Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 40 minuta, Mikec je napisao:

Hvala za savet, obraticu paznju. Mada ja mislim da je do temperaturne razlike to, jer nekad ih proveravam u toku voznje, nekad pred polazak, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nikad u toku voznje. Zagrejana guma. Uvek kad je 'hladna...' Prvo paljenje i do prvog vulkanizera. Manometre na benz.pumpama izbegavati,ne znam koliko cesto rade kalibraciju.

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vreme je pricu privesti kraju....

 

pauza gotova, pali se makina da se greje zarad reseta menjaca

IMG-20210813-135115.jpg

 

IMG-20210813-135110.jpg

 

Kaciga na glavu, sledi probna voznja citavih 200m. Nesto nije u redu, cujem ABS modul kako radi u prekidima, na tabli nikakvo upozorenje.

Nailazim na lezeci, krecem da kocim i osecam kako obe poluge lupaju, abs pupma odradjuje kao da mi je blokiran tocak....nista mi jasno nije u tom momentu.

Pali se ABS lampa, odmah zatim pali se EFI lampa i menjac ostaje blokiran.

Laganim kasom okreci se nazad, sta sad moze da te mori, krece prelistavanje u glavi.

 

Niotkuda dva problema, prvi problem oko ABS-a ubrzo napravi drugi oko menjaca.

Integra napred bocno sa obe strane ima po 3, 4 dzeka, na levoj je ABS modul, zatim kod srednjeg tunela ista situacija na obe strane. Ispod kutije koju sam skinuo nalaze se senzori, skidao-vracao ABS senzore...... kroz glavu mi se mota da je mozda negde problem u nekom dzeku ili ti dikilikontakt nemam, informaciju neku.

 

Rasturam opet sve plastike, krece provera....svaki dzek otvoren, pregledan, naprskan, vracen na mesto, senzori stoje dobro, ne vidim nikakav problem. Proverih zadnji senzor, razmak do citaca, dzek sve Ok, napred isto sve stoji kako treba.

Tu mi je jedan beli NC700, uporedim razmak kod njega.... sve Ok.

Menjac odglavio, pali, ponovo naucio, probaj.... ne valja, opet isto :stabre:

 

Hebe me neki senzor u to sam skoro siguran jer nemoguce da je abs modul bas sad resio da zvekne kod mene tako iznenada.

 

Centralni stender, kontakt, zavrti zadnji tocak.... vidi brzinu, zavrti prednji tocak.... ne vidi brzinu. To je to, hebe me senzor abs-a na prednjem tocku.

 

rasturam belog, bice donator na kratko, skidam senzor s'prednjeg tocka

IMG_20210813_172839.jpg

 

Klik, boc, kontakt, zavrti.... opet isto, nije do senzora. Senzor dobar, dzek, instalacija dobra, vuce me na modul.

Kaki crni modul, ni ne treba da vidi brzinu kad se prednji tocak okrene vec samo zadnji jer brzinu cita sa izlazne osovine menjaca.

Okrenes zadnji tocak, tocak okrene lanac, lanac lancanik a lancanik osovinu.... te obrtaje vidi senzor i eto ispisane brzine kretanja.

Setih se toga kad sam Prooiler ugradio kod sebe na gospodju mi dragu.

 

Treba mi dijagnostika ko leba, setih se da mi je Drasko krajem Jula javio da je nabavio neku dijagnozu za Honde pa da vicem kad hocu da je probamo.

 

viber-slika-2021-07-26-16-58-14-354.jpg

 

dodje Drasko, VELIKO mu hvala na tome, kaci, kontakt, gledaj, probaj

.... nista nismo mogli uraditi, jbg vise srece drugi put, bar smo prbali

IMG_20210813_162121.jpg

 

Sad vec pocinje glava da boli.... radilo, sad nece..... sve ispravno na merenju a ne da radi.

Jos jednom odglavljujem, palim, ucim, probam na krtko, dovoljno je 10-20m jer ako se vozi jos 30sec sve ce popaliti i blokirati.

Jok nece da saradjuje, gasim i sve ostavljam... idem u trilepepickematerine da vidim sta mi je ciniti, izgoreo sam >:(

 

Telefon, zovem Naceta, treba mi pomoc, savet, konsultacija....mozda je imao situaciju, mozda zna resenje.

Sa druge strane zice, kaze Nace da je pre ihaj vremena imao istu situaciju ali da se ne seca kako je resio. Kaze da hoce inst. tabla da napravi problem, senzori ispod kutije takodje i automat anlasera.... za sva tri ima opoziv od strane fabrike.

Dodji sutra do mene da ga nakacimo na dijagnostiku da vidimo sta kaze.

Cao - cao vidimo se.

 

Mislim se kako cu stici do Delte kad se bajk moze voziti 30sec i to je to. Isalta u prvu brzinu i tamo ostane. Tako do Delte je bas rizicno i daleko i ne bi valjalo za lamele, eto je i rezerva se upalila, gorivo je pri kraju.

 

Petak skoro pa vece, odavno sam trebao biti gotov za taj dan. Ja i oko mene kao da je bomba pala, mrak mi na oci, gasi svetlo.

 

Ujutru ustajem da vidim kako cu da prevarim sistem ne bi li se u 9h nacrtao kod Naceta.

ABS me ne zanima, samo da mi menjac normalno salta, samo da se ne zaglavi.

Od muke nije mi bilo ni do dorucka. 

 

Da znate, ako Vas nekad izda senzor ABS-a, ako imate manju havariju na putu pa isti otkinete, slomite.... voznju mozete nastaviti al pre toga treba izvaditi osigurac iz kucista.

 

skroz gornje desno cose, osigurac zelene boje od 30A napolje

IMG_20210814_091600.jpg

 

Kad se osigurac izvadi, motor se moze voziti. Saltace normalno brzine, kocice isto normalno (nema vise pulsiranja poluga)  blinkace ABS lampa na inst. tabli i to je to.

Uglavnom sticicete gde treba da stignete.

 

stigoh i ja gde treba, na vreme

IMG_20210814_091611.jpg

 

dijagnoza pamti od ranije, pre 300km bila je Integra ovde

IMG_20210814_093520.jpg

 

Vratio osigurac, obrisao greske, proba.... ne valja. 

Kaci punjac, kaci dijagnozu, citaj greske gde prijavljuje prednji tocak tj senzor.

Senzor nije jer sam vec od belog donatora prebacio, isti mandrak.

Integra nema sinhronizaciju senzora/tockova za razliku od recimo MP3 od 2015+.

U prevodu znaci ucenje tockova nakon demontaze-montaze.

Ovo se upravo tako ponasa, kao da nisu sinhronizovani.

 

Tras lupi Nace sakama, setio se kaze sta je kod njega bilo.

Pita me jel sam gledao citace, rekoh jesam zadnji, merio razmak ceo krug, sve je Ok.

Ajd da vidimo prednji, vadi subler, dizi, drzi, lagano u krug.

 

tu lezi zec, toliko je mali deformitet ali sasvim dovoljan da zeza ceo sistem

IMG-20210814-093808.jpg

 

2 cuka i gotovo

IMG_20210814_110031.jpg

 

Deformitet citaca moga se desiti jedino u transportu tockova do-od vulkanizera ili dok je vulkanizer radio, trece mesto ne postoji.

To mi vise nije bitno, bitno je da je zec uhvacen.

 

brisem greske, resetujem sve racunare, ucim menjac, proba....

pono radi bioskop, ponovo radi bioskop :jee:

dosao kuci, spakovao plastike, proba i to bi bilo to.....

IMG_20210814_114632.jpg

 

Ne znam sta reci za Naceta a da vec nisam rekao, kapa dole za kolegijalnost. Za neke ljude bez razmisljanja u po dana u po noci bi pritekao u pomoc.

Usput prvi put probah novi NC, manuelca.... onako na prvu, sediste je cinimi se jos grdje, tvrdo u pm al se zato menjac i motor drugacije ponasa. 

Osetna razlika na bolje :)

To bi bilo to, nema vise.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 58 minuta, Satelis je napisao:

Vreme je pricu privesti kraju....

 

pauza gotova, pali se makina da se greje zarad reseta menjaca

IMG-20210813-135115.jpg

 

IMG-20210813-135110.jpg

 

Kaciga na glavu, sledi probna voznja citavih 200m. Nesto nije u redu, cujem ABS modul kako radi u prekidima, na tabli nikakvo upozorenje.

Nailazim na lezeci, krecem da kocim i osecam kako obe poluge lupaju, abs pupma odradjuje kao da mi je blokiran tocak....nista mi jasno nije u tom momentu.

Pali se ABS lampa, odmah zatim pali se EFI lampa i menjac ostaje blokiran.

Laganim kasom okreci se nazad, sta sad moze da te mori, krece prelistavanje u glavi.

 

Niotkuda dva problema, prvi problem oko ABS-a ubrzo napravi drugi oko menjaca.

Integra napred bocno sa obe strane ima po 3, 4 dzeka, na levoj je ABS modul, zatim kod srednjeg tunela ista situacija na obe strane. Ispod kutije koju sam skinuo nalaze se senzori, skidao-vracao ABS senzore...... kroz glavu mi se mota da je mozda negde problem u nekom dzeku ili ti dikilikontakt nemam, informaciju neku.

 

Rasturam opet sve plastike, krece provera....svaki dzek otvoren, pregledan, naprskan, vracen na mesto, senzori stoje dobro, ne vidim nikakav problem. Proverih zadnji senzor, razmak do citaca, dzek sve Ok, napred isto sve stoji kako treba.

Tu mi je jedan beli NC700, uporedim razmak kod njega.... sve Ok.

Menjac odglavio, pali, ponovo naucio, probaj.... ne valja, opet isto :stabre:

 

Hebe me neki senzor u to sam skoro siguran jer nemoguce da je abs modul bas sad resio da zvekne kod mene tako iznenada.

 

Centralni stender, kontakt, zavrti zadnji tocak.... vidi brzinu, zavrti prednji tocak.... ne vidi brzinu. To je to, hebe me senzor abs-a na prednjem tocku.

 

rasturam belog, bice donator na kratko, skidam senzor s'prednjeg tocka

IMG_20210813_172839.jpg

 

Klik, boc, kontakt, zavrti.... opet isto, nije do senzora. Senzor dobar, dzek, instalacija dobra, vuce me na modul.

Kaki crni modul, ni ne treba da vidi brzinu kad se prednji tocak okrene vec samo zadnji jer brzinu cita sa izlazne osovine menjaca.

Okrenes zadnji tocak, tocak okrene lanac, lanac lancanik a lancanik osovinu.... te obrtaje vidi senzor i eto ispisane brzine kretanja.

Setih se toga kad sam Prooiler ugradio kod sebe na gospodju mi dragu.

 

Treba mi dijagnostika ko leba, setih se da mi je Drasko krajem Jula javio da je nabavio neku dijagnozu za Honde pa da vicem kad hocu da je probamo.

 

viber-slika-2021-07-26-16-58-14-354.jpg

 

dodje Drasko, VELIKO mu hvala na tome, kaci, kontakt, gledaj, probaj

.... nista nismo mogli uraditi, jbg vise srece drugi put, bar smo prbali

IMG_20210813_162121.jpg

 

Sad vec pocinje glava da boli.... radilo, sad nece..... sve ispravno na merenju a ne da radi.

Jos jednom odglavljujem, palim, ucim, probam na krtko, dovoljno je 10-20m jer ako se vozi jos 30sec sve ce popaliti i blokirati.

Jok nece da saradjuje, gasim i sve ostavljam... idem u trilepepickematerine da vidim sta mi je ciniti, izgoreo sam >:(

 

Telefon, zovem Naceta, treba mi pomoc, savet, konsultacija....mozda je imao situaciju, mozda zna resenje.

Sa druge strane zice, kaze Nace da je pre ihaj vremena imao istu situaciju ali da se ne seca kako je resio. Kaze da hoce inst. tabla da napravi problem, senzori ispod kutije takodje i automat anlasera.... za sva tri ima opoziv od strane fabrike.

Dodji sutra do mene da ga nakacimo na dijagnostiku da vidimo sta kaze.

Cao - cao vidimo se.

 

Mislim se kako cu stici do Delte kad se bajk moze voziti 30sec i to je to. Isalta u prvu brzinu i tamo ostane. Tako do Delte je bas rizicno i daleko i ne bi valjalo za lamele, eto je i rezerva se upalila, gorivo je pri kraju.

 

Petak skoro pa vece, odavno sam trebao biti gotov za taj dan. Ja i oko mene kao da je bomba pala, mrak mi na oci, gasi svetlo.

 

Ujutru ustajem da vidim kako cu da prevarim sistem ne bi li se u 9h nacrtao kod Naceta.

ABS me ne zanima, samo da mi menjac normalno salta, samo da se ne zaglavi.

Od muke nije mi bilo ni do dorucka. 

 

Da znate, ako Vas nekad izda senzor ABS-a, ako imate manju havariju na putu pa isti otkinete, slomite.... voznju mozete nastaviti al pre toga treba izvaditi osigurac iz kucista.

 

skroz gornje desno cose, osigurac zelene boje od 30A napolje

IMG_20210814_091600.jpg

 

Kad se osigurac izvadi, motor se moze voziti. Saltace normalno brzine, kocice isto normalno (nema vise pulsiranja poluga)  blinkace ABS lampa na inst. tabli i to je to.

Uglavnom sticicete gde treba da stignete.

 

stigoh i ja gde treba, na vreme

IMG_20210814_091611.jpg

 

dijagnoza pamti od ranije, pre 300km bila je Integra ovde

IMG_20210814_093520.jpg

 

Vratio osigurac, obrisao greske, proba.... ne valja. 

Kaci punjac, kaci dijagnozu, citaj greske gde prijavljuje prednji tocak tj senzor.

Senzor nije jer sam vec od belog donatora prebacio, isti mandrak.

Integra nema sinhronizaciju senzora/tockova za razliku od recimo MP3 od 2015+.

U prevodu znaci ucenje tockova nakon demontaze-montaze.

Ovo se upravo tako ponasa, kao da nisu sinhronizovani.

 

Tras lupi Nace sakama, setio se kaze sta je kod njega bilo.

Pita me jel sam gledao citace, rekoh jesam zadnji, merio razmak ceo krug, sve je Ok.

Ajd da vidimo prednji, vadi subler, dizi, drzi, lagano u krug.

 

tu lezi zec, toliko je mali deformitet ali sasvim dovoljan da zeza ceo sistem

IMG-20210814-093808.jpg

 

2 cuka i gotovo

IMG_20210814_110031.jpg

 

Deformitet citaca moga se desiti jedino u transportu tockova do-od vulkanizera ili dok je vulkanizer radio, trece mesto ne postoji.

To mi vise nije bitno, bitno je da je zec uhvacen.

 

brisem greske, resetujem sve racunare, ucim menjac, proba....

pono radi bioskop, ponovo radi bioskop :jee:

dosao kuci, spakovao plastike, proba i to bi bilo to.....

IMG_20210814_114632.jpg

 

Ne znam sta reci za Naceta a da vec nisam rekao, kapa dole za kolegijalnost. Za neke ljude bez razmisljanja u po dana u po noci bi pritekao u pomoc.

Usput prvi put probah novi NC, manuelca.... onako na prvu, sediste je cinimi se jos grdje, tvrdo u pm al se zato menjac i motor drugacije ponasa. 

Osetna razlika na bolje :)

To bi bilo to, nema vise.

 

 

 

 

Edukativno :takoje::takoje::takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV 350
Vreme je pricu privesti kraju....
 
pauza gotova, pali se makina da se greje zarad reseta menjaca
IMG-20210813-135115.jpg
 
IMG-20210813-135110.jpg
 
Kaciga na glavu, sledi probna voznja citavih 200m. Nesto nije u redu, cujem ABS modul kako radi u prekidima, na tabli nikakvo upozorenje.
Nailazim na lezeci, krecem da kocim i osecam kako obe poluge lupaju, abs pupma odradjuje kao da mi je blokiran tocak....nista mi jasno nije u tom momentu.
Pali se ABS lampa, odmah zatim pali se EFI lampa i menjac ostaje blokiran.
Laganim kasom okreci se nazad, sta sad moze da te mori, krece prelistavanje u glavi.
 
Niotkuda dva problema, prvi problem oko ABS-a ubrzo napravi drugi oko menjaca.
Integra napred bocno sa obe strane ima po 3, 4 dzeka, na levoj je ABS modul, zatim kod srednjeg tunela ista situacija na obe strane. Ispod kutije koju sam skinuo nalaze se senzori, skidao-vracao ABS senzore...... kroz glavu mi se mota da je mozda negde problem u nekom dzeku ili ti dikilikontakt nemam, informaciju neku.
 
Rasturam opet sve plastike, krece provera....svaki dzek otvoren, pregledan, naprskan, vracen na mesto, senzori stoje dobro, ne vidim nikakav problem. Proverih zadnji senzor, razmak do citaca, dzek sve Ok, napred isto sve stoji kako treba.
Tu mi je jedan beli NC700, uporedim razmak kod njega.... sve Ok.
Menjac odglavio, pali, ponovo naucio, probaj.... ne valja, opet isto :stabre:
 
Hebe me neki senzor u to sam skoro siguran jer nemoguce da je abs modul bas sad resio da zvekne kod mene tako iznenada.
 
Centralni stender, kontakt, zavrti zadnji tocak.... vidi brzinu, zavrti prednji tocak.... ne vidi brzinu. To je to, hebe me senzor abs-a na prednjem tocku.
 
rasturam belog, bice donator na kratko, skidam senzor s'prednjeg tocka
IMG_20210813_172839.jpg
 
Klik, boc, kontakt, zavrti.... opet isto, nije do senzora. Senzor dobar, dzek, instalacija dobra, vuce me na modul.
Kaki crni modul, ni ne treba da vidi brzinu kad se prednji tocak okrene vec samo zadnji jer brzinu cita sa izlazne osovine menjaca.
Okrenes zadnji tocak, tocak okrene lanac, lanac lancanik a lancanik osovinu.... te obrtaje vidi senzor i eto ispisane brzine kretanja.
Setih se toga kad sam Prooiler ugradio kod sebe na gospodju mi dragu.
 
Treba mi dijagnostika ko leba, setih se da mi je Drasko krajem Jula javio da je nabavio neku dijagnozu za Honde pa da vicem kad hocu da je probamo.
 
viber-slika-2021-07-26-16-58-14-354.jpg
 
dodje Drasko, VELIKO mu hvala na tome, kaci, kontakt, gledaj, probaj
.... nista nismo mogli uraditi, jbg vise srece drugi put, bar smo prbali
IMG_20210813_162121.jpg
 
Sad vec pocinje glava da boli.... radilo, sad nece..... sve ispravno na merenju a ne da radi.
Jos jednom odglavljujem, palim, ucim, probam na krtko, dovoljno je 10-20m jer ako se vozi jos 30sec sve ce popaliti i blokirati.
Jok nece da saradjuje, gasim i sve ostavljam... idem u trilepepickematerine da vidim sta mi je ciniti, izgoreo sam 
 
Telefon, zovem Naceta, treba mi pomoc, savet, konsultacija....mozda je imao situaciju, mozda zna resenje.
Sa druge strane zice, kaze Nace da je pre ihaj vremena imao istu situaciju ali da se ne seca kako je resio. Kaze da hoce inst. tabla da napravi problem, senzori ispod kutije takodje i automat anlasera.... za sva tri ima opoziv od strane fabrike.
Dodji sutra do mene da ga nakacimo na dijagnostiku da vidimo sta kaze.
Cao - cao vidimo se.
 
Mislim se kako cu stici do Delte kad se bajk moze voziti 30sec i to je to. Isalta u prvu brzinu i tamo ostane. Tako do Delte je bas rizicno i daleko i ne bi valjalo za lamele, eto je i rezerva se upalila, gorivo je pri kraju.
 
Petak skoro pa vece, odavno sam trebao biti gotov za taj dan. Ja i oko mene kao da je bomba pala, mrak mi na oci, gasi svetlo.
 
Ujutru ustajem da vidim kako cu da prevarim sistem ne bi li se u 9h nacrtao kod Naceta.
ABS me ne zanima, samo da mi menjac normalno salta, samo da se ne zaglavi.
Od muke nije mi bilo ni do dorucka. 
 
Da znate, ako Vas nekad izda senzor ABS-a, ako imate manju havariju na putu pa isti otkinete, slomite.... voznju mozete nastaviti al pre toga treba izvaditi osigurac iz kucista.
 
skroz gornje desno cose, osigurac zelene boje od 30A napolje
IMG_20210814_091600.jpg
 
Kad se osigurac izvadi, motor se moze voziti. Saltace normalno brzine, kocice isto normalno (nema vise pulsiranja poluga)  blinkace ABS lampa na inst. tabli i to je to.
Uglavnom sticicete gde treba da stignete.
 
stigoh i ja gde treba, na vreme
IMG_20210814_091611.jpg
 
dijagnoza pamti od ranije, pre 300km bila je Integra ovde
IMG_20210814_093520.jpg
 
Vratio osigurac, obrisao greske, proba.... ne valja. 
Kaci punjac, kaci dijagnozu, citaj greske gde prijavljuje prednji tocak tj senzor.
Senzor nije jer sam vec od belog donatora prebacio, isti mandrak.
Integra nema sinhronizaciju senzora/tockova za razliku od recimo MP3 od 2015+.
U prevodu znaci ucenje tockova nakon demontaze-montaze.
Ovo se upravo tako ponasa, kao da nisu sinhronizovani.
 
Tras lupi Nace sakama, setio se kaze sta je kod njega bilo.
Pita me jel sam gledao citace, rekoh jesam zadnji, merio razmak ceo krug, sve je Ok.
Ajd da vidimo prednji, vadi subler, dizi, drzi, lagano u krug.
 
tu lezi zec, toliko je mali deformitet ali sasvim dovoljan da zeza ceo sistem
IMG-20210814-093808.jpg
 
2 cuka i gotovo
IMG_20210814_110031.jpg
 
Deformitet citaca moga se desiti jedino u transportu tockova do-od vulkanizera ili dok je vulkanizer radio, trece mesto ne postoji.
To mi vise nije bitno, bitno je da je zec uhvacen.
 
brisem greske, resetujem sve racunare, ucim menjac, proba....
pono radi bioskop, ponovo radi bioskop :jee:
dosao kuci, spakovao plastike, proba i to bi bilo to.....
IMG_20210814_114632.jpg
 
Ne znam sta reci za Naceta a da vec nisam rekao, kapa dole za kolegijalnost. Za neke ljude bez razmisljanja u po dana u po noci bi pritekao u pomoc.
Usput prvi put probah novi NC, manuelca.... onako na prvu, sediste je cinimi se jos grdje, tvrdo u pm al se zato menjac i motor drugacije ponasa. 
Osetna razlika na bolje 
To bi bilo to, nema vise.
 
 
 
 
Err da se u tebe

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Rade momci u civilu. 

Pazite se...budite ispravni.

A i lepo je videti da su prisutni.

 

P.S.

      Video nepravilnost, zaustavio, javio drugom uniformisanom kolegi koji je dosao da zvanicno odradi stvar.

IMG_20210821_225921.jpg

 

IMG_20210821_230455.jpg

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jedno pitanje u vezi stapova, da ne citiram taj de posta sampredhodne strane. Ako u knjizi kaze da u stap ide 510ml ulja, zbog cega se onda meri vazdusni zid?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam detaljno ali znam da je time u MotoTeku Ian podesio tvrdoću viljuške. Kaže, ne može puno da se dobije ali bar donekle da kompenzuje moju težinu. Istina, drugi motor je bio posla toga. Stabilniji na kočenju i u svim ostalim aspektima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: NC750XDJ

Pozdrav svima,

Da li neko u rezervi ima pozicije 4 i 13 sa fotografije da mi proda ili pokloni? U pitanju je prednji levi zmigavac.

 

IMG-7c142157f777c6d86e8086ab8388229e-V.jpg

IMG-739f29216a515ee0199e0dffe6546994-V.jpg

Promenio član Mixela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, muljaz je napisao:

Jedno pitanje u vezi stapova, da ne citiram taj de posta sampredhodne strane. Ako u knjizi kaze da u stap ide 510ml ulja, zbog cega se onda meri vazdusni zid?

Vazdusni zid ili ti kompresioni porstor.....

Ako sipas ulja koliko pise, znaj da ti visina vazdusnog prostora nece biti na trazenoj meri, bice veci.

Ako pakujes na suvo jos vise izlazi iz mere i ondak nije to to.

 

Kad se oba amortizera podese na istu visinu, tek tada si siguran da ce raditi jednako.

Ima uputstva gde nema podatak o visini vec samo koliko ml ide..... premeriti pa poravnati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

A Milketova makina

IMG-20210817-103013.jpg

 

IMG-20210817-103036.jpg

 

jos malo pa 80K.... svaka cas

IMG-20210817-103049.jpg

 

poslednji put druzili smo se April mesec 2019, bese 41.358km tad

dodje vreme za novu druzbu

IMG-20210817-103403.jpg

 

prvo mora ici

IMG-20210817-103149.jpg

 

jedno dobro pranje

IMG-20210817-102028.jpg

 

ondak plek dole

IMG-20210817-105036.jpg

 

magnet na srafu ne znam dal je slucajno il namerno

kako god, nema nikakvu funkciju u smislu prikupljanju opiljaka

IMG-20210817-105102.jpg

 

oring gumica naceta

IMG-20210817-105830.jpg

 

mora se voditi racuna kad se vraca nazad, ostre ivica ima na kucistu

IMG-20210817-105843.jpg

 

IMG-20210817-105903.jpg

 

valja macnuti

IMG-20210817-110256.jpg

 

sledi

IMG-20210817-105119.jpg

 

sraf sa magnetom

IMG-20210817-105147.jpg

 

vrsi funkciju

IMG-20210817-105201.jpg

 

ima viska

IMG-20210817-111055.jpg

 

nema viska

IMG-20210817-111450.jpg

 

odoh pozadi, poklopac ima upusten deo gde je prva matica spanera duboko

druga matica preko pa se prvoj gotovo ne moze prici zarad kontra stezanja

IMG-20210817-104239.jpg

 

inace, pomenute matica...... jedna je 14, dve su za 13 i jedna za 12 kljuc :)

ispravice se kasnije

IMG-20210817-114636.jpg

 

ovo vec ne valja

IMG-20210817-113900.jpg

 

kad su plocice menjane nije dobro uhvacen desni sraf, nacet je navoj

IMG-20210817-113149.jpg

 

hrdju sto vidite to je zbog vode a voda je usla jer se gumica smakla

a gumica se smakla jer je bilo muke prilikom vracanja klesta i srafa

IMG-20210817-113451.jpg

 

jedno povlaci drugo i eto problema

IMG-20210817-113131.jpg

 

Skolski se moze videti da dve vrlo jednostavne radnje (zamena ulja/filtera i koc. plocica) mogu poci kako ne treba ako se ne vodi racuna dok se radi.

Pre par godina, Kuzma je na njegovom skoro ganc novom NC-u uspeo da skroz sjebe navoj desnog srafa zadnje kocnice.

 

vozi dalje

IMG-20210817-114513.jpg

 

i ako ima semering voda nadje svoj put

ovako bidne nakon puskiranja oko osovine tocka

IMG-20210817-120648.jpg

 

lanco drobi, krlja

IMG-20210817-122118.jpg

 

preci napred

IMG-20210817-123012.jpg

 

nove plocke

IMG-20210817-123453.jpg

 

na trosan disk.... ne biva

IMG-20210817-124229.jpg

 

IMG-20210817-124340.jpg

 

sanacija

IMG-20210817-124255.jpg

 

potreban pedikir, manikir

IMG-20210817-135331.jpg

 

IMG-20210817-141905.jpg

 

ostecenje semeringa kao da je od srafcigera, sreca nije nista strasno

IMG-20210817-142156.jpg

 

svi lezajevi od tockovi idu napolje

IMG-20210817-143539.jpg

 

napred

IMG-20210817-172655.jpg

 

SKF stavljeni u Stojanovu lani.... sta su strucnjaci radili pitaj Boga

IMG-20210817-173232.jpg

 

nije ni bitno, bitno je sta cemo mi uraditi

IMG-20210817-144143.jpg

 

IMG-20210817-144326.jpg

 

IMG-20210817-144359.jpg

 

IMG-20210817-144746.jpg

 

tak treba biti pre ugradnje

IMG-20210817-144754.jpg

 

al ne jos, ne biva u ovako udenuti

IMG-20210817-173750.jpg

 

IMG-20210817-174654.jpg

 

IMG-20210817-181034.jpg

 

to je to, tockovi spakovani i spremni

IMG_20210817_181848.jpg

 

ostalo namackano ceka red

IMG-20210817-150434.jpg

 

izbacujem razlicite matice i sve ce biti na kljuc 13 + ditanceri

IMG_20210818_110641.jpg

 

IMG_20210818_110650.jpg

 

IMG_20210818_110719.jpg

 

IMG_20210820_123541.jpg

 

vratiti plek

IMG_20210820_130245.jpg

 

IMG_20210820_130737.jpg

 

IMG_20210820_131902.jpg

 

sa distancerom gore nece mozi, nema sada dovoljno navoja spanera 

dve podloske ukupne debljine nekih 4mm resavaju problem

IMG_20210820_132127.jpg

 

zatim kocnica

IMG_20210818_111932.jpg

 

ovde imam problem sa niplom za ozracivanje

IMG_20210818_113944.jpg

 

IMG_20210818_114805.jpg

 

proradilo

IMG_20210818_115219.jpg

 

napred kad sam skinuo poklopac

IMG_20210818_121030.jpg

 

polozaj gume

IMG_20210818_121058.jpg

 

IMG_20210818_121131.jpg

 

treba bit

IMG_20210818_121146.jpg

 

treba srediti

IMG_20210818_121112.jpg

 

IMG_20210818_123358.jpg

 

kocnica gotova, prelazim na f.v.

IMG_20210818_124830.jpg

 

IMG_20210818_124935.jpg

 

moglo se jos malo goniti, nekih 20K moze gurati kad je nov

IMG_20210818_125031.jpg

 

uklopio plastiku leve strane, vrljavo je stajala

IMG_20210818_130832.jpg

 

namestena rucka, okretala se, spoljna polovina sira od unutrasnje

IMG_20210818_134038.jpg

 

res. menjac

IMG_20210820_133621.jpg

 

IMG_20210820_132509.jpg

 

nisam smeo vise ispraviti

IMG_20210820_132542.jpg

 

to bi bilo to, makina spremna

IMG_20210820_132222.jpg

 

Posto je Milke uzeo pogresne lancanike 16/43 dok oem nosi 17/39 za DCT verziju..... kome budu trebali lancanici novi (nije vozeno, samo iz kese izvuceno) nek se javi.....znaci treba mu samo lanac od 114 linka, X ring po mogucstvu.

 

Model iz 2016 odnos ima 17/39 za XD uz lanac 520/112linka ili 17/43 za X verziju uz lanac 520/114 linka.

 

A sad odo na odmor.... dosta bese :na_glavi:

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Koga interesuje, grejači ručica za NC 2021 u Delti koštaju samo 35804.86 din :)

Dobra stvar je što je ostavljena instalacija na motoru, povezuju se ručice i kontroler, a na instrument tabli postoji indikator u kom su stepenu uključene ručice (mislim da je od 1 do 5). Nalazi se na centrlanom delu, iznad sata. Kad se da kontakt, upali se na trenutak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
19 hours ago, Yanco said:

Koga interesuje, grejači ručica za NC 2021 u Delti koštaju samo 35804.86 din :)

Dobra stvar je što je ostavljena instalacija na motoru, povezuju se ručice i kontroler, a na instrument tabli postoji indikator u kom su stepenu uključene ručice (mislim da je od 1 do 5). Nalazi se na centrlanom delu, iznad sata. Kad se da kontakt, upali se na trenutak.

Umesto te gluposti su mogli temperaturu masine da stave.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto manje elektronke to bolje.

 

Drugaru na X-ADV ugradio sam fabričke grejače. Sve je na klik, kvalitet slabiji od recimo Koso grejača.... 300 vs 50€ ne slaže se nikako tj cena ne opravdava kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Jedna info od danas za rubriku verovali ili ne. Bio sam malopre u delti na dijagnostici i brisanju gresaka, i nisu mi naplatili nista...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 25.8.2021. at 15:07, Yanco je napisao:

Koga interesuje, grejači ručica za NC 2021 u Delti koštaju samo 35804.86 din :)

Dobra stvar je što je ostavljena instalacija na motoru, povezuju se ručice i kontroler, a na instrument tabli postoji indikator u kom su stepenu uključene ručice (mislim da je od 1 do 5). Nalazi se na centrlanom delu, iznad sata. Kad se da kontakt, upali se na trenutak.

Meni su rekli da ih sada nema i da ce mozda stici u decembru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 29.7.2021. at 21:50, Justicije je napisao:

Druga lepotica, crvena, čeka Aleksandra da dođe sa odmora i postane ponosni vlasnik.

0-02-0a-389c8a78de2973e999622de50aa1db7de4a9e064949bab85eebd420b403bce5e_4f17486aeadafe3d.jpg

 

I Aleksandar dodje i odvede je. I ziveli su srecno do kraja zivota. :jee1:

 

Za pocetak ove istinite bajke zelim da se zahvalim @Justicijena izuzetnoj korektnosti prilikom prodaje, a posebno nakon prodaje, kao i na strpljenju sa mnom. Radovane cuvaj mi Afriku! 

 

Takodje hvala @Satelis na podrsci, savetima i ohrabrenju da predjem sa odlicnog kymco skutera na hondu. Vidimo se uskoro da se pocastimo i da odrzimo jedan master class sta i kako, ovo mi je prvo vozilo sa lancem, menjacem... 

 

I naravno hvala forumasima na dosadasnjim postovima o NC750x, pravoj maloj enciklopediji koja moze da pomogne svakome prilikom odabira motora i donosenja odluka o kupovini.

 

Promenio član Savamalac
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 2 sati, Savamalac je napisao:

I Aleksandar dodje i odvede je. I ziveli su srecno do kraja zivota. :jee1:

 

Za pocetak ove stvarne bajke zelim da se zahvalim @Justicijena izuzetnoj korektnosti prilikom prodaje, a posebno nakon prodaje, kao i na strpljenju sa mnom. Radovane cuvaj mi Afriku! 

 

Takodje hvala @Satelis na podrsci, savetima i ohrabrenju da predjem sa odlicnog kymco skutera na hondu. Vidimo se uskoro da se pocastimo i da odrzimo jedan master class sta i kako, ovo mi je prvo vozilo sa lancem, menjacem... 

 

I naravno hvala forumasima na dosadasnjim postovima o NC750x, pravoj maloj enciklopediji koja moze da pomogne svakome prilikom odabira motora i donosenja odluka o kupovini.

 

Prijatelju,

neka ti je sa srećom svaki kilometar na tom motoru. Od tvog dolaska i upoznavanja odmah sam rekao supruzi da mi je drago da je neko kao ti kupio taj motor. Ja se nekako emnotivno vezujem za stvari, a taj NC sam stvarno opremao sa ljubavlju i onda mi je nekako drago da to dođe u ruke nekoga ko pokazuje pravi odnos. U razgovoru smo saznali da delimo strast čak i prema istoj vrsti muzike, a koincidencija sa planom odlaska na isti koncert u Opatiju je neverovatna.

Srećno ti bilo, a Afrika neće skoro, zaljubio sam se na prvi pogled.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Auuuhh...meni je zadnjih par komentara nekako bas emotivno :lol3:

 

Bajka, srecno do kraja zivota, upoznavanje, emocije, ljubav, strast, odlazak zajedno..zaljubio se :lol2:

 

Oprostite momci nisam mogao da suzdrzim svoje emocije. Mislio sam da sam usao na pogresan forum hahahhaa

 

Zelim vam obojici puno uzivanja na novim masinama :takoje:

Promenio član Ferty_
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, brka21 je napisao:

Jedna info od danas za rubriku verovali ili ne. Bio sam malopre u delti na dijagnostici i brisanju gresaka, i nisu mi naplatili nista...

Kakve greške, ne bi trebao imati grešku osim ako nisi nešto čačkao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto sam pitao za

maglenke, trebaju za nekog v stroma. U Euro Sumaru imaju original za 39000+20000 prekidac+10000neki dzek= ukupno 300.000 (al to po 5000) :stabre: stvarno nisu normalni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja