Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 156 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Ja sam takođe naručio u Centar-S 7832 15w50 i dobio limenku od 4l i ester aditiv a krajnja cena sa prevozom me je izašla 4000din. Mann filter je kupljen na drugu stranu. Ni sad ne znam koliko košta litar ulja, aditiv a ni na onom papiru ne piše koliko košta prevoz i otkupnina. Lik preko tel. mi reče da je na limenku od 4l jeftinije nego na limenke od 1l. Kad smo već kod mannol-a oseća se osetna razlika u radu v-twin agregata i menjača mog Veprića. Mašina nekako tiše i lepše radi i kad je hladna i kad je vrela, menjač u oba slučaja nije onoliko tvrd kao na 10w40 i (da li sam nešto umislio, ne znam?) čini mi se kao da se na auspuhe jače čuje msm. izduvi, vrv. tripujem ali baš svaki put...? Sipao sam 2,9l ulja i 0,3l aditiva. Ja sam za sada zadovoljan, videćemo za neko vreme. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I jos nesto, aditiv sam narucio metalnu limenku. 0.5L stigla mi je ova boca manje zapremine po istoj ceni!

Obratiti paznju pri saradnji...

IMG_1155.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8708 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po otvaranju vrv dok se ne kontaminira, vrv je 5 god kao i kod nove ambalaze, nema razloga da krace traje, ne vezuje za sebe vodu ili tako nesto.

Razmisljam samo, nije fakat...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 156 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Po otvaranju vrv dok se ne kontaminira, vrv je 5 god kao i kod nove ambalaze, nema razloga da krace traje, ne vezuje za sebe vodu ili tako nesto.

Razmisljam samo, nije fakat...

Hvala koleza! Neka traje do sledeće sezone, biti ću zadovoljan :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1375 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Treba mi pomoc. Iscitao sam zadnjih 10-tak stranica, i bolje da nisam :jee: Jos vise sam zbunjen :D

 

Vozim prvi versys 650, 2007 god, sa "prikazanih" cirka, 60.000 na satu. U to mnogo ne verujem, ali je u zaista lepom stanju. Fabrickom. Pretpostavljam da nije "mučen"

 

Pogledao sam na prozorcicu za ulje i vidim da ima manje od pola. Mereno - hladan.

 

20230806_141148.thumb.jpg.99b4f75032391ad5a7194f777e94d0bb.jpg

 

Prethodni vlasnik kaze da ga menjao na pocetku sezone i sipao motul 5100 10w40. 

Nije problem da dokupim isto i sipam. 

Ali...

 

Ono sto sam primetio je da kada ga prvi put upalim, ujutru ili posle stajanja (ima samo bocni stender ako je bitno), a u brzini je, kao da podje za koji milimetar. Kao da ne odvoji lepo kvacilo. I kada ubacim u prvu, napravi glasno "tak" i malo cimne. Menjac lepo i mekano menja tokom voznje, ali se nekako glasno cuje "tak" pri svakoj promeni. Prvi mi je motor  ali mislim da bi trebao biti tisi. Prijatelji mi kazu da je to prvo ubacivanje "tak" kod kawe "normalno"

 

Po fabrici ovde ide sinteticko ulje 10w40 (sto motul 5100 nije), i ide api SN standard (sto motul 5100 nema, SL je).

 

Da je nov ili relativno nov, odem u prodavnicu i trazim sto fabrika preporucuje. Ali je ovaj star 15-tak godina. 

 

Cena nije presudna, jer vidim da staje 1.9l ulja. Ali, kao sto sam citao u nazad, vidim da ima i povoljnijih a podjednako ili cak kvalitetnijih ulja.

 

Sta je preporuka? Koje ulje da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
I da li na ambalazi mora da pise  da je za "mokro" kvacilo, ili se to podrazumeva?
Gledaj da piše JASO MA. A što se tiče preporuke viskoziteta, za 10w50 probaj Ipone Katana. Ako ne pitaš šta košta, može i Motul 7100

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2131 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@MaxiS

Ja bih tu sipao 7100 10/50 ili

Ipone Full Katana 10/50 a možeš i 300V 15/50. 

Nećeš pogresiti šta god od ovoga da sipas (sve sem 5100)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Posto dolivam po malo ulje,curi mi na dihtungu menjaca I poklopcu filtera imam 3 vrste ulja u motoru.

Silkolene 15w50 na sada nekih 70%

Motul 5100 10w40 nekih 10%

Optima 15w50 ostalih 20%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Blended oil :)
Kako se ljudi mlate s uljima, mozda najbolje da pocne neko tako da pravi, mix namenjen specijalno tom motoru i njegovom vlasniku :D
Homeopatsko

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4486 postova
Treba mi pomoc. Iscitao sam zadnjih 10-tak stranica, i bolje da nisam :jee: Jos vise sam zbunjen
 
Vozim prvi versys 650, 2007 god, sa "prikazanih" cirka, 60.000 na satu. U to mnogo ne verujem, ali je u zaista lepom stanju. Fabrickom. Pretpostavljam da nije "mučen"
 
Pogledao sam na prozorcicu za ulje i vidim da ima manje od pola. Mereno - hladan.
 
20230806_141148.thumb.jpg.99b4f75032391ad5a7194f777e94d0bb.jpg
 
Prethodni vlasnik kaze da ga menjao na pocetku sezone i sipao motul 5100 10w40. 
Nije problem da dokupim isto i sipam. 
Ali...
 
Ono sto sam primetio je da kada ga prvi put upalim, ujutru ili posle stajanja (ima samo bocni stender ako je bitno), a u brzini je, kao da podje za koji milimetar. Kao da ne odvoji lepo kvacilo. I kada ubacim u prvu, napravi glasno "tak" i malo cimne. Menjac lepo i mekano menja tokom voznje, ali se nekako glasno cuje "tak" pri svakoj promeni. Prvi mi je motor  ali mislim da bi trebao biti tisi. Prijatelji mi kazu da je to prvo ubacivanje "tak" kod kawe "normalno"
 
Po fabrici ovde ide sinteticko ulje 10w40 (sto motul 5100 nije), i ide api SN standard (sto motul 5100 nema, SL je).
 
Da je nov ili relativno nov, odem u prodavnicu i trazim sto fabrika preporucuje. Ali je ovaj star 15-tak godina. 
 
Cena nije presudna, jer vidim da staje 1.9l ulja. Ali, kao sto sam citao u nazad, vidim da ima i povoljnijih a podjednako ili cak kvalitetnijih ulja.
 
Sta je preporuka? Koje ulje da sipam?
Класика за 5100, ако си запео за Мотул само 7100 и ништа друго. А за друга уља имаш "домаче задатке" брдо па листај

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Има ли га негде код нас или морам из иностранства да наручим још литар? 

Ликви моли Свилајнац немају.

Фали ми 500мл за замену...

IMG20230820133531.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

 

Drugar koji sarađuje s Intercarsom može da nabavi ovo, to je isto valjda.

 

undefined

 

6,600 din - 4 litra

2,000 din - 1 Litar

Баш је поскупело прошле године кантица 3.800дин директно од увозника.

Тако сам и ја размишљао,

њега сам и сипао прошле године.

У суботу пукнем га једном у леру до 13.000обрт и само одједном почне да се чује цак цак цак ситно горе у глави негде.

Позовем друга каже нека га да се охлади па га упали вероватно се разредило уље.

Тако урадим и упалим мотор кад он ради као и раније али из предострожности ћу заменити јер као да ми се чини да повремено чујем неко цактање мада је то код сузукија нормално :)

Са овим "старим" уљем сам прешао 3.300км од Маја прошле године и потрошио ми је једно 600-700мл изгледа по стању у кантици.

IMG20230821191453.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
A razlog je?
Odlično vanserijsko ulje i nepotrebno bacanje para ako se sipa u skuter

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ulje ima veliki udeo estera. Što je dobro ako voziš takmičarski ili teškom režimu. Na primer, staza. Sa druge strane takva ulja ne vole kondezaciju koja se stvara u gradskoj vožnji. Jednostavno nema smisla to ulje kupiti za skuter. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1635 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Pre 1 sat, _funjara__ je napisao:

Cijena me ne zanima jer mi svakako ide 900ml, zanima me samo smije li se sipati u skuter ili ne smije.

Slobodno, nikakvih negativnih posledica nećeš imati kako god i gde god vozio svoj skuter.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja