti druge sa ebay/alija ili nekako napraviti adapter pa spustiti postojece? Kapiram 2-4cm da bi bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Cici iz NS može da napravi sve što vam treba, kontaktirajte ih sa slikom i dimenzijama.

Meni su pre 2 godine radili nešto i dan danas ne pokazuje znake dotrajalosti..

WWW.CICISTICKER.RS


Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 5 sati, Mikec je napisao:

Takodje ako neko ima preporuku za spustanje fuzastera, da li kupiti druge sa ebay/alija ili nekako napraviti adapter pa spustiti postojece? Kapiram 2-4cm da bi bilo ok.

Mislim da je @Justicijena svom OP! Cek! Pardon, mom :jee1: stavio sw motch bas da bi dobio tih par cm. Proveri sa njim.

A ja mogu da kazem da su fuzasteri boli glava! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Fuzasteri su odlicna stvar. Samo mislim da je 4cm previse iz tehnickih razloga. Ogranicenje je maximum koliko moze da se spusti poluga menjaca (ko vozi manuelca) i kocnice. Dok sedis i nekako. Kada ustanes npr na off-u polozaj bude puno drugaciji. Moras imati dosta preciznije podeseno ili si u problemu. Ili dobijes polozaj stopala mnogo na gore ili ces se konstantno oslanjati na polugu kocnice npr. Dodaj na to obucu u kojoj vozis jer patike i cizme su nebo i zemlja. 

Pre kupivine bih podesio poluge na maximum tj minimum, vidi kolika je razlika i prema tome i ostalim parametrima uradi po meri. Takodje moras podesiti i prekidac kocnice jer svakim pomeranjem poluge menja se pozicija kada aktivira svetlo (moze da kasni debelo, a moze i da ti svetli konstantno). Ovako napamet centimetri ne znace puno.. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

@ProMaster 

Pade i meni on na pamet, al morao bi premeravati tank, kontaktiracu ga pa cu videti.

 

@Savamalac

Kol'ko vidim oni spustaju za 15mm i lepo izgledaju, al im je cena malo jaca. Svakako moram prvo da resim koliko da ih spustim

 

@Ferty_

DCT vozim, mada sto se tice kocnice u pravu si, i meni zvuci malo mnogo 4cm. Ima npr model sa 2.5cm na Aliju, al mi je kvalitet malo upitan. Off ne vozim gotovo nikad i generalno ustanem samo kad hocu da se proteglim tako da to ne predstavlja problem. 

Palo mi je na pamet da vidim sa drugarom koji se bavi metalurgijom da mi napravi po meri neki adapter za ove fabricke fuzastere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
On 25.9.2021. at 15:42, Mikec je napisao:

Da li neko ima ideju gde bi mogao da se nadje ovakav stiker / tank pad? Koliko vidim nema vise na ebay, a pretrazio sam pola interneta i nisam nasao nista slicno..

Imaš Baneta našeg bajkera u Borči, radi 3D stikere kakvi ti padnu na pamet. Možda ima šta i gotovo. U svakom slučaju, odeš motorom do njega, skinete mere i daš fotku koju želiš.

0621007048

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350

Odem ja malopre da pazarim ovog NC-a iz Tehnodroma. Parkiram se ispred kapije i vidim ga napolju... odmah sam znao da ne valja :grr: 

Ulazim unutra, čovek kaže... PRODATO. 

Baš loš neki osećaj, kao da je bio moj i da mi ga je neko uzeo, baš mi je krivo... a realno gledano ko me i jbe kada se nećkam nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Pogotovo sad na zimu. Ja bih iskreno sacekao da se zavrsi skroz sezona, mora naici neki dobar primerak tada, mozda cak i neki odavde sa foruma.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, ljirados je napisao:

Odem ja malopre da pazarim ovog NC-a iz Tehnodroma. Parkiram se ispred kapije i vidim ga napolju... odmah sam znao da ne valja :grr: 

Ulazim unutra, čovek kaže... PRODATO. 

Baš loš neki osećaj, kao da je bio moj i da mi ga je neko uzeo, baš mi je krivo... a realno gledano ko me i jbe kada se nećkam nedelju dana.

Da je nedelju dana bilo bi dobro, neckas se skoro dvajes  :)

 

za to vreme, Bane je dobio

IMG-20210924-095042.jpg

 

RK set

IMG-20210924-111934.jpg

 

IMG-20210924-112022.jpg

 

pristupiti

IMG-20210924-092828.jpg

 

ocu siznem vise

IMG-20210924-092419.jpg

 

bar jednom u 2 meseca.... da bude ovako

IMG-20210924-125735.jpg

 

taman je vreme

IMG-20210924-103431.jpg

 

IMG-20210924-112259.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Odem ja malopre da pazarim ovog NC-a iz Tehnodroma. Parkiram se ispred kapije i vidim ga napolju... odmah sam znao da ne valja default_1grr.gif 
Ulazim unutra, čovek kaže... PRODATO. 
Baš loš neki osećaj, kao da je bio moj i da mi ga je neko uzeo, baš mi je krivo... a realno gledano ko me i jbe kada se nećkam nedelju dana.


Tako sam i ja i isto u Technodromu. Možda se neko zajebao i uvalio u probleme. Gledaj sa pozitivne strane...



NC ima nerealnu cenu na našem tržištu,zaista ne znam ko NC 2014., 2015. Plaća preko 5000e, kad novi košta 7500. Ovaj restilizivani sa ovom cenom je extra



Ne znam ni ko plaća MT09 preko 7000, kada je nov 9500
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja