Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 24 minuta, antir3ality je napisao:

@Motorcyclist hvala na odgovoru, tako sam i predpostavljao. Inače je ovo "dry sump" motor, rezervoar za ulje je u ramu, tako da nema prozorče za nivo ulja.

Ali imaš merač na poklopcu posude...;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ovi u Mass-u nisu normalni, 300V - 2900din/l...pa ko da je eliksir mladosti a ne ulje jbt...:lud:

Razmisljam da sipam 7100 10/50, 1800 din/l, to mi je iole normalnija cena...

i to cu da uzmem 2l 7100 i imam kuci litar 300V, sve pomesam i sipam...

Sto da ne, ne moze da skodi, a?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
Just now, BokyBoy said:

Ovi u Mass-u nisu normalni, 300V - 2900din/l...pa ko da je eliksir mladosti a ne ulje jbt...:lud:

Razmisljam da sipam 7100 10/50, 1800 din/l...

i to cu da uzmem 2l 7100 i imam kuci litar 300V, sve pomesam i sipam...

Sto da ne, a?:stabre:

Nece mu nista biti. Te price oko mesanja proizvodjaca i gradacija su price za malu decu i niko jos nije testirao uticaj toga a niti ce...narocito neko sa foruma.

Uz to, ovo je cak i isti proizvodjac, samo je ono full sintetika a ovo polu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Nece mu nista biti. Te price oko mesanja proizvodjaca i gradacija su price za malu decu i niko jos nije testirao uticaj toga a niti ce...narocito neko sa foruma.

Uz to, ovo je cak i isti proizvodjac, samo je ono full sintetika a ovo polu. 

Oba su ful sintetika, racunam da cu time samo da poboljsam 7100.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
34 minutes ago, BokyBoy said:

Ovi u Mass-u nisu normalni, 300V - 2900din/l...pa ko da je eliksir mladosti a ne ulje jbt...:lud:

 

Ne znam gde si gledao cene? Pre neki dan sam u Mass-u uzeo ulje za motor... 300V sve gradacije su 2570 din. za litarska pakovanja ili 2400 din. ispadne litar u cetvorolitarskim kanticama. Govorim o punim cenama, bez popusta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 7 minuta, yogibear je napisao:

Ne znam gde si gledao cene? Pre neki dan sam u Mass-u uzeo ulje za motor... 300V sve gradacije su 2570 din. za litarska pakovanja ili 2400 din. ispadne litar u cetvorolitarskim kanticama. Govorim o punim cenama, bez popusta.

 

Ovde: :neznam:

product-102940-500x500.png
MASS.RS

300V2 4T 10W-50 1 Lit - APPLICATION: RACING - FACTORY LINE ENGINE TYPE: 4-STROKE QUALITY: 100...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@BokyBoy Aaaa, pa to je 300V2 (na kvadrat), ne 300V. To je posebna formulacija i postoji samo u varijanti 10W-50 i jeste mu to cena. Cene "obicnih" 300V su one koje sam napisao... :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pritom stvarno nema potrebe davati tolike pare za nesto sto realno nije potrebno. Motul koji isto koristim i prilicno sam zadovoljan odredjenim proizvodima bukvalno bere pare od prodaje 300V od cega mozda 5% korisnika ima koristi. Probaj slobodno cist 7100 pa zakljuci nakon jednog ili dva servisa da li je vredno razlike u novcu :) Odgovara, kul ustedeo si lep novac. Nije to to, razmisli o godisnjoj nabavci ulja iz Louis-a ili slicnih prodavnica jer je razlika u ceni tamo i ovde komedija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 46 minuta, Thaedass je napisao:

Pritom stvarno nema potrebe davati tolike pare za nesto sto realno nije potrebno. Motul koji isto koristim i prilicno sam zadovoljan odredjenim proizvodima bukvalno bere pare od prodaje 300V od cega mozda 5% korisnika ima koristi. Probaj slobodno cist 7100 pa zakljuci nakon jednog ili dva servisa da li je vredno razlike u novcu :) Odgovara, kul ustedeo si lep novac. Nije to to, razmisli o godisnjoj nabavci ulja iz Louis-a ili slicnih prodavnica jer je razlika u ceni tamo i ovde komedija.

U pravu si, kupicu 2l 7100 i imam ceo, neotvoren litar 300V, nece mu biti nista ako se ta dva pomesaju.

Stvarno bi bilo bacanje para, jos dok uzmem i filter ulja, prosli put sam dao za KN 2000 din

(i planiram opet).

Generalno, bio sam prezadovoljan sa 300v, zato bih ga sipao ponovo,

pre njega sam sipao Shell Advence Ultra, osetna je razlika u korist 300V, od zamene pa svih 6000km do sada, nema promene ni na menjacu ni u radu agregata, konstantno i bez gubljenja performansi, Shel je perfektan prvih 2-3k km, posle naglo pada, menjac pocinje da bude tvrd i bucan. Sa 300v se agregat veselije vrti i def motor ide bolje.

Pritom, motor ima konstantniju temperaturu, retko kad upali vent u rezimu kreni-stani nego na Shelu, a i kad upali, krenem prva-druga i kraj, vratio na pola, neverovatno.

Cenim da ima dosta i u tome sto sam sipao nov antifriz Paraflu ali mislim da je i do ulja i do filtera brzog protoka istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja sipah u Bandita 7100 10w40,videću kako će se ponašati... S obzirom da čitah neke forume i iskustva tamo, kažu da oće da posrče par dl ulja, tolerisaću do 3 dl na 5000 eventualno 4 dl na 7-8000...mada meni nije baš normalno da agregat troši ulje ali ajd, šta znam, nov sam u svetu Bandita... Odma' menjam gradaciju i td...Vidim sipaju i 5100...Baš ću da ga propratim na turističku pa na onu, suprotnu vožnju...

Tek 1000 preš'o... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
U pravu si, kupicu 2l 7100 i imam ceo, neotvoren litar 300V, nece mu biti nista ako se ta dva pomesaju.

Stvarno bi bilo bacanje para, jos dok uzmem i filter ulja, prosli put sam dao za KN 2000 din

(i planiram opet).

Generalno, bio sam prezadovoljan sa 300v, zato bih ga sipao ponovo,

pre njega sam sipao Shell Advence Ultra, osetna je razlika u korist 300V, od zamene pa svih 6000km do sada, nema promene ni na menjacu ni u radu agregata, konstantno i bez gubljenja performansi, Shel je perfektan prvih 2-3k km, posle naglo pada, menjac pocinje da bude tvrd i bucan. Sa 300v se agregat veselije vrti i def motor ide bolje.

Pritom, motor ima konstantniju temperaturu, retko kad upali vent u rezimu kreni-stani nego na Shelu, a i kad upali, krenem prva-druga i kraj, vratio na pola, neverovatno.

Cenim da ima dosta i u tome sto sam sipao nov antifriz Paraflu ali mislim da je i do ulja i do filtera brzog protoka istog.

Koju gradaciju Shell Ultra si koristio, 10w40 ili 15w50? I koje 300V si posle sipao?

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Upravo sada, Jozza je napisao:

Koju gradaciju Shell Ultra si koristio, 10w40 ili 15w50? I koje 300V si posle sipao?

Oba su bila u 15/50 gradaciji, 300V vidno "tecniji" od Shell-a koji vrca kao med kada se sipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Shell 10w40 je najvećeg viskoziteta od svih drugih 10w40. Pa tako i 15w50

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Тако се навлачиш на скупе амбалаже. Каква Мотул хипноза, исто и код нас у МК, НЕВИЏЕНО.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
4 hours ago, BokyBoy said:

U pravu si, kupicu 2l 7100 i imam ceo, neotvoren litar 300V, nece mu biti nista ako se ta dva pomesaju.

Stvarno bi bilo bacanje para, jos dok uzmem i filter ulja, prosli put sam dao za KN 2000 din

(i planiram opet).

Generalno, bio sam prezadovoljan sa 300v, zato bih ga sipao ponovo,

pre njega sam sipao Shell Advence Ultra, osetna je razlika u korist 300V, od zamene pa svih 6000km do sada, nema promene ni na menjacu ni u radu agregata, konstantno i bez gubljenja performansi, Shel je perfektan prvih 2-3k km, posle naglo pada, menjac pocinje da bude tvrd i bucan. Sa 300v se agregat veselije vrti i def motor ide bolje.

Pritom, motor ima konstantniju temperaturu, retko kad upali vent u rezimu kreni-stani nego na Shelu, a i kad upali, krenem prva-druga i kraj, vratio na pola, neverovatno.

Cenim da ima dosta i u tome sto sam sipao nov antifriz Paraflu ali mislim da je i do ulja i do filtera brzog protoka istog.

Zapazio sam te u temi oko odrzavanja motora i jasno je kao dan da ti nije zao ako treba i sve pare da das za motor :) Meni je 7100 bombona za Suzuki, a ako resis da se vratis na 300V ozbiljno razmisli o dovlacenju od preko. 4l 300V u Louis-u je kao ovde 4l 7100 iste gradacije, a suvise su veliki igrac da se igraju sa kopijama.

 

4 hours ago, shoyyka said:

Ja sipah u Bandita 7100 10w40,videću kako će se ponašati... S obzirom da čitah neke forume i iskustva tamo, kažu da oće da posrče par dl ulja, tolerisaću do 3 dl na 5000 eventualno 4 dl na 7-8000...mada meni nije baš normalno da agregat troši ulje ali ajd, šta znam, nov sam u svetu Bandita... Odma' menjam gradaciju i td...Vidim sipaju i 5100...Baš ću da ga propratim na turističku pa na onu, suprotnu vožnju...

Tek 1000 preš'o... 

 

Prenecu ti iskustva ljudi iz grupe sa RF-ovima koji dele lep broj mehanickih resenja i delova. 7100 zna da srkne, pogotovo 10W-40, a kod ljudi koji su ugradjivali EBC frikcione ploce u kvacilo hoce da se pojavi i blago klizanje na jacim otvaranjima gasa. Za 5100 nisam cuo nista lose ni kod RF-ova ni kod Bandita osim sto se javi tu i tamo neko da mu je menjac tvrdji i moje prilicno lose iskustvo na RF-u.. 

Realno gledano ako nisi ostar vozac i primarno motor koristis za putovanja overi iskustva sa uljima u temi za Bandite, verujem da bi ti bilo koja polusintetika zavrsila posao, a koja mu najvise odgovara mozes zakljuciti po tudjim iskustvima.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

U viraga sam bio sipao motul 5100 15w50, a posle katanu 15w50. Mašina je sa oba lepo radila. Menjač sa 5100 je bio malo tvrdji, ali mašina za 4000km nije potrošila ni gram, dok je sa katanom bila situacija skroz obrnuta, menjač savršeno radi, ali ga je mašina trošila, pogotovo kada je napolju baš toplo, a duže se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ove godine dosta iskustva sa trošenjem ipona .Kod drugara trkača  gsxr 1'000 spremljen za stazu seo dan navaka 2 deci a ipona tolko po sesiji.Motorex isto ko motul.

Takodje kod normalne upotrebe u normalnim motorima i vozačima pojačana potrošnja ipona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 13 sati, Thaedass je napisao:

 

Prenecu ti iskustva ljudi iz grupe sa RF-ovima koji dele lep broj mehanickih resenja i delova. 7100 zna da srkne, pogotovo 10W-40, a kod ljudi koji su ugradjivali EBC frikcione ploce u kvacilo hoce da se pojavi i blago klizanje na jacim otvaranjima gasa. Za 5100 nisam cuo nista lose ni kod RF-ova ni kod Bandita osim sto se javi tu i tamo neko da mu je menjac tvrdji i moje prilicno lose iskustvo na RF-u.. 

Realno gledano ako nisi ostar vozac i primarno motor koristis za putovanja overi iskustva sa uljima u temi za Bandite, verujem da bi ti bilo koja polusintetika zavrsila posao, a koja mu najvise odgovara mozes zakljuciti po tudjim iskustvima.

 

Zahvaljujem ma informacijama...

Dirano ništa nije, motor nov, na fabričkim specifikacijama, neke šrafove jedva odvih,pipano nije... Videćemo u vezi trošenja ulja, pratim par foruma pa ćemo videti,iskustva različita, ne možeš se vezati generalno za jedan stav  zbog niza faktora... Da li je ulje originalno, način vožnje, predjena km, sve utiče... generalno su šture informacije o 1250-icama...prebacujemo se malo i na inostrane sajtove... računaš tamo sve original...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 2 sati, ZEMZEM je napisao:

Ja sam par godina vozio IPON KATANA i nisam dolivao ništa od zamene do zamene.

zato sam napiso da je to pojava od ove godine i ja ranije nikan nisam čuo ništa loše o iponu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

zato sam napiso da je to pojava od ove godine i ja ranije nikan nisam čuo ništa loše o iponu

Nisam to znao, ja od prošle godine sipam SILKOLENE PRO 4 i nastavljam sa njim do daljnjeg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja