Jump to content

Moto Zajednica

Brendirana oprema, odnos CENA - KVALITET

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa ja mislim da ni onome u Norveskoj ako ima 5000 evra nije 1300 evra za bacanje. Skupo je kao i vecina stvari za motocikle ali to je luksuz zar ne?

 

Inace to se zove Veblenov efekat u ekonomiji, tacnije marketingu.

 

Evo npr. Nissan GTR kosta oko 100.000 dolara i u rangu je sa 458 Italliom koja kosta oko 240.000 dolara. Vise nego duplo skuplja ali nikako i duplo bolji auto. Ali to je Ferrari...

Promenio član hard_rock

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3684 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ima toga da se u nekoj meri placa i ime (najvise mislim na Alpinestar, Daineze i BMW), ali ima velike razlike u skupoj i jeftinoj opremi. Nije cuda radi ono skupo - skupo. Ja sam kupio jednu Dane jaknu i cim pre cu uzeti i pantalone. Tek posle par nosenja sam utvrdio sto kosta koliko kosta. Pritom, to je neki model iz sredine njihove ponude. Sto se njih tice, kvalitet opravdava tu cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovu Rukka jaknu od 1300 eura sumnjam da bih uzeo i za 300.

Nema dovoljno ventilacije = namjenjena je upravo Norveskoj :D (mozda zato i ima tu cijenu) Sala naravno.

Mehanizam suzavanja u struku je u najblazu ruku neozbiljan. Ona 2 cickica su stvarno smjesna i sto se tice "radiusa" i sto se tice izdrzljivosti.

Pa onda imamo onu bezveze dugmad na rukavima (za suzenje rukava), gdje ce vlasnici imati modrice i koji imaju samo "2 mjere" i to na preskok (umjesto klizni sistem) .

LM, cijena joj se formira na Bangu i Blingu, kao GTex pro i Lockout detaljcici, ali to moze da upeca nekoga ko samo na osnovu toga moze da izabere (gleda gjde ima najvise x-ica u nekoj tabeli)

 

Ova jakna je za kraj decembra do pocetka januara i to na sjeveru negdje. U martu ce vlasnik iz ormara izvuci top model za mart-april... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

@lale.... u jednoj stvari si apolutno u pravu...NAMA SU PLATE MALE :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

...naravno, ko ima platu :)

Taman "zinuh" da napišem ovakav komentar, ali me drug-gospodin urednik preteče!

A verovatno i nema platu zato to je brz na jeziku. :nanana:

 

-

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6350 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neku visu srednju klasu ima smisla kupovati, preko toga cene drasticno skacu, a kvalitet je maltene isti. To je u stvari kao i bilo koji high-end segment (automobili, hi-fi oprema, televizori....) - visestruko skuplje stvari, ali ko ima para bas to ce kupiti upravo zato sto je to high-end, u vrhu i grejace ga pomisao kako ima nesto naj naj.

 

Recimo za 400-500e ima da se kupe vrhunske jakne sa gore-tex membranom, sve preko toga je placanje brenda i podilazenje sopstvenoj sujeti "ja imam najskuplju i najbolju jaknu".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene je u prodavnici u Minhenu prodavac ubeđivao da je jedan model Held jakne koja mi se svidela isti po kvalitetu kao Rukka koja je nekih 200€ više

Prineo je jednu pored druge i kaže "Kordura<->Kordura, GoreTex<->GoreTex"

Ispalo je da su najbitniji materijali od kojih su napravljene izašli iz iste fabrike.

I tako sam uzeo Held

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Mislim da je razprava malo bezveze , kako i zasto da neko ubeduje nekog , ali , uporedenja Nisan -Ferrari i slicno nemaju smisla , ako je ovakvo odelo skuplje od nekog slicnog kvaliteta , razlika je mala , ako je uopste ima .

Primer , BMW kacige pravi Schubert , a jeftinije su od slicnih modela tog proizvodaca

Ja kad sam kupovao ovakvo odelo probao sam skuplje i jeftinije , i mislim da je razlika u ceni sasvim opravdana , ajde ako vrlo malo cenu dize brend

A svi znamo da i jeftinije odelo sluzi svrsi , pogotovu ako ne mozemo da kupimo bolje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nosio sam od najjeftinije do najskuplje opreme, i na osnovu toga mogu da iznesem neko misljenje. Kolege koje nisu imale iskustva sa skupom opremom, trebalo bi da se suzdrze komentara da je to isto kao i upola jeftinije, da je ovako ili onako. Jel, boze zdravlja, bice i para, pa ce sa sigurnoscu sutra obuci i takav komad opreme i samim tim promeniti i misljenje.

Ono sto se slazem, jeste da je na neku korektnu cenu na taj kvalitet dodato i 15-20% za amblem firme. I to su se dobro proracunali, jer za 15% manju cenu (ako ti ne treba amblem) na trzistu nema isti takav kvalitet. Mozda ima negde, al onde gde sam ja mogao da odem i probam nije bilo.

Moje odelo je placeno oko 900 eur koliko se secam (rally pro 2), i na mene je ostavilo odlican utisak. Ni jednog momenta nisam zazalio sto sam dao te pare. Par puta sam se zahvalio bogu sto ga imam, jer da bi nesto mekse, odose koske, i to vec nema cenu.

Nosim ga vec 6 god, i ne mogu mu nista. Godisnje se predje 15-20.000km, i isklucivo nosim samo to odelo.

Protektore koje ima rally pro 2, nema ni jedno jeftinije odelo. Prakticnost, ukrojenost, izdrzljivost, .... Odelo sa kojim ga porede, a upola jeftinije je Revit, medjutim to nije to. To nije ista roba, a da li relly vredi duplo skuplje, mislim da ne vredi.

Ono po cemu je skuplje se ne vidi, sto vec neko rece. To odelo kada obuces, osetis veliku razliku u odnosu na jeftinije.

Mogao bih pisati do prekosutra o gomili detalja, ali ....

Asfal poljubim jednom sigurno, a nekad i 2 puta godisnje, na makadamu ni sam ne znam koliko puta zaplivao, u blatu i kojekavim sranjima je bilo vise nego sto je bilo cisto, .... i dalje ga nosim, i opustemo mogu da ga nosim jos 4-5 godina, a i tada ce biti isto, osim sto ce izbledeti.

Malopre vidim Gavra se spremio za sezonu, i sprcao 100-200-300 eur na sminkanje kombija u brend KTM. Neko bi rekao, budala, snobic, paljevina, ... a neko, jebi ga svidja se coveku, njegove pare, njegov problem.

Tako isto i oko tih 15-20%.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Recimo za 400-500e ima da se kupe vrhunske jakne sa gore-tex membranom, sve preko toga je placanje brenda i podilazenje sopstvenoj sujeti "ja imam najskuplju i najbolju jaknu".

 

Ako odelo kosta 1000, ne moze da se kupiti isto za 400-500 eur. Ja ga jedem ako ga nadjes i dokazes.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Naravno ne treba diskutovatio kako ko trosi svoje pare. Ovde svi iznose misljenje po pitanju kvantifikovanja kvaliteta, sto je samo po sebi pitanje kolko je moguce, jel je u velikoj meri subjektivna stvar i zavisi od toga koliko smo zahtevan korisnik. Iste ove teme se vrte i po stranin forumima i nema nekog kompletnog resenja. Verujem da najzahteviji korisnici najbolje mogu da vide korist te high end opreme naspram sledeceg nizeg cenovnog ranga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6350 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Recimo za 400-500e ima da se kupe vrhunske jakne sa gore-tex membranom, sve preko toga je placanje brenda i podilazenje sopstvenoj sujeti "ja imam najskuplju i najbolju jaknu".

 

Ako odelo kosta 1000, ne moze da se kupiti isto za 400-500 eur. Ja ga jedem ako ga nadjes i dokazes.

 

Nisam nigde napisao da isto odelo moze da se nadje, ali i pored toga tvrdim da moze.

Primer: Ovu vrhunsku jaknu nosim 4 godine, platio sam je 150e, u linku imate cenu u prodavnici: KLIK

Ove pantalone sam skoro uzeo, platio ih 150e, u linku imate cenu u prodavnici: KLIK

Dokaz o ovim kupovinama nemam, moraces da mi verujes na rec, a ja zauzvrat necu da te teram da mi pojedes opremu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Malo cu otici u off ali da iznesem svoje iskustvo u vezi precenjene opreme. Kada sam kupovao skuter u yamahi, gledao sam i jakne-one najobicnije tekstilne. Pa bile su jedno 40-50% skuplje nego u nekoj obicnoj prodavnici moto opreme, a materijal- ja nisam video nista duplo bolje na njima. Uzeo sam neku tekstilnu za 10.000, koja mi je cak delovala kvalitetnije od te yamahine. Ne znam mozda gresim ali ja nisam video razliku u kvalitetu. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Imam pantalone koje sam kupio nove za 60€, vozio na -5 sad u decembru, i sve kul, nema zime. Ne kažem da je skupa oprema loša, nikad je nisam ni probao, verujem da je kvalitetna, ali ovo što imam zadovoljava moje potrebe, ima protektore i termo postavu. Ista stvar je i sa jaknom.

Nekako ću lakše prežaliti 60€, ako pocepam, pokidam, padnem, ukradu mi. Normalno, zato što moram da pazim na svaki dinar. Da su one cifre koje se gore navode, morao bih da se obesim 1lol.gif

Neko gore reče da sirotinja forsira niži cenovni rang, naravno. I ja volim da čitam low cost putopise, nekako su mi bliži srcu. Poštujem izbor drugih naravno.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Primer: Ovu vrhunsku jaknu nosim 4 godine, platio sam je 150e, u linku imate cenu u prodavnici: KLIK

 

 

Ovo mi se svidja. Aj napisi malo o Brendiranoj jakni Kushitani (znaci nije off :zvizduk: ) .

Prvenstveno me zanima kako se pokazala / ti je dozivio. Pros i kontras.

Da li pusta vodu? Koliko i kako si je max isprobao po tom pitanju?

Da li je zima zimi? Da li je vruce ljeti? Vadi li se sta? Kako s ventilacijom?

Vidim ima bolji sistem protiv flaprtanja rukava od one Rukke gore.

I na kraju meleon dollar pitanje: dje je nadje (za 150 jura)? :D

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6350 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na svakom komadu opreme sam uspeo da nadjem po neku manu (pa i na pomenutim bmw pantalonama), ali na Kushitani jakni stvarno nisam, fenomenalan komad opreme i kad se pohaba gledacu da kupim ponovo istu.

Leti je voznja prijatna, nema prokuvavanja sve dok ima iole cirkulacije vazduha (dok se vozi), na 30c se maltene ne oznojim (sem ledja gde se ledjni protektor naslanja), ima otvore za luftiranje i oni odlicno rade. Po zimi je isto super, ima postavu sa nekim specijalnim materijalom, kao da ima sa unutrasnje strane neki srebrni reflektujuci materijal, iako je jako tanka bas je topla plus sa prednje strane ima preklop kod rajfeslusa, pa ne probija hladnoca. Ima dva rajfeslusa za kopcanje, spoljni (propusta vazduh) koji koristim uvek i unutrasnji gumirani koji ne propusta vodu ni vetar, njega koristim po kisi i kad je hladno.

Sto se tice kise, hvatali su me jaki pljuskovi od 15tak minuta (dok ne nadjem skroviste) ili kise od par sati i nije nikad nigde pustila. Na zavrsetku rukava ima lastis koji drzi goretex membranu uz ruke, pa ni tu ne probija kisa iako nosim kratke rukavice. A gde sam je nasao... naleteo na pravi oglas u pravo vreme, nisam trazio jaknu, ona je nasla mene :D

 

Da ne bude "kupio si dobru jaknu pa ti je u svemu najbolja", imam jos jednu kvalitetnu Dainese jaknu takodje sa Gore-tex membranom (nju sam platio 120e polovnu, u odlicnom stanju :D ) i ona ima par mana. Postava nema preklop pa fakticki ne ide preko dela oko rajfeslusa i tu zna da probije zima, bas na nezgodnom mestu, grudi i stomak. To resavam tako sto nosim deblji windstoper duks umesto postave. Ona je probana po celodnevnoj kisi, ne pusta ni kap. Nema ledjni protektor ni predvidjeno mesto za isti, nema luftere, pa je pretopla leti, zato je nosim iskljucivo zimi i dok je hladnije. Komotnija je i duza od Kushitani, pa mi vise odgovara za zimu, ali sve u svemu dosta je losija.

 

Imao sam i jednu od ovih jeftinijih jakni (Modeka) isto je bila dobra za hladno vreme, pa i za kracu kisu, ali po vrucini kuvanje u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Imam pantalone koje sam kupio nove za 60€, vozio na -5 sad u decembru, i sve kul, nema zime. Ne kažem da je skupa oprema loša, nikad je nisam ni probao, verujem da je kvalitetna, ali ovo što imam zadovoljava moje potrebe, ima protektore i termo postavu. Ista stvar je i sa jaknom.

Nekako ću lakše prežaliti 60€, ako pocepam, pokidam, padnem, ukradu mi. Normalno, zato što moram da pazim na svaki dinar. Da su one cifre koje se gore navode, morao bih da se obesim :lol:

Neko gore reče da sirotinja forsira niži cenovni rang, naravno. I ja volim da čitam low cost putopise, nekako su mi bliži srcu. Poštujem izbor drugih naravno.

Nesto mi poznata ova cifra... :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@aca-pn

Zhavaljujem na opsirnom odgovoru. Malo sam guglio i to je izgleda isto malo starija jakna (citaj nema je bas na svakoj polici).

Na ebay.de kosta 350 nova.

 

To su te male tajne i dzidze midze koje neku jaknu cine boljom ili losijom.

Sve ostalo je u principu isto (ima 2 rukava, kopca se napred, dzepove...itd itd) :D

Ipak, treba prvo probati i Stadler, BMW ili nesto trece od 1000+ eurica, pa onda dati sud i o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nedavno sam gledao/citao putopis nekog italijana koji je obisao pola sveta na motoru u farmerkama, nekoj bezveze jakni i skijaskim rukavicama. I nista mu nije falilo, ni jednog trenutka se nije zalio na 'opremu'.

 

Ja licno mislim da je pro*eravanje to sa skupom opremom. Malo je sve otislo predaleko. Od dodatne opreme na motoru, do opreme koju nosi motociklista.

 

Vazno je da imas dobru kacigu na glavi, a ostalo sta se nadje i koliko para se ima.

 

Ovi sto daju po hiljade eura na zastitnu opremu i trude se da im nije ni trunkicu zima, da ne osete ni jednu kap kise, ili im leti bude previse vruce, neka prodaju motor, uzmu i te pare koje su namenili za opremu i kupe lepo autic... Leti hladi, zimi greje, milina :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja