Jump to content

Moto Zajednica

AUDI !!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

description:

'This concept is made entirely by me (Alessandro Lupo). It is not an official product of Audi.'

 

 

0takoje.gif1lol.gif Decko jos studira, Ovo je njegovo vidjenje Aprilie:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ne znam sta je bilo 2008. godine, ali gledao sam kako je nastao VW i kako je iz njega nastao Porsche. Taj film se davao na RTS1, a sve sto se daje na RTS-u, ne moze biti laz :zvizduk:

 

Arnyman, opet pocinjes :lol: . Salim se, upravu si za ovo, ali si samo napisao deo, pa ce neko da shvati pogresno, o5, a mene tako mrzi da pisem....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Arnyman, opet pocinjes :lol: . Salim se, upravu si za ovo, ali si samo napisao deo, pa ce neko da shvati pogresno, o5, a mene tako mrzi da pisem....

Nema sta pogresno da se shvati, Porsche je bio samo projektni biro koji je uradio projekat narodnog automobila (Volks-narod, Wagen-automobil) za konkurs koji je pokrenuo Hitler. Kada je njihov projekat pobjedio, nisu vise bili nikakvi vlasnici, fabrika je oformljena i pokrenula proizvodnju po projektu koji su oni uradili, uz malu pomoc Ford-a oko masovne proizvodnje (Henry je bio odusevljen Hitlerom i njegovim idejama, tada). Porsche i sin su tu bili samo projektanti. Kcerka Ferdinanda Porsche-a se udala za Antona Piecha, njihov sin Ferdinand (valjda po dedi) Piech je zaposljen prvo u AUDIu a poslje je zaslugama dogurao do vrha VW grupacije i smatra se zasluznim za njen uspjeh.

 

Eto da ne bude zabune kakve su tu rodbinske veze u pitanju i ko je vlasnik cega ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Porsche je jedna preozbiljna grupacija. Toliko mnogo brendova imaju koji rade nikad bolje.

Takodje mi se svidja kod njih sto se drze tradicije i bukvalno funkcionisu kao porodicna firma. Npr svako ko treba da postane generalni direktor u Porsche-u u nekoj drzavi npr Srbija pored odlicnog poznavanja Nemackog ide takodje na upoznavanje kod porodice u Nemacku.

Ali ako se Audi i odluci da pravi motore to sam siguran da ce biti vrhunski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Porsche je jedna preozbiljna grupacija. Toliko mnogo brendova imaju koji rade nikad bolje.

Takodje mi se svidja kod njih sto se drze tradicije i bukvalno funkcionisu kao porodicna firma. Npr svako ko treba da postane generalni direktor u Porsche-u u nekoj drzavi npr Srbija pored odlicnog poznavanja Nemackog ide takodje na upoznavanje kod porodice u Nemacku.

Ali ako se Audi i odluci da pravi motore to sam siguran da ce biti vrhunski motor.

 

Verovatno mislis na austrijski Porsche Holding iz Salzburga (tj. Porsche SCG) koji je samo distributer vozila iz Volkswagen-grupe (za Austriju, veliki broj istocnoevropskih zemalja i jos ponegde u svetu).

 

Nemacki Porsche AG Stuttgart je proizvodjac automobila i nema nikakve druge brendove u vlasnistvu.

 

Obe firme imaju zajednicki koren (Ferdinand i naslednici), ali se od 1950. razvijaju svaka za sebe.

 

I austrijski Porsche Holding je od 2011. 100%-na cerka-firma Volkswagen-grupe.

 

Odosmo u off, ali je za to kriv onaj "Audijev" motocikl koji ipak nije Audi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

E to je dobro pojasnjenje, hvala. Ne moraju ni da prave audi motor. Dovoljno je sto su kupili Ducati i od njega ce da naprave pravi motor ko sto nikada nije bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

JOS JEDNOM; OVDE PISE DA KO JE VLASNIK DUCATI-A

 

http://www.benzinsid...cycle-business/

 

 

0takoje.gif Ovo je strogo poverljivo, a iza toga se krije izlazak Audija iz Volkswagena i ulazak u stratesko partnerstvo sa Mercedesom... Ducati ih je odao... Vest koja ce p®otresti automobilski svet treba da bude objavljena 01.04.2014.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

E to je dobro pojasnjenje, hvala. Ne moraju ni da prave audi motor. Dovoljno je sto su kupili Ducati i od njega ce da naprave pravi motor ko sto nikada nije bio.

 

Cime se ti vodis kada kazes da Ducati (nikada) nije (bio) pravi(?) motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

E to je dobro pojasnjenje, hvala. Ne moraju ni da prave audi motor. Dovoljno je sto su kupili Ducati i od njega ce da naprave pravi motor ko sto nikada nije bio.

 

Cime se ti vodis kada kazes da Ducati (nikada) nije (bio) pravi(?) motor?

 

 

Uvreda, teska.

 

Kad čitate pogrešno. Čovek lepo napisao, sa sasvim drugim značenjem koje se dobije kad u ceo sklop rečenice ubacite boldovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

E to je dobro pojasnjenje, hvala. Ne moraju ni da prave audi motor. Dovoljno je sto su kupili Ducati i od njega ce da naprave pravi motor ko sto nikada nije bio.

 

Cime se ti vodis kada kazes da Ducati (nikada) nije (bio) pravi(?) motor?

 

 

Uvreda, teska.

 

Kad čitate pogrešno. Čovek lepo napisao, sa sasvim drugim značenjem koje se dobije kad u ceo sklop rečenice ubacite boldovano.

 

Hvala na prevodu sa Srpskog na Srpski :lol: Niko ne cita.

Kazem da ce Ducati postati jos bolji. Inace ja puno volim Ducati ali od svega imam samo Puma duboke patike i Puma koznu jaknu sa Dukati natpisima. :lol: Uz vezivanje za neki ozbiljan brend kao sto su Mercedes ili Audi dobili bi na kvalitetu i masovnosti proizvodnje i najzad bi dobili ozbiljnu podrsku. Tako da imas pravu servisnu mrezu koja stoji iza njih i ne desava se zastupnistvo drze kojekakvi "majstori"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mozda se pretpostavka da ce biti jos bolji i ostvari, ali to je svakako jedan vrlo tezak zadatak.

Ducati jeste malo nepogodan za siromaha koji bi da kupi za Dz i da vozi bez odrzavanja bar 200 godina.

Za ti postoji Yamaha XJ. :D

Ali ako se ima love, ne vidim razlog da se ne vozi Ducati, jer uglavnom nudi vrh trenutnih dostignuca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ima dosta negativnih iskustava. Nije samo pitanje love. A ako bih pucao na nesto tako malo skuplje i jace onda bih pucao na BMW i tu nema greske!

 

Hmm... meni ovo dosta tendenciozno zvuci, tu nema greske. :)

 

BMW (po meni) nema u ponudi ekvivalent ni jednom dukcu.

Ono sto malo lici su motardi i multistrada vs gs, ali i to su ipak 2 razlicita svijeta.

Multistrada je za iracionalne, a GS za racionalne.

Ovi prvi KTM citaju "Kuda?Tuda?Moze.", a ovi drugi tumace "KratkoTrajnaMasina"... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Mislim da se na kraju sve svodi na stvar ukusa. Sve tri marke koje pominjemo su ekskluziva u moto svetu. Skupi su i prestizni.

Ali bilo kako bilo traljavim zabarima nece skoditi malo nemacke preciznosti i kvaliteta. Ja samo gledam sta je sada Lamborghini pod njihovom palicom. Ali da pogledam istini u oci ne vidim sebe kao kupca neke od pomenute tri marke u skorije vreme. Tako da... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Mislim da je Panigale, trenutno, top ponuda od super bike-ova. 200 ks, 170kg i to sve na dva cilindra. O izgledu, ne zelim ni da diskutujem. Upravu je Lemi, BMW i D su dva razlicita motora. Apsurd je porediti ih... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zar HP4 i Panigale S npr. nisu direktna konkurencija?

 

Pa ne bas direktna. Ipak je u startu razlika u L2 vs I4.

Ali i tu je Dukac po specifikacijama u prednosti (tezina, snaga, vjesanje....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Zar HP4 i Panigale S npr. nisu direktna konkurencija?

 

Pa ne bas direktna. Ipak je u startu razlika u L2 vs I4.

Ali i tu je Dukac po specifikacijama u prednosti (tezina, snaga, vjesanje....)

 

Znam, ali sta je to nego samo razlicita interpretacija supersport klase.

2-3 ks i par kg razlike pri tim generalnim karakteristikama nema veci uticaj, vec vise kako tu sirovu snagu uciniti upotrebljivom.

 

Apropo vesanje: I jedan i drugi su puni elektronskih pomagala, ali izgleda da DDC (semi aktivna sasija) i dalje daje prednost HP4 (iako Ducati obara rekord sto se tice snage i tezine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Definitivno nisam kompetentan da ulazim u detalje Panigale vs HP4.

Znam da bih oba vrlo rado posjedovao, ali sad da od Panigale-a treba da se konacno napravi pravi motor mi je malo i kao laiku "too much"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Evo ti link pa se informisi malo.

 

http://www.cycleworld.com/2013/06/30/2013-bmw-hp4-vs-ducati-1199-panigale-r-exotic-sportbike-comparison-test-review-photos/

 

 

 

 

epilog. Teska odluka, ali ipa k je Panigale S, napominjem S, malko bolji. Sa ce biti kad izadje RR, ne znam :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Definitivno nisam kompetentan da ulazim u detalje Panigale vs HP4.

Znam da bih oba vrlo rado posjedovao, ali sad da od Panigale-a treba da se konacno napravi pravi motor mi je malo i kao laiku "too much"

 

:lol: Mile, malo si "too much" napisao, jer ja to nisam ni tvrdio, posto su ocigledno u pitanju nijanse...

 

Al´ necu ni da secem vene zbog navodno, "mega, ultra, strava, najboljeg, boli glava, -ebe kevu" itd. Duca, kada to ipak nije bas tako... A sto se tice optike tj. dizajna... e to je vec druga stvar... nekom moze vise, a nekom manje da se svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja