Jump to content

Moto Zajednica

AUDI !!!!!

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Jes' vala. :takoje:

 

Ovi skoro kao oni iz OCC: kupe sve od drugih a naprave samo blatobrane i volan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

A ko je vlasnik AUDI-a. Znam da znas, al cu ipak reci. VW ::)

 

A ko je vlasnik VW Porsche grupacija :zdravo:

Porsche je jedna od najozbiljnijih gruoacija u svetu auto industrije i ako pogledate koje sve brendove imaju sve ce vam biti jasno. To jedna od dve tri firme koje nisu kukale i propale od pocetka krize.

Zato i jesu kupili Dukati. Oni ce od tog brenda da naprave nesto vise nego sto je ikada bio!

Od lamborghini-a su napravili bolji auto nego sto je ikada bio. Po meni sada 10x bolji od ferarija.

Takodje su podigli brend Bugatti i od njega napravili najekskluzivniji super auto ikada!

Tesko da nesto sto oni budu drzali nece valjati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Porsche je nastao iz VW, tj. sin vlasnika VW je imao zelju za da napravi sportski automobil, pa je uzeo motor iz bube i malo spljostio bubu i tako dobio prvog Porsche-a. Prica je malo dublja, ali ovo je to generalno. Gledao sam filmic o VW, davao se na prvom programu, cini mi se :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drago mi je ako je ovo zaista istina. Vidim da su se vratili na klasican ram i ugradili V4 motor - zanima me i poreklo motora.

 

Sad su na moto trzistu BMW i Audi, jos da se prikljuci Mercedes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Porsche je nastao iz VW, tj. sin vlasnika VW je imao zelju za da napravi sportski automobil, pa je uzeo motor iz bube i malo spljostio bubu i tako dobio prvog Porsche-a. Prica je malo dublja, ali ovo je to generalno. Gledao sam filmic o VW, davao se na prvom programu, cini mi se :stabre:

 

Zar Porše nije potekao od Ferdinanda Poršea koji je bio konstruktor tenkova ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Porsche dizajn biro je potekao od Ferdinanda Porschea, biro je zasluzan za razvoj mnogih trkačkih automobila, narodnog automobila(Volks Wagen)Bube, a u ratu su proizvodne pogone VW modifikovali zajedno sa dizajnom Bube za proizvodnju KubelWagen-a(njemačke verzije džipa) i njegovih verzija. Učestvovali su i u razvoju nekoliko velikih tenkova i aviona. VW proizvodnju su poslje rata obnovili saveznici, a pošto Ferdinand nije htjeo da sarađuje poslali su ga malo na odmor u Francusku. Kad se vratio poslje nekih godinu-dve zatekao je sina, Ferry Porschea kako razrađuje prototip 356, koji je koristio i neka rešenja sa Bube, Porsche-ova rešenja sa Bube, to je prvi automobil koji je nosio Porsche-ovo ime i amblem, poslje su pokrenuli malu proizvodnju, pa je omasovili, i ostalo je istorija.

 

A ovaj motor iz prvog posta je samo nečija vježba na osnovu Ducati-ja, vjerovatno fan AUDI-a kojeg su BMW fanovi zezali što AUDI ne pravi motocikle :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A ko je vlasnik AUDI-a. Znam da znas, al cu ipak reci. VW ::)

A ko je vlasnik VW Porsche grupacija :zdravo:

Porsche je jedna od najozbiljnijih gruoacija u svetu auto industrije i ako pogledate koje sve brendove imaju sve ce vam biti jasno. To jedna od dve tri firme koje nisu kukale i propale od pocetka krize.

Zato i jesu kupili Dukati. Oni ce od tog brenda da naprave nesto vise nego sto je ikada bio!

Od lamborghini-a su napravili bolji auto nego sto je ikada bio. Po meni sada 10x bolji od ferarija.

Takodje su podigli brend Bugatti i od njega napravili najekskluzivniji super auto ikada!

Tesko da nesto sto oni budu drzali nece valjati.

 

Moram da ulozim prigovor, 0namigivanje.gif jer ovo nije tacno. Ali je malo nedostajalo da tako bude.

Porsche je 2008. pokusao, koristeci se finansijskim igrama, da preuzme vecinsko vlasnistvo u VW-u i u jednom trenutku je imao cak 51% akcija. Bilo je to otprilike kao da je David hteo da proguta Golijata, pravi mali rat.

Da ne smaram: Pokusaj nije uspeo, curak se okrenuo. Pritisnut krizom i dugovima koji su nastali u pokusaju da kupi sto vise akcija u Volkswagenu Porsche je bio prinudjen da se integrise (elegantan naziv za poraz) sa Volkswagenovim koncernom, ali je time postao samo jedna od njegovih 12 cerki-firmi, doduse sa dosta velikom samostalnoscu, kao i Audi.

Posto slika govori vise od hiljadu reci:

http://www.youtube.com/watch?v=n7TPfDCDfys

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja